TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht maakt nadrukkelijk werk van versterking. Met Harry Toffolo lijkt alvast een nieuwe linksback op komst, hij zou overkomen van Nottingham Forrest. De Engelse journalist Fraser Fletcher meldt dan weer dat RSCA doordrukt voor de komst van Petar Ratkov. De 19-jarige Servische spits is momenteel aan de slag in eigen land bij TSC Backa Topola. Ook verdediger Jalen Neal (LA Galaxy) is in beeld, maar zijn komst lijkt pas komende zomer aan de orde.



Antwerp FC heeft zijn eerste winteraanwinst gestrikt. De overgang van Gyrano Kerk is zaterdag immers afgerond. De 27-jarige Nederlander met Surinaamse roots komt zoals verwacht over van het Russische Lokomotiv Moskou. Om de deal rond te krijgen werd beroep gedaan op de 'uitzonderingsbepaling van de FIFA'. Het gaat om een uitleenbeurt van een half jaar.



Union SG heeft nu ook toegeslagen: zo werd de komst van Belgische belofte-international Yorbe Vertessen afgerond. De 22-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als groot talent, maar bij PSV Eindhoven moest hij doorgaans vrede nemen met een invallersrol. En dus gaat hij nu op zoek naar speelminuten in het Dudenpark. Vertessen wordt gehuurd voor een half seizoen.



Volgens Het Belang van Limburg staat Dries Wouters op het punt om terug te keren naar KRC Genk. De 26-jarige defensieve middenvelder/verdediger zit op een zijspoor bij KV Mechelen, dat hem huurt van Schalke 04. Ook Beerschot VA toonde interesse, maar Wouters zou dus terugkeren naar het vertrouwde nest om er bij Jong Genk aan de slag te gaan.



Standard zou interesse hebben in Cher Ndour. Dat is een 18-jarige centrale middenvelder die uitkomt voor het tweede elftal van SL Benfica, dat hem in de zomer van 2020 weghaalde bij de Italiaanse club Atalanta. De club kijkt ook rond in de Jupiler Pro League. Standard zou immers ook belangstelling tonen in Boris Lambert (KAS Eupen). Tot slot wordt de Roemeens back Valentin Ticu genoemd als potentiële versterking.



KV Kortrijk zou zijn zinnen hebben gezet op Raul Oprut. Dat is een 25-jarige Roemeense linksachter die momenteel uitkomt voor de Roemeense club FC Hermannstadt. Daar is hij sinds 2019 actief en ook een vaste waarde. Ook Daam Foulon blijft in beeld bij de Kerels.

Volgens het Schotse The Courrier heeft KV Oostende zijn zinnen gezet op niemand minder dan Tony Watt. De Schotse aanvaller speelt momenteel in eigen land voor Dundee United, waar hij dit seizoen voorlopig goed was voor 4 goals en 1 assist in 17 duels.

BUITENLAND
De kans dat Internazionale hem langer aan boord zal houden wordt steeds kleiner en ook bij moederclub Chelsea FC lijkt Romelu Lukaku geen toekomst te hebben. Calciomercato stelt echter dat de spits een zeer pikante transfer zou kunnen maken naar de Londense stadsrivaal Tottenham Hotspur. Er zouden wel twee grote voorwaardes verbonden zijn aan de interesse van de Spurs: Antonio Conte moet aanblijven als trainer én Harry Kane moet toch kiezen voor een vertrek.



Olympique Marseille maakte bekend dat het een akkoord heeft bereikt omtrent de overgang van de 22-jarige middenvelder Azzedine Ounahi. Die maakte op het afgelopen WK in Qatar nog furore met Marokko, dat zeer knap vierde werd. En nu ziet hij die prestaties dus beloond worden met een knappe transfer. Marseille zou ongeveer 10 miljoen euro betalen aan SCO Angers.



Newcastle United zou op punt staan om Anthony Gordon vast te leggen. Het 21-jarige talent komt over van degradatiekandidaat Everton FC en zou zo'n 45 miljoen euro kosten. De Engelse aanvaller werd inmiddels al gespot in Newcastle. Volgens onder meer transferwatcher Fabrizio Romano en Sky Sports legde hij er zaterdag zijn medische en fysieke proeven af.

LEES OOK: Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Overmars heeft beet: Antwerp vermijdt leegloop'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

8
8
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

186
186
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

207
207
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

282
282
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

247
247
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

451
451
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

41
41
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

324
324
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

33
33
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

426
426
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

42
42
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

389
389
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

358
358
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

124
124
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

205
205
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

655
655
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

375
375
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

128
128
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

449
449
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

114
114
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

36
36
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

158
158
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

625
625
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

108
108
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

256
256

Meer sportnieuws