'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

807
'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

RSC Anderlecht heeft nog een dikke week om zich van de gewenste versterkingen te voorzien. Maar om die transfers te bekostigen heeft CEO Sports Jesper Fredberg wel extra budget nodig. En de kans is groot dat goudhaantje Julien Duranville daarvoor zal zorgen, zijn vertrek wordt steeds concreter.


De nog altijd maar 16-jarige flankspeler staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die op Neerpede rondlopen. Hij leunde hij de voorbije maanden zelfs al aan tegen een definitieve doorbraak. Duranville kreeg steeds meer kansen bij de eerste ploeg en de jongeling liet heel wat veelbelovende flitsen zien. In die mate dat hij zelfs de WK-voorselectie van Roberto Martinez haalde. Tijdens de recente winterstage viel hij evenwel geblesseerd uit. En het valt te betwijfelen of hij ooit nog een wedstrijd in het paars-witte shirt zal afwerken.

In de voorbije dagen werd al duidelijk dat Duranville op weg is naar de uitgang. Zijn contract loopt namelijk af in 2024 en van een verlenging is geen sprake meer. Anderlecht is dus genoodzaakt om mee te werken aan een transfer om te voorkomen dat hij binnen een jaartje gratis de deur uitwandelt. Aan interesse geen gebrek. Volgens La Dernière Heure trekken onder meer Southampton, AS Monaco, Stade Rennes en Olympique Lyon. Maar het lijkt Borussia Dortmund te worden dat met zijn handtekening aan de haal gaat.

10 + 10 MILJOEN
De Duitse topclub volgt Duranville al ruime tijd en de speler zelf zou een overgang naar het Signal Iduna Park zien als een gedroomde stap. Bovendien blijkt Dortmund bereid om een aardig bedrag neer te tellen. Het zou gaan om een basissom van 10 miljoen euro, maar volgens LDH kan daar via bonussen en variabelen nog eens 10 miljoen euro bovenop komen. Een gepeperde som voor een speler met nog geen 400 speelminuten op de teller bij de eerste ploeg.

Op Neerpede had men wel gehoopt dat Duranville op termijn een veelvoud van dat bedrag zou opbrengen. Maar de financiële realiteit dwingt de club om nu al over te gaan tot actie. De onderhandelingen met Dortmund zouden in ieder geval lopen, aan Fredberg en co om tot een akkoord te komen. Ondertussen komt de transferdeadline wel steeds dichter.

LEES OOK: Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

Begrijpt u dat Anderlecht hem nu zou verkopen?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

8
8
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

20
20
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

41
41
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

78
78
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

306
306
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

84
84
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

118
118
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

29
29
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

149
149
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

388
388
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

423
423
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

179
179
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

575
575
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

782
782
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

162
162
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws