Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

door
Van Bommel doet opvallende Anderlecht-uitspraak

In de Jupiler Pro League staan dit weekend opnieuw een aantal fraaie affiches op het programma. Zondagmiddag is het bijvoorbeeld uitkijken naar het duel tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht. Twee clubs die stevig hun stempel drukten op de vaderlandse voetbalgeschiedenis, al zijn de verschillen op dit moment behoorlijk groot.


Sinds mecenas Paul Gheysens zijn schouders onder de club zette, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars. In een mum van tijd groeide de Great Old van promovendus uit tot een vaste waarde aan de Belgische top. En de laatste weken maakt de ploeg van coach Mark van Bommel opnieuw flink indruk. Anderlecht daarentegen is sinds de overname door Marc Coucke in verval geraakt. De sportieve en financiële crisissen volgden mekaar de voorbije jaren in een sneltempo op. Momenteel staat Paars-Wit zelfs op een bedroevende 12de plaats.

Gezien die positie in het klassement, is het moeilijk om de wedstrijd van zondagmiddag als een 'topper' te catalogeren. Maar daar wil Van Bommel niet van weten. "Natuurlijk is dit een topwedstrijd", werd de Nederlander geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Het is niet omdat Anderlecht een wat mindere reeks heeft neergezet dat dit plots geen topwedstrijd meer zou zijn. Of Anderlecht nu eerste, tweede of vijftiende staat: dit soort matchen staat op zich."

ONDER HUN WAARDE
En Van Bommel gaat zelfs nog een stap verder. Zo is hij van mening dat er bij Paars-Wit meer dan voldoende kwaliteit aanwezig is om een hogere notering in het klassement te behalen. "Volgens mij staat Anderlecht ook ver onder zijn waarde geklasseerd, dus we zijn zeker niet op voorhand gewonnen", klinkt het. Van onderschatting in het Antwerpse kamp is dus allerminst sprake.

LEES OOK: Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Anderlecht staat onder zijn waarde geklasseerd ...

Meest recent

Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

0
0
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

96
96
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

37
37
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

114
114
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

135
135
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

47
47
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

139
139
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

497
497
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

106
106
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

59
59
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

561
561
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

366
366
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

26
26
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

69
69
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

92
92
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

523
523
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

415
415
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

148
148
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

46
46
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

119
119
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

121
121
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

400
400
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

290
290
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

387
387
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

510
510

Meer sportnieuws