Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

door
Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

Mark van Bommel staat met zijn team weer een stap dichter bij de Champions Play-Off. The Great Old wervelde deze namiddag één helft lang over Standard, dat na de pauze uiteindelijk geen vuist meer kon maken nadat het Cimirot verloor met een rode kaart. Deila en co hopen stiekem nog op een plek bij de eerste vier maar die missie lijkt onhaalbaar.


Antwerp kon deze namiddag al zo goed als zeker zijn van Play-Off I. The Great Old nam het op tegen Standard, één van de teams die nog aasde op een stek bij de eerste vier. De Rouches deden in dat opzicht eerder deze week een prima zaak en slopen dichter bij Club Brugge. Een aantal weken geleden ging het team van Deila wel nog pijnlijk onderuit op de Bosuil voor de Croky Cup. Opmerkelijk: de broertjes Balikwisha stonden allebei in de basis deze namiddag.

Antwerp mept zwakke Rouches halfweg al KO

De thuisploeg leek een vlammende start te pakken, na een dikke minuut spelen mocht Vincent Janssen alleen op doelman Bodart afgaan maar die laatste redde met een voetreflex. Uiteindelijk werd er ook gevlagd voor buitenspel maar de intenties van Antwerp waren meteen duidelijk. Even later werkte de Nederlander een voorzet van Bataille met het hoofd wel tegen de touwen. Er werd wederom gevlagd voor buitenspel maar dat bleek het absoluut niet te zijn, het team van Mark van Bommel stond meteen 1-0 voor. De Rouches voetbalden belabberd in het eerste kwartier maar staken halfweg de eerste helft toch een eerste keer de neus aan het venster: Dönnum combineerde fraai in de zestien meter maar zijn poging buitenkant voet werd nog afgeblokt. Standard herstelde het evenwicht en via Alzate prikte het een tweede keer, Butez bracht eenvoudig redding.

De bezoekers schoten zichzelf even later echter andermaal in de voet; Canak gleed weg voorin en na een razend snelle omschakeling mikte Muja de 2-0 voorbij een kansloze Bodart. Het team van Deila ontsnapte op tien minuten van de rust nog aan een derde treffer toen De Laet raak trof, scheidsrechter Boterberg floot echter voor een vermeende fout van Balikwisha maar uit de beelden bleek eerder dat Dönnum de fout maakte. Een cruciaal moment want even later kopte Alzate van dichtbij zowaar de 2-1 in doel, Standard leefde terug, al was het maar voor even. Amper een dikke minuut later zwiepte Vermeeren de bal prima voor doel en Bokadi verschalkte zijn eigen doelman: 3-1. Zo was het verschil halfweg weer twee, de Rouches ontsnapten in de slotfase zelfs nog een paar keer aan een vierde treffer en werden geregeld onder de voet gelopen door een veel betere thuisploeg.

Vincent Janssen bezorgt Antwerp een droomstart met een fraaie kopbalgoal.

Uitsluiting Cimirot fnuikt ambities van Deila en co

Dragus en Ohio vervingen na de pauze de ongelukkige Canak en onzichtbare Perica bij Standard. De Rouches toonden in de openingsfase van de tweede helft alvast veel aanvalsdrang maar die goede fase was van korte duur. Balikwisha mocht bij een tegenaanval op Bodart afgaan, botste ook op een sterke bezoekende doelman maar Cimirot beging wel een trekfout in diezelfde fase en kreeg zijn tweede gele kaart. Met een man minder stond Standard voor een hopeloze opdracht. Iets voor het uur kreeg Dragus toch nog eens een prima schietkans maar zijn poging leek nergens naar en ging ruim voorlangs.

The Great OId gaf nadien de bal iets teveel aan Standard en creëerde zelf ook lange tijd niets meer. Halfweg de tweede helft snoepte Vincent Janssen nog eens de bal af bij Bokadi maar vanuit kansrijke positie besloot de bonkige spits naast. De wedstrijd viel in de slotfase helemaal stil: de thuisploeg spaarde duidelijk de krachten voor wat nog komen moest en het team van Deila was niet in staat om nog echt een vuist te maken. In de absolute slotfase werd het toch nog 4-1 toen De Laet op rechts doorstoomde, centraal Janssen vond en die maakte zijn tweede van de namiddag. Zo werd het andermaal een pandoering voor Standard op de Bosuil, Play-Off I is voorlopig een verre droom voor Deila en co.

Scoreverloop:

1-0 (8') Janssen, 2-0 (29') Muja, 2-1 (40') Alzate, 3-1 (42') ed Bokadi, 4-1 (87') Janssen

Bijzonderheid:

Cimirot (Standard) krijgt een tweede gele kaart (53').

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Denkt u dat Antwerp in de Play-Offs nog de titel grijpt?

Meest recent

Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

20
20
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

10
10
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

159
159
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

47
47
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

57
57
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

38
38
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

108
108
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

63
63
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

63
63
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

21
21
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

29
29
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

147
147
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

76
76
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

162
162
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

133
133
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

130
130
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

253
253
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

318
318
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

132
132
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

480
480
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

321
321
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

50
50
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

166
166

Meer sportnieuws