Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

782
Spektakel na middernacht: Gent verkoopt Salah, recordtransfer Engeland

De winterse Deadline Day van 2023 heeft het nodige transferspektakel opgeleverd. En enkele clubs maakten het wel bijzonder spannend, zo werden ook na middernacht nog een pak markante transfers aangekondigd. Een overzicht van de opvallendste deals in binnen- en buitenland.


JUPILER PRO LEAGUE
Het meest onverwachte nieuwe kwam uit de Ghelamco Arena. Zo kondigde AA Gent aan dat het plots afscheid neemt van Ibrahim Salah. De Marokkaanse jeugd-international groeide op korte tijd uit tot een smaakmakers bij de Buffalo's en verlengde eind vorig jaar nog zijn contract. Maar nu trekt hij per direct naar Stade Rennais, waar Salah voor vier seizoenen tekende. "Het aanbod van Stade Rennais was moeilijk te weerstaan voor Ibrahim, die zijn carrière in sneltempo ziet evolueren", klinkt het bij Gent, dat ongetwijfeld een fraaie som vangt.



Rennes haalde Salah als vervanger van Kamaldeen Sulemana, die naar Southampton vertrok. Daar wordt hij ploegmaat van ... Paul Onuachu. Het duurde even alvorens de transfer van de Genkse topschutter afgerond werd, maar rond iets voor 2 uur volgde dan toch witte rook. Racing zou ruim 20 miljoen euro (bonussen inclusief) vangen voor de ex-Gouden Schoen. Met de 22-jarige Tolu Arokodare werd een directe vervanger weggeplukt bij Amiens. Hij tekende voor 4.5 seizoenen.

De Nigeriaan leek in eerste instantie nochtans op weg naar RSC Anderlecht, maar zijn transfer werd dus gekaapt door de competitieleider. Paars-Wit moest bijgevolg wanhopig op zoek naar een alternatief. Nadat het ook in verschillende andere dossiers viste, belandde de recordkampioen uiteindelijk bij Islam Slimani. De 34-jarige Algerijn liet zijn contract bij Stade Brest verbreken, zodat hij transfervrij zijn kribbel kon zetten in het Lotto Park.

BUITENLAND
En ook elders in Europa bewoog nog één en ander. Zo slaagde Chelsea er dan toch in een akkoord te vinden over Enzo Fernandez. De transfer moet nog officieel aangekondigd worden door de Blues, maar SL Benfica bevestigde een overeenkomst op alle niveaus. Met een transfersom van 121 miljoen euro, wordt de Argentijnse middenvelder de duurste inkomende transfer ooit in de Premier League. Aan uitgaande zijde leek Chelsea dan weer afscheid te nemen van Hakim Ziyech, maar diens overgang zou in extremis zijn afgeketst. Manchester United tot slot, haalde middenvelder Marcel Sabitzer weg bij Bayern München.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Onuachu gaat het helemaal maken in Engeland ...

Meest recent

Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

11
11
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

85
85
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

65
65
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

92
92
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

76
76
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

140
140
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

138
138
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1251
1251
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

295
295
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

258
258
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

261
261
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

84
84
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

209
209
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

219
219
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

97
97
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

127
127
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

326
326
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

201
201
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

465
465
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

381
381
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

162
162

Meer sportnieuws