Schaamrood op Brugse wangen: "Hij speelt als een pattatenzak"

1486 stemmen
Schaamrood op Brugse wangen:

Club Brugge stond zondagavond behoorlijk zwaar onder druk voor de komst van Sporting Charleroi. De laatste competitiezege dateerde alweer van eind oktober en daar moest zo snel mogelijk verandering in komen. Maar al in de openingsfase liep het helemaal fout voor de regerende kampioen.


Na amper twee minuten zorgde Ken Nkuba voor een eerste waarschuwingsschot van de bezoekers. Dat bleek de thuisploeg echter niet wakker te schudden. Na amper een kwartier spelen kwamen de Carolo's dan toch op voorsprong. Zo kreeg Youssouph Badji veel ruimte om na een rebound de 0-1 te scoren tegen zijn moederclub. En vervolgens ging het van kwaad naar erger.

Adem Zorgane en Joris Kayembe brachten de Brugse defensie in verlegenheid en via Brandon Mechele hobbelde de bal in eigen doel: 0-2. Club had weliswaar nog voldoende tijd om het tij te keren. Maar terwijl Charleroi goed bleef combineren, kreeg Blauw-Zwart amper een goede actie in mekaar geknutseld. Pas in de extra tijd zorgde Noa Lang voor de aansluitingstreffer nadat een penalty uit de lucht kwam vallen.

BLEKE VANAKEN
Op de sociale media waren de reacties dan ook navenant. Niet in het minst vanuit de eigen achterban was de kritiek vlijmscherp. Heel wat spelers kregen de volle lading, zo ook Hans Vanaken. De Brugse aanvoerder is nu al een tijdje uit vorm en kon zijn team andermaal niet bij de hand nemen. Bovendien slaagt de Rode Duivel er als aanvoerder niet in om zijn ploegmaats vocaal te vuren. Hij kreeg dan ook heel wat kritiek over zich heen, al vielen uiteraard nog veel meer Bruggelingen door de mand.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Vanaken is niet geschikt als aanvoerder ...

Meest recent

Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

9
9
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

25
25
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

96
96
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

274
274
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

146
146
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

239
239
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

176
176
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1033
1033
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

78
78
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

422
422
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

247
247
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

650
650
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

744
744
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

167
167
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

800
800
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

171
171
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

118
118

Meer sportnieuws