Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

door
Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

Bij Club Brugge was er deze week nog eens reden tot vieren dankzij de Gouden Schoen-triomf van Simon Mignolet. Maar veel tijd om na te genieten is er niet bij de regerende kampioen. De resultaten in eigen land zijn immers ondermaats en daar moet dringend verandering in komen.


Blauw-Zwart begon nochtans erg veelbelovend aan het seizoen en dwong in de Champions League een historische kwalificatie voor de 1/8ste finales af. Maar sinds die kwalificatie gaat het steil bergaf met de resultaten. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze in de Croky Cup. In de Jupiler Pro League kon het dan weer geen enkele wedstrijd meer winnen sinds eind oktober, waardoor de Bruggelingen zijn weggezakt tot een teleurstellende vijfde plaats in het klassement.

Voorzitter Bart Verhaeghe meent echter te weten waar die terugval aan te wijten is. Voor de camera's van VRT Nws schoof hij twee redenen naar voren. Allereerst het winterse WK. "We zijn de Belgische club met de meeste WK-gangers. En het is zeer ongelukkig wanneer dat WK is gekomen. Maar het is ook zeer ongelukkig hoe onze competitie daar mee om gegaan is. In Duitsland gaven ze een break en zijn ze rustig herstart. Bij ons moest alles doorgaan, met alle gekheid tot gevolg", aldus Verhaeghe.

VOLDOENDE KWALITEIT
Daarnaast speelden ook de Champions League-prestaties volgens hem een rol, zowel mentaal als fysiek. Al bewees Club daarin ook dat het tot heel wat in staat is. "Het was historisch gezien onze beste campagne. We hebben een groep die zeer goed kan voetballen, want ze horen bij de beste van Europa. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt. We hebben ook een coach die Premier League gewoon is en dat niveau kent. Dat is misschien ongewoon in België, maar wij willen een duurzame leider zijn. We gaan ons vel duur verkopen."

LEES OOK: Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Club gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

11
11
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

21
21
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

89
89
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

97
97
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

71
71
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

58
58
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

224
224
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

54
54
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

73
73
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

124
124
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

53
53
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

209
209
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

226
226
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

49
49
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

143
143
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

58
58
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

211
211
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

339
339
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

346
346
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

523
523
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

149
149
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

550
550
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48

Meer sportnieuws