'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

327 stemmen
'Waanzin voorbij: Chelsea telt 120 miljoen neer voor deadline-bom'

Chelsea FC lijkt deze wintermercato bijna alle transferrecords te gaan verpulveren. De Londenaren kondigden afgelopen weekend alweer hun zevende inkomende wintertransfer aan. Maar daar blijft het niet bij: zo zouden de Blues nog voor het sluiten van de mercato een akkoord willen vinden over WK-uitblinker Enzo Fernandez.


Nadat Roman Abramovich de club noodgedwongen moest verkopen, kwam Chelsea eind vorig seizoen in Amerikaanse handen. En de nieuwe eigenaars blijken niet op een dollar meer of minder te kijken. Zo werd afgelopen zomer al serieus met miljoenen gesmeten. Maar die investeringen leverden niet de gewenste resultaten op. Momenteel staat Chelsea slechts tiende in de Premier League, daarnaast sneuvelde het al in beide bekercompetities. En dus wordt een serieuze tand bijgestoken op de huidige mercato.

Middenvelder Andrey Santos (18) en aanvaller David Datro Fofana (20) werden gehaald voor de langere termijn. Benoit Badiashille kwam dan weer de defensie versterken, hij werd voor een slordige 40 miljoen euro weggeplukt bij AS Monaco. Daarnaast werd Joao Félix een halfjaartje gehuurd van Atlético Madrid, terwijl Noni Madueke voor 35 miljoen euro overkwam van PSV. Afgelopen weekend werd de Franse back Malo Gusto (Olympique Lyon) dan weer aangetrokken voor volgend seizoen voor zo'n 35 miljoen euro. Het hoogtepunt tot dusver was dan weer de komst van Mykhaylo Mudryk. De transfersom voor de Oekraïense aanvaller kan oplopen tot liefst 100 miljoen euro.

DEADLINE BOM
Maar dat laatste bedrag wordt mogelijk snel overtroffen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano wil Chelsea voor het sluiten van de mercato ook de komst van Fernandez afronden. De Argentijn werd tijdens het voorbije WK nog verkozen tot de 'Beste Jongere' van het toernooi en geldt als één van de meest veelbelovende middenvelders ter wereld. Chelsea probeerde begin deze maand al om hem naar Stamford Bridge te loodsen, maar zijn club SL Benfica weigerde toen om mee te werken. Toch zouden de Blues nu een nieuwe poging ondernemen.

Zo stelt Romano dat de Engelsen zelfs bereid zijn om zijn afkoopclausule van 120 miljoen euro te lichten. Benfica wil nog steeds niet meewerken, maar zal in dat geval toch moeten zwichten. Maandag zou er wel nog onderhandeld worden over de mogelijke betalingsmodaliteiten. Chelsea hoopt de transfer deze winter nog af te ronden zodat het de transfersom kan spreiden over de volledige looptijd van zijn contract. Mede door de praktijken van de Blues, worden die regels komende zomer weer verstrengd.

LEES OOK: Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

De praktijken van Chelsea zijn een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

28
28
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

440
440
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

28
28
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

27
27
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

46
46
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

39
39
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

114
114
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

195
195
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

212
212
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

371
371
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

847
847
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

131
131
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

740
740
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

198
198
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

591
591
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

198
198
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

61
61
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

182
182
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

160
160
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

899
899
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

591
591
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

210
210
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

73
73
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

51
51

Meer sportnieuws