Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

door
Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

Club Brugge heeft zondagavond voor de zevende competitiewedstrijd op rij puntenverlies geleden. Op eigen veld geraakte de regerende landskampioen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Sporting Charleroi. En Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat de schade niet groter was.


De match tegen de Carolo's begon dramatisch voor de Bruggelingen. Na een dik kwartier spelen keek de ploeg van coach Scott Parker al tegen een dubbele achterstand aan. Club bracht in eerste instantie ook veel te weinig om die scheve situatie om te buigen. Maar in de slotseconden van de eerste helft ging de bal plots op de stip na een vermeende fout van Damien Marcq op Noa Lang. De Nederlander zette de elfmeter zelf om en legde zo de basis voor de comeback naar 2-2.

Op de sociale media vonden heel wat volgers het echter een 'goedkope' strafschop. En volgens analist Wesley Sonck kon Marcq ook weinig doen om het contact te vermijden. "Eigenlijk doet Marcq niets, het is een ongelukkige botsing. De vraag is dan of het penalty is, maar je kan hem hier wel op de stip leggen. Doet Marcq iets verkeerd? Neen, maar hij staat wel in de weg natuurlijk", vertelde de co-commentator bij Eleven Sports.

LOGISCHE BESLISSING
In ieder geval was het een belangrijke beslissing van scheidsrechter Jonathan Lardot, die overigens niet gecorrigeerd werd door de VAR. Mede door deze aansluitingstreffer slaagde Blauw-Zwart er immers in om toch een puntje te pakken en een complete afgang te vermijden. Een wedstrijdbepalende fase dus. Oud-scheidsrechter Stéphane Breda vindt echter dat de wedstrijdleiding het bij het langste einde had. "Marcq kan zich niets verwijten want Lang miste zijn controle, maar hij gaf zelf toe dat hij een fout maakte. Logische penalty", aldus Breda bij SudPresse.

LEES OOK: Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De strafschop voor Club Brugge was terecht ...

Meest recent

Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

0
0
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

11
11
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

35
35
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

27
27
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

141
141
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

147
147
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

307
307
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

41
41
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

138
138
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

72
72
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

71
71
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

215
215
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

116
116
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

426
426
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

172
172
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

85
85
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

410
410
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

175
175
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

689
689
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

67
67
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

91
91
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

316
316
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235

Meer sportnieuws