Parker speelt ultieme troefkaart uit

839
Parker speelt ultieme troefkaart uit

Scott Parker leidde ondertussen vier wedstrijden bij Club Brugge, maar daarin kon hij nog geen enkele zege boeken. De balans van de 42-jarige Engelsman is dan ook bijzonder pover met amper 3 punten op 12. Parker erfde eind december een kwalitatieve ploeg, de beste van de laatste jaren volgens velen, maar ook eentje met veel onzekerheden en schijnbaar een gebrek aan vertrouwen. De nieuwe coach van Club Brugge moet het vuur weer zien aan te wakkeren in de ploeg, en dat is iets waar Parker erg sterk in is.


KOLFJE NAAR DE HAND VAN PARKER

Binnenskamers is iedereen er rotsvast van overtuigd dat Club Brugge over een kwalitatief sterke en uitgebalanceerde spelerskern beschikt. Het is dan ook niet voor niets dat de West-Vlamingen zich dit seizoen kwalificeerden voor de achtste finales van de Champions League. Tom Caluwé, Sport manager bij Club Brugge, bevestigde openlijk het grote vertrouwen in de selectie woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. “We hebben gewoon een sterke kern waarin we geloven”, aldus Caluwé, die daarom niet veel inkomende transferactiviteit verwacht in de huidige wintermercato.

Ook Simon Mignolet, de kersverse Gouden Schoen winnaar, stelde eerder deze week in Het Nieuwsblad dat Club Brugge de sterkste kern in jaren heeft. “Maar dan heb ik het puur over kwaliteit”, aldus de doelman. “Kwaliteit van de voeten en de handen, niet over wat zich tussen de twee oren afspeelt. Daar ligt de grootste progressiemarge bij Club Brugge.” Mignolet verwijst daarmee indirect naar een mentale kwestie bij de spelers, want de sterke collectieve prestaties van in de Champions League worden helemaal niet bevestigd in de Belgische competitie.



Scott Parker moet dus vol aan de bak bij zijn nieuwe werkgever en hij probeert zijn tactische principes alvast in de ploeg te krijgen. Maar zoals Simon Mignolet aanhaalde in Het Nieuwsblad, ligt de grootste progressiemarge “wat er zich tussen de twee oren afspeelt”. Het mentale aspect van het spelletje dus. Gelukkig heeft Parker veel expertise in dat onderdeel, want bij zijn vorige clubs Fulham FC en AFC Bournemouth werden zijn mentale en psychologische principes sterk toegejuicht. En dat moet hij nu dus ook zien te bewerkstelligen bij Club Brugge.

MENTAAL MASTERMIND

Vorig seizoen beschikte Scott Parker bij Bournemouth over een grote groep spelers, maar die kon hij probleemloos en succesvol managen. Hij kreeg zijn selectie helemaal op één lijn en hij haalde ook het beste uit al zijn individuele spelers. Voor verschillende media en clubwatchers was het 'squad management' van Parker zelfs de meest indrukwekkende prestatie in het jaar dat de Cherries de promotie naar de Premier League realiseerden. De Engelsman leerde daarmee uit zijn fouten, want bij Fulham FC was zijn communicatie en connectie met de 'tweede keus' spelers nochtans niet zijn sterkte.

Maar bij Bournemouth dus wel. Scott Parker pakte uit met motivatiespeeches die telkens een gevoelige snaar raakten bij zijn spelers. En hij durfde ook ingrijpende wijzigingen door te voeren, de Engelman waagde het zelfs om enkele sleutelspelers uit de wedstrijdselectie te weren, en dat zonder grote onvrede tot gevolg. Parker was graag gezien in South West England bij de spelers en de staff, die hij meenam in zijn verhaal en ook altijd wist te boeien. Het wordt zelfs omschreven als zijn 'key strength'. Parker is dan ook een grote believer van de kracht van psychologie.



Toen hij nog een speler was bij West Ham United kwam Scott Parker in aanraking met Mike Griffiths, de sportpsycholoog die toen werkte met de spelers in Upton Park. En sindsdien consulteert hij Griffiths nog vaak. Het is immers gemakkelijk om werkpunten te identificeren op het puur sportief vlak, maar op het mentaal gebied is dat veel complexer. Daarnaast moet elke speler op een andere manier benaderd worden, want iedereen heeft een andere persoonlijkheid en cultuur.

NIEUWE TESTCASE: CLUB BRUGGE

Dat in combinatie met zijn befaamde 'motivational speeches', communicatie en connectie met de spelers, maakt van Scott Parker een echte peoplemanager. Bij Bournemouth AFC deed hij die reputatie reeds alle eer aan en bij Club Brugge moet hij dat nu ook zien te doen. De voetballende kwaliteit is alvast aanwezig in het Jan Breydelstadion, maar zoals Simon Mignolet signaleerde, ligt de grootste progressiemarge "wat er zich tussen de twee oren afspeelt". Parker mag zijn unieke mentale expertise dus meteen demonstreren bij Club Brugge. We zijn alvast razend benieuwd of hij ook effectief in die opzet zal slagen.

LEES OOK: Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Zal Parker het vuur aanwakkeren bij Club Brugge?

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

22
22
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

90
90
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

16
16
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

185
185
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

74
74
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

42
42
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

99
99
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

63
63
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

34
34
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

175
175
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

128
128
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

47
47
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

76
76
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

170
170
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

26
26
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

24
24
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

26
26
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

104
104
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

653
653
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

114
114
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

350
350
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

238
238
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

153
153
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

175
175
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

193
193

Meer sportnieuws