Mercato geslaagd? "Club heeft de sterkste kern in België"

door
Mercato geslaagd?

Het werd ook in de Jupiler Pro League een behoorlijk geanimeerde slotdag van de winterse transferperiode, met wisselend succes voor verschillende ploegen. Bij Club Brugge bleef het echter bijzonder rustig. De regerende kampioen sloot de mercato uiteindelijk af zonder grote aanwinsten.


Een jaartje geleden toonde Blauw-Zwart zich nog redelijk actief in januari met de komst van onder meer Denis Odoi, Sargis Adamyan, Tajon Buchanan (die al in de zomer was aangekocht) en Andreas Skov Olsen. Dat was in de voorbije mercato helemaal anders. Met Joe Bursik werd een extra reserve-doelman aangetrokken om het nakende vertrek van Senne Lammens op te vangen, daarnaast werd Jack Hendry vroegtijdig teruggehaald van zijn huurbeurt aan Cremonese.

Voorts maakte Club van de transferperiode vooral gebruik om de selectie van coach Scott Parker af te slanken. Oudgedienden als Ruud Vormer (Zulte Waregem), Eder Balanta (Schalke 04) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) vertrokken al dan niet op huurbasis. Cyle Larin werd na amper een half seizoen alweer bij Real Valladolid gestald. En jonkie Noah Mbamba trok enkele maanden voor het aflopen van zijn contract naar Bayer Leverkusen.

HELEND EFFECT
Club Brugge kwam dus niet bepaald versterkt uit de transferperiode. Toch vindt analist/radiocommentator Tom Boudeweel dat Blauw-Zwart een geslaagde mercato achter de rug heeft. "Club is een aantal spelers kwijt en dat zal eerder helend zijn", klinkt het bij Sporza. "De kern was de beste van België en is dat nog steeds. In kwaliteit én in kwantiteit. Brugge had dus geen nieuwe injecties nodig, maar moet intern de orde herstellen."

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

7
7
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

80
80
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

52
52
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

296
296
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

172
172
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

252
252
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

134
134
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

91
91
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

493
493
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

232
232
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

117
117
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

515
515
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

416
416
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

630
630
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

246
246
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

485
485
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

340
340
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

93
93
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

540
540
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

373
373
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

110
110
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

234
234
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

577
577
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

309
309
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

80
80

Meer sportnieuws