'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

door
'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

RSC Anderlecht heeft nog een dikke week om zich van de gewenste versterkingen te voorzien. Maar om die transfers te bekostigen heeft CEO Sports Jesper Fredberg wel extra budget nodig. En de kans is groot dat goudhaantje Julien Duranville daarvoor zal zorgen, zijn vertrek wordt steeds concreter.


De nog altijd maar 16-jarige flankspeler staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die op Neerpede rondlopen. Hij leunde hij de voorbije maanden zelfs al aan tegen een definitieve doorbraak. Duranville kreeg steeds meer kansen bij de eerste ploeg en de jongeling liet heel wat veelbelovende flitsen zien. In die mate dat hij zelfs de WK-voorselectie van Roberto Martinez haalde. Tijdens de recente winterstage viel hij evenwel geblesseerd uit. En het valt te betwijfelen of hij ooit nog een wedstrijd in het paars-witte shirt zal afwerken.

In de voorbije dagen werd al duidelijk dat Duranville op weg is naar de uitgang. Zijn contract loopt namelijk af in 2024 en van een verlenging is geen sprake meer. Anderlecht is dus genoodzaakt om mee te werken aan een transfer om te voorkomen dat hij binnen een jaartje gratis de deur uitwandelt. Aan interesse geen gebrek. Volgens La Dernière Heure trekken onder meer Southampton, AS Monaco, Stade Rennes en Olympique Lyon. Maar het lijkt Borussia Dortmund te worden dat met zijn handtekening aan de haal gaat.

10 + 10 MILJOEN
De Duitse topclub volgt Duranville al ruime tijd en de speler zelf zou een overgang naar het Signal Iduna Park zien als een gedroomde stap. Bovendien blijkt Dortmund bereid om een aardig bedrag neer te tellen. Het zou gaan om een basissom van 10 miljoen euro, maar volgens LDH kan daar via bonussen en variabelen nog eens 10 miljoen euro bovenop komen. Een gepeperde som voor een speler met nog geen 400 speelminuten op de teller bij de eerste ploeg.

Op Neerpede had men wel gehoopt dat Duranville op termijn een veelvoud van dat bedrag zou opbrengen. Maar de financiële realiteit dwingt de club om nu al over te gaan tot actie. De onderhandelingen met Dortmund zouden in ieder geval lopen, aan Fredberg en co om tot een akkoord te komen. Ondertussen komt de transferdeadline wel steeds dichter.

LEES OOK: Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Begrijpt u dat Anderlecht hem nu zou verkopen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

74
74
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

29
29
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

52
52
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

47
47
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

82
82
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

225
225
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

182
182
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

309
309
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

367
367
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

296
296
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

959
959
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

228
228
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

749
749
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

500
500
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1072
1072

Meer sportnieuws