Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

door
Vercauteren geeft hét verschil tussen Anderlecht en Club

Dankzij Simon Mignolet ging woensdag voor de vijfde keer in zeven opeenvolgende edities, een speler van Club Brugge met de Gouden Schoen aan de haal. En zo werd het grote verschil met eeuwige rivaal RSC Anderlecht nogmaals in de ver gezet. Het immers al van 2014 geleden dat nog eens een speler van Paars-Wit op de erelijst kwam te staan.


Decennialang was Anderlecht alom tegenwoordig op prijsuitreikingen zoals de Gouden Schoen. Maar de recordkampioen is dusdanig in verval geraakt dat het zelfs in de nevenklassementen geen rol van betekenis meer speelt. En dat terwijl Club in de laatste jaren de ene individuele onderscheiding na de andere ophaalde. Uiteraard wil dat niet alles zeggen, maar het is wel een goede indicator van de gang van zaken bij beide grootmachten uit het Belgische voetbal. Want ook al zit het momenteel in een sportieve dip, Blauw-Zwart heeft in de voorbije jaren op heel wat vlakken een flinke voorsprong genomen op Paars-Wit.

Frank Vercauteren, die in 1983 nog de Gouden Schoen won namens RSCA, meent te weten waar dat aan ligt: stabiliteit. Daar heeft Anderlecht een groot gebrek aan, in tegenstelling tot Club Brugge. "Ook al hebben ze in Brugge van trainer gewisseld, de basis van het team is hetzelfde gebleven. Met ervaren spelers als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele. En er is ook stabiliteit op bestuursniveau: dezelfde voorzitter, dezelfde CEO en heel wat werknemers die inmiddels al jaren bij de club zitten", stelt Vercauteren bij het Portugese ZeroZero.

STERSPELERS HOUDEN
De oud-Rode Duivel sluit niet uit dat Anderlecht op termijn weer een inhaalbeweging maakt op Club. Maar dan moet aan een aantal voorwaarden voldaan worden, zoals een goede sportieve basis uitbouwen bij de eerste ploeg. En daar zijn ook middelen voor nodig. "Om hetzelfde niveau te bereiken, zal Anderlecht in eerste instantie geld moeten verzamelen om betere spelers te halen. Anderlecht heeft altijd al sterspelers gehad. Maar als die nu een bepaald niveau bereiken, zijn ze gedwongen hen te verkopen", aldus Vercauteren.

LEES OOK: 'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Anderlecht strijdt binnen de vijf seizoenen weer om de titel ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

90
90
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

67
67
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

496
496
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

81
81
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

141
141
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

262
262
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

60
60
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

565
565
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

364
364
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

448
448
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

495
495
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

258
258
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1235
1235
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

360
360
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

377
377
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

144
144
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

320
320
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

88
88
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

850
850
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

529
529
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws