Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

door
Vandenbempt doet onthulling over aanstelling bondscoach

Een kleine tweetal maanden voor de start van de EK-kwalificatiecampagne, lijken de Rode Duivels hun nieuwe bondscoach beet te hebben. Er moeten wel nog enkele formaliteiten afgehandeld worden. Maar vervolgens kan Domenico Tedesco officieel aangekondigd worden als nieuwe selectiemeester van de nationale ploeg.


De zoektocht naar een opvolger voor Roberto Martinez nam behoorlijk wat tijd in beslag, zeker tegenover verschillende andere Europese landen die na het WK afscheid namen van hun bondscoach. Maar de KBVB wou dan ook niet over één nacht ijs gaan. Bovendien is het voor een kleine federatie zoals de Belgische niet zo gemakkelijk om iemand te vinden die voldoet aan het gezochte profiel én ook nog eens financieel haalbaar is. Want er waren wel degelijk nog andere (top)trainers in beeld.

Zo stelt Peter Vandenbempt dat ook Joachim Löw een optie was. Het werd echter al snel duidelijk dat de Duitser onhaalbaar was. "Het zou met zijn ervaring als bondscoach toch een interessant profiel geweest zijn. Maar ik laat me vertellen dat er nooit met hem is gesproken. Via via had hij laten weten dat hij niet geïnteresseerd is", klinkt het bij Sporza. "De realiteit is dat de absolute topcoaches ofwel aan de slag zijn bij een topclub ofwel gewoonweg niet betaalbaar zijn voor de Belgische voetbalbond."

TOT MEDIO 2024
En Vandenbempt had nog meer informatie over de aanstelling van Tedesco. Volgens hem tekent de Italiaanse Duitser slechts tot na het EK van 2024 en niet meteen tot na het WK van 2026. Daarnaast zouden de spelers uiteindelijk toch niet geraadpleegd zijn in de zoektocht. "Ik denk niet dat de Rode Duivels zelf inspraak hebben gehad bij deze aanstelling en zo is het maar goed ook. Het is niet aan hen om de bondscoach te kiezen, wel om te werken met wie de taskforce en bij uitbreiding de voetbalbond aan hen voorstelt."

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Denkt u dat Tedesco een goede keuze is?

Meest recent

Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

10
10
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

16
16
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

56
56
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

123
123
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

157
157
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

112
112
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

236
236
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

185
185
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

270
270
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

535
535
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

396
396
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

99
99
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

60
60
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

157
157
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

313
313
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

252
252
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

287
287
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

175
175
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

412
412
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

95
95
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

132
132
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

333
333
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

228
228

Meer sportnieuws