Mercato geslaagd? "Club heeft de sterkste kern in België"

door
Mercato geslaagd?

Het werd ook in de Jupiler Pro League een behoorlijk geanimeerde slotdag van de winterse transferperiode, met wisselend succes voor verschillende ploegen. Bij Club Brugge bleef het echter bijzonder rustig. De regerende kampioen sloot de mercato uiteindelijk af zonder grote aanwinsten.


Een jaartje geleden toonde Blauw-Zwart zich nog redelijk actief in januari met de komst van onder meer Denis Odoi, Sargis Adamyan, Tajon Buchanan (die al in de zomer was aangekocht) en Andreas Skov Olsen. Dat was in de voorbije mercato helemaal anders. Met Joe Bursik werd een extra reserve-doelman aangetrokken om het nakende vertrek van Senne Lammens op te vangen, daarnaast werd Jack Hendry vroegtijdig teruggehaald van zijn huurbeurt aan Cremonese.

Voorts maakte Club van de transferperiode vooral gebruik om de selectie van coach Scott Parker af te slanken. Oudgedienden als Ruud Vormer (Zulte Waregem), Eder Balanta (Schalke 04) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) vertrokken al dan niet op huurbasis. Cyle Larin werd na amper een half seizoen alweer bij Real Valladolid gestald. En jonkie Noah Mbamba trok enkele maanden voor het aflopen van zijn contract naar Bayer Leverkusen.

HELEND EFFECT
Club Brugge kwam dus niet bepaald versterkt uit de transferperiode. Toch vindt analist/radiocommentator Tom Boudeweel dat Blauw-Zwart een geslaagde mercato achter de rug heeft. "Club is een aantal spelers kwijt en dat zal eerder helend zijn", klinkt het bij Sporza. "De kern was de beste van België en is dat nog steeds. In kwaliteit én in kwantiteit. Brugge had dus geen nieuwe injecties nodig, maar moet intern de orde herstellen."

LEES OOK: Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

0
0
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

13
13
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

8
8
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

133
133
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

160
160
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

72
72
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

178
178
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

21
21
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

466
466
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

108
108
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

344
344
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

193
193
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

43
43
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

500
500
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

337
337
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

198
198
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

143
143
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

562
562
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

64
64
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

102
102
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

74
74
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

622
622
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

141
141
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

357
357
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

208
208

Meer sportnieuws