'KBVB klaar om toe te slaan: nieuwe bondscoach komt niet alleen'

1484 stemmen
'KBVB klaar om toe te slaan: nieuwe bondscoach komt niet alleen'

Binnen een tweetal maanden beginnen de Rode Duivels aan een nieuwe cyclus, dan gaat de EK-kwalificatiecampagne van start met een duel in Zweden. En het zal snel duidelijk zijn met welke bondscoach dat zal worden. In het beste geval komt de KBVB dinsdag nog met nieuws naar buiten.


Om de aanstelling van een nieuwe bondscoach én technisch directeur in goede banen te leiden, besloot de nationale voetbalbond een speciale taskforce samen te stellen. Maar het werk van deze taskforce zit er inmiddels alweer op, wat betekent dat de zoektocht in de laatste rechte lijn zit. Zo raakte eerder al bekend dat Frank Vercauteren quasi zeker zal worden aangesteld als nieuwe TD. Ee bedoeling is namelijk om hem te koppelen aan een jongere en moderne trainer.

Daarvoor geldt Domenico Tedesco als topkandidaat. De 37-jarige Duitser met Italiaanse roots is bij het grote publiek niet de grootste naam, maar ondanks zijn prille leeftijd deed hij toch behoorlijk wat ervaring op. Onder meer Schalke 04, Spartak Moskou en recentelijk RB Leipzig staan op zijn cv. Maandag zou de top van de KBVB naar Duitsland zijn afgereisd om te onderhandelen over de voorwaarden van zijn dienstverband. En dus wordt het uitkijken of die gesprekken ook tot een akkoord leiden.

BOSZ IN WACHTKAMER
In ieder geval lijkt Tedesco niet van plan om het avontuur alleen aan te gaan, zo meldt Het Laatste Nieuws. Hij wil zijn vaste assistent Andreas Hinkel graag behouden, net zoals keeperstrainer Max Urwantschky. Al lijkt dat geen groot probleem te gaan worden. Moesten de onderhandelingen alsnog afhaken, worden de pijlen op Peter Bosz gericht. De Nederlander voldoet ook aan het gezochte profiel, maar geldt voorlopig als plan-B.

LEES OOK: Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Goede keuze van de KBVB?

Meest recent

Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

3
3
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

132
132
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

25
25
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

61
61
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

25
25
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

264
264
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

75
75
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1005
1005
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

193
193
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

464
464
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

268
268
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

250
250
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

332
332
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

92
92
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

89
89
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

610
610
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

368
368
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

158
158
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

159
159
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

139
139
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

119
119
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

329
329
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

143
143
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

477
477

Meer sportnieuws