Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

708 stemmen
Defour en Kompany zijn Anderlecht te snel af

Sports Director Jesper Fredberg kreeg meteen enkele moeilijke dossiers voorgeschoteld. Hij stond met zijn rug tegen de muur bij de contracten van Julien Duranville en Enock Agyei. Beiden verlieten de club en die laatste gaf meer uitleg over zijn transfer.


Burnley haalde Agyei voor 350.0000 euro (plus bonussen en doorverkooppercentage) weg bij Anderlecht. Hij werd meteen uitgeleend aan KV Mechelen. Fredberg kon niet anders dan Agyei verkopen, aangezien hij in de zomer einde contract was. Een dossier dat hij niet meer in orde kreeg, net zoals hij nog veel werk heeft bij contracten van andere jonge talenten die de afgelopen maanden te lang werden genegeerd.

Agyei sprak over zijn vertrek naar Burnley. "Het is een nieuwe stap voor mij. Het is iets dat mijn ontwikkeling en mijn carrière zal helpen. Ik heb met Vincent (Kompany, nvdr.) gesproken en hij heeft me overgehaald om hier te komen en ik denk dat dit een geweldig hoofdstuk in mijn carrière gaat worden. Vincent gelooft heel erg in jong Belgisch talent en dat er een aantal Belgen bij Burnley spelen is des te leuker. Ik hoop er op termijn mijn stempel te drukken”, zegt hij op de clubkanalen.

DEFOUR EN KOMPANY

Hij wordt dus meteen uitgeleend aan KV Mechelen. “Het zal mij ook enorm helpen op mentaal en fysiek vlak dat ik bij KV Mechelen op het hoogste niveau kan werken. Het zal een geweldige ervaring zijn.” Steven Defour wordt er zijn coach. “Defour was zelf op jonge leeftijd een prof en hij kan met zijn ervaring mij heel veel bijbrengen. Door zijn advies ga ik heel veel kunnen leren bij KV Mechelen."

 Bij KVM waren ze uiteraard ook zeer tevreden. "Ik ben enorm blij dat we Enock aan onze selectie kunnen toevoegen. Ik ken zijn kwaliteiten en het is niet zomaar dat Burnley hem absoluut wou aantrekken", vertelt sportief directeur Tim Matthys op de clubwebsite. "Enock heeft een uitzonderlijke kwaliteit, hij kan een wedstrijd op elk moment openbreken. Hij is zeer sterk in de één-tegen-één acties en is zeer explosief. Een enorm wapen om in je selectie te hebben. Voor mij was dit een opportuniteit die we niet mochten laten liggen. We werken al enige tijd aan dit dossier en ik ben zeer blij dat we het kunnen afronden."

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Heeft RSCA de afgelopen maanden te weinig aandacht gegeven aan de contracten van de jonge talenten?

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

31
31
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

236
236
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

129
129
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

59
59
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

59
59
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

61
61
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

196
196
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

205
205
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

270
270
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

260
260
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

202
202
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

168
168
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

621
621
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

125
125
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

394
394
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

463
463
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1081
1081
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

151
151
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

837
837
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

233
233
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

221
221
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

393
393
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

106
106

Meer sportnieuws