Loodzware sanctie dreigt voor slaande Stengs

door
Loodzware sanctie dreigt voor slaande Stengs

Antwerp FC heeft zondagmiddag een bijzonder lastig vijfluik op gang getrapt met een scoreloos gelijkspel op het veld van RSC Anderlecht. Niet het beste resultaat gezien de overwinning van concurrent Union SG eerder dit weekend. Bovendien dreigen de Antwerpenaren één van hun titularissen een tijdje te moeten missen.


Zo hangt Calvin Stengs een flinke schorsing bovenop het hoofd. De Nederlander deelde namelijk een vuistslag uit in de richting van tegenstander Amadou Diawara. Logischerwijs werd hij meteen de kleedkamers ingestuurd met een directe rode kaart. Diawara hield hem in eerste instantie wel tegen en volgens analist Wesley Sonck wou de Antwerp-aanvaller zich vooral loswringen, maar dat is geen geldig excuus voor een slaande beweging.

En dus moet Stengs vrezen voor een loodzware sanctie. Volgens Het Laatste Nieuws zou hij een schorsing kunnen oplopen van maar liefst 8 weken. Volgens de indicatieve tabel staat er op dit soort fases een sanctie van minstens 2 tot 8 weken schorsing. Het wordt dus aan het disciplinaire comité om te oordelen hoe ernstig de beweging van Stengs was en in welke mate hij zijn tegenstander bewust wou raken.

UNION EN CLUB
In ieder geval zal de aanvaller sowieso een tijdje aan de kant staan. Voor de bekermatch van woensdag is hij normaal gezien speelgerechtigd, voor de topper van aanstaande zondag tegen Club Brugge zal moeten blijken hoe snel de zaak afgehandeld wordt. Aan coach Mark van Bommel, die zijn landgenoot overigens in bescherming nam, om een oplossing te vinden voor zijn afwezigheid.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Acht weken schorsing voor Stengs ...

Meest recent

'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

16
16
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

61
61
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

57
57
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

190
190
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

29
29
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

93
93
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

80
80
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

63
63
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

206
206
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

212
212
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

365
365
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

53
53
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

169
169
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

86
86
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

82
82
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

280
280
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

133
133
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

482
482
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

189
189
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

94
94
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

443
443
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

184
184
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

742
742
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

72
72

Meer sportnieuws