'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

door
'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

Chelsea FC lijkt deze wintermercato bijna alle transferrecords te gaan verpulveren. De Londenaren kondigden afgelopen weekend alweer hun zevende inkomende wintertransfer aan. Maar daar blijft het niet bij: zo zouden de Blues nog voor het sluiten van de mercato een akkoord willen vinden over WK-uitblinker Enzo Fernandez.


Nadat Roman Abramovich de club noodgedwongen moest verkopen, kwam Chelsea eind vorig seizoen in Amerikaanse handen. En de nieuwe eigenaars blijken niet op een dollar meer of minder te kijken. Zo werd afgelopen zomer al serieus met miljoenen gesmeten. Maar die investeringen leverden niet de gewenste resultaten op. Momenteel staat Chelsea slechts tiende in de Premier League, daarnaast sneuvelde het al in beide bekercompetities. En dus wordt een serieuze tand bijgestoken op de huidige mercato.

Middenvelder Andrey Santos (18) en aanvaller David Datro Fofana (20) werden gehaald voor de langere termijn. Benoit Badiashille kwam dan weer de defensie versterken, hij werd voor een slordige 40 miljoen euro weggeplukt bij AS Monaco. Daarnaast werd Joao Félix een halfjaartje gehuurd van Atlético Madrid, terwijl Noni Madueke voor 35 miljoen euro overkwam van PSV. Afgelopen weekend werd de Franse back Malo Gusto (Olympique Lyon) dan weer aangetrokken voor volgend seizoen voor zo'n 35 miljoen euro. Het hoogtepunt tot dusver was dan weer de komst van Mykhaylo Mudryk. De transfersom voor de Oekraïense aanvaller kan oplopen tot liefst 100 miljoen euro.

DEADLINE BOM
Maar dat laatste bedrag wordt mogelijk snel overtroffen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano wil Chelsea voor het sluiten van de mercato ook de komst van Fernandez afronden. De Argentijn werd tijdens het voorbije WK nog verkozen tot de 'Beste Jongere' van het toernooi en geldt als één van de meest veelbelovende middenvelders ter wereld. Chelsea probeerde begin deze maand al om hem naar Stamford Bridge te loodsen, maar zijn club SL Benfica weigerde toen om mee te werken. Toch zouden de Blues nu een nieuwe poging ondernemen.

Zo stelt Romano dat de Engelsen zelfs bereid zijn om zijn afkoopclausule van 120 miljoen euro te lichten. Benfica wil nog steeds niet meewerken, maar zal in dat geval toch moeten zwichten. Maandag zou er wel nog onderhandeld worden over de mogelijke betalingsmodaliteiten. Chelsea hoopt de transfer deze winter nog af te ronden zodat het de transfersom kan spreiden over de volledige looptijd van zijn contract. Mede door de praktijken van de Blues, worden die regels komende zomer weer verstrengd.

LEES OOK: Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

De praktijken van Chelsea zijn een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

38
38
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

52
52
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

119
119
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

20
20
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

274
274
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

190
190
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

230
230
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

45
45
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

208
208
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

133
133
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

44
44
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

80
80
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

824
824
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

513
513
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

190
190
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

101
101
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

183
183
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

381
381
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

311
311
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

148
148
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

297
297
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

286
286
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

234
234

Meer sportnieuws