Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

door
Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

Het waren de keepers boven woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won met een historisch hoge score bij de mannen, terwijl Nicky Evrard de eerste doelwachter werd op de erelijst bij de dames. Maar runner-up Tessa Wullaert kon die uitslag maar moeilijk verkroppen.


De aanvoerder van de Red Flames won de Gouden Schoen al drie keer. En in 2022 kon ze andermaal geweldige statistieken voorleggen, bovendien won ze de dubbel met Anderlecht. Maar dat bleek voor de vakjury, die voor het eerst bestond uit kenners van het damesvoetbal, niet voldoende om Evrard te kloppen. Bijgevolg eindigde Wullaert al voor de vierde keer in haar carrière op de tweede plaats in deze verkiezing. Dat was vorig jaar ook al het geval toen ze nipt de duimen moest leggen voor Janice Cayman, waarop ze vlak na de uitreiking erg gefrustreerd reageerde.

Dit jaar was Wullaert niet zelf aanwezig op het gala, mee de uit teleurstelling van een editie eerder. Maar daags nadien haalt ze toch uit in gesprek met Sporza. "Ik heb het gevoel dat de mensen die moeten stemmen niet beseffen welke statistieken ik heb neergezet. Sommige waren zelfs de beste van de wereld, ik kan onmogelijk beter doen", klinkt het. "Dat vind ik frustrerend. Het voelt onfair aan, alsof ik een stukje waardering niet krijg. Als je deze statistieken bij de mannen neerzet, win je sowieso."

ONPROFESSIONEEL
Via haar Instagram-verhaal reageerde Wullaert ook al met een clown-emoji. Daarmee viseerde ze vooral de organisatie. "Als je ziet dat ze denken een van de genomineerden te interviewen, maar het eigenlijk haar zus is, dan besef je dat het nog te onprofessioneel aan toe gaat", aldus Wullaert, die Evrard op zich niets kwalijk neemt. "Maar ik heb het recht om voor mezelf op te komen. Ik heb een stem en probeer die ook te gebruiken om dit soort zaken aan te klagen. Alleen wordt mij dat niet altijd in dank afgenomen."

LEES OOK: Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

Begrijpt u de reactie van Wullaert?

Meest recent

Fink luistert naar De Condé: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

2
2
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

7
7
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

17
17
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

93
93
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

82
82
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

146
146
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

112
112
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

29
29
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

56
56
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

117
117
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

78
78
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

247
247
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

108
108
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

744
744
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

636
636
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

235
235
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

338
338
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

80
80
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

327
327
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

330
330
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

198
198
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

232
232
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

126
126

Meer sportnieuws