'Anderlecht slikt bittere pil in operatie Grote Kuis'

door
'Anderlecht slikt bittere pil in operatie Grote Kuis'

Onder leiding van Jesper Fredberg en Brian Riemer hoopt Anderlecht aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. Daarbij gaat het Deense duo duidelijk met de grove borstel door de kleedkamer, waar een resem spelers van jong tot oud mag beschikken. Alleen dreigt die grote kuis niet van een leien dakje te verlopen.


Zo weet Het Nieuwsblad dat het om uiteenlopende redenen niet zo eenvoudig zal worden om Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, Adrien Trebel en Benito Raman in januari al te dumpen. Niet alleen zijn weinig clubs bereid om hun stevig salaris over te nemen, het ervaren kwartet lijkt niet van plan om richting exotische oorden te trekken. Een uitleenbeurt ligt eveneens vrij moeilijk, zeker omdat Paars-Wit reeds tegen de limiet van acht verhuurde spelers aanleunt.

Al maken de Brusselaars in het dossier van Kristoffer Olsson mogelijk nog werk van een andere oplossing. In dat scenario kunnen Noah Sadiki en/of Killian Sardella misschien tijdelijk elders worden gestald. Momenteel lijkt louter een permanent vertrek van de Neerpede-producten aan de orde, die zo in de voetsporen zouden treden van Anouar Ait El Hadj. Wellicht zoekt straks ook Julien Duranville, die wel een fikse som in het laatje zou brengen, nog andere oorden op.

JONKIES NAAR CONCURRENTIE
Vooraleer afscheid te nemen van Sadiki en Sardella moet Anderlecht wel op zoek naar defensieve versterking. Bovendien genieten beiden nog volgens Het Nieuwsblad interesse van zowel Nederlandse als Belgische gegadigden. De recordkampioen dreigt hen dus eventueel te verliezen aan een reeksgenoot, wat vooral in het geval van Sadiki een bittere pil om te slikken zou zijn. Enock Agyei tot slot blijkt op weg naar aartsrivaal Standard, eveneens een gevoelige overstap.

LEES OOK: OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Wie van deze 4 kan RSCA nog het best gebruiken?

Meest recent

Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

77
77
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

42
42
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

27
27
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

26
26
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

58
58
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

212
212
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

181
181
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

60
60
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

54
54
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

238
238
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

420
420
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

393
393
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

111
111
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

371
371
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

55
55
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

145
145
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

122
122
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

275
275
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

151
151
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

56
56
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

235
235
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

657
657

Meer sportnieuws