Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

1293
Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

Dankzij Simon Mignolet ging woensdag voor de vijfde keer in zeven opeenvolgende edities, een speler van Club Brugge met de Gouden Schoen aan de haal. En zo werd het grote verschil met eeuwige rivaal RSC Anderlecht nogmaals in de ver gezet. Het immers al van 2014 geleden dat nog eens een speler van Paars-Wit op de erelijst kwam te staan.


Decennialang was Anderlecht alom tegenwoordig op prijsuitreikingen zoals de Gouden Schoen. Maar de recordkampioen is dusdanig in verval geraakt dat het zelfs in de nevenklassementen geen rol van betekenis meer speelt. En dat terwijl Club in de laatste jaren de ene individuele onderscheiding na de andere ophaalde. Uiteraard wil dat niet alles zeggen, maar het is wel een goede indicator van de gang van zaken bij beide grootmachten uit het Belgische voetbal. Want ook al zit het momenteel in een sportieve dip, Blauw-Zwart heeft in de voorbije jaren op heel wat vlakken een flinke voorsprong genomen op Paars-Wit.

Frank Vercauteren, die in 1983 nog de Gouden Schoen won namens RSCA, meent te weten waar dat aan ligt: stabiliteit. Daar heeft Anderlecht een groot gebrek aan, in tegenstelling tot Club Brugge. "Ook al hebben ze in Brugge van trainer gewisseld, de basis van het team is hetzelfde gebleven. Met ervaren spelers als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. En er is ook stabiliteit op bestuursniveau: dezelfde voorzitter, dezelfde CEO en heel wat werknemers die inmiddels al jaren bij de club zitten", stelt Vercauteren bij het Portugese ZeroZero.

STERSPELERS HOUDEN
De oud-Rode Duivel sluit niet uit dat Anderlecht op termijn weer een inhaalbeweging maakt op Club. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan worden, zoals een goede sportieve basis uitbouwen bij de eerste ploeg. En daar zijn ook middelen voor nodig. "Om hetzelfde niveau te bereiken, zal Anderlecht in eerste instantie geld moeten verzamelen om betere spelers te halen. Anderlecht heeft altijd al sterspelers gehad. Maar als die nu een bepaald niveau bereiken, zijn ze gedwongen hen te verkopen", aldus Vercauteren.

LEES OOK: "Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Anderlecht strijdt binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

90
90
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

35
35
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

10
10
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

10
10
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

19
19
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

71
71
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

44
44
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

20
20
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

20
20
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

228
228
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

75
75
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws