Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

door
Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

Dinsdag om middernacht sluit de winterse transfermercato zijn deuren en dus is het ook bij verschillende Belgische clubs nog behoorlijk druk. Sporting Charleroi wist bijvoorbeeld de terugkeer van een bekend gezicht af te ronden. OH Leuven verzekerde zich dan weer van een aanvallende middenvelder, terwijl Zulte Waregem zijn defensie versterkte.


CHARLEROI: Mazzu krijgt zijn spits
In zijn zoektocht naar een nieuwe doelpuntenmaker voor coach Felice Mazzu, zijn de Carolo's uitgekomen bij een oude bekende. Zo werd maandagavond de comeback van Vakoun Bayo aangekondigd. Een jaartje geleden nam Charleroi de Ivoriaan al op huurbasis over van AA Gent. Met 11 goals in 16 wedstrijden deed hij het uitstekend op Mambourg. De Henegouwse club trok hem dan ook definitief aan en verkocht de aanvaller vervolgens met winst aan Watford FC. Daar bleef zijn doorbraak tot dusver echter uit en dus keert Bayo na een halfjaartje al terug naar Mambourg. Het gaat om een nieuwe huurbeurt van zes maanden, zonder aankoopoptie.

OHL: Ghanees jeugd-international uit Bulgarije
Na het uitvallen van Mathieu Maertens, die zeker nog anderhalve maand in de lappenmand ligt, waren de Leuvenaars op zoek naar een extra aanvallende middenvelder. De Noor Johan Hove was in beeld, maar die koos uiteindelijk voor FC Groningen. Nu heeft OHL een alternatief gevonden. Zo komt de 22-jarige Emmanuel Toku, een Ghanese (ex-)jeugdinternational over van Botev Plovdiv. "Toku is een jonge speler met toch al een pak internationale ervaring. Hij brengt ons meer aanvallende impulsen op het middenveld en beschikt over een goed schot", reageert coach Marc Brys tevreden over zijn nieuwste aanwinst.

ZULTE WAREGEM: Derde winteraanwinst binnen
Om zich van het behoud te verzekeren, moest Zulte Waregem wel de mercato op. En dat deed het tot dusver met succes: aanwinsten Ruud Vormer en Christian Brüls groeiden al snel uit tot twee bepalende krachten. En nu is ook de derde winterse versterking een feit. De Poolse back Karol Fila komt immers op huurbasis over van RC Strasbourg. "Ik zag de wedstrijd tegen Club Brugge vanuit de tribunes en kijk er nu al enorm naar uit om voor Essevee te spelen. Ondanks de nederlaag waren de fans geweldig. Ik hoop de ploeg dan ook zo snel mogelijk te helpen om de doelstellingen voor dit seizoen te halen", klinkt het in een eerste reactie.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

4
4
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

6
6
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

77
77
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

56
56
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

97
97
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

51
51
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

171
171
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

185
185
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

121
121
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

181
181
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

197
197
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

262
262
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

122
122
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

111
111
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

67
67
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

352
352
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

246
246
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

454
454
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

171
171
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

371
371
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1516
1516
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

128
128

Meer sportnieuws