'Rode Duivels strikken straffe sparringpartner'

door
'Rode Duivels strikken straffe sparringpartner'

Binnen een tweetal maandjes is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan hun kwalificatiecampagne voor het EK van 2024. Voorlopig is nog niet duidelijk onder het bewind van welke bondscoach dat zal zijn. Maar de KBVB zou wel dicht bij een extra sparringpartner staan.


Om zich te plaatsen voor het eerstvolgende EK in Duitsland, zullen de Belgen in hun kwalificatiegroep moeten afrekenen Zweden, Oostenrijk, Azerbeidzjan en Estland. Niet meteen de meest zware poule. Maar een goede start is wel nodig na het tegenvallende WK in Qatar. Zeker omdat de eerste match er eentje is op het veld van Zweden, op papier één van de grootste concurrenten voor groepswinst.

De tweede kwalificatiematch, thuis tegen Oostenrijk, staat echter pas halfweg juni op het programma. Bijgevolg was tijdens de interland-break van maart dus nog ruimte voor een extra oefenpot. En inmiddels zou men ook een geschikte sparringpartner hebben gevonden. Zo stelt Bart Lagae van De Standaard dat de Duivels quasi zeker de degens zullen kruisen met Duitsland.

BONDSCOACH OP KOMST?
Als EK-organisator zijn de Duitsers, die op het recente WK eveneens sneuvelden in de groepsfase, vrijgesteld van kwalificaties en dus moeten ze het toernooi voorbereiden aan de hand van oefenduels. Eentje daarvan is dus wellicht tegen België. Ondertussen blijft het afwachten welke bondscoach dan aan het roer zal staan bij de Duivels. "Het dossier is in goeie handen en een gans team doet zijn best om alles tot een goed einde te brengen. We geloven 200% in het talent dat aanwezig is bij de Duivels, die verdienen een goeie bondscoach", klonk het woensdag nog bij Bart Verhaeghe, die mee de zoektocht in goede banen leidt.

LEES OOK: Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

6
6
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

24
24
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

35
35
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

188
188
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

148
148
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

42
42
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

38
38
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

207
207
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

164
164
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

128
128
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

208
208
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

86
86
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

422
422
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

180
180
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

44
44
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

277
277

Meer sportnieuws