Parker speelt ultieme troefkaart uit

839
Parker speelt ultieme troefkaart uit

Scott Parker leidde ondertussen vier wedstrijden bij Club Brugge, maar daarin kon hij nog geen enkele zege boeken. De balans van de 42-jarige Engelsman is dan ook bijzonder pover met amper 3 punten op 12. Parker erfde eind december een kwalitatieve ploeg, de beste van de laatste jaren volgens velen, maar ook eentje met veel onzekerheden en schijnbaar een gebrek aan vertrouwen. De nieuwe coach van Club Brugge moet het vuur weer zien aan te wakkeren in de ploeg, en dat is iets waar Parker erg sterk in is.


KOLFJE NAAR DE HAND VAN PARKER

Binnenskamers is iedereen er rotsvast van overtuigd dat Club Brugge over een kwalitatief sterke en uitgebalanceerde spelerskern beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat de West-Vlamingen zich dit seizoen kwalificeerden voor de achtste finales van de Champions League. Tom Caluwé, Sport manager bij Club Brugge, bevestigde openlijk het grote vertrouwen in de selectie woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. “We hebben gewoon een sterke kern waarin we geloven”, aldus Caluwé, die daarom niet veel inkomende transferactiviteit verwacht in de huidige wintermercato.

Ook Simon Mignolet, de kersverse Gouden Schoen winnaar, stelde eerder deze week in Het Nieuwsblad dat Club Brugge de sterkste kern in jaren heeft. “Maar dan heb ik het puur over kwaliteit”, aldus de doelman. “Kwaliteit van de voeten en de handen, niet over wat zich tussen de twee oren afspeelt. Daar ligt de grootste progressiemarge bij Club Brugge.” Mignolet verwijst daarmee indirect naar een mentale kwestie bij de spelers, want de sterke collectieve prestaties van in de Champions League worden helemaal niet bevestigd in de Belgische competitie.



Scott Parker moet dus vol aan de bak bij zijn nieuwe werkgever en hij probeert zijn tactische principes alvast in de ploeg te krijgen. Maar zoals Simon Mignolet aanhaalde in Het Nieuwsblad, ligt de grootste progressiemarge “wat er zich tussen de twee oren afspeelt”. Het mentale aspect van het spelletje dus. Gelukkig heeft Parker veel expertise in dat onderdeel, want bij zijn vorige clubs Fulham FC en AFC Bournemouth werden zijn mentale en psychologische principes sterk toegejuicht. En dat moet hij nu dus ook zien te bewerkstelligen bij Club Brugge.

MENTAAL MASTERMIND

Vorig seizoen beschikte Scott Parker bij Bournemouth over een grote groep spelers, maar die kon hij probleemloos en succesvol managen. Hij kreeg zijn selectie helemaal op één lijn en hij haalde ook het beste uit al zijn individuele spelers. Voor verschillende media en clubwatchers was het 'squad management' van Parker zelfs de meest indrukwekkende prestatie in het jaar dat de Cherries de promotie naar de Premier League realiseerden. De Engelsman leerde daarmee uit zijn fouten, want bij Fulham FC was zijn communicatie en connectie met de 'tweede keus' spelers nochtans niet zijn sterkte.

Maar bij Bournemouth dus wel. Scott Parker pakte uit met motivatiespeeches die telkens een gevoelige snaar raakten bij zijn spelers. En hij durfde ook ingrijpende wijzigingen door te voeren, de Engelman waagde het zelfs om enkele sleutelspelers uit de wedstrijdselectie te weren, en dat zonder grote onvrede tot gevolg. Parker was graag gezien in South West England bij de spelers en de staff, die hij meenam in zijn verhaal en ook altijd wist te boeien. Het wordt zelfs omschreven als zijn 'key strength'. Parker is dan ook een grote believer van de kracht van psychologie.



Toen hij nog een speler was bij West Ham United kwam Scott Parker in aanraking met Mike Griffiths, de sportpsycholoog die toen werkte met de spelers in Upton Park. En sindsdien consulteert hij Griffiths nog vaak. Het is immers gemakkelijk om werkpunten te identificeren op het puur sportief vlak, maar op het mentaal gebied is dat veel complexer. Daarnaast moet elke speler op een andere manier benaderd worden, want iedereen heeft een andere persoonlijkheid en cultuur.

NIEUWE TESTCASE: CLUB BRUGGE

Dat in combinatie met zijn befaamde 'motivational speeches', communicatie en connectie met de spelers, maakt van Scott Parker een echte peoplemanager. Bij Bournemouth AFC deed hij die reputatie reeds alle eer aan en bij Club Brugge moet hij dat nu ook zien te doen. De voetballende kwaliteit is alvast aanwezig in het Jan Breydelstadion, maar zoals Simon Mignolet signaleerde, ligt de grootste progressiemarge "wat er zich tussen de twee oren afspeelt". Parker mag zijn unieke mentale expertise dus meteen demonstreren bij Club Brugge. We zijn alvast razend benieuwd of hij ook effectief in die opzet zal slagen.

LEES OOK: 'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Zal Parker het vuur aanwakkeren bij Club Brugge?

Meest recent

Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

2
2
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

13
13
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

167
167
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

47
47
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

58
58
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

61
61
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

21
21
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

158
158
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

100
100
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

36
36
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

49
49
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

95
95
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

123
123
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

140
140
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

17
17
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

44
44
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

93
93
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

43
43
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

354
354
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

79
79
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

33
33
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

239
239
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

57
57

Meer sportnieuws