'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

door
'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

Chelsea FC lijkt deze wintermercato bijna alle transferrecords te gaan verpulveren. De Londenaren kondigden afgelopen weekend alweer hun zevende inkomende wintertransfer aan. Maar daar blijft het niet bij: zo zouden de Blues nog voor het sluiten van de mercato een akkoord willen vinden over WK-uitblinker Enzo Fernandez.


Nadat Roman Abramovich de club noodgedwongen moest verkopen, kwam Chelsea eind vorig seizoen in Amerikaanse handen. En de nieuwe eigenaars blijken niet op een dollar meer of minder te kijken. Zo werd afgelopen zomer al serieus met miljoenen gesmeten. Maar die investeringen leverden niet de gewenste resultaten op. Momenteel staat Chelsea slechts tiende in de Premier League, daarnaast sneuvelde het al in beide bekercompetities. En dus wordt een serieuze tand bijgestoken op de huidige mercato.

Middenvelder Andrey Santos (18) en aanvaller David Datro Fofana (20) werden gehaald voor de langere termijn. Benoit Badiashille kwam dan weer de defensie versterken, hij werd voor een slordige 40 miljoen euro weggeplukt bij AS Monaco. Daarnaast werd Joao Félix een halfjaartje gehuurd van Atlético Madrid, terwijl Noni Madueke voor 35 miljoen euro overkwam van PSV. Afgelopen weekend werd de Franse back Malo Gusto (Olympique Lyon) dan weer aangetrokken voor volgend seizoen voor zo'n 35 miljoen euro. Het hoogtepunt tot dusver was dan weer de komst van Mykhaylo Mudryk. De transfersom voor de Oekraïense aanvaller kan oplopen tot liefst 100 miljoen euro.

DEADLINE BOM
Maar dat laatste bedrag wordt mogelijk snel overtroffen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano wil Chelsea voor het sluiten van de mercato ook de komst van Fernandez afronden. De Argentijn werd tijdens het voorbije WK nog verkozen tot de 'Beste Jongere' van het toernooi en geldt als één van de meest veelbelovende middenvelders ter wereld. Chelsea probeerde begin deze maand al om hem naar Stamford Bridge te loodsen, maar zijn club SL Benfica weigerde toen om mee te werken. Toch zouden de Blues nu een nieuwe poging ondernemen.

Zo stelt Romano dat de Engelsen zelfs bereid zijn om zijn afkoopclausule van 120 miljoen euro te lichten. Benfica wil nog steeds niet meewerken, maar zal in dat geval toch moeten zwichten. Maandag zou er wel nog onderhandeld worden over de mogelijke betalingsmodaliteiten. Chelsea hoopt de transfer deze winter nog af te ronden zodat het de transfersom kan spreiden over de volledige looptijd van zijn contract. Mede door de praktijken van de Blues, worden die regels komende zomer weer verstrengd.

LEES OOK: Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

De praktijken van Chelsea zijn een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

12
12
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

173
173
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

59
59
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

49
49
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

92
92
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

88
88
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

152
152
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

320
320
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

144
144
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

273
273
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

67
67
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

273
273
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

246
246
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

200
200
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

73
73
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

123
123
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

86
86
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

496
496
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

71
71
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

249
249
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

82
82
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

267
267

Meer sportnieuws