'Antwerp en Union nek aan nek voor prestigetransfer'

710
'Antwerp en Union nek aan nek voor prestigetransfer'

Antwerp FC en Union SG gaan in de komende weken een pittige sportieve strijd met mekaar aan. De tweede clubs kruisen de degens met elkaar in de halve finales van de Croky Cup en bikkelen ook nog eens om de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Daarnaast zouden ze nu een duel aangaan op de transfermarkt.


Coach Mark van Bommel beschikt op papier over een redelijk brede kern bij Antwerp, maar momenteel wordt zijn selectie geteisterd door heel wat blessuregevallen. Bovendien liet RAFC deze winter al enkele krachten vertrekken. En dus moet er voor het sluiten van de mercato nog extra versterking volgen. Met Gyrano Kerk lijkt alvast een extra aanvaller op weg naar de Bosuil. De 27-jarige Nederlander met Surinaamse roots komt normaal gezien op huurbasis over van het Russische Lokomotiv Moskou.

Maar daar blijft het niet bij. Zo meldde Eindhovens Dagblad begin deze week dat Antwerp ook zijn zinnen heeft gezet op Yorbe Vertessen. De Belgische belofte-international is momenteel aan de slag bij PSV, waar hij schippert tussen bank en basis. Vertessen zou dan ook niet weigerachtig staan tegenover de verhuis naar Antwerpen.

ANDERLECHT LIJKT KANSLOOS
Maar mogelijk gaat de 22-jarige voor een andere mooie uitdaging in België. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat ook Union zich aan het front heeft gemeld voor de aanvaller. De Brusselaars zouden in hem een geschikte vervanger zien voor Dante Vanzeir, die op weg is naar New York Red Bulls. Bij Union zou hij alvast Europees voetbal kunnen spelen en lijkt hij meer kans te maken op speelminuten. Bij Antwerp zou hij dan weer herenigd worden met Van Bommel, die Vertessen al trainde in de jeugd van PSV. Anderlecht zou eveneens belangstelling tonen, maar staat financieel gezien niet zo sterk en kan niet zo'n aantrekkelijk sportief verhaal aanbieden.

LEES OOK: Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Welke ploeg brengt momenteel het beste voetbal?

Meest recent

Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

20
20
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

16
16
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

142
142
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

23
23
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

29
29
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

66
66
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

174
174
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

63
63
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

108
108
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

347
347
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

188
188
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

89
89
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

50
50
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

129
129
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

87
87
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

70
70
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

142
142
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

305
305
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66

Meer sportnieuws