Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

door
Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

Club Brugge heeft zondagavond voor de zevende competitiewedstrijd op rij puntenverlies geleden. Op eigen veld geraakte de regerende landskampioen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Sporting Charleroi. En Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat de schade niet groter was.


De match tegen de Carolo's begon dramatisch voor de Bruggelingen. Na een dik kwartier spelen keek de ploeg van coach Scott Parker al tegen een dubbele achterstand aan. Club bracht in eerste instantie ook veel te weinig om die scheve situatie om te buigen. Maar in de slotseconden van de eerste helft ging de bal plots op de stip na een vermeende fout van Damien Marcq op Noa Lang. De Nederlander zette de elfmeter zelf om en legde zo de basis voor de comeback naar 2-2.

Op de sociale media vonden heel wat volgers het echter een 'goedkope' strafschop. En volgens analist Wesley Sonck kon Marcq ook weinig doen om het contact te vermijden. "Eigenlijk doet Marcq niets, het is een ongelukkige botsing. De vraag is dan of het penalty is, maar je kan hem hier wel op de stip leggen. Doet Marcq iets verkeerd? Neen, maar hij staat wel in de weg natuurlijk", vertelde de co-commentator bij Eleven Sports.

LOGISCHE BESLISSING
In ieder geval was het een belangrijke beslissing van scheidsrechter Jonathan Lardot, die overigens niet gecorrigeerd werd door de VAR. Mede door deze aansluitingstreffer slaagde Blauw-Zwart er immers in om toch een puntje te pakken en een complete afgang te vermijden. Een wedstrijdbepalende fase dus. Oud-scheidsrechter Stéphane Breda vindt echter dat de wedstrijdleiding het bij het langste einde had. "Marcq kan zich niets verwijten want Lang miste zijn controle, maar hij gaf zelf toe dat hij een fout maakte. Logische penalty", aldus Breda bij SudPresse.

LEES OOK: Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

De strafschop voor Club Brugge was terecht ...

Meest recent

'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

0
0
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

146
146
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

158
158
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

240
240
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

191
191
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

104
104
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

38
38
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

191
191
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

53
53
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

459
459
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

391
391
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

143
143
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

241
241
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

40
40
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

828
828
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

139
139
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

518
518
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

277
277
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

62
62
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

619
619
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

457
457
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

227
227
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151

Meer sportnieuws