Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

3615 stemmen
Wullaert haalt messcherp uit na 2de plaats op Gouden Schoen

Het waren de keepers boven woensdagavond tijdens het gala van de Gouden Schoen. Simon Mignolet won met een historisch hoge score bij de mannen, terwijl Nicky Evrard de eerste doelwachter werd op de erelijst bij de dames. Maar runner-up Tessa Wullaert kon die uitslag maar moeilijk verkroppen.


De aanvoerder van de Red Flames won de Gouden Schoen al drie keer. En in 2022 kon ze andermaal geweldige statistieken voorleggen, bovendien won ze de dubbel met Anderlecht. Maar dat bleek voor de vakjury, die voor het eerst bestond uit kenners van het damesvoetbal, niet voldoende om Evrard te kloppen. Bijgevolg eindigde Wullaert al voor de vierde keer in haar carrière op de tweede plaats in deze verkiezing. Dat was vorig jaar ook al het geval toen ze nipt de duimen moest leggen voor Janice Cayman, waarop ze vlak na de uitreiking erg gefrustreerd reageerde.

Dit jaar was Wullaert niet zelf aanwezig op het gala, mee de uit teleurstelling van een editie eerder. Maar daags nadien haalt ze toch uit in gesprek met Sporza. "Ik heb het gevoel dat de mensen die moeten stemmen niet beseffen welke statistieken ik heb neergezet. Sommige waren zelfs de beste van de wereld, ik kan onmogelijk beter doen", klinkt het. "Dat vind ik frustrerend. Het voelt onfair aan, alsof ik een stukje waardering niet krijg. Als je deze statistieken bij de mannen neerzet, win je sowieso."

ONPROFESSIONEEL
Via haar Instagram-verhaal reageerde Wullaert ook al met een clown-emoji. Daarmee viseerde ze vooral de organisatie. "Als je ziet dat ze denken een van de genomineerden te interviewen, maar het eigenlijk haar zus is, dan besef je dat het nog te onprofessioneel aan toe gaat", aldus Wullaert, die Evrard op zich niets kwalijk neemt. "Maar ik heb het recht om voor mezelf op te komen. Ik heb een stem en probeer die ook te gebruiken om dit soort zaken aan te klagen. Alleen wordt mij dat niet altijd in dank afgenomen."

Begrijpt u de reactie van Wullaert?

Meest recent

'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

6
6
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

4
4
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

144
144
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

163
163
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

40
40
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

140
140
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

703
703
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

139
139
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

106
106
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

119
119
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

157
157
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

137
137
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

983
983
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

440
440
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

137
137
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

899
899
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

475
475
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

532
532
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

476
476
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

552
552
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

129
129
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

39
39

Meer sportnieuws