Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

door
Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

Dankzij Simon Mignolet ging woensdag voor de vijfde keer in zeven opeenvolgende edities, een speler van Club Brugge met de Gouden Schoen aan de haal. En zo werd het grote verschil met eeuwige rivaal RSC Anderlecht nogmaals in de ver gezet. Het immers al van 2014 geleden dat nog eens een speler van Paars-Wit op de erelijst kwam te staan.


Decennialang was Anderlecht alom tegenwoordig op prijsuitreikingen zoals de Gouden Schoen. Maar de recordkampioen is dusdanig in verval geraakt dat het zelfs in de nevenklassementen geen rol van betekenis meer speelt. En dat terwijl Club in de laatste jaren de ene individuele onderscheiding na de andere ophaalde. Uiteraard wil dat niet alles zeggen, maar het is wel een goede indicator van de gang van zaken bij beide grootmachten uit het Belgische voetbal. Want ook al zit het momenteel in een sportieve dip, Blauw-Zwart heeft in de voorbije jaren op heel wat vlakken een flinke voorsprong genomen op Paars-Wit.

Frank Vercauteren, die in 1983 nog de Gouden Schoen won namens RSCA, meent te weten waar dat aan ligt: stabiliteit. Daar heeft Anderlecht een groot gebrek aan, in tegenstelling tot Club Brugge. "Ook al hebben ze in Brugge van trainer gewisseld, de basis van het team is hetzelfde gebleven. Met ervaren spelers als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. En er is ook stabiliteit op bestuursniveau: dezelfde voorzitter, dezelfde CEO en heel wat werknemers die inmiddels al jaren bij de club zitten", stelt Vercauteren bij het Portugese ZeroZero.

STERSPELERS HOUDEN
De oud-Rode Duivel sluit niet uit dat Anderlecht op termijn weer een inhaalbeweging maakt op Club. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan worden, zoals een goede sportieve basis uitbouwen bij de eerste ploeg. En daar zijn ook middelen voor nodig. "Om hetzelfde niveau te bereiken, zal Anderlecht in eerste instantie geld moeten verzamelen om betere spelers te halen. Anderlecht heeft altijd al sterspelers gehad. Maar als die nu een bepaald niveau bereiken, zijn ze gedwongen hen te verkopen", aldus Vercauteren.

LEES OOK: Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

Anderlecht strijdt binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

71
71
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

40
40
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

259
259
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

263
263
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

108
108
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

340
340
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

194
194
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

392
392
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

392
392
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

393
393
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

164
164
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

245
245
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

285
285
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

203
203
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

77
77
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

206
206
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

200
200
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

55
55
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

653
653
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

117
117
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

623
623
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

251
251
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

371
371
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

212
212

Meer sportnieuws