'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

door
'Vertrek Duranville nadert: Anderlecht ruikt gepeperde som'

RSC Anderlecht heeft nog een dikke week om zich van de gewenste versterkingen te voorzien. Maar om die transfers te bekostigen heeft CEO Sports Jesper Fredberg wel extra budget nodig. En de kans is groot dat goudhaantje Julien Duranville daarvoor zal zorgen, zijn vertrek wordt steeds concreter.


De nog altijd maar 16-jarige flankspeler staat al een tijdje te boek als één van de grootste talenten die op Neerpede rondlopen. Hij leunde hij de voorbije maanden zelfs al aan tegen een definitieve doorbraak. Duranville kreeg steeds meer kansen bij de eerste ploeg en de jongeling liet heel wat veelbelovende flitsen zien. In die mate dat hij zelfs de WK-voorselectie van Roberto Martinez haalde. Tijdens de recente winterstage viel hij evenwel geblesseerd uit. En het valt te betwijfelen of hij ooit nog een wedstrijd in het paars-witte shirt zal afwerken.

In de voorbije dagen werd al duidelijk dat Duranville op weg is naar de uitgang. Zijn contract loopt namelijk af in 2024 en van een verlenging is geen sprake meer. Anderlecht is dus genoodzaakt om mee te werken aan een transfer om te voorkomen dat hij binnen een jaartje gratis de deur uitwandelt. Aan interesse geen gebrek. Volgens La Dernière Heure trekken onder meer Southampton, AS Monaco, Stade Rennes en Olympique Lyon. Maar het lijkt Borussia Dortmund te worden dat met zijn handtekening aan de haal gaat.

10 + 10 MILJOEN
De Duitse topclub volgt Duranville al ruime tijd en de speler zelf zou een overgang naar het Signal Iduna Park zien als een gedroomde stap. Bovendien blijkt Dortmund bereid om een aardig bedrag neer te tellen. Het zou gaan om een basissom van 10 miljoen euro, maar volgens LDH kan daar via bonussen en variabelen nog eens 10 miljoen euro bovenop komen. Een gepeperde som voor een speler met nog geen 400 speelminuten op de teller bij de eerste ploeg.

Op Neerpede had men wel gehoopt dat Duranville op termijn een veelvoud van dat bedrag zou opbrengen. Maar de financiële realiteit dwingt de club om nu al over te gaan tot actie. De onderhandelingen met Dortmund zouden in ieder geval lopen, aan Fredberg en co om tot een akkoord te komen. Ondertussen komt de transferdeadline wel steeds dichter.

LEES OOK: Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

Begrijpt u dat Anderlecht hem nu zou verkopen?

Meest recent

Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

1
1
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

17
17
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

114
114
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

146
146
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

94
94
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

197
197
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

131
131
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

87
87
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

50
50
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

258
258
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

369
369
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

85
85
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

577
577
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

277
277
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

111
111
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

127
127
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

440
440
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

99
99
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

341
341
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

308
308
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

305
305
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

92
92

Meer sportnieuws