TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Anderlecht, pikante Lukaku-deal'

Het einde van de winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig om last-minute nog versterking aan te trekken. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht maakt nadrukkelijk werk van versterking. Met Harry Toffolo lijkt alvast een nieuwe linksback op komst, hij zou overkomen van Nottingham Forrest. De Engelse journalist Fraser Fletcher meldt dan weer dat RSCA doordrukt voor de komst van Petar Ratkov. De 19-jarige Servische spits is momenteel aan de slag in eigen land bij TSC Backa Topola. Ook verdediger Jalen Neal (LA Galaxy) is in beeld, maar zijn komst lijkt pas komende zomer aan de orde.



Antwerp FC heeft zijn eerste winteraanwinst gestrikt. De overgang van Gyrano Kerk is zaterdag immers afgerond. De 27-jarige Nederlander met Surinaamse roots komt zoals verwacht over van het Russische Lokomotiv Moskou. Om de deal rond te krijgen werd beroep gedaan op de 'uitzonderingsbepaling van de FIFA'. Het gaat om een uitleenbeurt van een half jaar.



Union SG heeft nu ook toegeslagen: zo werd de komst van Belgische belofte-international Yorbe Vertessen afgerond. De 22-jarige aanvaller staat al een tijdje te boek als groot talent, maar bij PSV Eindhoven moest hij doorgaans vrede nemen met een invallersrol. En dus gaat hij nu op zoek naar speelminuten in het Dudenpark. Vertessen wordt gehuurd voor een half seizoen.



Volgens Het Belang van Limburg staat Dries Wouters op het punt om terug te keren naar KRC Genk. De 26-jarige defensieve middenvelder/verdediger zit op een zijspoor bij KV Mechelen, dat hem huurt van Schalke 04. Ook Beerschot VA toonde interesse, maar Wouters zou dus terugkeren naar het vertrouwde nest om er bij Jong Genk aan de slag te gaan.



Standard zou interesse hebben in Cher Ndour. Dat is een 18-jarige centrale middenvelder die uitkomt voor het tweede elftal van SL Benfica, dat hem in de zomer van 2020 weghaalde bij de Italiaanse club Atalanta. De club kijkt ook rond in de Jupiler Pro League. Standard zou immers ook belangstelling tonen in Boris Lambert (KAS Eupen). Tot slot wordt de Roemeens back Valentin Ticu genoemd als potentiële versterking.



KV Kortrijk zou zijn zinnen hebben gezet op Raul Oprut. Dat is een 25-jarige Roemeense linksachter die momenteel uitkomt voor de Roemeense club FC Hermannstadt. Daar is hij sinds 2019 actief en ook een vaste waarde. Ook Daam Foulon blijft in beeld bij de Kerels.

Volgens het Schotse The Courrier heeft KV Oostende zijn zinnen gezet op niemand minder dan Tony Watt. De Schotse aanvaller speelt momenteel in eigen land voor Dundee United, waar hij dit seizoen voorlopig goed was voor 4 goals en 1 assist in 17 duels.

BUITENLAND
De kans dat Internazionale hem langer aan boord zal houden wordt steeds kleiner en ook bij moederclub Chelsea FC lijkt Romelu Lukaku geen toekomst te hebben. Calciomercato stelt echter dat de spits een zeer pikante transfer zou kunnen maken naar de Londense stadsrivaal Tottenham Hotspur. Er zouden wel twee grote voorwaardes verbonden zijn aan de interesse van de Spurs: Antonio Conte moet aanblijven als trainer én Harry Kane moet toch kiezen voor een vertrek.



Olympique Marseille maakte bekend dat het een akkoord heeft bereikt omtrent de overgang van de 22-jarige middenvelder Azzedine Ounahi. Die maakte op het afgelopen WK in Qatar nog furore met Marokko, dat zeer knap vierde werd. En nu ziet hij die prestaties dus beloond worden met een knappe transfer. Marseille zou ongeveer 10 miljoen euro betalen aan SCO Angers.



Newcastle United zou op punt staan om Anthony Gordon vast te leggen. Het 21-jarige talent komt over van degradatiekandidaat Everton FC en zou zo'n 45 miljoen euro kosten. De Engelse aanvaller werd inmiddels al gespot in Newcastle. Volgens onder meer transferwatcher Fabrizio Romano en Sky Sports legde hij er zaterdag zijn medische en fysieke proeven af.

LEES OOK: Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Waar heeft Anderlecht momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

11
11
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

51
51
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

89
89
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

58
58
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

136
136
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

50
50
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

193
193
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

205
205
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

149
149
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

58
58
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

76
76
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

415
415
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

46
46
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

62
62
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

229
229
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

80
80
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

436
436
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

254
254
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

116
116
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

357
357
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

73
73
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

40
40

Meer sportnieuws