Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

door
Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

Club Brugge heeft zondagavond voor de zevende competitiewedstrijd op rij puntenverlies geleden. Op eigen veld geraakte de regerende landskampioen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Sporting Charleroi. En Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat de schade niet groter was.


De match tegen de Carolo's begon dramatisch voor de Bruggelingen. Na een dik kwartier spelen keek de ploeg van coach Scott Parker al tegen een dubbele achterstand aan. Club bracht in eerste instantie ook veel te weinig om die scheve situatie om te buigen. Maar in de slotseconden van de eerste helft ging de bal plots op de stip na een vermeende fout van Damien Marcq op Noa Lang. De Nederlander zette de elfmeter zelf om en legde zo de basis voor de comeback naar 2-2.

Op de sociale media vonden heel wat volgers het echter een 'goedkope' strafschop. En volgens analist Wesley Sonck kon Marcq ook weinig doen om het contact te vermijden. "Eigenlijk doet Marcq niets, het is een ongelukkige botsing. De vraag is dan of het penalty is, maar je kan hem hier wel op de stip leggen. Doet Marcq iets verkeerd? Neen, maar hij staat wel in de weg natuurlijk", vertelde de co-commentator bij Eleven Sports.

LOGISCHE BESLISSING
In ieder geval was het een belangrijke beslissing van scheidsrechter Jonathan Lardot, die overigens niet gecorrigeerd werd door de VAR. Mede door deze aansluitingstreffer slaagde Blauw-Zwart er immers in om toch een puntje te pakken en een complete afgang te vermijden. Een wedstrijdbepalende fase dus. Oud-scheidsrechter Stéphane Breda vindt echter dat de wedstrijdleiding het bij het langste einde had. "Marcq kan zich niets verwijten want Lang miste zijn controle, maar hij gaf zelf toe dat hij een fout maakte. Logische penalty", aldus Breda bij SudPresse.

LEES OOK: Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De strafschop voor Club Brugge was terecht ...

Meest recent

Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

21
21
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

28
28
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

88
88
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

163
163
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

30
30
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

44
44
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

42
42
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

292
292
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

201
201
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

233
233
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

275
275
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

401
401
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

183
183
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

191
191
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

530
530
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

205
205
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

215
215
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

70
70
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

190
190
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

252
252
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

668
668
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

260
260
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

515
515

Meer sportnieuws