Club Brugge in paniek over zorgenkind

587 stemmen
Club Brugge in paniek over zorgenkind

Het zal duidelijk niet het seizoen van Clinton Mata worden. De 30-jarige verdediger sukkelt al sinds 2 september met fysieke kwaaltjes, een gevolg van een enkeldistorsie opgelopen in de match tegen Cercle Brugge. Mata werkte keihard aan zijn herstel, maar dat proces verliep met veel vallen en opstaan. De Angolees gold in de voorbije seizoenen als één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, maar momenteel staat hij mijlenver verwijderd van zijn topniveau. En dat werd vorig weekend pijnlijk duidelijk in de wedstrijd tegen Zulte Waregem.


TE GOED VOOR BELGIË

In zowat elke transferperiode vreesde Club Brugge het vertrek van Clinton Mata. De fysiek sterke verdediger stond verschillende keren in de belangstelling van Sevilla FC, Engelse en Duitse clubs, en hij was onaantastbaar in de Brugse defensie. “Op het sportief vlak kan het verlies van Clinton Mata groter zijn dan dat van Odilon Kossounou”, verklaarde ex-Club-speler Gaëtan Englebert destijds aan La Dernière Heure. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Door zijn sterke prestaties in de voorbije seizoenen oversteeg Clinton Mata vaak het niveau van de Belgische competitie. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost”, zei ex-bondscoach Aimé Anthuenis voorheen in Het Laatste Nieuws.“Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.”

NIET MEER OP NIVEAU

Maar dit seizoen is Clinton Mata zeker en vast niet op topniveau. Dat heeft te maken met de zwaar tegenvallende collectieve prestaties van Club Brugge, maar voornamelijk ook met een opgelopen blessure. De Angolees liep namelijk een enkeldistorsie op in de match tegen Cercle Brugge, waardoor hij sinds 2 september te kampen heeft met fysieke ongemakken. “Het is niet vanzelfsprekend”, zei Carl Hoefkens eind oktober over de situatie van Mata. “Clinton had een enkelverstuiking. Zoiets moet je geleidelijk aan opbouwen.”



Het herstelproces van Clinton Mata verliep met vallen en opstaan, want de beresterke verdediger herviel verschillende keren in zijn herstelproces. De Angolees zei onlangs nog spontaan aan Franky Van der Elst dat hij schrik heeft dat zijn enkel niet goed aanvoelt. “Hij zuchtte en begon direct over zijn enkel. Hij zei dat hij vooral ook last heeft als hij moet herbeginnen na de rust”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. Naast zijn fysiek ongemak speelt die mentale kwestie uiteraard ook een belangrijke rol in de huidige dramatische prestaties van Mata.

ZORGENKIND HAALT DE ONDERGRENS

Clinton Mata was vorig weekend namelijk een schim van de sterke voetballer die hij vorig seizoen - en de jaargangen daarvoor - nog was. De 30-jarige verloor duidelijk aan kracht, wendbaarheid en aan explosiviteit. Mata kwam overal te laat waardoor Club Brugge eigenlijk met één man minder speelde tegen Zulte Waregem - wat er ook aan te zien was. De onbeholpen Mata werd na een uur spelen uit zijn lijden verlost en vervangen door Brandon Mechele. Opvallend genoeg speelde Club Brugge toen wél beter.



Clinton Mata werd bestookt door zijn rechtstreekse tegenstander Alieu Fadera, die maar liefst 7 geslaagde dribbels telde in de match, meteen het hoogste aantal van alle spelers op het veld in de Elindus Arena. “Club had echt problemen op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Mata had de slechtste passing (62%) bij Club en ook het meeste balverlies, minste geslaagde acties (40%) en hij werd tevens het minste aangespeeld. Op die manier lijkt Mata wel het grote zorgenkind te zijn voor Scott Parker en Club Brugge.

WAT HOUDT DE TOEKOMST IN?

Het is dus maar de vraag of Clinton Mata door zijn fysieke problemen snel terug de beste versie van zichzelf kan worden. De wankele Brugse defensie heeft nood aan zijn profiel en op 30-jarige leeftijd moet hij zich in de beste periode van zijn carrière bevinden. Club Brugge brak op 10 oktober Mata’s contract open tot 2026, maar daarvoor hebben de West-Vlamingen nog niet veel in return voor gekregen. De kans is dan ook quasi onbestaande dat Club op termijn nog een mooie transfersom uit de wacht zullen kunnen slepen bij een eventueel vertrek. Sinds maart 2021 nam de marktwaarde van Mata stelselmatig af van 10 miljoen euro naar 7 miljoen euro. Op basis van zijn prestaties dit seizoen en 30-jarige leeftijd zal die waardering ook nooit meer gevoelig toenemen.

LEES OOK: Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Wordt Mata nog terug de oude?

Meest recent

Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

51
51
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

70
70
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

38
38
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

26
26
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

37
37
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

154
154
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

50
50
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

256
256
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

50
50
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

94
94
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

99
99
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

638
638
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

30
30
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

67
67
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

75
75
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

280
280
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

124
124
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

163
163
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

259
259
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

87
87
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

149
149
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

33
33
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

155
155
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

166
166
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

114
114

Meer sportnieuws