Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

2468 stemmen
Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

Bij Club Brugge was er deze week nog eens reden tot vieren dankzij de Gouden Schoen-triomf van Simon Mignolet. Maar veel tijd om na te genieten is er niet bij de regerende kampioen. De resultaten in eigen land zijn immers ondermaats en daar moet dringend verandering in komen.


Blauw-Zwart begon nochtans erg veelbelovend aan het seizoen en dwong in de Champions League een historische kwalificatie voor de 1/8ste finales af. Maar sinds die kwalificatie gaat het steil bergaf met de resultaten. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze in de Croky Cup. In de Jupiler Pro League kon het dan weer geen enkele wedstrijd meer winnen sinds eind oktober, waardoor de Bruggelingen zijn weggezakt tot een teleurstellende vijfde plaats in het klassement.

Voorzitter Bart Verhaeghe meent echter te weten waar die terugval aan te wijten is. Voor de camera's van VRT Nws schoof hij twee redenen naar voren. Allereerst het winterse WK. "We zijn de Belgische club met de meeste WK-gangers. En het is zeer ongelukkig wanneer dat WK is gekomen. Maar het is ook zeer ongelukkig hoe onze competitie daar mee om gegaan is. In Duitsland gaven ze een break en zijn ze rustig herstart. Bij ons moest alles doorgaan, met alle gekheid tot gevolg", aldus Verhaeghe.

VOLDOENDE KWALITEIT
Daarnaast speelden ook de Champions League-prestaties volgens hem een rol, zowel mentaal als fysiek. Al bewees Club daarin ook dat het tot heel wat in staat is. "Het was historisch gezien onze beste campagne. We hebben een groep die zeer goed kan voetballen, want ze horen bij de beste van Europa. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt. We hebben ook een coach die Premier League gewoon is en dat niveau kent. Dat is misschien ongewoon in België, maar wij willen een duurzame leider zijn. We gaan ons vel duur verkopen."

LEES OOK: Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Club gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

OH Leuven heeft weer beet en stelde volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

0
0
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

32
32
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

66
66
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

20
20
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

23
23
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

270
270
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

176
176
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

55
55
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

146
146
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

408
408
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

211
211
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

156
156
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

93
93
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

118
118
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

365
365
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

417
417
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

150
150
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

201
201
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

63
63
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

131
131
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

1054
1054
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

64
64
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

232
232
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

295
295

Meer sportnieuws