Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

1293
Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

Dankzij Simon Mignolet ging woensdag voor de vijfde keer in zeven opeenvolgende edities, een speler van Club Brugge met de Gouden Schoen aan de haal. En zo werd het grote verschil met eeuwige rivaal RSC Anderlecht nogmaals in de ver gezet. Het immers al van 2014 geleden dat nog eens een speler van Paars-Wit op de erelijst kwam te staan.


Decennialang was Anderlecht alom tegenwoordig op prijsuitreikingen zoals de Gouden Schoen. Maar de recordkampioen is dusdanig in verval geraakt dat het zelfs in de nevenklassementen geen rol van betekenis meer speelt. En dat terwijl Club in de laatste jaren de ene individuele onderscheiding na de andere ophaalde. Uiteraard wil dat niet alles zeggen, maar het is wel een goede indicator van de gang van zaken bij beide grootmachten uit het Belgische voetbal. Want ook al zit het momenteel in een sportieve dip, Blauw-Zwart heeft in de voorbije jaren op heel wat vlakken een flinke voorsprong genomen op Paars-Wit.

Frank Vercauteren, die in 1983 nog de Gouden Schoen won namens RSCA, meent te weten waar dat aan ligt: stabiliteit. Daar heeft Anderlecht een groot gebrek aan, in tegenstelling tot Club Brugge. "Ook al hebben ze in Brugge van trainer gewisseld, de basis van het team is hetzelfde gebleven. Met ervaren spelers als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. En er is ook stabiliteit op bestuursniveau: dezelfde voorzitter, dezelfde CEO en heel wat werknemers die inmiddels al jaren bij de club zitten", stelt Vercauteren bij het Portugese ZeroZero.

STERSPELERS HOUDEN
De oud-Rode Duivel sluit niet uit dat Anderlecht op termijn weer een inhaalbeweging maakt op Club. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan worden, zoals een goede sportieve basis uitbouwen bij de eerste ploeg. En daar zijn ook middelen voor nodig. "Om hetzelfde niveau te bereiken, zal Anderlecht in eerste instantie geld moeten verzamelen om betere spelers te halen. Anderlecht heeft altijd al sterspelers gehad. Maar als die nu een bepaald niveau bereiken, zijn ze gedwongen hen te verkopen", aldus Vercauteren.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Anderlecht strijdt binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

18
18
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

26
26
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

99
99
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

33
33
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

52
52
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

46
46
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

51
51
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

64
64
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

160
160
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

70
70
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

153
153
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

75
75
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

102
102
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

77
77
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

178
178
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

71
71
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

106
106
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

204
204
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

300
300
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

251
251
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

370
370
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

139
139
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

103
103

Meer sportnieuws