Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

door
Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

Dinsdag om middernacht sluit de winterse transfermercato zijn deuren en dus is het ook bij verschillende Belgische clubs nog behoorlijk druk. Sporting Charleroi wist bijvoorbeeld de terugkeer van een bekend gezicht af te ronden. OH Leuven verzekerde zich dan weer van een aanvallende middenvelder, terwijl Zulte Waregem zijn defensie versterkte.


CHARLEROI: Mazzu krijgt zijn spits
In zijn zoektocht naar een nieuwe doelpuntenmaker voor coach Felice Mazzu, zijn de Carolo's uitgekomen bij een oude bekende. Zo werd maandagavond de comeback van Vakoun Bayo aangekondigd. Een jaartje geleden nam Charleroi de Ivoriaan al op huurbasis over van AA Gent. Met 11 goals in 16 wedstrijden deed hij het uitstekend op Mambourg. De Henegouwse club trok hem dan ook definitief aan en verkocht de aanvaller vervolgens met winst aan Watford FC. Daar bleef zijn doorbraak tot dusver echter uit en dus keert Bayo na een halfjaartje al terug naar Mambourg. Het gaat om een nieuwe huurbeurt van zes maanden, zonder aankoopoptie.

OHL: Ghanees jeugd-international uit Bulgarije
Na het uitvallen van Mathieu Maertens, die zeker nog anderhalve maand in de lappenmand ligt, waren de Leuvenaars op zoek naar een extra aanvallende middenvelder. De Noor Johan Hove was in beeld, maar die koos uiteindelijk voor FC Groningen. Nu heeft OHL een alternatief gevonden. Zo komt de 22-jarige Emmanuel Toku, een Ghanese (ex-)jeugdinternational over van Botev Plovdiv. "Toku is een jonge speler met toch al een pak internationale ervaring. Hij brengt ons meer aanvallende impulsen op het middenveld en beschikt over een goed schot", reageert coach Marc Brys tevreden over zijn nieuwste aanwinst.

ZULTE WAREGEM: Derde winteraanwinst binnen
Om zich van het behoud te verzekeren, moest Zulte Waregem wel de mercato op. En dat deed het tot dusver met succes: aanwinsten Ruud Vormer en Christian Brüls groeiden al snel uit tot twee bepalende krachten. En nu is ook de derde winterse versterking een feit. De Poolse back Karol Fila komt immers op huurbasis over van RC Strasbourg. "Ik zag de wedstrijd tegen Club Brugge vanuit de tribunes en kijk er nu al enorm naar uit om voor Essevee te spelen. Ondanks de nederlaag waren de fans geweldig. Ik hoop de ploeg dan ook zo snel mogelijk te helpen om de doelstellingen voor dit seizoen te halen", klinkt het in een eerste reactie.

LEES OOK: OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

4
4
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

53
53
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

70
70
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

160
160
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

28
28
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

312
312
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

160
160
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

331
331
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

85
85
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

67
67
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

522
522
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

695
695
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

89
89
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

147
147
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1604
1604
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

166
166
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

229
229
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1456
1456
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

517
517
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

151
151

Meer sportnieuws