Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

door
Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

Voor het eerst sinds 1989 staat nog eens de naam van een doelman te pronken op de erelijst van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won de prestigieuze trofee woensdagavond immers met een historische voorsprong. En daarvoor is hij uiteraard ook Club Brugge dankbaar.


Waar het in de voorbije edities nog behoorlijk spannend werd, was dit jaar op voorhand al vrij duidelijk wie met de Gouden Schoen aan de haal zou gaan bij de mannen. Mignolet heeft dan ook een puik 2022 achter de rug. De doelman speelde in de Play-Offs van vorig seizoen een aanzienlijke rol in het behalen van de landstitel bij Club Brugge. In de huidige jaargang was hij dan weer bepalend bij de successen in de Champions League.

En ook de stemgerechtigden waren duidelijk onder de indruk. Zo behaalde de 34-jarige Rode Duivel maar liefst 684 punten, het hoogste aantal ooit in de geschiedenis van de trofee. Ook zijn voorsprong op runner-up Casper Nielsen was historisch groot: 451. Opvallend: ondanks het wisselvallige seizoen van Club Brugge, haalde Mignolet het merendeel van zijn punten in de tweede stemronde. Daarin sprokkelde hij 416 stuks.

GESLAAGD HUWELIJK
Een historische prestatie dus en dat terwijl hij voor zijn terugkeer naar België nog zat te verkommeren op de bank van Liverpool. Mignolet is Club dus nog steeds dankbaar voor de kans die hij kreeg. "Ik zat anderhalf jaar op de bank. Zij zijn mij komen halen, hebben de investering gedaan en ik kan hen daar niet genoeg voor bedanken. Het huwelijk Club Brugge - Mignolet is al geslaagd. Maar ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026. Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen", werd hij geciteerd bij Sporza.

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Mignolet is de beste Club-transfer van de voorbije 10 jaar ...

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

15
15
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

123
123
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

233
233
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

14
14
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

143
143
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

229
229
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

336
336
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

149
149
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

286
286
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

148
148
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

62
62
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

373
373
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

114
114
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

495
495
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

762
762
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

318
318
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

311
311
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1068
1068
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

525
525
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

196
196

Meer sportnieuws