Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

door
Ex-ref beoordeelt 'goedkope' penalty Club Brugge

Club Brugge heeft zondagavond voor de zevende competitiewedstrijd op rij puntenverlies geleden. Op eigen veld geraakte de regerende landskampioen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Sporting Charleroi. En Blauw-Zwart mocht zelfs van geluk spreken dat de schade niet groter was.


De match tegen de Carolo's begon dramatisch voor de Bruggelingen. Na een dik kwartier spelen keek de ploeg van coach Scott Parker al tegen een dubbele achterstand aan. Club bracht in eerste instantie ook veel te weinig om die scheve situatie om te buigen. Maar in de slotseconden van de eerste helft ging de bal plots op de stip na een vermeende fout van Damien Marcq op Noa Lang. De Nederlander zette de elfmeter zelf om en legde zo de basis voor de comeback naar 2-2.

Op de sociale media vonden heel wat volgers het echter een 'goedkope' strafschop. En volgens analist Wesley Sonck kon Marcq ook weinig doen om het contact te vermijden. "Eigenlijk doet Marcq niets, het is een ongelukkige botsing. De vraag is dan of het penalty is, maar je kan hem hier wel op de stip leggen. Doet Marcq iets verkeerd? Neen, maar hij staat wel in de weg natuurlijk", vertelde de co-commentator bij Eleven Sports.

LOGISCHE BESLISSING
In ieder geval was het een belangrijke beslissing van scheidsrechter Jonathan Lardot, die overigens niet gecorrigeerd werd door de VAR. Mede door deze aansluitingstreffer slaagde Blauw-Zwart er immers in om toch een puntje te pakken en een complete afgang te vermijden. Een wedstrijdbepalende fase dus. Oud-scheidsrechter Stéphane Breda vindt echter dat de wedstrijdleiding het bij het langste einde had. "Marcq kan zich niets verwijten want Lang miste zijn controle, maar hij gaf zelf toe dat hij een fout maakte. Logische penalty", aldus Breda bij SudPresse.

LEES OOK: 'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De strafschop voor Club Brugge was terecht ...

Meest recent

El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

4
4
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

18
18
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

106
106
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

32
32
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

39
39
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

309
309
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

133
133
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

155
155
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

124
124
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

54
54
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

74
74
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

48
48
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

258
258
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

364
364
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

157
157
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

84
84
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

57
57
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

272
272
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

502
502
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

262
262
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

164
164
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

451
451
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

225
225

Meer sportnieuws