Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

763 stemmen
Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

Een kleine tweetal maanden voor de start van de EK-kwalificatiecampagne, lijken de Rode Duivels hun nieuwe bondscoach beet te hebben. Er moeten wel nog enkele formaliteiten afgehandeld worden. Maar vervolgens kan Domenico Tedesco officieel aangekondigd worden als nieuwe selectiemeester van de nationale ploeg.


De zoektocht naar een opvolger voor Roberto Martinez nam behoorlijk wat tijd in beslag, zeker tegenover verschillende andere Europese landen die na het WK afscheid namen van hun bondscoach. Maar de KBVB wou dan ook niet over één nacht ijs gaan. Bovendien is het voor een kleine federatie zoals de Belgische niet zo gemakkelijk om iemand te vinden die voldoet aan het gezochte profiel én ook nog eens financieel haalbaar is. Want er waren wel degelijk nog andere (top)trainers in beeld.

Zo stelt Peter Vandenbempt dat ook Joachim Löw een optie was. Het werd echter al snel duidelijk dat de Duitser onhaalbaar was. "Het zou met zijn ervaring als bondscoach toch een interessant profiel geweest zijn. Maar ik laat me vertellen dat er nooit met hem is gesproken. Via via had hij laten weten dat hij niet geïnteresseerd is", klinkt het bij Sporza. "De realiteit is dat de absolute topcoaches ofwel aan de slag zijn bij een topclub ofwel gewoonweg niet betaalbaar zijn voor de Belgische voetbalbond."

TOT MEDIO 2024
En Vandenbempt had nog meer informatie over de aanstelling van Tedesco. Volgens hem tekent de Italiaanse Duitser slechts tot na het EK van 2024 en niet meteen tot na het WK van 2026. Daarnaast zouden de spelers uiteindelijk toch niet geraadpleegd zijn in de zoektocht. "Ik denk niet dat de Rode Duivels zelf inspraak hebben gehad bij deze aanstelling en zo is het maar goed ook. Het is niet aan hen om de bondscoach te kiezen, wel om te werken met wie de taskforce en bij uitbreiding de voetbalbond aan hen voorstelt."

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Denkt u dat Tedesco een goede keuze is?

Meest recent

Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

26
26
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

31
31
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

134
134
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

31
31
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

43
43
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

74
74
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

305
305
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

29
29
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

73
73
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

212
212
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

149
149
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

114
114
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

90
90
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

154
154
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

414
414
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

77
77
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

457
457
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

102
102
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

323
323
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

518
518
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

375
375
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

475
475
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

560
560
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

932
932

Meer sportnieuws