Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

door
Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

Sports Director Jesper Fredberg kreeg meteen enkele moeilijke dossiers voorgeschoteld. Hij stond met zijn rug tegen de muur bij de contracten van Julien Duranville en Enock Agyei. Beiden verlieten de club en die laatste gaf meer uitleg over zijn transfer.


Burnley haalde Agyei voor 350.0000 euro (plus bonussen en doorverkooppercentage) weg bij Anderlecht. Hij werd meteen uitgeleend aan KV Mechelen. Fredberg kon niet anders dan Agyei verkopen, aangezien hij in de zomer einde contract was. Een dossier dat hij niet meer in orde kreeg, net zoals hij nog veel werk heeft bij contracten van andere jonge talenten die de afgelopen maanden te lang werden genegeerd.

Agyei sprak over zijn vertrek naar Burnley. "Het is een nieuwe stap voor mij. Het is iets dat mijn ontwikkeling en mijn carrière zal helpen. Ik heb met Vincent (Kompany, nvdr.) gesproken en hij heeft me overgehaald om hier te komen en ik denk dat dit een geweldig hoofdstuk in mijn carrière gaat worden. Vincent gelooft heel erg in jong Belgisch talent en dat er een aantal Belgen bij Burnley spelen is des te leuker. Ik hoop er op termijn mijn stempel te drukken”, zegt hij op de clubkanalen.

DEFOUR EN KOMPANY

Hij wordt dus meteen uitgeleend aan KV Mechelen. “Het zal mij ook enorm helpen op mentaal en fysiek vlak dat ik bij KV Mechelen op het hoogste niveau kan werken. Het zal een geweldige ervaring zijn.” Steven Defour wordt er zijn coach. “Defour was zelf op jonge leeftijd een prof en hij kan met zijn ervaring mij heel veel bijbrengen. Door zijn advies ga ik heel veel kunnen leren bij KV Mechelen."

 Bij KVM waren ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik ben enorm blij dat we Enock aan onze selectie kunnen toevoegen. Ik ken zijn kwaliteiten en het is niet zomaar dat Burnley hem absoluut wou aantrekken", vertelt sportief directeur Tim Matthys op de clubwebsite. "Enock heeft een uitzonderlijke kwaliteit, hij kan een wedstrijd op elk moment openbreken. Hij is zeer sterk in de één-tegen-één acties en is zeer explosief. Een enorm wapen om in je selectie te hebben. Voor mij was dit een opportuniteit die we niet mochten laten liggen. We werken al enige tijd aan dit dossier en ik ben zeer blij dat we het kunnen afronden."

LEES OOK: Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

Heeft RSCA de afgelopen maanden te weinig aandacht gegeven aan de contracten van de jonge talenten?

Meest recent

Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

22
22
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

11
11
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

24
24
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

63
63
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

68
68
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

109
109
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

255
255
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

71
71
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

86
86
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

49
49
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

209
209
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

52
52
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

41
41
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

70
70
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

105
105
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

318
318
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

143
143
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

200
200
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

153
153
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

107
107
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

642
642
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

100
100
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

49
49
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

21
21

Meer sportnieuws