Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

158 stemmen
Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

Dinsdag om middernacht sluit de winterse transfermercato zijn deuren en dus is het ook bij verschillende Belgische clubs nog behoorlijk druk. Sporting Charleroi wist bijvoorbeeld de terugkeer van een bekend gezicht af te ronden. OH Leuven verzekerde zich dan weer van een aanvallende middenvelder, terwijl Zulte Waregem zijn defensie versterkte.


CHARLEROI: Mazzu krijgt zijn spits
In zijn zoektocht naar een nieuwe doelpuntenmaker voor coach Felice Mazzu, zijn de Carolo's uitgekomen bij een oude bekende. Zo werd maandagavond de comeback van Vakoun Bayo aangekondigd. Een jaartje geleden nam Charleroi de Ivoriaan al op huurbasis over van AA Gent. Met 11 goals in 16 wedstrijden deed hij het uitstekend op Mambourg. De Henegouwse club trok hem dan ook definitief aan en verkocht de aanvaller vervolgens met winst aan Watford FC. Daar bleef zijn doorbraak tot dusver echter uit en dus keert Bayo na een halfjaartje al terug naar Mambourg. Het gaat om een nieuwe huurbeurt van zes maanden, zonder aankoopoptie.

OHL: Ghanees jeugd-international uit Bulgarije
Na het uitvallen van Mathieu Maertens, die zeker nog anderhalve maand in de lappenmand ligt, waren de Leuvenaars op zoek naar een extra aanvallende middenvelder. De Noor Johan Hove was in beeld, maar die koos uiteindelijk voor FC Groningen. Nu heeft OHL een alternatief gevonden. Zo komt de 22-jarige Emmanuel Toku, een Ghanese (ex-)jeugdinternational over van Botev Plovdiv. "Toku is een jonge speler met toch al een pak internationale ervaring. Hij brengt ons meer aanvallende impulsen op het middenveld en beschikt over een goed schot", reageert coach Marc Brys tevreden over zijn nieuwste aanwinst.

ZULTE WAREGEM: Derde winteraanwinst binnen
Om zich van het behoud te verzekeren, moest Zulte Waregem wel de mercato op. En dat deed het tot dusver met succes: aanwinsten Ruud Vormer en Christian Brüls groeiden al snel uit tot twee bepalende krachten. En nu is ook de derde winterse versterking een feit. De Poolse back Karol Fila komt immers op huurbasis over van RC Strasbourg. "Ik zag de wedstrijd tegen Club Brugge vanuit de tribunes en kijk er nu al enorm naar uit om voor Essevee te spelen. Ondanks de nederlaag waren de fans geweldig. Ik hoop de ploeg dan ook zo snel mogelijk te helpen om de doelstellingen voor dit seizoen te halen", klinkt het in een eerste reactie.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

🚀

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

190
190
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

156
156
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

143
143
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

309
309
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

658
658
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

289
289
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

578
578
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

778
778
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws