Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

210
Mignolet heeft fraaie woorden voor Club Brugge

Voor het eerst sinds 1989 staat nog eens de naam van een doelman te pronken op de erelijst van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won de prestigieuze trofee woensdagavond immers met een historische voorsprong. En daarvoor is hij uiteraard ook Club Brugge dankbaar.


Waar het in de voorbije edities nog behoorlijk spannend werd, was dit jaar op voorhand al vrij duidelijk wie met de Gouden Schoen aan de haal zou gaan bij de mannen. Mignolet heeft dan ook een puik 2022 achter de rug. De doelman speelde in de Play-Offs van vorig seizoen een aanzienlijke rol in het behalen van de landstitel bij Club Brugge. In de huidige jaargang was hij dan weer bepalend bij de successen in de Champions League.

En ook de stemgerechtigden waren duidelijk onder de indruk. Zo behaalde de 34-jarige Rode Duivel maar liefst 684 punten, het hoogste aantal ooit in de geschiedenis van de trofee. Ook zijn voorsprong op runner-up Casper Nielsen was historisch groot: 451. Opvallend: ondanks het wisselvallige seizoen van Club Brugge, haalde Mignolet het merendeel van zijn punten in de tweede stemronde. Daarin sprokkelde hij 416 stuks.

GESLAAGD HUWELIJK
Een historische prestatie dus en dat terwijl hij voor zijn terugkeer naar België nog zat te verkommeren op de bank van Liverpool. Mignolet is Club dus nog steeds dankbaar voor de kans die hij kreeg. "Ik zat anderhalf jaar op de bank. Zij zijn mij komen halen, hebben de investering gedaan en ik kan hen daar niet genoeg voor bedanken. Het huwelijk Club Brugge - Mignolet is al geslaagd. Maar ik zie me niet eindigen aan het einde van mijn contract in 2026. Het is aan mij om dat telkens te kunnen verlengen", werd hij geciteerd bij Sporza.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Mignolet is de beste Club-transfer van de voorbije 10 jaar ...

Meest recent

Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

43
43
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

41
41
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

202
202
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

132
132
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

143
143
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1095
1095
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

61
61
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

131
131
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

171
171
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

266
266
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

430
430
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

234
234
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

157
157
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

427
427
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

72
72
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

397
397
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

390
390
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

352
352
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1315
1315
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

72
72
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

70
70
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

88
88
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

398
398
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

68
68
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

412
412

Meer sportnieuws