KRC Genk zet miljoenen op het spel

door
KRC Genk zet miljoenen op het spel

KRC Genk zit met een groot probleem. De Limburgers betaalden vorige zomer 6 miljoen euro voor Matias Galarza, de derde duurste aankoop ooit in de clubgeschiedenis, maar de situatie van de 20-jarige Argentijn is vandaag op z'n minst dramatisch te noemen. Galarza neemt het niet al te nauw met de disciplinaire voorwaarden bij Genk, waardoor hij begin januari zelfs werd teruggezet naar Jong Genk. Voetballend staan zijn kwaliteiten buiten kijf, maar op het mentaal en professioneel vlak moet hij duidelijk nog veel groeien en stappen zetten.


GALARZA DOET DENKEN AAN RIQUELME

Met een prijskaartje van 6 miljoen euro was Matias Galarza de duurste zomeraankoop van KRC Genk vorig jaar. De jonge Argentijn kostte in aanschafwaarde evenveel als Paul Onuachu destijds, terwijl enkel Yira Sor (Slavia Praag, 6,5 miljoen euro) en Théo Bongonda (Zulte Waregem, 7 miljoen euro) nog duurdere investeringen waren in de clubgeschiedenis van de Limburgers. De talentvolle Galarza was bij Argentinos Juniors één van de beste spelers van de Argentijnse competitie, waar hij oorspronkelijk furore maakte als aanvallende middenvelder en daarna ook in een meer controlerende rol.



Robert Pires zag Matias Galarza live aan het werk bij Argentinos Juniors en de middenvelder maakte een grote indruk bij de voormalige Franse international. “De 15 van Argentinos (Matias Galarza, nvdr.) lijkt sterk op Juan Roman Riquelme. Hij heeft een heel goede speelwijze en techniek.” Ook journalist en auteur Ariel Senosiain vergeleek de speelstijl van Galarza met die van Riquelme destijds. “Hij neemt risico’s wanneer hij de bal passt, hij zet goed druk en hij heeft een bepaalde manier waarop hij de bal controleert dat me doet denken aan Riquelme.”

GALARZA & GENK: MATCH MADE IN HEAVEN

Matias Galarza is een creatieve nummer zes door zijn goede techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij voelt ook het juiste moment aan om diep te gaan om zo een man-meer-situatie te kunnen uitspelen op het middenveld. Galarza bezit alle kwaliteiten die nodig zijn in het moderne voetbal: hij heeft een uitstekende visie, kan goed passen op de korte ruimte, hij bezit een uitstekende positionering en hij heeft de feeling om dieper in het veld te schuiven.



Matias Galarza brak vorig seizoen helemaal door bij Argentinos Juniors en dat had hij ook te danken aan zijn coach Gabriel Milito. De ex-verdediger van FC Barcelona en voormalig Argentijns international, predikt een attractieve en aanvallende voetbalvisie, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Dat is een filosofie die goed past bij het profiel van Galarza én die vandaag ook wordt uitgedragen door Wouter Vrancken bij KRC Genk. In theorie was de transfer van Galarza naar KRC Genk dus een match in heaven.

G VAN GRINTA

Wouter Vrancken was in de vorige zomer dan ook meteen onder de indruk van zijn zomeraanwinst. Zijn integratieproces verliep vlot, terwijl Matias Galarza zich ook op training manifesteerde met zijn kwaliteiten. "Hij beschikt over een goede dribbel, is energiek en heeft een goede pass in de voeten", zei de coach van KRC Genk toen. "Galarza heeft enorm goeie voetjes." De Argentijn koos vorige zomer resoluut voor KRC Genk, zelfs FC Barcelona lag op de loer voor hem, omdat hij een grote aanhanger is van Kevin De Bruyne. "Ik zie hem met zijn manier van voetballen als mijn grote voorbeeld", zei Galarza eerder dit seizoen in Het Nieuwsblad.



Niet alleen door zijn prijzige transfersom, maar ook door zijn profiel en kwaliteiten, waren de verwachtingen aldus hooggespannen rond de transfer van Matias Galarza. Maar voorlopig lost de 20-jarige die absoluut niet in. Hij stond amper één keer in de basiselftal bij KRC Genk, in de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij wel een veelbelovende indruk naliet. "Krijger Galarza - zijn naam begint met de G van Grinta -" schreef Het Belang van Limburg toen. "Ik vond hem een van onze betere spelers", moest ook Wouter Vrancken toegeven. Maar sindsdien kreeg de situatie rond de erg talentvolle Argentijn een erg teleurstellende wending.

HET HOOFD MOET OOK MEE

Het integratieproces van Matias Galarza loopt dan toch niet zo vlot zoals eerst gedacht. Dat is niet erg vreemd, onder meer omdat de Argentijn de Engelse taal niet machtig is, al volgt hij wel (verplicht) lessen om zich uit te drukken in het Engels. "Vergeet niet dat zij uit een heel andere cultuur komen. Dat heeft tijd nodig", waarschuwde Wouter Vrancken eerder dit seizoen al over de komst van Galarza en zijn landgenoot Nicolas Castro. Het is wel opvallend dat Castro, iets minder talentvol dan Galarza, veel meer speelminuten vergaart dan zijn ploegmaat: 637 stuks tegenover 162.

Het probleem van Matias Galarza ligt vooral op het mentale vlak. Hij werd vijf jaar geleden geconfronteerd met het overlijden van zijn vader en hij kende een moeilijke jeugd. Tijdens zijn laatste weken bij Argentinos Juniors, toen KRC Genk verregaande onderhandelingen voerde met zijn entourage en de club, miste hij de laatste wedstrijden "omdat hij emotioneel niet in orde was." Daarnaast gaf hij bij KRC Genk ook geregeld blijk van onprofessioneel gedrag. Volgens Het Belang van Limburg miste hij bijvoorbeeld een afspraak voor een MRI van zijn hamstring.



Maar het absoluut dieptepunt van Matias Galarza was toen hij begin januari te laat terugkeerde van Argentinië naar de club. De middenvelder mocht van KRC Genk een drietal dagen langer revalideren in zijn thuisland, maar hij kwam zijn afspraak niet na. Dat leverde Galarza een flinke bolwassing op van Wouter Vrancken en Dimitri de Condé, die hem prompt naar Jong Genk verwees om zich daar opnieuw in de gunst te spelen van de coach en de Head of Football. In Limburg hoopt men alvast dat Galarza lessen trekt uit zijn niet-professionele uitspatting en dat hij alsnog een kwalitatieve meerwaarde kan leveren bij Genk. Want zijn talent, dat staat buiten alle discussie.

LEES OOK: Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

Zal Galarza nog slagen bij Genk?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

32
32
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

53
53
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

108
108
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

34
34
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

43
43
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

438
438
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

82
82
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

81
81
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

257
257
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

210
210
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

382
382
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

178
178
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

145
145
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

202
202
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

45
45
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

160
160
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

250
250
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

212
212
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

52
52
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

306
306
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

377
377
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

56
56
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

203
203

Meer sportnieuws