Loodzware sanctie dreigt voor slaande Stengs

door
Loodzware sanctie dreigt voor slaande Stengs

Antwerp FC heeft zondagmiddag een bijzonder lastig vijfluik op gang getrapt met een scoreloos gelijkspel op het veld van RSC Anderlecht. Niet het beste resultaat gezien de overwinning van concurrent Union SG eerder dit weekend. Bovendien dreigen de Antwerpenaren één van hun titularissen een tijdje te moeten missen.


Zo hangt Calvin Stengs een flinke schorsing bovenop het hoofd. De Nederlander deelde namelijk een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd met een directe rode kaart. Diawara hield hem in eerste instantie wel tegen en volgens analist Wesley Sonck wou de Antwerp-aanvaller zich vooral loswringen, maar dat is geen geldig excuus voor een slaande beweging.

En dus moet Stengs vrezen voor een loodzware sanctie. Volgens Het Laatste Nieuws zou hij een schorsing kunnen oplopen van maar liefst 8 weken. Volgens de indicatieve tabel staat er op dit soort fases een sanctie van minstens 2 tot 8 weken schorsing. Het wordt dus aan het disciplinaire comité om te oordelen hoe ernstig de beweging van Stengs was en in welke mate hij zijn tegenstander bewust wou raken.

UNION EN CLUB
In ieder geval zal de aanvaller sowieso een tijdje aan de kant staan. Voor de bekermatch van woensdag is hij normaal gezien speelgerechtigd, voor de topper van aanstaande zondag tegen Club Brugge zal moeten blijken hoe snel de zaak afgehandeld wordt. Aan coach Mark van Bommel, die zijn landgenoot overigens in bescherming nam, om een oplossing te vinden voor zijn afwezigheid.

JOUW MENING TELT:
Acht weken schorsing voor Stengs ...

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

38
38
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

32
32
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

225
225
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

43
43
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

771
771
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

506
506
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

388
388
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1346
1346
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

483
483
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

513
513
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

419
419
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

191
191
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

133
133
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

81
81
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

547
547
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

170
170
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

390
390
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

92
92
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

574
574
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

141
141
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

774
774

Meer sportnieuws