Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

210
Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

Voor het eerst sinds 1989 staat nog eens de naam van een doelman te pronken op de erelijst van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won de prestigieuze trofee woensdagavond immers met een historische voorsprong. En daarvoor is hij uiteraard ook Club Brugge dankbaar.


Waar het in de voorbije edities nog behoorlijk spannend werd, was dit jaar op voorhand al vrij duidelijk wie met de Gouden Schoen aan de haal zou gaan bij de mannen. Mignolet heeft dan ook een puik 2022 achter de rug. De doelman speelde in de Play-Offs van vorig seizoen een aanzienlijke rol in het behalen van de landstitel bij Club Brugge. In de huidige jaargang was hij dan weer bepalend bij de successen in de Champions League.

En ook de stemgerechtigden waren duidelijk onder de indruk. Zo behaalde de 34-jarige Rode Duivel maar liefst 684 punten, het hoogste aantal ooit in de geschiedenis van de trofee. Ook zijn voorsprong op runner-up Casper Nielsen was historisch groot: 451. Opvallend: ondanks het wisselvallige seizoen van Club Brugge, haalde Mignolet het merendeel van zijn punten in de tweede stemronde. Daarin sprokkelde hij 416 stuks.

GESLAAGD HUWELIJK
Een historische prestatie dus en dat terwijl hij voor zijn terugkeer naar België nog zat te verkommeren op de bank van Liverpool. Mignolet is Club dus nog steeds dankbaar voor de kans die hij kreeg. "Ik zat anderhalf jaar op de bank. Zij zijn mij komen halen, hebben de investering gedaan en ik kan hen daar niet genoeg voor bedanken. Het huwelijk Club Brugge - Mignolet is al geslaagd. Maar ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026. Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen", werd hij geciteerd bij Sporza.

LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Mignolet is de beste Club-transfer van de voorbije 10 jaar ...

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

52
52
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

52
52
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

416
416
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

147
147
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

122
122
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

100
100
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

124
124
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

62
62
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

239
239
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

520
520
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

48
48
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

198
198
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

118
118
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

109
109
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

181
181
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

241
241
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

452
452
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

939
939
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

313
313
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

433
433
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

291
291

Meer sportnieuws