Nieuwe talisman Antwerp: "Hij trapt alles binnen"

door
Nieuwe talisman Antwerp:

Antwerp FC is sterk aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Op de nederlaag tegen Union SG na, won de Great Old tot dusver al zijn wedstrijden van 2023. En dat heeft het Stamnummer Één onder meer te danken aan de nieuwe Gouden Stier in de Jupiler Pro League: Vincent Janssen.


Om coach Mark van Bommel van extra aanvallende stootkracht te voorzien, pakte sportieve baas Marc Overmars afgelopen zomer uit met een op papier fraaie transfer. Janssen speelde de voorbije jaren weliswaar 'maar' in de Mexicaanse competitie, maar was toch opnieuw opgeroepen bij de nationale ploeg van Nederland. Bovendien had hij eerder al ervaring opgedaan bij onder Tottenham Hotspur.

In principe dus een serieuze versterking voor RAFC. In zijn eerste maanden had Janssen het echter lastig om zich door te zetten op de Bosuil. Maar de laatste weken haalt de WK-ganger weer een erg hoog niveau. Dat bewijzen ook zijn statistieken: 7 goals in zijn laatste 7 officiële matchen. In totaal scoorde Janssen al 14 keer dit seizoen in de JPL. Evenveel als Paul Onuachu, maar omdat hij meer scoorde op verplaatsing draagt de Nederlander momenteel de Gouden Stier.

SCOREN ÉN WERKEN
Janssen heeft zich op korte tijd dus erg populair gemaakt bij Antwerp. Ook clubboegbeeld Patrick Goots is helemaal verkocht. "Na zijn eerste wedstrijd tegen Dynamo Kiev zei ik al dat hij een goede voetballer is. En toen zat hij niet eens in vorm. Maar sinds het WK is hij in supervorm, hij trapt echt alles binnen", klonk het maandagavond bij Extra Time. Ook het feit dat Janssen veel defensief werk opknapt, kan Goots bekoren. "Hij heeft daardoor wel al wat gele kaarten en zal die ook blijven pakken, maar dit is wat de Antwerp-supporters willen zien van hun spits."

LEES OOK: Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

Janssen hoort bij de drie beste spitsen in de JPL ...

Meest recent

'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

74
74
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

38
38
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

70
70
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

22
22
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

44
44
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

90
90
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

101
101
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

194
194
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

180
180
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

33
33
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

256
256
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

80
80
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

166
166
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

40
40
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

112
112
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

143
143
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

147
147
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

192
192
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

595
595
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

542
542

Meer sportnieuws