Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

379 stemmen
Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw een aantal fraaie affiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar het duel tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Twee clubs die stevig hun stempel drukten op de vaderlandse voetbalgeschiedenis, al zijn de verschillen op dit moment behoorlijk groot.


Sinds mecenas Paul Gheysens zijn schouders onder de club zette, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars. In een mum van tijd groeide de Great Old van promovendus uit tot een vaste waarde aan de Belgische top. En de laatste weken maakt de ploeg van coach Mark van Bommel opnieuw flink indruk. Anderlecht daarentegen is sinds de overname door Marc Coucke in verval geraakt. De sportieve en financiële crisissen volgden mekaar de voorbije jaren in een sneltempo op. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op een bedroevende 12de plaats.

Gezien die positie in het klassement, is het moeilijk om de wedstrijd van zondagmiddag als een 'topper' te catalogeren. Maar daar wil Van Bommel niet van weten. "Natuurlijk is dit een topwedstrijd", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Het is niet omdat Anderlecht een wat mindere reeks heeft neergezet dat dit plots geen topwedstrijd meer zou zijn. Of Anderlecht nu eerste, tweede of vijftiende staat: dit soort matchen staat op zich."

ONDER HUN WAARDE
En Van Bommel gaat zelfs nog een stap verder. Zo is hij van mening dat er bij Paars-Wit meer dan voldoende kwaliteit aanwezig is om een hogere notering in het klassement te behalen. "Volgens mij staat Anderlecht ook ver onder zijn waarde geklasseerd, dus we zijn zeker niet op voorhand gewonnen", klinkt het. Van onderschatting in het Antwerpse kamp is dus allerminst sprake.

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Anderlecht staat onder zijn waarde geklasseerd ...

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

0
0
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

31
31
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

247
247
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

94
94
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

53
53
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

63
63
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

147
147
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

412
412
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

376
376
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

391
391
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

314
314
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

157
157
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

520
520
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

244
244
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

894
894
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

597
597
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

426
426
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

144
144
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

699
699
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

283
283
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

225
225
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

149
149
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

572
572

Meer sportnieuws