'KBVB klaar om toe te slaan: nieuwe bondscoach komt niet alleen'

1484 stemmen
'KBVB klaar om toe te slaan: nieuwe bondscoach komt niet alleen'

Binnen een tweetal maanden beginnen de Rode Duivels aan een nieuwe cyclus, dan gaat de EK-kwalificatiecampagne van start met een duel in Zweden. En het zal snel duidelijk zijn met welke bondscoach dat zal worden. In het beste geval komt de KBVB dinsdag nog met nieuws naar buiten.


Om de aanstelling van een nieuwe bondscoach én technisch directeur in goede banen te leiden, besloot de nationale voetbalbond een speciale taskforce samen te stellen. Maar het werk van deze taskforce zit er inmiddels alweer op, wat betekent dat de zoektocht in de laatste rechte lijn zit. Zo raakte eerder al bekend dat Frank Vercauteren quasi zeker zal worden aangesteld als nieuwe TD. Ee bedoeling is namelijk om hem te koppelen aan een jongere en moderne trainer.

Daarvoor geldt Domenico Tedesco als topkandidaat. De 37-jarige Duitser met Italiaanse roots is bij het grote publiek niet de grootste naam, maar ondanks zijn prille leeftijd deed hij toch behoorlijk wat ervaring op. Onder meer Schalke 04, Spartak Moskou en recentelijk RB Leipzig staan op zijn cv. Maandag zou de top van de KBVB naar Duitsland zijn afgereisd om te onderhandelen over de voorwaarden van zijn dienstverband. En dus wordt het uitkijken of die gesprekken ook tot een akkoord leiden.

BOSZ IN WACHTKAMER
In ieder geval lijkt Tedesco niet van plan om het avontuur alleen aan te gaan, zo meldt Het Laatste Nieuws. Hij wil zijn vaste assistent Andreas Hinkel graag behouden, net zoals keeperstrainer Max Urwantschky. Al lijkt dat geen groot probleem te gaan worden. Moesten de onderhandelingen alsnog afhaken, worden de pijlen op Peter Bosz gericht. De Nederlander voldoet ook aan het gezochte profiel, maar geldt voorlopig als plan-B.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Goede keuze van de KBVB?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

27
27
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

51
51
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

75
75
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

40
40
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

40
40
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

74
74
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

236
236
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

353
353
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

173
173
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

636
636
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

136
136
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

120
120
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

453
453
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

495
495
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

509
509

Meer sportnieuws