'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

door
'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

Chelsea FC lijkt deze wintermercato bijna alle transferrecords te gaan verpulveren. De Londenaren kondigden afgelopen weekend alweer hun zevende inkomende wintertransfer aan. Maar daar blijft het niet bij: zo zouden de Blues nog voor het sluiten van de mercato een akkoord willen vinden over WK-uitblinker Enzo Fernandez.


Nadat Roman Abramovich de club noodgedwongen moest verkopen, kwam Chelsea eind vorig seizoen in Amerikaanse handen. En de nieuwe eigenaars blijken niet op een dollar meer of minder te kijken. Zo werd afgelopen zomer al serieus met miljoenen gesmeten. Maar die investeringen leverden niet de gewenste resultaten op. Momenteel staat Chelsea slechts tiende in de Premier League, daarnaast sneuvelde het al in beide bekercompetities. En dus wordt een serieuze tand bijgestoken op de huidige mercato.

Middenvelder Andrey Santos (18) en aanvaller David Datro Fofana (20) werden gehaald voor de langere termijn. Benoit Badiashille kwam dan weer de defensie versterken, hij werd voor een slordige 40 miljoen euro weggeplukt bij AS Monaco. Daarnaast werd Joao Félix een halfjaartje gehuurd van Atlético Madrid, terwijl Noni Madueke voor 35 miljoen euro overkwam van PSV. Afgelopen weekend werd de Franse back Malo Gusto (Olympique Lyon) dan weer aangetrokken voor volgend seizoen voor zo'n 35 miljoen euro. Het hoogtepunt tot dusver was dan weer de komst van Mykhaylo Mudryk. De transfersom voor de Oekraïense aanvaller kan oplopen tot liefst 100 miljoen euro.

DEADLINE BOM
Maar dat laatste bedrag wordt mogelijk snel overtroffen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano wil Chelsea voor het sluiten van de mercato ook de komst van Fernandez afronden. De Argentijn werd tijdens het voorbije WK nog verkozen tot de 'Beste Jongere' van het toernooi en geldt als één van de meest veelbelovende middenvelders ter wereld. Chelsea probeerde begin deze maand al om hem naar Stamford Bridge te loodsen, maar zijn club SL Benfica weigerde toen om mee te werken. Toch zouden de Blues nu een nieuwe poging ondernemen.

Zo stelt Romano dat de Engelsen zelfs bereid zijn om zijn afkoopclausule van 120 miljoen euro te lichten. Benfica wil nog steeds niet meewerken, maar zal in dat geval toch moeten zwichten. Maandag zou er wel nog onderhandeld worden over de mogelijke betalingsmodaliteiten. Chelsea hoopt de transfer deze winter nog af te ronden zodat het de transfersom kan spreiden over de volledige looptijd van zijn contract. Mede door de praktijken van de Blues, worden die regels komende zomer weer verstrengd.

LEES OOK: Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

De praktijken van Chelsea zijn een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

5
5
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

36
36
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

32
32
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

40
40
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

20
20
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

49
49
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

145
145
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

289
289
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

163
163
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

161
161
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

158
158
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

54
54
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1264
1264
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

44
44
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

48
48
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

328
328
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

134
134
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

198
198
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

245
245
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

413
413
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

904
904
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

161
161
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws