Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

158
Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

Dinsdag om middernacht sluit de winterse transfermercato zijn deuren en dus is het ook bij verschillende Belgische clubs nog behoorlijk druk. Sporting Charleroi wist bijvoorbeeld de terugkeer van een bekend gezicht af te ronden. OH Leuven verzekerde zich dan weer van een aanvallende middenvelder, terwijl Zulte Waregem zijn defensie versterkte.


CHARLEROI: Mazzu krijgt zijn spits
In zijn zoektocht naar een nieuwe doelpuntenmaker voor coach Felice Mazzu, zijn de Carolo's uitgekomen bij een oude bekende. Zo werd maandagavond de comeback van Vakoun Bayo aangekondigd. Een jaartje geleden nam Charleroi de Ivoriaan al op huurbasis over van AA Gent. Met 11 goals in 16 wedstrijden deed hij het uitstekend op Mambourg. De Henegouwse club trok hem dan ook definitief aan en verkocht de aanvaller vervolgens met winst aan Watford FC. Daar bleef zijn doorbraak tot dusver echter uit en dus keert Bayo na een halfjaartje al terug naar Mambourg. Het gaat om een nieuwe huurbeurt van zes maanden, zonder aankoopoptie.

OHL: Ghanees jeugd-international uit Bulgarije
Na het uitvallen van Mathieu Maertens, die zeker nog anderhalve maand in de lappenmand ligt, waren de Leuvenaars op zoek naar een extra aanvallende middenvelder. De Noor Johan Hove was in beeld, maar die koos uiteindelijk voor FC Groningen. Nu heeft OHL een alternatief gevonden. Zo komt de 22-jarige Emmanuel Toku, een Ghanese (ex-)jeugdinternational over van Botev Plovdiv. "Toku is een jonge speler met toch al een pak internationale ervaring. Hij brengt ons meer aanvallende impulsen op het middenveld en beschikt over een goed schot", reageert coach Marc Brys tevreden over zijn nieuwste aanwinst.

ZULTE WAREGEM: Derde winteraanwinst binnen
Om zich van het behoud te verzekeren, moest Zulte Waregem wel de mercato op. En dat deed het tot dusver met succes: aanwinsten Ruud Vormer en Christian Brüls groeiden al snel uit tot twee bepalende krachten. En nu is ook de derde winterse versterking een feit. De Poolse back Karol Fila komt immers op huurbasis over van RC Strasbourg. "Ik zag de wedstrijd tegen Club Brugge vanuit de tribunes en kijk er nu al enorm naar uit om voor Essevee te spelen. Ondanks de nederlaag waren de fans geweldig. Ik hoop de ploeg dan ook zo snel mogelijk te helpen om de doelstellingen voor dit seizoen te halen", klinkt het in een eerste reactie.

LEES OOK: Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

66
66
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

21
21
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

89
89
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

371
371
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws