Mercato geslaagd? "Club heeft de sterkste kern in België"

door
Mercato geslaagd?

Het werd ook in de Jupiler Pro League een behoorlijk geanimeerde slotdag van de winterse transferperiode, met wisselend succes voor verschillende ploegen. Bij Club Brugge bleef het echter bijzonder rustig. De regerende kampioen sloot de mercato uiteindelijk af zonder grote aanwinsten.


Een jaartje geleden toonde Blauw-Zwart zich nog redelijk actief in januari met de komst van onder meer Denis Odoi, Sargis Adamyan, Tajon Buchanan (die al in de zomer was aangekocht) en Andreas Skov Olsen. Dat was in de voorbije mercato helemaal anders. Met Joe Bursik werd een extra reserve-doelman aangetrokken om het nakende vertrek van Senne Lammens op te vangen, daarnaast werd Jack Hendry vroegtijdig teruggehaald van zijn huurbeurt aan Cremonese.

Voorts maakte Club van de transferperiode vooral gebruik om de selectie van coach Scott Parker af te slanken. Oudgedienden als Ruud Vormer (Zulte Waregem), Eder Balanta (Schalke 04) en Eduard Sobol (RC Strasbourg) vertrokken al dan niet op huurbasis. Cyle Larin werd na amper een half seizoen alweer bij Real Valladolid gestald. En jonkie Noah Mbamba trok enkele maanden voor het aflopen van zijn contract naar Bayer Leverkusen.

HELEND EFFECT
Club Brugge kwam dus niet bepaald versterkt uit de transferperiode. Toch vindt analist/radiocommentator Tom Boudeweel dat Blauw-Zwart een geslaagde mercato achter de rug heeft. "Club is een aantal spelers kwijt en dat zal eerder helend zijn", klinkt het bij Sporza. "De kern was de beste van België en is dat nog steeds. In kwaliteit én in kwantiteit. Brugge had dus geen nieuwe injecties nodig, maar moet intern de orde herstellen."

LEES OOK: 'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

1
1
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

7
7
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

40
40
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

28
28
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

20
20
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

97
97
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

192
192
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

43
43
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

141
141
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

156
156
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

200
200
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

218
218
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

297
297
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

178
178
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

523
523
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

396
396
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

315
315
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

654
654
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

657
657
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109

Meer sportnieuws