Parker speelt ultieme troefkaart uit

839
Parker speelt ultieme troefkaart uit

Scott Parker leidde ondertussen vier wedstrijden bij Club Brugge, maar daarin kon hij nog geen enkele zege boeken. De balans van de 42-jarige Engelsman is dan ook bijzonder pover met amper 3 punten op 12. Parker erfde eind december een kwalitatieve ploeg, de beste van de laatste jaren volgens velen, maar ook eentje met veel onzekerheden en schijnbaar een gebrek aan vertrouwen. De nieuwe coach van Club Brugge moet het vuur weer zien aan te wakkeren in de ploeg, en dat is iets waar Parker erg sterk in is.


KOLFJE NAAR DE HAND VAN PARKER

Binnenskamers is iedereen er rotsvast van overtuigd dat Club Brugge over een kwalitatief sterke en uitgebalanceerde spelerskern beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat de West-Vlamingen zich dit seizoen kwalificeerden voor de achtste finales van de Champions League. Tom Caluwé, Sport manager bij Club Brugge, bevestigde openlijk het grote vertrouwen in de selectie woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. “We hebben gewoon een sterke kern waarin we geloven”, aldus Caluwé, die daarom niet veel inkomende transferactiviteit verwacht in de huidige wintermercato.

Ook Simon Mignolet, de kersverse Gouden Schoen winnaar, stelde eerder deze week in Het Nieuwsblad dat Club Brugge de sterkste kern in jaren heeft. “Maar dan heb ik het puur over kwaliteit”, aldus de doelman. “Kwaliteit van de voeten en de handen, niet over wat zich tussen de twee oren afspeelt. Daar ligt de grootste progressiemarge bij Club Brugge.” Mignolet verwijst daarmee indirect naar een mentale kwestie bij de spelers, want de sterke collectieve prestaties van in de Champions League worden helemaal niet bevestigd in de Belgische competitie.



Scott Parker moet dus vol aan de bak bij zijn nieuwe werkgever en hij probeert zijn tactische principes alvast in de ploeg te krijgen. Maar zoals Simon Mignolet aanhaalde in Het Nieuwsblad, ligt de grootste progressiemarge “wat er zich tussen de twee oren afspeelt”. Het mentale aspect van het spelletje dus. Gelukkig heeft Parker veel expertise in dat onderdeel, want bij zijn vorige clubs Fulham FC en AFC Bournemouth werden zijn mentale en psychologische principes sterk toegejuicht. En dat moet hij nu dus ook zien te bewerkstelligen bij Club Brugge.

MENTAAL MASTERMIND

Vorig seizoen beschikte Scott Parker bij Bournemouth over een grote groep spelers, maar die kon hij probleemloos en succesvol managen. Hij kreeg zijn selectie helemaal op één lijn en hij haalde ook het beste uit al zijn individuele spelers. Voor verschillende media en clubwatchers was het 'squad management' van Parker zelfs de meest indrukwekkende prestatie in het jaar dat de Cherries de promotie naar de Premier League realiseerden. De Engelsman leerde daarmee uit zijn fouten, want bij Fulham FC was zijn communicatie en connectie met de 'tweede keus' spelers nochtans niet zijn sterkte.

Maar bij Bournemouth dus wel. Scott Parker pakte uit met motivatiespeeches die telkens een gevoelige snaar raakten bij zijn spelers. En hij durfde ook ingrijpende wijzigingen door te voeren, de Engelman waagde het zelfs om enkele sleutelspelers uit de wedstrijdselectie te weren, en dat zonder grote onvrede tot gevolg. Parker was graag gezien in South West England bij de spelers en de staff, die hij meenam in zijn verhaal en ook altijd wist te boeien. Het wordt zelfs omschreven als zijn 'key strength'. Parker is dan ook een grote believer van de kracht van psychologie.



Toen hij nog een speler was bij West Ham United kwam Scott Parker in aanraking met Mike Griffiths, de sportpsycholoog die toen werkte met de spelers in Upton Park. En sindsdien consulteert hij Griffiths nog vaak. Het is immers gemakkelijk om werkpunten te identificeren op het puur sportief vlak, maar op het mentaal gebied is dat veel complexer. Daarnaast moet elke speler op een andere manier benaderd worden, want iedereen heeft een andere persoonlijkheid en cultuur.

NIEUWE TESTCASE: CLUB BRUGGE

Dat in combinatie met zijn befaamde 'motivational speeches', communicatie en connectie met de spelers, maakt van Scott Parker een echte peoplemanager. Bij Bournemouth AFC deed hij die reputatie reeds alle eer aan en bij Club Brugge moet hij dat nu ook zien te doen. De voetballende kwaliteit is alvast aanwezig in het Jan Breydelstadion, maar zoals Simon Mignolet signaleerde, ligt de grootste progressiemarge "wat er zich tussen de twee oren afspeelt". Parker mag zijn unieke mentale expertise dus meteen demonstreren bij Club Brugge. We zijn alvast razend benieuwd of hij ook effectief in die opzet zal slagen.

LEES OOK: Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Zal Parker het vuur aanwakkeren bij Club Brugge?

Meest recent

'5 voor 12 in Anderlecht: JPl-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

38
38
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

112
112
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

240
240
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

368
368
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

90
90
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

579
579
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

98
98
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

646
646
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

729
729
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1019
1019
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

600
600
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

332
332
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

285
285
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

805
805
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

758
758
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

312
312
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

84
84
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

391
391
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

305
305
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

239
239
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

69
69
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

263
263
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

244
244
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

40
40

Meer sportnieuws