'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

327 stemmen
'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

Chelsea FC lijkt deze wintermercato bijna alle transferrecords te gaan verpulveren. De Londenaren kondigden afgelopen weekend alweer hun zevende inkomende wintertransfer aan. Maar daar blijft het niet bij: zo zouden de Blues nog voor het sluiten van de mercato een akkoord willen vinden over WK-uitblinker Enzo Fernandez.


Nadat Roman Abramovich de club noodgedwongen moest verkopen, kwam Chelsea eind vorig seizoen in Amerikaanse handen. En de nieuwe eigenaars blijken niet op een dollar meer of minder te kijken. Zo werd afgelopen zomer al serieus met miljoenen gesmeten. Maar die investeringen leverden niet de gewenste resultaten op. Momenteel staat Chelsea slechts tiende in de Premier League, daarnaast sneuvelde het al in beide bekercompetities. En dus wordt een serieuze tand bijgestoken op de huidige mercato.

Middenvelder Andrey Santos (18) en aanvaller David Datro Fofana (20) werden gehaald voor de langere termijn. Benoit Badiashille kwam dan weer de defensie versterken, hij werd voor een slordige 40 miljoen euro weggeplukt bij AS Monaco. Daarnaast werd Joao Félix een halfjaartje gehuurd van Atlético Madrid, terwijl Noni Madueke voor 35 miljoen euro overkwam van PSV. Afgelopen weekend werd de Franse back Malo Gusto (Olympique Lyon) dan weer aangetrokken voor volgend seizoen voor zo'n 35 miljoen euro. Het hoogtepunt tot dusver was dan weer de komst van Mykhaylo Mudryk. De transfersom voor de Oekraïense aanvaller kan oplopen tot liefst 100 miljoen euro.

DEADLINE BOM
Maar dat laatste bedrag wordt mogelijk snel overtroffen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano wil Chelsea voor het sluiten van de mercato ook de komst van Fernandez afronden. De Argentijn werd tijdens het voorbije WK nog verkozen tot de 'Beste Jongere' van het toernooi en geldt als één van de meest veelbelovende middenvelders ter wereld. Chelsea probeerde begin deze maand al om hem naar Stamford Bridge te loodsen, maar zijn club SL Benfica weigerde toen om mee te werken. Toch zouden de Blues nu een nieuwe poging ondernemen.

Zo stelt Romano dat de Engelsen zelfs bereid zijn om zijn afkoopclausule van 120 miljoen euro te lichten. Benfica wil nog steeds niet meewerken, maar zal in dat geval toch moeten zwichten. Maandag zou er wel nog onderhandeld worden over de mogelijke betalingsmodaliteiten. Chelsea hoopt de transfer deze winter nog af te ronden zodat het de transfersom kan spreiden over de volledige looptijd van zijn contract. Mede door de praktijken van de Blues, worden die regels komende zomer weer verstrengd.

LEES OOK: Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De praktijken van Chelsea zijn een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

4
4
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

14
14
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

24
24
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

45
45
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

113
113
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

152
152
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

510
510
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

268
268
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

132
132
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

149
149
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

114
114
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

151
151
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

136
136
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

53
53
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

375
375
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

217
217
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

243
243
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

388
388
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

531
531
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

112
112
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

310
310
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

182
182
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

299
299

Meer sportnieuws