Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

708 stemmen
Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

Sports Director Jesper Fredberg kreeg meteen enkele moeilijke dossiers voorgeschoteld. Hij stond met zijn rug tegen de muur bij de contracten van Julien Duranville en Enock Agyei. Beiden verlieten de club en die laatste gaf meer uitleg over zijn transfer.


Burnley haalde Agyei voor 350.0000 euro (plus bonussen en doorverkooppercentage) weg bij Anderlecht. Hij werd meteen uitgeleend aan KV Mechelen. Fredberg kon niet anders dan Agyei verkopen, aangezien hij in de zomer einde contract was. Een dossier dat hij niet meer in orde kreeg, net zoals hij nog veel werk heeft bij contracten van andere jonge talenten die de afgelopen maanden te lang werden genegeerd.

Agyei sprak over zijn vertrek naar Burnley. "Het is een nieuwe stap voor mij. Het is iets dat mijn ontwikkeling en mijn carrière zal helpen. Ik heb met Vincent (Kompany, nvdr.) gesproken en hij heeft me overgehaald om hier te komen en ik denk dat dit een geweldig hoofdstuk in mijn carrière gaat worden. Vincent gelooft heel erg in jong Belgisch talent en dat er een aantal Belgen bij Burnley spelen is des te leuker. Ik hoop er op termijn mijn stempel te drukken”, zegt hij op de clubkanalen.

DEFOUR EN KOMPANY

Hij wordt dus meteen uitgeleend aan KV Mechelen. “Het zal mij ook enorm helpen op mentaal en fysiek vlak dat ik bij KV Mechelen op het hoogste niveau kan werken. Het zal een geweldige ervaring zijn.” Steven Defour wordt er zijn coach. “Defour was zelf op jonge leeftijd een prof en hij kan met zijn ervaring mij heel veel bijbrengen. Door zijn advies ga ik heel veel kunnen leren bij KV Mechelen."

 Bij KVM waren ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik ben enorm blij dat we Enock aan onze selectie kunnen toevoegen. Ik ken zijn kwaliteiten en het is niet zomaar dat Burnley hem absoluut wou aantrekken", vertelt sportief directeur Tim Matthys op de clubwebsite. "Enock heeft een uitzonderlijke kwaliteit, hij kan een wedstrijd op elk moment openbreken. Hij is zeer sterk in de één-tegen-één acties en is zeer explosief. Een enorm wapen om in je selectie te hebben. Voor mij was dit een opportuniteit die we niet mochten laten liggen. We werken al enige tijd aan dit dossier en ik ben zeer blij dat we het kunnen afronden."

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Heeft RSCA de afgelopen maanden te weinig aandacht gegeven aan de contracten van de jonge talenten?

Meest recent

Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

7
7
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

152
152
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

36
36
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

54
54
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

36
36
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

38
38
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

163
163
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

19
19
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

69
69
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

49
49
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

151
151
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

143
143
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

34
34
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

55
55
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

63
63
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

356
356
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

183
183
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

53
53
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

248
248
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

156
156
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

152
152
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

97
97
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

455
455
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

353
353
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

138
138

Meer sportnieuws