Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

door
Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

Een kleine tweetal maanden voor de start van de EK-kwalificatiecampagne, lijken de Rode Duivels hun nieuwe bondscoach beet te hebben. Er moeten wel nog enkele formaliteiten afgehandeld worden. Maar vervolgens kan Domenico Tedesco officieel aangekondigd worden als nieuwe selectiemeester van de nationale ploeg.


De zoektocht naar een opvolger voor Roberto Martinez nam behoorlijk wat tijd in beslag, zeker tegenover verschillende andere Europese landen die na het WK afscheid namen van hun bondscoach. Maar de KBVB wou dan ook niet over één nacht ijs gaan. Bovendien is het voor een kleine federatie zoals de Belgische niet zo gemakkelijk om iemand te vinden die voldoet aan het gezochte profiel én ook nog eens financieel haalbaar is. Want er waren wel degelijk nog andere (top)trainers in beeld.

Zo stelt Peter Vandenbempt dat ook Joachim Löw een optie was. Het werd echter al snel duidelijk dat de Duitser onhaalbaar was. "Het zou met zijn ervaring als bondscoach toch een interessant profiel geweest zijn. Maar ik laat me vertellen dat er nooit met hem is gesproken. Via via had hij laten weten dat hij niet geïnteresseerd is", klinkt het bij Sporza. "De realiteit is dat de absolute topcoaches ofwel aan de slag zijn bij een topclub ofwel gewoonweg niet betaalbaar zijn voor de Belgische voetbalbond."

TOT MEDIO 2024
En Vandenbempt had nog meer informatie over de aanstelling van Tedesco. Volgens hem tekent de Italiaanse Duitser slechts tot na het EK van 2024 en niet meteen tot na het WK van 2026. Daarnaast zouden de spelers uiteindelijk toch niet geraadpleegd zijn in de zoektocht. "Ik denk niet dat de Rode Duivels zelf inspraak hebben gehad bij deze aanstelling en zo is het maar goed ook. Het is niet aan hen om de bondscoach te kiezen, wel om te werken met wie de taskforce en bij uitbreiding de voetbalbond aan hen voorstelt."

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Denkt u dat Tedesco een goede keuze is?

Meest recent

'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

0
0
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

15
15
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

45
45
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

198
198
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

80
80
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

304
304
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

64
64
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

107
107
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

477
477
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

65
65
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

181
181
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

196
196
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

115
115
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

308
308
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

116
116
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

203
203
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1131
1131
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

475
475
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

66
66
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

308
308
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

129
129
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

442
442
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

85
85

Meer sportnieuws