Riemer geeft toe: "Fredberg heeft contact met mijn assistent"

123 stemmen
Riemer geeft toe:

CEO Sports Jesper Fredberg heeft zijn intrede zeker niet gemist bij RSC Anderlecht. Hij stuurde Peter Verbeke de laan uit, haalde Anders Dreyer in huis en bovendien liet hij zich ook opmerken met zijn contact met de bank tijdens de matchen. Geeft Fredberg Brian Riemer tactisch raad?


Fredberg zit in de tribune van Anderlecht en heeft van daaruit contact met de trainers. Riemer sprak op zijn perspraatje over 'de ophef'. Zo was onder meer Peter Vandenbempt kritisch, maar het is zeker geen alleenstaand geval. Zo zat Sports Manager Tom Caluwé onder Carl Hoefkens zelfs op de bank en in Denemarken is het blijkbaar wel vaker het geval dat een sportief directeur contact heeft met de trainers.

ASSISTENT

“We willen Anderlecht weer naar de top brengen. Ik vond het vreemd dat er zoveel ophef was dat Fredberg na de match mee op het veld staat. We doen het allemaal samen. Dat hij in contact staat met de bank? Ja, met mij (lacht). Neen, Jesper staat in contact met onze assistent. Maar elke beslissing tijdens de match wordt door mij genomen. Jesper ziet het vanaf een beter perspectief uit de tribune en geeft ons informatie. Meer moet je daar niet achter zoeken. Ik beslis wat ik met die info doe. Ook de videoanalisten in de tribune doen dat", zei Riemer.

Het is stilaan een fenomeen in het Belgische voetbal dat bestuursleden na een match in de kleedkamer aanwezig zijn, wat vroeger zelden het geval was. Veel trainers zijn daar niet echt over te spreken, maar blijkbaar is het toch een trend aan het worden in het internationale voetbal. Dus ook in België.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Een vreemde evolutie?

Meest recent

'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

0
0
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

53
53
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

72
72
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

169
169
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

51
51
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

143
143
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

54
54
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

321
321
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

137
137
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

141
141
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

62
62
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

218
218
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

273
273
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

89
89
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

326
326
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

903
903
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

488
488
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

379
379
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

581
581
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

174
174
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

180
180
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

230
230
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

498
498
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

572
572
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

220
220

Meer sportnieuws