Messi geeft oorzaak voor vete met Van Gaal

door
Messi geeft oorzaak voor vete met Van Gaal

Lionel Messi slaagde er tijdens het WK 2022 in om zijn palmares compleet te maken door Argentinië naar de wereldtitel te leiden. Maar de meervoudige Ballon d'Or-winnaar toonde zich er ook van zijn slechtste kant. Met name zijn gedrag in de kwartfinale tegen Nederland was niet bepaald fraai.


De steraanvaller van PSG staat te boek als een vrij timide man, die doorgaans zijn voeten voor zich laten spreken. Maar tegen Oranje kon zelfs Messi zijn emoties maar moeilijk te baas. Zo geraakte hij betrokken bij een aantal akkefietjes tijdens de wedstrijd en liet hij het niet na om de Nederlandse bondscoach Louis van Gaal nogal ostentatief te jennen. Dat gedrag leverde hem wereldwijd kritiek op.

En in een gesprek met het Argentijnse Urbana Play geeft Messi nu aan dat hij zelf ook spijt heeft van die uitspattingen. "Ik dacht er niet over na, het gebeurde in het moment. Ik wist alles wat er voor de wedstrijd was gezegd, wat hij had gezegd", verwees hij naar het incident met Van Gaal en diens kritische uitspraken vooraf. "Nu het allemaal voorbij is, vind ik het niet mooi wat ik gedaan heb."

EMOTIE VAN MOMENT
Volgens Messi had zijn gedrag vooral te maken met de emoties van het moment en de enorme druk die toen op zijn schouders lag. "Het zijn momenten van veel spanning, van veel nervositeit en alles gebeurt heel snel. Je reageert zoals je reageert, maar niets was gepland. Het gebeurde gewoon. Ik ben er geen fan van, maar dit zijn dingen die ook gebeuren."

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

305
305
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

273
273
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

156
156
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

214
214
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

542
542
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

201
201
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

573
573
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

383
383
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

179
179
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

159
159
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

155
155
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

74
74
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

252
252
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

74
74
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

327
327
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

446
446
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws