Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

158 stemmen
Charleroi verrast met oude bekende, OHL en Essevee slaan toe

Dinsdag om middernacht sluit de winterse transfermercato zijn deuren en dus is het ook bij verschillende Belgische clubs nog behoorlijk druk. Sporting Charleroi wist bijvoorbeeld de terugkeer van een bekend gezicht af te ronden. OH Leuven verzekerde zich dan weer van een aanvallende middenvelder, terwijl Zulte Waregem zijn defensie versterkte.


CHARLEROI: Mazzu krijgt zijn spits
In zijn zoektocht naar een nieuwe doelpuntenmaker voor coach Felice Mazzu, zijn de Carolo's uitgekomen bij een oude bekende. Zo werd maandagavond de comeback van Vakoun Bayo aangekondigd. Een jaartje geleden nam Charleroi de Ivoriaan al op huurbasis over van AA Gent. Met 11 goals in 16 wedstrijden deed hij het uitstekend op Mambourg. De Henegouwse club trok hem dan ook definitief aan en verkocht de aanvaller vervolgens met winst aan Watford FC. Daar bleef zijn doorbraak tot dusver echter uit en dus keert Bayo na een halfjaartje al terug naar Mambourg. Het gaat om een nieuwe huurbeurt van zes maanden, zonder aankoopoptie.

OHL: Ghanees jeugd-international uit Bulgarije
Na het uitvallen van Mathieu Maertens, die zeker nog anderhalve maand in de lappenmand ligt, waren de Leuvenaars op zoek naar een extra aanvallende middenvelder. De Noor Johan Hove was in beeld, maar die koos uiteindelijk voor FC Groningen. Nu heeft OHL een alternatief gevonden. Zo komt de 22-jarige Emmanuel Toku, een Ghanese (ex-)jeugdinternational over van Botev Plovdiv. "Toku is een jonge speler met toch al een pak internationale ervaring. Hij brengt ons meer aanvallende impulsen op het middenveld en beschikt over een goed schot", reageert coach Marc Brys tevreden over zijn nieuwste aanwinst.

ZULTE WAREGEM: Derde winteraanwinst binnen
Om zich van het behoud te verzekeren, moest Zulte Waregem wel de mercato op. En dat deed het tot dusver met succes: aanwinsten Ruud Vormer en Christian Brüls groeiden al snel uit tot twee bepalende krachten. En nu is ook de derde winterse versterking een feit. De Poolse back Karol Fila komt immers op huurbasis over van RC Strasbourg. "Ik zag de wedstrijd tegen Club Brugge vanuit de tribunes en kijk er nu al enorm naar uit om voor Essevee te spelen. Ondanks de nederlaag waren de fans geweldig. Ik hoop de ploeg dan ook zo snel mogelijk te helpen om de doelstellingen voor dit seizoen te halen", klinkt het in een eerste reactie.

LEES OOK: Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Welke club eindigt dit seizoen het hoogst volgens u?

Meest recent

'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

45
45
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

26
26
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

151
151
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

73
73
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

90
90
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

60
60
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

61
61
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

101
101
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

153
153
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

277
277
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

286
286
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

195
195
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

370
370
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

130
130
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

612
612
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

92
92
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

61
61
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

347
347
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

150
150
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

102
102
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

126
126
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

183
183

Meer sportnieuws