Parker speelt ultieme troefkaart uit

839 stemmen
Parker speelt ultieme troefkaart uit

Scott Parker leidde ondertussen vier wedstrijden bij Club Brugge, maar daarin kon hij nog geen enkele zege boeken. De balans van de 42-jarige Engelsman is dan ook bijzonder pover met amper 3 punten op 12. Parker erfde eind december een kwalitatieve ploeg, de beste van de laatste jaren volgens velen, maar ook eentje met veel onzekerheden en schijnbaar een gebrek aan vertrouwen. De nieuwe coach van Club Brugge moet het vuur weer zien aan te wakkeren in de ploeg, en dat is iets waar Parker erg sterk in is.


KOLFJE NAAR DE HAND VAN PARKER

Binnenskamers is iedereen er rotsvast van overtuigd dat Club Brugge over een kwalitatief sterke en uitgebalanceerde spelerskern beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat de West-Vlamingen zich dit seizoen kwalificeerden voor de achtste finales van de Champions League. Tom Caluwé, Sport manager bij Club Brugge, bevestigde openlijk het grote vertrouwen in de selectie woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. “We hebben gewoon een sterke kern waarin we geloven”, aldus Caluwé, die daarom niet veel inkomende transferactiviteit verwacht in de huidige wintermercato.

Ook Simon Mignolet, de kersverse Gouden Schoen winnaar, stelde eerder deze week in Het Nieuwsblad dat Club Brugge de sterkste kern in jaren heeft. “Maar dan heb ik het puur over kwaliteit”, aldus de doelman. “Kwaliteit van de voeten en de handen, niet over wat zich tussen de twee oren afspeelt. Daar ligt de grootste progressiemarge bij Club Brugge.” Mignolet verwijst daarmee indirect naar een mentale kwestie bij de spelers, want de sterke collectieve prestaties van in de Champions League worden helemaal niet bevestigd in de Belgische competitie.



Scott Parker moet dus vol aan de bak bij zijn nieuwe werkgever en hij probeert zijn tactische principes alvast in de ploeg te krijgen. Maar zoals Simon Mignolet aanhaalde in Het Nieuwsblad, ligt de grootste progressiemarge “wat er zich tussen de twee oren afspeelt”. Het mentale aspect van het spelletje dus. Gelukkig heeft Parker veel expertise in dat onderdeel, want bij zijn vorige clubs Fulham FC en AFC Bournemouth werden zijn mentale en psychologische principes sterk toegejuicht. En dat moet hij nu dus ook zien te bewerkstelligen bij Club Brugge.

MENTAAL MASTERMIND

Vorig seizoen beschikte Scott Parker bij Bournemouth over een grote groep spelers, maar die kon hij probleemloos en succesvol managen. Hij kreeg zijn selectie helemaal op één lijn en hij haalde ook het beste uit al zijn individuele spelers. Voor verschillende media en clubwatchers was het 'squad management' van Parker zelfs de meest indrukwekkende prestatie in het jaar dat de Cherries de promotie naar de Premier League realiseerden. De Engelsman leerde daarmee uit zijn fouten, want bij Fulham FC was zijn communicatie en connectie met de 'tweede keus' spelers nochtans niet zijn sterkte.

Maar bij Bournemouth dus wel. Scott Parker pakte uit met motivatiespeeches die telkens een gevoelige snaar raakten bij zijn spelers. En hij durfde ook ingrijpende wijzigingen door te voeren, de Engelman waagde het zelfs om enkele sleutelspelers uit de wedstrijdselectie te weren, en dat zonder grote onvrede tot gevolg. Parker was graag gezien in South West England bij de spelers en de staff, die hij meenam in zijn verhaal en ook altijd wist te boeien. Het wordt zelfs omschreven als zijn 'key strength'. Parker is dan ook een grote believer van de kracht van psychologie.



Toen hij nog een speler was bij West Ham United kwam Scott Parker in aanraking met Mike Griffiths, de sportpsycholoog die toen werkte met de spelers in Upton Park. En sindsdien consulteert hij Griffiths nog vaak. Het is immers gemakkelijk om werkpunten te identificeren op het puur sportief vlak, maar op het mentaal gebied is dat veel complexer. Daarnaast moet elke speler op een andere manier benaderd worden, want iedereen heeft een andere persoonlijkheid en cultuur.

NIEUWE TESTCASE: CLUB BRUGGE

Dat in combinatie met zijn befaamde 'motivational speeches', communicatie en connectie met de spelers, maakt van Scott Parker een echte peoplemanager. Bij Bournemouth AFC deed hij die reputatie reeds alle eer aan en bij Club Brugge moet hij dat nu ook zien te doen. De voetballende kwaliteit is alvast aanwezig in het Jan Breydelstadion, maar zoals Simon Mignolet signaleerde, ligt de grootste progressiemarge "wat er zich tussen de twee oren afspeelt". Parker mag zijn unieke mentale expertise dus meteen demonstreren bij Club Brugge. We zijn alvast razend benieuwd of hij ook effectief in die opzet zal slagen.

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Zal Parker het vuur aanwakkeren bij Club Brugge?

Meest recent

Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

177
177
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

62
62
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

50
50
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

122
122
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

396
396
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

255
255
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

219
219
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

18
18
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

67
67
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

137
137
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

45
45
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

63
63
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

53
53
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

72
72
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

78
78
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

126
126
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

403
403
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

97
97
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

158
158
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

94
94
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

529
529
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

458
458
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

143
143
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

450
450
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

122
122

Meer sportnieuws