'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

807 stemmen
'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

RSC Anderlecht heeft nog een dikke week om zich van de gewenste versterkingen te voorzien. Maar om die transfers te bekostigen heeft CEO Sports Jesper Fredberg wel extra budget nodig. En de kans is groot dat goudhaantje Julien Duranville daarvoor zal zorgen, zijn vertrek wordt steeds concreter.


De nog altijd maar 16-jarige flankspeler staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die op Neerpede rondlopen. Hij leunde hij de voorbije maanden zelfs al aan tegen een definitieve doorbraak. Duranville kreeg steeds meer kansen bij de eerste ploeg en de jongeling liet heel wat veelbelovende flitsen zien. In die mate dat hij zelfs de WK-voorselectie van Roberto Martinez haalde. Tijdens de recente winterstage viel hij evenwel geblesseerd uit. En het valt te betwijfelen of hij ooit nog een wedstrijd in het paars-witte shirt zal afwerken.

In de voorbije dagen werd al duidelijk dat Duranville op weg is naar de uitgang. Zijn contract loopt namelijk af in 2024 en van een verlenging is geen sprake meer. Anderlecht is dus genoodzaakt om mee te werken aan een transfer om te voorkomen dat hij binnen een jaartje gratis de deur uitwandelt. Aan interesse geen gebrek. Volgens La Dernière Heure trekken onder meer Southampton, AS Monaco, Stade Rennes en Olympique Lyon. Maar het lijkt Borussia Dortmund te worden dat met zijn handtekening aan de haal gaat.

10 + 10 MILJOEN
De Duitse topclub volgt Duranville al ruime tijd en de speler zelf zou een overgang naar het Signal Iduna Park zien als een gedroomde stap. Bovendien blijkt Dortmund bereid om een aardig bedrag neer te tellen. Het zou gaan om een basissom van 10 miljoen euro, maar volgens LDH kan daar via bonussen en variabelen nog eens 10 miljoen euro bovenop komen. Een gepeperde som voor een speler met nog geen 400 speelminuten op de teller bij de eerste ploeg.

Op Neerpede had men wel gehoopt dat Duranville op termijn een veelvoud van dat bedrag zou opbrengen. Maar de financiële realiteit dwingt de club om nu al over te gaan tot actie. De onderhandelingen met Dortmund zouden in ieder geval lopen, aan Fredberg en co om tot een akkoord te komen. Ondertussen komt de transferdeadline wel steeds dichter.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Begrijpt u dat Anderlecht hem nu zou verkopen?

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

8
8
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

107
107
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

70
70
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

223
223
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

225
225
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

121
121
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

333
333
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

29
29
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

80
80
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

102
102
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

23
23
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

73
73
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

535
535
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

91
91
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

190
190
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

282
282
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

69
69
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

137
137
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

116
116
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

186
186
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

108
108
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

142
142
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

215
215

Meer sportnieuws