Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

door
Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

Bij Club Brugge was er deze week nog eens reden tot vieren dankzij de Gouden Schoen-triomf van Simon Mignolet. Maar veel tijd om na te genieten is er niet bij de regerende kampioen. De resultaten in eigen land zijn immers ondermaats en daar moet dringend verandering in komen.


Blauw-Zwart begon nochtans erg veelbelovend aan het seizoen en dwong in de Champions League een historische kwalificatie voor de 1/8ste finales af. Maar sinds die kwalificatie gaat het steil bergaf met de resultaten. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze in de Croky Cup. In de Jupiler Pro League kon het dan weer geen enkele wedstrijd meer winnen sinds eind oktober, waardoor de Bruggelingen zijn weggezakt tot een teleurstellende vijfde plaats in het klassement.

Voorzitter Bart Verhaeghe meent echter te weten waar die terugval aan te wijten is. Voor de camera's van VRT Nws schoof hij twee redenen naar voren. Allereerst het winterse WK. "We zijn de Belgische club met de meeste WK-gangers. En het is zeer ongelukkig wanneer dat WK is gekomen. Maar het is ook zeer ongelukkig hoe onze competitie daar mee om gegaan is. In Duitsland gaven ze een break en zijn ze rustig herstart. Bij ons moest alles doorgaan, met alle gekheid tot gevolg", aldus Verhaeghe.

VOLDOENDE KWALITEIT
Daarnaast speelden ook de Champions League-prestaties volgens hem een rol, zowel mentaal als fysiek. Al bewees Club daarin ook dat het tot heel wat in staat is. "Het was historisch gezien onze beste campagne. We hebben een groep die zeer goed kan voetballen, want ze horen bij de beste van Europa. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt. We hebben ook een coach die Premier League gewoon is en dat niveau kent. Dat is misschien ongewoon in België, maar wij willen een duurzame leider zijn. We gaan ons vel duur verkopen."

LEES OOK: Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Club gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

42
42
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

203
203
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

127
127
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

353
353
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

163
163
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

99
99
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

480
480
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

283
283
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

265
265
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

539
539
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

798
798
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

859
859
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

637
637
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

373
373
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

410
410

Meer sportnieuws