Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

3615 stemmen
Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

Het waren de keepers boven woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won met een historisch hoge score bij de mannen, terwijl Nicky Evrard de eerste doelwachter werd op de erelijst bij de dames. Maar runner-up Tessa Wullaert kon die uitslag maar moeilijk verkroppen.


De aanvoerder van de Red Flames won de Gouden Schoen al drie keer. En in 2022 kon ze andermaal geweldige statistieken voorleggen, bovendien won ze de dubbel met Anderlecht. Maar dat bleek voor de vakjury, die voor het eerst bestond uit kenners van het damesvoetbal, niet voldoende om Evrard te kloppen. Bijgevolg eindigde Wullaert al voor de vierde keer in haar carrière op de tweede plaats in deze verkiezing. Dat was vorig jaar ook al het geval toen ze nipt de duimen moest leggen voor Janice Cayman, waarop ze vlak na de uitreiking erg gefrustreerd reageerde.

Dit jaar was Wullaert niet zelf aanwezig op het gala, mee de uit teleurstelling van een editie eerder. Maar daags nadien haalt ze toch uit in gesprek met Sporza. "Ik heb het gevoel dat de mensen die moeten stemmen niet beseffen welke statistieken ik heb neergezet. Sommige waren zelfs de beste van de wereld, ik kan onmogelijk beter doen", klinkt het. "Dat vind ik frustrerend. Het voelt onfair aan, alsof ik een stukje waardering niet krijg. Als je deze statistieken bij de mannen neerzet, win je sowieso."

ONPROFESSIONEEL
Via haar Instagram-verhaal reageerde Wullaert ook al met een clown-emoji. Daarmee viseerde ze vooral de organisatie. "Als je ziet dat ze denken een van de genomineerden te interviewen, maar het eigenlijk haar zus is, dan besef je dat het nog te onprofessioneel aan toe gaat", aldus Wullaert, die Evrard op zich niets kwalijk neemt. "Maar ik heb het recht om voor mezelf op te komen. Ik heb een stem en probeer die ook te gebruiken om dit soort zaken aan te klagen. Alleen wordt mij dat niet altijd in dank afgenomen."

LEES OOK: Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Begrijpt u de reactie van Wullaert?

Meest recent

Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

3
3
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

44
44
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

104
104
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

18
18
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

117
117
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

368
368
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

334
334
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

130
130
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

77
77
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

368
368
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

194
194
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

464
464
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

131
131
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

324
324
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

545
545
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

297
297
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

966
966
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

456
456
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

351
351
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

319
319
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

91
91
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

651
651

Meer sportnieuws