Schaamrood op Brugse wangen: "Hij speelt als een pattatenzak"

door
Schaamrood op Brugse wangen:

Club Brugge stond zondagavond behoorlijk zwaar onder druk voor de komst van Sporting Charleroi. De laatste competitiezege dateerde alweer van eind oktober en daar moest zo snel mogelijk verandering in komen. Maar al in de openingsfase liep het helemaal fout voor de regerende kampioen.


Na amper twee minuten zorgde Ken Nkuba voor een eerste waarschuwingsschot van de bezoekers. Dat bleek de thuisploeg echter niet wakker te schudden. Na amper een kwartier spelen kwamen de Carolo's dan toch op voorsprong. Zo kreeg Youssouph Badji veel ruimte om na een rebound de 0-1 te scoren tegen zijn moederclub. En vervolgens ging het van kwaad naar erger.

Adem Zorgane en Joris Kayembe brachten de Brugse defensie in verlegenheid en via Brandon Mechele hobbelde de bal in eigen doel: 0-2. Club had weliswaar nog voldoende tijd om het tij te keren. Maar terwijl Charleroi goed bleef combineren, kreeg Blauw-Zwart amper een goede actie in mekaar geknutseld. Pas in de extra tijd zorgde Noa Lang voor de aansluitingstreffer nadat een penalty uit de lucht kwam vallen.

BLEKE VANAKEN
Op de sociale media waren de reacties dan ook navenant. Niet in het minst vanuit de eigen achterban was de kritiek vlijmscherp. Heel wat spelers kregen de volle lading, zo ook Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder is nu al een tijdje uit vorm en kon zijn team andermaal niet bij de hand nemen. Bovendien slaagt de Rode Duivel er als aanvoerder niet in om zijn ploegmaats vocaal te vuren. Hij kreeg dan ook heel wat kritiek over zich heen, al vielen uiteraard nog veel meer Bruggelingen door de mand.

LEES OOK: Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Vanaken is niet geschikt als aanvoerder ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

44
44
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

18
18
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

38
38
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

33
33
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

82
82
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

26
26
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

54
54
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

192
192
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1170
1170
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

121
121
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

47
47
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

152
152
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

308
308
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

67
67
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

125
125
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

50
50
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

43
43
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

168
168
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

90
90
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

324
324
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

72
72
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

87
87
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

90
90
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

96
96

Meer sportnieuws