Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

door
Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw een aantal fraaie affiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar het duel tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Twee clubs die stevig hun stempel drukten op de vaderlandse voetbalgeschiedenis, al zijn de verschillen op dit moment behoorlijk groot.


Sinds mecenas Paul Gheysens zijn schouders onder de club zette, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars. In een mum van tijd groeide de Great Old van promovendus uit tot een vaste waarde aan de Belgische top. En de laatste weken maakt de ploeg van coach Mark van Bommel opnieuw flink indruk. Anderlecht daarentegen is sinds de overname door Marc Coucke in verval geraakt. De sportieve en financiële crisissen volgden mekaar de voorbije jaren in een sneltempo op. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op een bedroevende 12de plaats.

Gezien die positie in het klassement, is het moeilijk om de wedstrijd van zondagmiddag als een 'topper' te catalogeren. Maar daar wil Van Bommel niet van weten. "Natuurlijk is dit een topwedstrijd", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Het is niet omdat Anderlecht een wat mindere reeks heeft neergezet dat dit plots geen topwedstrijd meer zou zijn. Of Anderlecht nu eerste, tweede of vijftiende staat: dit soort matchen staat op zich."

ONDER HUN WAARDE
En Van Bommel gaat zelfs nog een stap verder. Zo is hij van mening dat er bij Paars-Wit meer dan voldoende kwaliteit aanwezig is om een hogere notering in het klassement te behalen. "Volgens mij staat Anderlecht ook ver onder zijn waarde geklasseerd, dus we zijn zeker niet op voorhand gewonnen", klinkt het. Van onderschatting in het Antwerpse kamp is dus allerminst sprake.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Anderlecht staat onder zijn waarde geklasseerd ...

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

0
0
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

63
63
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

89
89
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

105
105
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

95
95
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

64
64
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

175
175
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

199
199
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

524
524
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

555
555
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

227
227
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

138
138
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

319
319
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws