Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

782 stemmen
Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

De winterse Deadline Day van 2023 heeft het nodige transferspektakel opgeleverd. En enkele clubs maakten het wel bijzonder spannend, zo werden ook na middernacht nog een pak markante transfers aangekondigd. Een overzicht van de opvallendste deals in binnen- en buitenland.


JUPILER PRO LEAGUE
Het meest onverwachte nieuwe kwam uit de Ghelamco Arena. Zo kondigde AA Gent aan dat het plots afscheid neemt van Ibrahim Salah. De Marokkaanse jeugd-international groeide op korte tijd uit tot een smaakmakers bij de Buffalo's en verlengde eind vorig jaar nog zijn contract. Maar nu trekt hij per direct naar Stade Rennais, waar Salah voor vier seizoenen tekende. "Het aanbod van Stade Rennais was moeilijk te weerstaan voor Ibrahim, die zijn carrière in sneltempo ziet evolueren", klinkt het bij Gent, dat ongetwijfeld een fraaie som vangt.



Rennes haalde Salah als vervanger van Kamaldeen Sulemana, die naar Southampton vertrok. Daar wordt hij ploegmaat van ... Paul Onuachu. Het duurde even alvorens de transfer van de Genkse topschutter afgerond werd, maar rond iets voor 2 uur volgde dan toch witte rook. Racing zou ruim 20 miljoen euro (bonussen inclusief) vangen voor de ex-Gouden Schoen. Met de 22-jarige Tolu Arokodare werd een directe vervanger weggeplukt bij Amiens. Hij tekende voor 4.5 seizoenen.

De Nigeriaan leek in eerste instantie nochtans op weg naar RSC Anderlecht, maar zijn transfer werd dus gekaapt door de competitieleider. Paars-Wit moest bijgevolg wanhopig op zoek naar een alternatief. Nadat het ook in verschillende andere dossiers viste, belandde de recordkampioen uiteindelijk bij Islam Slimani. De 34-jarige Algerijn liet zijn contract bij Stade Brest verbreken, zodat hij transfervrij zijn kribbel kon zetten in het Lotto Park.

BUITENLAND
En ook elders in Europa bewoog nog één en ander. Zo slaagde Chelsea er dan toch in een akkoord te vinden over Enzo Fernandez. De transfer moet nog officieel aangekondigd worden door de Blues, maar SL Benfica bevestigde een overeenkomst op alle niveaus. Met een transfersom van 121 miljoen euro, wordt de Argentijnse middenvelder de duurste inkomende transfer ooit in de Premier League. Aan uitgaande zijde leek Chelsea dan weer afscheid te nemen van Hakim Ziyech, maar diens overgang zou in extremis zijn afgeketst. Manchester United tot slot, haalde middenvelder Marcel Sabitzer weg bij Bayern München.

LEES OOK: ‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

🚀

Onuachu gaat het helemaal maken in Engeland ...

Meest recent

'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

6
6
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

63
63
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

124
124
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

42
42
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

78
78
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

32
32
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

406
406
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

211
211
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

107
107
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

168
168
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

105
105
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

115
115
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

415
415
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

52
52
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

141
141
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

188
188
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

62
62
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

232
232
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

575
575
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

183
183
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

183
183
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

786
786
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2129
2129
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

251
251

Meer sportnieuws