Messi geeft oorzaak voor vete met Van Gaal

door
Messi geeft oorzaak voor vete met Van Gaal

Lionel Messi slaagde er tijdens het WK 2022 in om zijn palmares compleet te maken door Argentinië naar de wereldtitel te leiden. Maar de meervoudige Ballon d'Or-winnaar toonde zich er ook van zijn slechtste kant. Met name zijn gedrag in de kwartfinale tegen Nederland was niet bepaald fraai.


De steraanvaller van PSG staat te boek als een vrij timide man, die doorgaans zijn voeten voor zich laten spreken. Maar tegen Oranje kon zelfs Messi zijn emoties maar moeilijk te baas. Zo geraakte hij betrokken bij een aantal akkefietjes tijdens de wedstrijd en liet hij het niet na om de Nederlandse bondscoach Louis van Gaal nogal ostentatief te jennen. Dat gedrag leverde hem wereldwijd kritiek op.

En in een gesprek met het Argentijnse Urbana Play geeft Messi nu aan dat hij zelf ook spijt heeft van die uitspattingen. "Ik dacht er niet over na, het gebeurde in het moment. Ik wist alles wat er voor de wedstrijd was gezegd, wat hij had gezegd", verwees hij naar het incident met Van Gaal en diens kritische uitspraken vooraf. "Nu het allemaal voorbij is, vind ik het niet mooi wat ik gedaan heb."

EMOTIE VAN MOMENT
Volgens Messi had zijn gedrag vooral te maken met de emoties van het moment en de enorme druk die toen op zijn schouders lag. "Het zijn momenten van veel spanning, van veel nervositeit en alles gebeurt heel snel. Je reageert zoals je reageert, maar niets was gepland. Het gebeurde gewoon. Ik ben er geen fan van, maar dit zijn dingen die ook gebeuren."

LEES OOK: Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

6
6
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

17
17
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

155
155
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

211
211
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

62
62
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

484
484
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

232
232
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

271
271
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

93
93
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

138
138
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

47
47
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

76
76
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

395
395
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

53
53
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

132
132
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

127
127
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

187
187
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

41
41
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

165
165
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

366
366
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

117
117
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

214
214
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

60
60
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

54
54

Meer sportnieuws