Club Brugge in paniek over zorgenkind

587
Club Brugge in paniek over zorgenkind

Het zal duidelijk niet het seizoen van Clinton Mata worden. De 30-jarige verdediger sukkelt al sinds 2 september met fysieke kwaaltjes, een gevolg van een enkeldistorsie opgelopen in de match tegen Cercle Brugge. Mata werkte keihard aan zijn herstel, maar dat proces verliep met veel vallen en opstaan. De Angolees gold in de voorbije seizoenen als één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, maar momenteel staat hij mijlenver verwijderd van zijn topniveau. En dat werd vorig weekend pijnlijk duidelijk in de wedstrijd tegen Zulte Waregem.


TE GOED VOOR BELGIË

In zowat elke transferperiode vreesde Club Brugge het vertrek van Clinton Mata. De fysiek sterke verdediger stond verschillende keren in de belangstelling van Sevilla FC, Engelse en Duitse clubs, en hij was onaantastbaar in de Brugse defensie. “Op het sportief vlak kan het verlies van Clinton Mata groter zijn dan dat van Odilon Kossounou”, verklaarde ex-Club-speler Gaëtan Englebert destijds aan La Dernière Heure. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Door zijn sterke prestaties in de voorbije seizoenen oversteeg Clinton Mata vaak het niveau van de Belgische competitie. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost”, zei ex-bondscoach Aimé Anthuenis voorheen in Het Laatste Nieuws.“Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.”

NIET MEER OP NIVEAU

Maar dit seizoen is Clinton Mata zeker en vast niet op topniveau. Dat heeft te maken met de zwaar tegenvallende collectieve prestaties van Club Brugge, maar voornamelijk ook met een opgelopen blessure. De Angolees liep namelijk een enkeldistorsie op in de match tegen Cercle Brugge, waardoor hij sinds 2 september te kampen heeft met fysieke ongemakken. “Het is niet vanzelfsprekend”, zei Carl Hoefkens eind oktober over de situatie van Mata. “Clinton had een enkelverstuiking. Zoiets moet je geleidelijk aan opbouwen.”



Het herstelproces van Clinton Mata verliep met vallen en opstaan, want de beresterke verdediger herviel verschillende keren in zijn herstelproces. De Angolees zei onlangs nog spontaan aan Franky Van der Elst dat hij schrik heeft dat zijn enkel niet goed aanvoelt. “Hij zuchtte en begon direct over zijn enkel. Hij zei dat hij vooral ook last heeft als hij moet herbeginnen na de rust”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. Naast zijn fysiek ongemak speelt die mentale kwestie uiteraard ook een belangrijke rol in de huidige dramatische prestaties van Mata.

ZORGENKIND HAALT DE ONDERGRENS

Clinton Mata was vorig weekend namelijk een schim van de sterke voetballer die hij vorig seizoen - en de jaargangen daarvoor - nog was. De 30-jarige verloor duidelijk aan kracht, wendbaarheid en aan explosiviteit. Mata kwam overal te laat waardoor Club Brugge eigenlijk met één man minder speelde tegen Zulte Waregem - wat er ook aan te zien was. De onbeholpen Mata werd na een uur spelen uit zijn lijden verlost en vervangen door Brandon Mechele. Opvallend genoeg speelde Club Brugge toen wél beter.



Clinton Mata werd bestookt door zijn rechtstreekse tegenstander Alieu Fadera, die maar liefst 7 geslaagde dribbels telde in de match, meteen het hoogste aantal van alle spelers op het veld in de Elindus Arena. “Club had echt problemen op die kant”, stelde ook Franky Van der Elst vast in Het Nieuwsblad. Mata had de slechtste passing (62%) bij Club en ook het meeste balverlies, minste geslaagde acties (40%) en hij werd tevens het minste aangespeeld. Op die manier lijkt Mata wel het grote zorgenkind te zijn voor Scott Parker en Club Brugge.

WAT HOUDT DE TOEKOMST IN?

Het is dus maar de vraag of Clinton Mata door zijn fysieke problemen snel terug de beste versie van zichzelf kan worden. De wankele Brugse defensie heeft nood aan zijn profiel en op 30-jarige leeftijd moet hij zich in de beste periode van zijn carrière bevinden. Club Brugge brak op 10 oktober Mata’s contract open tot 2026, maar daarvoor hebben de West-Vlamingen nog niet veel in return voor gekregen. De kans is dan ook quasi onbestaande dat Club op termijn nog een mooie transfersom uit de wacht zullen kunnen slepen bij een eventueel vertrek. Sinds maart 2021 nam de marktwaarde van Mata stelselmatig af van 10 miljoen euro naar 7 miljoen euro. Op basis van zijn prestaties dit seizoen en 30-jarige leeftijd zal die waardering ook nooit meer gevoelig toenemen.

LEES OOK: Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Wordt Mata nog terug de oude?

Meest recent

Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

4
4
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

14
14
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

14
14
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

68
68
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

55
55
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

214
214
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

265
265
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

325
325
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

100
100
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

222
222
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

145
145
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

411
411
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

302
302
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

197
197
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

444
444
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

553
553
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

216
216
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

185
185
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

448
448
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

524
524
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

149
149
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

103
103
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

572
572
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

491
491

Meer sportnieuws