'Leegloop Anderlecht: ook Standard klaar om toe te slaan'

door
'Leegloop Anderlecht: ook Standard klaar om toe te slaan'

Het belooft nog een bijzonder drukke slotweek van de wintermercato te worden bij RSC Anderlecht. Sportieve baas Jesper Fredberg wil de spelersselectie op meerdere posities zien te versterken. Maar ook aan uitgaande zijde is er nog heel wat beweging op komst bij de recordkampioen.


Na de zege van afgelopen weekend op Seraing, liet coach Brian Riemer verstaan dat hij rekent op nog minstens een drietal versterking. Een nieuwe spits en een extra (links)back gelden daarbij als prioriteit. Fredberg weet dus wat hem te doen staat. Maar om die aanwinsten te bekostigen en om salarisbudget vrij te maken, zal hij eerst spelers van de hand moeten doen. Daar wordt inmiddels volop aan gewerkt.

Zo lijkt het slechts een kwestie van dagen voor de huurovereenkomsten met Fabio Silva en Sebastiano Esposito worden stopgezet. Ervaren krachten als Hendrik Van Crombrugge, Benito Raman en Wesley Hoedt mogen bij een interessant bod beschikken, net zoals jeugdproducten Noah Sadiki en Killian Sardella. En maandag raakte ook bekend dat Julien Duranville mogelijk vertrekt. Borussia Dortmund zou bereid zijn de nodige miljoenen voor hem uit te trekken en dat geld van RSCA goed gebruiken.

DUBBELDEAL STANDARD
Er zou echter nog een jong talent op weg zijn naar de uitgang. Zo meldt La Dernière Heure dat Enock Agyei allicht voor een ander avontuur kiest. De 18-jarige aanvaller maakte dit seizoen al behoorlijk wat minuten bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League, maar zijn contract loopt na dit seizoen af. En dat gegeven levert hem heel wat interesse op. Zo zou ook Standard aan zijn mouw trekken. De Rouches spelen met het idee om hem samen binnen te halen met zijn broer Ebenezer, die onlangs nog zijn vertrek bij Paars-Wit aankondigde. Dat Agyei afkomstig is uit Verviers, speelt eveneens in de kaarten van de Luikenaars.

LEES OOK: Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Anderlecht moet meer geduld hebben met jonge talenten ...

Meest recent

Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

16
16
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

19
19
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

16
16
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

102
102
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

29
29
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

48
48
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

142
142
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

284
284
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

74
74
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

65
65
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

119
119
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

218
218
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

904
904
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

170
170
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

283
283
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

156
156
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

178
178
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

487
487
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

230
230
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

303
303
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

671
671
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

152
152
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

988
988
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

358
358

Meer sportnieuws