Statement Antwerp: "Beste voetbal van seizoen"

316 stemmen
Statement Antwerp:

Antwerp FC heeft zondagmiddag gepast gereageerd na de overwinning van Union SG zaterdagavond tegen OH Leuven. Zo slaagde de Great Old er in om de drie punten thuis te houden op een overtuigende manier. Standard werd in de Bosuil immers getrakteerd op een 4-1-pandoering.


Door de nipte zege van Union moest RAFC zelf winnen om de tweede plaats in het vizier te houden. En de thuisploeg slaagde er ook in om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Na enkele minuten al wist Vincent Janssen de score te openen. Uiteindelijk kon Antwerp met een comfortabele 3-1-voorsprong gaan rusten. Omdat de Luikenaars vlak na de pauze ook nog een rode kaart kregen, kwam de zege nadien op geen enkel moment meer in gevaar.

Een duidelijk statement dus van Antwerp en dat terwijl er momenteel heel wat krachten in de lappenmand liggen. Kapitein Toby Alderweireld was dan ook trots op zijn ploeg. "We spelen ons beste voetbal van dit seizoen terwijl de helft van de ploeg er nog niet is", klonk het bij Gazet van Antwerpen. "Er komen nu nog enkele jongens terug, dus het kan alleen maar verbeteren. We hebben een goeie mix van ervaring en jonge jongens en nu moeten we de flow vasthouden."

VOETBAL Á LA VAN BOMMEL
Coach Mark van Bommel was iets bescheidener in zijn reactie. Maar ook hij kon niet anders dan tevreden zijn. "Ik ga er geen superlatieven tegenaan gooien of zeggen dat wij het beste voetbal van België spelen. Dat is aan jullie om te doen. We spelen wel zoals ik het ook wou als voetballer: agressief, kort, voorwaarts gericht, dynamisch en met mooie balkunstjes en aanvallen."

LEES OOK: Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

25
25
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

160
160
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

315
315
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

329
329
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

59
59
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

341
341
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

428
428
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

223
223
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

47
47
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

195
195
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

428
428
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

257
257
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

662
662
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

189
189
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

233
233
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

528
528
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

379
379
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

687
687
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

596
596
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

221
221
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

703
703
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

177
177
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

251
251
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

143
143

Meer sportnieuws