'Exodus Anderlecht: zevental op weg naar uitgang'

door
'Exodus Anderlecht: zevental op weg naar uitgang'

RSC Anderlecht heeft de sportieve crisis ietwat kunnen bezweren. Met een nipte zege op het veld van hekkensluiter RFC Seraing wist Paars-Wit het degradatiegevaar weer in te tomen. Maar andermaal bleek dat er heel wat ruimte voor beterschap is, het belooft dan ook nog een druk einde van de wintermercato te worden.


Tegen Seraing maakte Anders Dreyer, de enige winteraanwinst tot dusver, zijn debuut in de basisploeg van RSCA. Een grootse match speelde hij niet, maar met een knappe assist op het enige doelpunt was de Deen wel meteen van goudwaarde. En dus wordt het uitkijken of CEO Sports Jesper Fredberg nog meer aanwinsten van dat kaliber kan aantrekken. Coach Brian Riemer liet zondagavond nog verstaan dat hij rekent op minstens drie à vier versterkingen voor het einde van de winterse transferperiode.

Maar om die nieuwkomers te bekostigen, is er wel geld nodig en dus zullen ook spelers verkocht moeten worden. Zo zou tot aan de transferdeadline wel eens een heuse leegloop kunnen volgen. Anouar Aït El Hadj (KRC Genk) vertrok al, de huurbeurten van Fabio Silva en Sebastiano Esposito worden normaal gezien voor het einde van de maand stopgezet. Voor Wesley Hoedt en Hendrik Van Crombrugge wordt al een tijdje een oplossing gezocht, bij een acceptabel bod trekken zij andere oorden op.

GOUDKLOMPJE DURANVILLE
Maar volgens Het Laatste Nieuws gaat de exodus verder dan dat. Goudhaantje Julien Duranville wil naar verluidt niet bijtekenen en dus zal RSCA, zeker gezien de financiële situatie, hem niet tegenhouden bij een mogelijk vertrek. Aan interesse alvast geen vertrek. Al hoopt Paars-Wit om de nodige miljoenen te cashen op het toptalent. Daarnaast zouden intern twijfels heersen over Benito Raman, al deed hij het in de voorbije twee duels zeker niet onaardig. Ook over Killian Sardella zou men binnen de club niet volledig overtuigd zijn. Als Paars-Wit deze winter iets aan het duo kan verdienen, zal het die kans volgens HLN niet laten liggen.

LEES OOK: 'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Anderlecht moet alles doen om Duranville te houden ...

Meest recent

Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

3
3
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

40
40
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

59
59
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

187
187
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

56
56
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

109
109
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

296
296
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

45
45
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

385
385
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

48
48
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1104
1104
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

506
506
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

242
242
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

219
219
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

122
122
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

246
246
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

74
74
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

529
529
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

609
609
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

157
157
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

200
200
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

160
160
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

353
353
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

144
144

Meer sportnieuws