Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

379 stemmen
Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw een aantal fraaie affiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar het duel tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Twee clubs die stevig hun stempel drukten op de vaderlandse voetbalgeschiedenis, al zijn de verschillen op dit moment behoorlijk groot.


Sinds mecenas Paul Gheysens zijn schouders onder de club zette, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars. In een mum van tijd groeide de Great Old van promovendus uit tot een vaste waarde aan de Belgische top. En de laatste weken maakt de ploeg van coach Mark van Bommel opnieuw flink indruk. Anderlecht daarentegen is sinds de overname door Marc Coucke in verval geraakt. De sportieve en financiële crisissen volgden mekaar de voorbije jaren in een sneltempo op. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op een bedroevende 12de plaats.

Gezien die positie in het klassement, is het moeilijk om de wedstrijd van zondagmiddag als een 'topper' te catalogeren. Maar daar wil Van Bommel niet van weten. "Natuurlijk is dit een topwedstrijd", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Het is niet omdat Anderlecht een wat mindere reeks heeft neergezet dat dit plots geen topwedstrijd meer zou zijn. Of Anderlecht nu eerste, tweede of vijftiende staat: dit soort matchen staat op zich."

ONDER HUN WAARDE
En Van Bommel gaat zelfs nog een stap verder. Zo is hij van mening dat er bij Paars-Wit meer dan voldoende kwaliteit aanwezig is om een hogere notering in het klassement te behalen. "Volgens mij staat Anderlecht ook ver onder zijn waarde geklasseerd, dus we zijn zeker niet op voorhand gewonnen", klinkt het. Van onderschatting in het Antwerpse kamp is dus allerminst sprake.

LEES OOK: 'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Anderlecht staat onder zijn waarde geklasseerd ...

Meest recent

Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

37
37
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

88
88
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

164
164
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

159
159
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

239
239
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

60
60
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

128
128
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

64
64
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

313
313
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

360
360
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

840
840
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

96
96
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

181
181
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

119
119
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

199
199
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

384
384
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

260
260
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

250
250
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

156
156
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

257
257
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

54
54
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

220
220
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

726
726
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

770
770

Meer sportnieuws