Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

door
Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

Dankzij Simon Mignolet ging woensdag voor de vijfde keer in zeven opeenvolgende edities, een speler van Club Brugge met de Gouden Schoen aan de haal. En zo werd het grote verschil met eeuwige rivaal RSC Anderlecht nogmaals in de ver gezet. Het immers al van 2014 geleden dat nog eens een speler van Paars-Wit op de erelijst kwam te staan.


Decennialang was Anderlecht alom tegenwoordig op prijsuitreikingen zoals de Gouden Schoen. Maar de recordkampioen is dusdanig in verval geraakt dat het zelfs in de nevenklassementen geen rol van betekenis meer speelt. En dat terwijl Club in de laatste jaren de ene individuele onderscheiding na de andere ophaalde. Uiteraard wil dat niet alles zeggen, maar het is wel een goede indicator van de gang van zaken bij beide grootmachten uit het Belgische voetbal. Want ook al zit het momenteel in een sportieve dip, Blauw-Zwart heeft in de voorbije jaren op heel wat vlakken een flinke voorsprong genomen op Paars-Wit.

Frank Vercauteren, die in 1983 nog de Gouden Schoen won namens RSCA, meent te weten waar dat aan ligt: stabiliteit. Daar heeft Anderlecht een groot gebrek aan, in tegenstelling tot Club Brugge. "Ook al hebben ze in Brugge van trainer gewisseld, de basis van het team is hetzelfde gebleven. Met ervaren spelers als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. En er is ook stabiliteit op bestuursniveau: dezelfde voorzitter, dezelfde CEO en heel wat werknemers die inmiddels al jaren bij de club zitten", stelt Vercauteren bij het Portugese ZeroZero.

STERSPELERS HOUDEN
De oud-Rode Duivel sluit niet uit dat Anderlecht op termijn weer een inhaalbeweging maakt op Club. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan worden, zoals een goede sportieve basis uitbouwen bij de eerste ploeg. En daar zijn ook middelen voor nodig. "Om hetzelfde niveau te bereiken, zal Anderlecht in eerste instantie geld moeten verzamelen om betere spelers te halen. Anderlecht heeft altijd al sterspelers gehad. Maar als die nu een bepaald niveau bereiken, zijn ze gedwongen hen te verkopen", aldus Vercauteren.

LEES OOK: 'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Anderlecht strijdt binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

47
47
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

97
97
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

56
56
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

57
57
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

65
65
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

146
146
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

91
91
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

85
85
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

116
116
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

51
51
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

285
285
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

310
310
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

149
149
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

85
85
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

320
320
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

99
99
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

360
360
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

196
196
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

216
216
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

66
66
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

455
455
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws