'Verrassende naam bij topkandidaten bondscoachschap'

door
'Verrassende naam bij topkandidaten bondscoachschap'

Eind maart beginnen de Rode Duivels aan een nieuwe cyclus, dan gaat de EK-kwalificatiecampagne van start met een duel in Zweden. De vraag is evenwel met welke bondscoach dat zal zijn. De zoektocht naar een opvolger voor Roberto Martinez draait in ieder geval op volle toeren en krijgt steeds meer vorm.


Om de aanstelling van een nieuwe bondscoach in goede banen te leiden, besloot de nationale voetbalbond een speciale taskforce samen te stellen. Deze taskforce zal in samenspraak met CEO Peter Bossaert dus beslissen over wie de opvolger van Martinez wordt. Als bondscoach én als technisch directeur bij de voetbalbond. Voor die laatste positie zou men inmiddels een geschikte kandidaat hebben gevonden.

Zo raakte eerder al bekend dat Frank Vercauteren een piste was om Martinez op te volgen als TD. En stilaan lijkt een akkoord in de maak. Zowel SudPresse als Het Laatste Nieuws bevestigen op zaterdag dat Vercauteren quasi zeker zal worden aangesteld. Dat heeft ook een effect op de zoektocht naar een bondscoach. De bedoeling is namelijk om een ervaren technisch directeur te koppelen aan een jongere en veelbelovende trainer.

MODERNE DUITSER
Daarvoor zou nu een opvallende naam in beeld zijn. Bovengenoemde bronnen melden namelijk dat Domenico Tedesco een belangrijke kandidaat is. De 37-jarige Duitser met Italiaanse roots is bij het grote publiek niet de grootste naam, maar ondanks zijn prille leeftijd deed hij toch behoorlijk wat ervaring op. Onder meer Schalke 04, Spartak Moskou en recentelijk RB Leipzig staan op zijn cv. Tedesco staat bekend als een moderne trainer, met veel oog voor data en techniek. Hij zou op papier dus een goede aanvulling moeten zijn op de knowhow en ervaring van Vercauteren.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

De Duivels hebben nood aan een meer ervaren trainer ...

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

4
4
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

56
56
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

116
116
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

220
220
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

125
125
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

411
411
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

234
234
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

91
91
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

92
92
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

390
390
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

377
377
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

468
468
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

566
566
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

236
236
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

848
848
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

475
475
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

135
135
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

141
141
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

120
120
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

288
288
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

653
653
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws