Mercato geslaagd? "Club heeft de sterkste kern in België"

door
Mercato geslaagd?

Het werd ook in de Jupiler Pro League een behoorlijk geanimeerde slotdag van de winterse transferperiode, met wisselend succes voor verschillende ploegen. Bij Club Brugge bleef het echter bijzonder rustig. De regerende kampioen sloot de mercato uiteindelijk af zonder grote aanwinsten.


Een jaartje geleden toonde Blauw-Zwart zich nog redelijk actief in januari met de komst van onder meer Denis Odoi, Sargis Adamyan, Tajon Buchanan (die al in de zomer was aangekocht) en Andreas Skov Olsen. Dat was in de voorbije mercato helemaal anders. Met Joe Bursik werd een extra reserve-doelman aangetrokken om het nakende vertrek van Senne Lammens op te vangen, daarnaast werd Jack Hendry vroegtijdig teruggehaald van zijn huurbeurt aan Cremonese.

Voorts maakte Club van de transferperiode vooral gebruik om de selectie van coach Scott Parker af te slanken. Oudgedienden als Ruud Vormer (Zulte Waregem), Eder Balanta (Schalke 04) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) vertrokken al dan niet op huurbasis. Cyle Larin werd na amper een half seizoen alweer bij Real Valladolid gestald. En jonkie Noah Mbamba trok enkele maanden voor het aflopen van zijn contract naar Bayer Leverkusen.

HELEND EFFECT
Club Brugge kwam dus niet bepaald versterkt uit de transferperiode. Toch vindt analist/radiocommentator Tom Boudeweel dat Blauw-Zwart een geslaagde mercato achter de rug heeft. "Club is een aantal spelers kwijt en dat zal eerder helend zijn", klinkt het bij Sporza. "De kern was de beste van België en is dat nog steeds. In kwaliteit én in kwantiteit. Brugge had dus geen nieuwe injecties nodig, maar moet intern de orde herstellen."

POLL: Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

68
68
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

141
141
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

46
46
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

143
143
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

321
321
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1020
1020
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

171
171
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

396
396
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

245
245
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

316
316
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

404
404
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

448
448
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

689
689
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1338
1338
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

550
550

Meer sportnieuws