Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

379 stemmen
Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw een aantal fraaie affiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar het duel tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Twee clubs die stevig hun stempel drukten op de vaderlandse voetbalgeschiedenis, al zijn de verschillen op dit moment behoorlijk groot.


Sinds mecenas Paul Gheysens zijn schouders onder de club zette, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars. In een mum van tijd groeide de Great Old van promovendus uit tot een vaste waarde aan de Belgische top. En de laatste weken maakt de ploeg van coach Mark van Bommel opnieuw flink indruk. Anderlecht daarentegen is sinds de overname door Marc Coucke in verval geraakt. De sportieve en financiële crisissen volgden mekaar de voorbije jaren in een sneltempo op. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op een bedroevende 12de plaats.

Gezien die positie in het klassement, is het moeilijk om de wedstrijd van zondagmiddag als een 'topper' te catalogeren. Maar daar wil Van Bommel niet van weten. "Natuurlijk is dit een topwedstrijd", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Het is niet omdat Anderlecht een wat mindere reeks heeft neergezet dat dit plots geen topwedstrijd meer zou zijn. Of Anderlecht nu eerste, tweede of vijftiende staat: dit soort matchen staat op zich."

ONDER HUN WAARDE
En Van Bommel gaat zelfs nog een stap verder. Zo is hij van mening dat er bij Paars-Wit meer dan voldoende kwaliteit aanwezig is om een hogere notering in het klassement te behalen. "Volgens mij staat Anderlecht ook ver onder zijn waarde geklasseerd, dus we zijn zeker niet op voorhand gewonnen", klinkt het. Van onderschatting in het Antwerpse kamp is dus allerminst sprake.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Anderlecht staat onder zijn waarde geklasseerd ...

Meest recent

Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

26
26
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

22
22
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

148
148
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

205
205
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

272
272
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

39
39
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

60
60
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

96
96
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

74
74
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

327
327
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

242
242
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

57
57
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

458
458
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

203
203
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

548
548
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

69
69
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

123
123
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

56
56
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

420
420
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

738
738
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

594
594
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

172
172
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1234
1234
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

179
179
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

83
83

Meer sportnieuws