Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

door
Verhaeghe geeft oorzaak voor malaise Club Brugge

Bij Club Brugge was er deze week nog eens reden tot vieren dankzij de Gouden Schoen-triomf van Simon Mignolet. Maar veel tijd om na te genieten is er niet bij de regerende kampioen. De resultaten in eigen land zijn immers ondermaats en daar moet dringend verandering in komen.


Blauw-Zwart begon nochtans erg veelbelovend aan het seizoen en dwong in de Champions League een historische kwalificatie voor de 1/8ste finales af. Maar sinds die kwalificatie gaat het steil bergaf met de resultaten. Zo sneuvelde Club op pijnlijke wijze in de Croky Cup. In de Jupiler Pro League kon het dan weer geen enkele wedstrijd meer winnen sinds eind oktober, waardoor de Bruggelingen zijn weggezakt tot een teleurstellende vijfde plaats in het klassement.

Voorzitter Bart Verhaeghe meent echter te weten waar die terugval aan te wijten is. Voor de camera's van VRT Nws schoof hij twee redenen naar voren. Allereerst het winterse WK. "We zijn de Belgische club met de meeste WK-gangers. En het is zeer ongelukkig wanneer dat WK is gekomen. Maar het is ook zeer ongelukkig hoe onze competitie daar mee om gegaan is. In Duitsland gaven ze een break en zijn ze rustig herstart. Bij ons moest alles doorgaan, met alle gekheid tot gevolg", aldus Verhaeghe.

VOLDOENDE KWALITEIT
Daarnaast speelden ook de Champions League-prestaties volgens hem een rol, zowel mentaal als fysiek. Al bewees Club daarin ook dat het tot heel wat in staat is. "Het was historisch gezien onze beste campagne. We hebben een groep die zeer goed kan voetballen, want ze horen bij de beste van Europa. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt. We hebben ook een coach die Premier League gewoon is en dat niveau kent. Dat is misschien ongewoon in België, maar wij willen een duurzame leider zijn. We gaan ons vel duur verkopen."

LEES OOK: Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

28
28
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

38
38
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

146
146
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

188
188
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

40
40
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

420
420
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

319
319
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

129
129
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

411
411
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

73
73
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

324
324
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

563
563
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

192
192
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

237
237
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

309
309
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

305
305
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

372
372
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

554
554
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

194
194
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

307
307
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

506
506
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

392
392
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

209
209
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

462
462

Meer sportnieuws