TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht maakt nadrukkelijk werk van versterking. Met Harry Toffolo lijkt alvast een nieuwe linksback op komst, hij zou overkomen van Nottingham Forrest. De Engelse journalist Fraser Fletcher meldt dan weer dat RSCA doordrukt voor de komst van Petar Ratkov. De 19-jarige Servische spits is momenteel aan de slag in eigen land bij TSC Backa Topola. Ook verdediger Jalen Neal (LA Galaxy) is in beeld, maar zijn komst lijkt pas komende zomer aan de orde.



Antwerp FC heeft zijn eerste winteraanwinst gestrikt. De overgang van Gyrano Kerk is zaterdag immers afgerond. De 27-jarige Nederlander met Surinaamse roots komt zoals verwacht over van het Russische Lokomotiv Moskou. Om de deal rond te krijgen werd beroep gedaan op de 'uitzonderingsbepaling van de FIFA'. Het gaat om een uitleenbeurt van een half jaar.



Union SG heeft nu ook toegeslagen: zo werd de komst van Belgische belofte-international Yorbe Vertessen afgerond. De 22-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als groot talent, maar bij PSV Eindhoven moest hij doorgaans vrede nemen met een invallersrol. En dus gaat hij nu op zoek naar speelminuten in het Dudenpark. Vertessen wordt gehuurd voor een half seizoen.



Volgens Het Belang van Limburg staat Dries Wouters op het punt om terug te keren naar KRC Genk. De 26-jarige defensieve middenvelder/verdediger zit op een zijspoor bij KV Mechelen, dat hem huurt van Schalke 04. Ook Beerschot VA toonde interesse, maar Wouters zou dus terugkeren naar het vertrouwde nest om er bij Jong Genk aan de slag te gaan.



Standard zou interesse hebben in Cher Ndour. Dat is een 18-jarige centrale middenvelder die uitkomt voor het tweede elftal van SL Benfica, dat hem in de zomer van 2020 weghaalde bij de Italiaanse club Atalanta. De club kijkt ook rond in de Jupiler Pro League. Standard zou immers ook belangstelling tonen in Boris Lambert (KAS Eupen). Tot slot wordt de Roemeens back Valentin Ticu genoemd als potentiële versterking.



KV Kortrijk zou zijn zinnen hebben gezet op Raul Oprut. Dat is een 25-jarige Roemeense linksachter die momenteel uitkomt voor de Roemeense club FC Hermannstadt. Daar is hij sinds 2019 actief en ook een vaste waarde. Ook Daam Foulon blijft in beeld bij de Kerels.

Volgens het Schotse The Courrier heeft KV Oostende zijn zinnen gezet op niemand minder dan Tony Watt. De Schotse aanvaller speelt momenteel in eigen land voor Dundee United, waar hij dit seizoen voorlopig goed was voor 4 goals en 1 assist in 17 duels.

BUITENLAND
De kans dat Internazionale hem langer aan boord zal houden wordt steeds kleiner en ook bij moederclub Chelsea FC lijkt Romelu Lukaku geen toekomst te hebben. Calciomercato stelt echter dat de spits een zeer pikante transfer zou kunnen maken naar de Londense stadsrivaal Tottenham Hotspur. Er zouden wel twee grote voorwaardes verbonden zijn aan de interesse van de Spurs: Antonio Conte moet aanblijven als trainer én Harry Kane moet toch kiezen voor een vertrek.



Olympique Marseille maakte bekend dat het een akkoord heeft bereikt omtrent de overgang van de 22-jarige middenvelder Azzedine Ounahi. Die maakte op het afgelopen WK in Qatar nog furore met Marokko, dat zeer knap vierde werd. En nu ziet hij die prestaties dus beloond worden met een knappe transfer. Marseille zou ongeveer 10 miljoen euro betalen aan SCO Angers.



Newcastle United zou op punt staan om Anthony Gordon vast te leggen. Het 21-jarige talent komt over van degradatiekandidaat Everton FC en zou zo'n 45 miljoen euro kosten. De Engelse aanvaller werd inmiddels al gespot in Newcastle. Volgens onder meer transferwatcher Fabrizio Romano en Sky Sports legde hij er zaterdag zijn medische en fysieke proeven af.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

14
14
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

11
11
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

91
91
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

66
66
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

99
99
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

142
142
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

177
177
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

9
9
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

305
305
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

52
52
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

149
149
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

208
208
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

52
52
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

191
191
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

240
240
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

119
119
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

526
526
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

47
47
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

310
310
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

454
454
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

485
485

Meer sportnieuws