Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

door
Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

De winterse Deadline Day van 2023 heeft het nodige transferspektakel opgeleverd. En enkele clubs maakten het wel bijzonder spannend, zo werden ook na middernacht nog een pak markante transfers aangekondigd. Een overzicht van de opvallendste deals in binnen- en buitenland.


JUPILER PRO LEAGUE
Het meest onverwachte nieuwe kwam uit de Ghelamco Arena. Zo kondigde AA Gent aan dat het plots afscheid neemt van Ibrahim Salah. De Marokkaanse jeugd-international groeide op korte tijd uit tot een smaakmakers bij de Buffalo's en verlengde eind vorig jaar nog zijn contract. Maar nu trekt hij per direct naar Stade Rennais, waar Salah voor vier seizoenen tekende. "Het aanbod van Stade Rennais was moeilijk te weerstaan voor Ibrahim, die zijn carrière in sneltempo ziet evolueren", klinkt het bij Gent, dat ongetwijfeld een fraaie som vangt.



Rennes haalde Salah als vervanger van Kamaldeen Sulemana, die naar Southampton vertrok. Daar wordt hij ploegmaat van ... Paul Onuachu. Het duurde even alvorens de transfer van de Genkse topschutter afgerond werd, maar rond iets voor 2 uur volgde dan toch witte rook. Racing zou ruim 20 miljoen euro (bonussen inclusief) vangen voor de ex-Gouden Schoen. Met de 22-jarige Tolu Arokodare werd een directe vervanger weggeplukt bij Amiens. Hij tekende voor 4.5 seizoenen.

De Nigeriaan leek in eerste instantie nochtans op weg naar RSC Anderlecht, maar zijn transfer werd dus gekaapt door de competitieleider. Paars-Wit moest bijgevolg wanhopig op zoek naar een alternatief. Nadat het ook in verschillende andere dossiers viste, belandde de recordkampioen uiteindelijk bij Islam Slimani. De 34-jarige Algerijn liet zijn contract bij Stade Brest verbreken, zodat hij transfervrij zijn kribbel kon zetten in het Lotto Park.

BUITENLAND
En ook elders in Europa bewoog nog één en ander. Zo slaagde Chelsea er dan toch in een akkoord te vinden over Enzo Fernandez. De transfer moet nog officieel aangekondigd worden door de Blues, maar SL Benfica bevestigde een overeenkomst op alle niveaus. Met een transfersom van 121 miljoen euro, wordt de Argentijnse middenvelder de duurste inkomende transfer ooit in de Premier League. Aan uitgaande zijde leek Chelsea dan weer afscheid te nemen van Hakim Ziyech, maar diens overgang zou in extremis zijn afgeketst. Manchester United tot slot, haalde middenvelder Marcel Sabitzer weg bij Bayern München.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Onuachu gaat het helemaal maken in Engeland ...

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

29
29
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

32
32
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

21
21
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

20
20
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

113
113
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

37
37
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

109
109
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

173
173
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

327
327
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

111
111
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

166
166
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

575
575
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

578
578
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

380
380
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

179
179
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

213
213
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

239
239
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

472
472
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

617
617
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws