Jonkie bezorgt Anderlecht broodnodige zege op Seraing

door
Jonkie bezorgt Anderlecht broodnodige zege op Seraing

RSC Anderlecht is er zondagavond in geslaagd om de sportieve crisis ietwat te bezweren. Zo voorkwam de recordkampioen een absoluut noodscenario door met de volle buit aan de haal te gaan op het veld van hekkensluiter RFC Seraing. Overschot had Paars-Wit niet, maar een doelpunt van de jonge Mario Stroeykens bleek voldoende voor de overwinning.


Nadat met man en macht werd gewerkt om het veld sneeuwvrij te krijgen, kon de match op Le Pairay toch plaatsvinden. Maar de slechte staat van de grasmat was geen goede zaak voor het niveau van de match. In de eerste periode was Anderlecht wel veruit de betere ploeg. De eerste grote kans kwam op naam van Raman, maar oog in oog met Dietsch trok de thuisdoelman aan het langste einde. De thuisploeg kon echter ook dreigen. Zo moest Verbruggen alles uit de kast halen om Bernier van de 1-0 te houden.

Na de pauze kwam Seraing dan weer iets beter in de match. RSCA claimde weliswaar een strafschop, maar Arnstad kreeg verrassend een gele kaart wegens een vermeende schwalbe. De Luikenaars zorgden dan weer voor enkele gevaarlijke tegenprikken, in de afwerking liep het echter telkens fout voor de ploeg van coach Legros. En Paars-Wit kon uiteindelijk optimaal profiteren van dat gebrek aan doelgerichtheid.

ASSIST WINTERAANWINST
Na een goede actie en dito assist van basisdebutant Dreyer, dook de jonge Stroeykens op de juiste plaats op om de 0-1 tegen de touwen te werken. Voor Anderlecht werd het vervolgens zaak om die voorsprong koste wat kost over de streep te trekken. In de slotfase werd het dan ook pompen of verzuipen, maar RSCA slaagde wel in zijn opzet. En zo mogen de Brusselaars stiekem weer hopen op de Europe Play-Offs. Seraing lijkt stilaan een vogel voor de kat.

LEES OOK: Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Het degradatiegevaar voor Anderlecht is nu definitief geweken ...

Meest recent

Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

8
8
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

109
109
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

11
11
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

11
11
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

51
51
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

14
14
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

45
45
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

33
33
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

93
93
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

55
55
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

164
164
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

179
179
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

71
71
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

103
103
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

82
82
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

197
197
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

172
172
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

255
255
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

420
420
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

137
137
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

246
246
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

566
566

Meer sportnieuws