Schaamrood op Brugse wangen: "Hij speelt als een pattatenzak"

1486 stemmen
Schaamrood op Brugse wangen:

Club Brugge stond zondagavond behoorlijk zwaar onder druk voor de komst van Sporting Charleroi. De laatste competitiezege dateerde alweer van eind oktober en daar moest zo snel mogelijk verandering in komen. Maar al in de openingsfase liep het helemaal fout voor de regerende kampioen.


Na amper twee minuten zorgde Ken Nkuba voor een eerste waarschuwingsschot van de bezoekers. Dat bleek de thuisploeg echter niet wakker te schudden. Na amper een kwartier spelen kwamen de Carolo's dan toch op voorsprong. Zo kreeg Youssouph Badji veel ruimte om na een rebound de 0-1 te scoren tegen zijn moederclub. En vervolgens ging het van kwaad naar erger.

Adem Zorgane en Joris Kayembe brachten de Brugse defensie in verlegenheid en via Brandon Mechele hobbelde de bal in eigen doel: 0-2. Club had weliswaar nog voldoende tijd om het tij te keren. Maar terwijl Charleroi goed bleef combineren, kreeg Blauw-Zwart amper een goede actie in mekaar geknutseld. Pas in de extra tijd zorgde Noa Lang voor de aansluitingstreffer nadat een penalty uit de lucht kwam vallen.

BLEKE VANAKEN
Op de sociale media waren de reacties dan ook navenant. Niet in het minst vanuit de eigen achterban was de kritiek vlijmscherp. Heel wat spelers kregen de volle lading, zo ook Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder is nu al een tijdje uit vorm en kon zijn team andermaal niet bij de hand nemen. Bovendien slaagt de Rode Duivel er als aanvoerder niet in om zijn ploegmaats vocaal te vuren. Hij kreeg dan ook heel wat kritiek over zich heen, al vielen uiteraard nog veel meer Bruggelingen door de mand.

LEES OOK: Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Vanaken is niet geschikt als aanvoerder ...

Meest recent

Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

65
65
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

244
244
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

99
99
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

174
174
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

91
91
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

360
360
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

325
325
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

341
341
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

685
685
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

175
175
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1685
1685
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

151
151
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

87
87
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

226
226
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

323
323

Meer sportnieuws