Vertonghen kijkt vreemd op tijdens Gouden Schoen: "Had op hem gestemd"

688 stemmen
Vertonghen kijkt vreemd op tijdens Gouden Schoen:

Simon Mignolet en Nicky Evrard triomfeerden woensdagavond met hun eindzege in de Gouden Schoen en gezien hun prestaties in 2022 waren beide overwinningen ook verdiend. Er werden tijdens het gala echter nog meer prijzen uitgereikt. Vooral de trofee voor 'Beste Belg uit het Buitenland' deed de wenkbrauwen fronsen.


Naast de spelers op de Belgische velden kwamen dus ook de Rode Duivels in het buitenland aan bod op het gala. En het was uiteindelijk Kevin De Bruyne die met de trofee aan de haal ging. De spelmaker kende een goed jaar bij Manchester City, waar hij onder meer de Engelse titel pakte en momenteel assist-koning in de Premier League is. Maar heel wat waarnemers hadden Thibaut Courtois als gedoodverfde winnaar verwacht in deze categorie.

De doelman heeft dan ook een onvergetelijk 2022 achter de rug. Zo was de de Limburger van cruciaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League-eindzege bij Real Madrid. Bovendien werd hij bekroond met de 'Lev Yashin-trofee' voor beste doelman ter wereld. Maar dat bleek dus niet voldoende voor de prijs van 'Beste Belg in het buitenland'. En dat leidde op de sociale media tot heel wat scherpe reacties.

VERTONGHEN VERRAST
En ook collega-Duivel Jan Vertonghen, die zelf op het gala aanwezig was, had zijn bedenkingen bij de uitslag. "Ze waren allebei kanshebber. Maar Thibaut heeft de Champions League gewonnen met een fantastische prestatie in de finale. Ik had hem dus iets eerder verwacht, al denk ik dat Kevin ook een terechte winnaar is", klonk het tijdens de show op VTM. "Als ik zelf mocht stemmen? Waarschijnlijk op Thibaut, gezien die finale waar hij zo in uitblonk. Er hebben niet veel Belgen de Champions League gewonnen en dan met zo'n prestatie ... ik had voor Thibaut gekozen."

LEES OOK: Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

Courtois had deze trofee moeten krijgen ...

Meest recent

'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

39
39
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

117
117
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

77
77
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

60
60
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

167
167
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

521
521
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

80
80
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

223
223
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

139
139
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

75
75
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

68
68
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

198
198
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

677
677
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

54
54
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

71
71
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

453
453
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

465
465
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

574
574
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1120
1120
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

126
126
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

571
571
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

116
116
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

156
156
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

124
124
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

173
173

Meer sportnieuws