Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

door
Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

Club Brugge heeft zondagavond voor de zevende competitiewedstrijd op rij puntenverlies geleden. Op eigen veld geraakte de regerende landskampioen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Sporting Charleroi. En Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat de schade niet groter was.


De match tegen de Carolo's begon dramatisch voor de Bruggelingen. Na een dik kwartier spelen keek de ploeg van coach Scott Parker al tegen een dubbele achterstand aan. Club bracht in eerste instantie ook veel te weinig om die scheve situatie om te buigen. Maar in de slotseconden van de eerste helft ging de bal plots op de stip na een vermeende fout van Damien Marcq op Noa Lang. De Nederlander zette de elfmeter zelf om en legde zo de basis voor de comeback naar 2-2.

Op de sociale media vonden heel wat volgers het echter een 'goedkope' strafschop. En volgens analist Wesley Sonck kon Marcq ook weinig doen om het contact te vermijden. "Eigenlijk doet Marcq niets, het is een ongelukkige botsing. De vraag is dan of het penalty is, maar je kan hem hier wel op de stip leggen. Doet Marcq iets verkeerd? Neen, maar hij staat wel in de weg natuurlijk", vertelde de co-commentator bij Eleven Sports.

LOGISCHE BESLISSING
In ieder geval was het een belangrijke beslissing van scheidsrechter Jonathan Lardot, die overigens niet gecorrigeerd werd door de VAR. Mede door deze aansluitingstreffer slaagde Blauw-Zwart er immers in om toch een puntje te pakken en een complete afgang te vermijden. Een wedstrijdbepalende fase dus. Oud-scheidsrechter Stéphane Breda vindt echter dat de wedstrijdleiding het bij het langste einde had. "Marcq kan zich niets verwijten want Lang miste zijn controle, maar hij gaf zelf toe dat hij een fout maakte. Logische penalty", aldus Breda bij SudPresse.

LEES OOK: Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

De strafschop voor Club Brugge was terecht ...

Meest recent

Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

7
7
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

31
31
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

76
76
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

161
161
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

87
87
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

112
112
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

81
81
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

106
106
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

136
136
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

499
499
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

534
534
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

45
45
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

228
228
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

100
100
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

182
182
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

141
141
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

257
257
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

305
305
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

498
498
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

393
393
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

235
235
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

99
99

Meer sportnieuws