Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

door
Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

Sports Director Jesper Fredberg kreeg meteen enkele moeilijke dossiers voorgeschoteld. Hij stond met zijn rug tegen de muur bij de contracten van Julien Duranville en Enock Agyei. Beiden verlieten de club en die laatste gaf meer uitleg over zijn transfer.


Burnley haalde Agyei voor 350.0000 euro (plus bonussen en doorverkooppercentage) weg bij Anderlecht. Hij werd meteen uitgeleend aan KV Mechelen. Fredberg kon niet anders dan Agyei verkopen, aangezien hij in de zomer einde contract was. Een dossier dat hij niet meer in orde kreeg, net zoals hij nog veel werk heeft bij contracten van andere jonge talenten die de afgelopen maanden te lang werden genegeerd.

Agyei sprak over zijn vertrek naar Burnley. "Het is een nieuwe stap voor mij. Het is iets dat mijn ontwikkeling en mijn carrière zal helpen. Ik heb met Vincent (Kompany, nvdr.) gesproken en hij heeft me overgehaald om hier te komen en ik denk dat dit een geweldig hoofdstuk in mijn carrière gaat worden. Vincent gelooft heel erg in jong Belgisch talent en dat er een aantal Belgen bij Burnley spelen is des te leuker. Ik hoop er op termijn mijn stempel te drukken”, zegt hij op de clubkanalen.

DEFOUR EN KOMPANY

Hij wordt dus meteen uitgeleend aan KV Mechelen. “Het zal mij ook enorm helpen op mentaal en fysiek vlak dat ik bij KV Mechelen op het hoogste niveau kan werken. Het zal een geweldige ervaring zijn.” Steven Defour wordt er zijn coach. “Defour was zelf op jonge leeftijd een prof en hij kan met zijn ervaring mij heel veel bijbrengen. Door zijn advies ga ik heel veel kunnen leren bij KV Mechelen."

 Bij KVM waren ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik ben enorm blij dat we Enock aan onze selectie kunnen toevoegen. Ik ken zijn kwaliteiten en het is niet zomaar dat Burnley hem absoluut wou aantrekken", vertelt sportief directeur Tim Matthys op de clubwebsite. "Enock heeft een uitzonderlijke kwaliteit, hij kan een wedstrijd op elk moment openbreken. Hij is zeer sterk in de één-tegen-één acties en is zeer explosief. Een enorm wapen om in je selectie te hebben. Voor mij was dit een opportuniteit die we niet mochten laten liggen. We werken al enige tijd aan dit dossier en ik ben zeer blij dat we het kunnen afronden."

LEES OOK: Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Heeft RSCA de afgelopen maanden te weinig aandacht gegeven aan de contracten van de jonge talenten?

Meest recent

'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

13
13
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

221
221
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

212
212
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

96
96
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

350
350
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

380
380
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

57
57
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

273
273
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

520
520
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

165
165
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

199
199
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

293
293
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

298
298
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

358
358
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

534
534
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

180
180
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

300
300
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

495
495
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

383
383
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

198
198
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

437
437
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

342
342
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

198
198
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

288
288

Meer sportnieuws