'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

door
'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

RSC Anderlecht heeft nog een dikke week om zich van de gewenste versterkingen te voorzien. Maar om die transfers te bekostigen heeft CEO Sports Jesper Fredberg wel extra budget nodig. En de kans is groot dat goudhaantje Julien Duranville daarvoor zal zorgen, zijn vertrek wordt steeds concreter.


De nog altijd maar 16-jarige flankspeler staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die op Neerpede rondlopen. Hij leunde hij de voorbije maanden zelfs al aan tegen een definitieve doorbraak. Duranville kreeg steeds meer kansen bij de eerste ploeg en de jongeling liet heel wat veelbelovende flitsen zien. In die mate dat hij zelfs de WK-voorselectie van Roberto Martinez haalde. Tijdens de recente winterstage viel hij evenwel geblesseerd uit. En het valt te betwijfelen of hij ooit nog een wedstrijd in het paars-witte shirt zal afwerken.

In de voorbije dagen werd al duidelijk dat Duranville op weg is naar de uitgang. Zijn contract loopt namelijk af in 2024 en van een verlenging is geen sprake meer. Anderlecht is dus genoodzaakt om mee te werken aan een transfer om te voorkomen dat hij binnen een jaartje gratis de deur uitwandelt. Aan interesse geen gebrek. Volgens La Dernière Heure trekken onder meer Southampton, AS Monaco, Stade Rennes en Olympique Lyon. Maar het lijkt Borussia Dortmund te worden dat met zijn handtekening aan de haal gaat.

10 + 10 MILJOEN
De Duitse topclub volgt Duranville al ruime tijd en de speler zelf zou een overgang naar het Signal Iduna Park zien als een gedroomde stap. Bovendien blijkt Dortmund bereid om een aardig bedrag neer te tellen. Het zou gaan om een basissom van 10 miljoen euro, maar volgens LDH kan daar via bonussen en variabelen nog eens 10 miljoen euro bovenop komen. Een gepeperde som voor een speler met nog geen 400 speelminuten op de teller bij de eerste ploeg.

Op Neerpede had men wel gehoopt dat Duranville op termijn een veelvoud van dat bedrag zou opbrengen. Maar de financiële realiteit dwingt de club om nu al over te gaan tot actie. De onderhandelingen met Dortmund zouden in ieder geval lopen, aan Fredberg en co om tot een akkoord te komen. Ondertussen komt de transferdeadline wel steeds dichter.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Begrijpt u dat Anderlecht hem nu zou verkopen?

Meest recent

Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

20
20
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

32
32
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

25
25
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

33
33
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

47
47
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

238
238
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

170
170
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

173
173
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

113
113
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

230
230
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

89
89
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

377
377
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

294
294
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

281
281
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

116
116
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

329
329
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

270
270
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

222
222
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

59
59
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

527
527
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

674
674
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

456
456

Meer sportnieuws