Parker speelt ultieme troefkaart uit

839
Parker speelt ultieme troefkaart uit

Scott Parker leidde ondertussen vier wedstrijden bij Club Brugge, maar daarin kon hij nog geen enkele zege boeken. De balans van de 42-jarige Engelsman is dan ook bijzonder pover met amper 3 punten op 12. Parker erfde eind december een kwalitatieve ploeg, de beste van de laatste jaren volgens velen, maar ook eentje met veel onzekerheden en schijnbaar een gebrek aan vertrouwen. De nieuwe coach van Club Brugge moet het vuur weer zien aan te wakkeren in de ploeg, en dat is iets waar Parker erg sterk in is.


KOLFJE NAAR DE HAND VAN PARKER

Binnenskamers is iedereen er rotsvast van overtuigd dat Club Brugge over een kwalitatief sterke en uitgebalanceerde spelerskern beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat de West-Vlamingen zich dit seizoen kwalificeerden voor de achtste finales van de Champions League. Tom Caluwé, Sport manager bij Club Brugge, bevestigde openlijk het grote vertrouwen in de selectie woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. “We hebben gewoon een sterke kern waarin we geloven”, aldus Caluwé, die daarom niet veel inkomende transferactiviteit verwacht in de huidige wintermercato.

Ook Simon Mignolet, de kersverse Gouden Schoen winnaar, stelde eerder deze week in Het Nieuwsblad dat Club Brugge de sterkste kern in jaren heeft. “Maar dan heb ik het puur over kwaliteit”, aldus de doelman. “Kwaliteit van de voeten en de handen, niet over wat zich tussen de twee oren afspeelt. Daar ligt de grootste progressiemarge bij Club Brugge.” Mignolet verwijst daarmee indirect naar een mentale kwestie bij de spelers, want de sterke collectieve prestaties van in de Champions League worden helemaal niet bevestigd in de Belgische competitie.



Scott Parker moet dus vol aan de bak bij zijn nieuwe werkgever en hij probeert zijn tactische principes alvast in de ploeg te krijgen. Maar zoals Simon Mignolet aanhaalde in Het Nieuwsblad, ligt de grootste progressiemarge “wat er zich tussen de twee oren afspeelt”. Het mentale aspect van het spelletje dus. Gelukkig heeft Parker veel expertise in dat onderdeel, want bij zijn vorige clubs Fulham FC en AFC Bournemouth werden zijn mentale en psychologische principes sterk toegejuicht. En dat moet hij nu dus ook zien te bewerkstelligen bij Club Brugge.

MENTAAL MASTERMIND

Vorig seizoen beschikte Scott Parker bij Bournemouth over een grote groep spelers, maar die kon hij probleemloos en succesvol managen. Hij kreeg zijn selectie helemaal op één lijn en hij haalde ook het beste uit al zijn individuele spelers. Voor verschillende media en clubwatchers was het 'squad management' van Parker zelfs de meest indrukwekkende prestatie in het jaar dat de Cherries de promotie naar de Premier League realiseerden. De Engelsman leerde daarmee uit zijn fouten, want bij Fulham FC was zijn communicatie en connectie met de 'tweede keus' spelers nochtans niet zijn sterkte.

Maar bij Bournemouth dus wel. Scott Parker pakte uit met motivatiespeeches die telkens een gevoelige snaar raakten bij zijn spelers. En hij durfde ook ingrijpende wijzigingen door te voeren, de Engelman waagde het zelfs om enkele sleutelspelers uit de wedstrijdselectie te weren, en dat zonder grote onvrede tot gevolg. Parker was graag gezien in South West England bij de spelers en de staff, die hij meenam in zijn verhaal en ook altijd wist te boeien. Het wordt zelfs omschreven als zijn 'key strength'. Parker is dan ook een grote believer van de kracht van psychologie.



Toen hij nog een speler was bij West Ham United kwam Scott Parker in aanraking met Mike Griffiths, de sportpsycholoog die toen werkte met de spelers in Upton Park. En sindsdien consulteert hij Griffiths nog vaak. Het is immers gemakkelijk om werkpunten te identificeren op het puur sportief vlak, maar op het mentaal gebied is dat veel complexer. Daarnaast moet elke speler op een andere manier benaderd worden, want iedereen heeft een andere persoonlijkheid en cultuur.

NIEUWE TESTCASE: CLUB BRUGGE

Dat in combinatie met zijn befaamde 'motivational speeches', communicatie en connectie met de spelers, maakt van Scott Parker een echte peoplemanager. Bij Bournemouth AFC deed hij die reputatie reeds alle eer aan en bij Club Brugge moet hij dat nu ook zien te doen. De voetballende kwaliteit is alvast aanwezig in het Jan Breydelstadion, maar zoals Simon Mignolet signaleerde, ligt de grootste progressiemarge "wat er zich tussen de twee oren afspeelt". Parker mag zijn unieke mentale expertise dus meteen demonstreren bij Club Brugge. We zijn alvast razend benieuwd of hij ook effectief in die opzet zal slagen.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Zal Parker het vuur aanwakkeren bij Club Brugge?

Meest recent

Leko moet puzzelen: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

28
28
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

33
33
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

24
24
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

89
89
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

57
57
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

72
72
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

24
24
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

149
149
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

129
129
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

157
157
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

202
202
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

82
82
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

46
46
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

203
203
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

101
101
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

181
181
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

195
195
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

80
80
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

434
434
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

282
282
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

250
250
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1043
1043

Meer sportnieuws