Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

door
Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

Sports Director Jesper Fredberg kreeg meteen enkele moeilijke dossiers voorgeschoteld. Hij stond met zijn rug tegen de muur bij de contracten van Julien Duranville en Enock Agyei. Beiden verlieten de club en die laatste gaf meer uitleg over zijn transfer.


Burnley haalde Agyei voor 350.0000 euro (plus bonussen en doorverkooppercentage) weg bij Anderlecht. Hij werd meteen uitgeleend aan KV Mechelen. Fredberg kon niet anders dan Agyei verkopen, aangezien hij in de zomer einde contract was. Een dossier dat hij niet meer in orde kreeg, net zoals hij nog veel werk heeft bij contracten van andere jonge talenten die de afgelopen maanden te lang werden genegeerd.

Agyei sprak over zijn vertrek naar Burnley. "Het is een nieuwe stap voor mij. Het is iets dat mijn ontwikkeling en mijn carrière zal helpen. Ik heb met Vincent (Kompany, nvdr.) gesproken en hij heeft me overgehaald om hier te komen en ik denk dat dit een geweldig hoofdstuk in mijn carrière gaat worden. Vincent gelooft heel erg in jong Belgisch talent en dat er een aantal Belgen bij Burnley spelen is des te leuker. Ik hoop er op termijn mijn stempel te drukken”, zegt hij op de clubkanalen.

DEFOUR EN KOMPANY

Hij wordt dus meteen uitgeleend aan KV Mechelen. “Het zal mij ook enorm helpen op mentaal en fysiek vlak dat ik bij KV Mechelen op het hoogste niveau kan werken. Het zal een geweldige ervaring zijn.” Steven Defour wordt er zijn coach. “Defour was zelf op jonge leeftijd een prof en hij kan met zijn ervaring mij heel veel bijbrengen. Door zijn advies ga ik heel veel kunnen leren bij KV Mechelen."

 Bij KVM waren ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik ben enorm blij dat we Enock aan onze selectie kunnen toevoegen. Ik ken zijn kwaliteiten en het is niet zomaar dat Burnley hem absoluut wou aantrekken", vertelt sportief directeur Tim Matthys op de clubwebsite. "Enock heeft een uitzonderlijke kwaliteit, hij kan een wedstrijd op elk moment openbreken. Hij is zeer sterk in de één-tegen-één acties en is zeer explosief. Een enorm wapen om in je selectie te hebben. Voor mij was dit een opportuniteit die we niet mochten laten liggen. We werken al enige tijd aan dit dossier en ik ben zeer blij dat we het kunnen afronden."

LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Heeft RSCA de afgelopen maanden te weinig aandacht gegeven aan de contracten van de jonge talenten?

Meest recent

Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

30
30
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

68
68
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

34
34
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

84
84
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

62
62
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

95
95
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

43
43
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

28
28
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

171
171
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

77
77
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

251
251
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

340
340
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

94
94
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

174
174
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

358
358
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

171
171
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

354
354
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

150
150
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

366
366
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

348
348
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

311
311
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

601
601
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

619
619
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

114
114
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

223
223

Meer sportnieuws