Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

door
Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

Mark van Bommel staat met zijn team weer een stap dichter bij de Champions Play-Off. The Great Old wervelde deze namiddag één helft lang over Standard, dat na de pauze uiteindelijk geen vuist meer kon maken nadat het Cimirot verloor met een rode kaart. Deila en co hopen stiekem nog op een plek bij de eerste vier maar die missie lijkt onhaalbaar.


Antwerp kon deze namiddag al zo goed als zeker zijn van Play-Off I. The Great Old nam het op tegen Standard, één van de teams die nog aasde op een stek bij de eerste vier. De Rouches deden in dat opzicht eerder deze week een prima zaak en slopen dichter bij Club Brugge. Een aantal weken geleden ging het team van Deila wel nog pijnlijk onderuit op de Bosuil voor de Croky Cup. Opmerkelijk: de broertjes Balikwisha stonden allebei in de basis deze namiddag.

Antwerp mept zwakke Rouches halfweg al KO

De thuisploeg leek een vlammende start te pakken, na een dikke minuut spelen mocht Vincent Janssen alleen op doelman Bodart afgaan maar die laatste redde met een voetreflex. Uiteindelijk werd er ook gevlagd voor buitenspel maar de intenties van Antwerp waren meteen duidelijk. Even later werkte de Nederlander een voorzet van Bataille met het hoofd wel tegen de touwen. Er werd wederom gevlagd voor buitenspel maar dat bleek het absoluut niet te zijn, het team van Mark van Bommel stond meteen 1-0 voor. De Rouches voetbalden belabberd in het eerste kwartier maar staken halfweg de eerste helft toch een eerste keer de neus aan het venster: Dönnum combineerde fraai in de zestien meter maar zijn poging buitenkant voet werd nog afgeblokt. Standard herstelde het evenwicht en via Alzate prikte het een tweede keer, Butez bracht eenvoudig redding.

De bezoekers schoten zichzelf even later echter andermaal in de voet; Canak gleed weg voorin en na een razend snelle omschakeling mikte Muja de 2-0 voorbij een kansloze Bodart. Het team van Deila ontsnapte op tien minuten van de rust nog aan een derde treffer toen De Laet raak trof, scheidsrechter Boterberg floot echter voor een vermeende fout van Balikwisha maar uit de beelden bleek eerder dat Dönnum de fout maakte. Een cruciaal moment want even later kopte Alzate van dichtbij zowaar de 2-1 in doel, Standard leefde terug, al was het maar voor even. Amper een dikke minuut later zwiepte Vermeeren de bal prima voor doel en Bokadi verschalkte zijn eigen doelman: 3-1. Zo was het verschil halfweg weer twee, de Rouches ontsnapten in de slotfase zelfs nog een paar keer aan een vierde treffer en werden geregeld onder de voet gelopen door een veel betere thuisploeg.

Vincent Janssen bezorgt Antwerp een droomstart met een fraaie kopbalgoal.

Uitsluiting Cimirot fnuikt ambities van Deila en co

Dragus en Ohio vervingen na de pauze de ongelukkige Canak en onzichtbare Perica bij Standard. De Rouches toonden in de openingsfase van de tweede helft alvast veel aanvalsdrang maar die goede fase was van korte duur. Balikwisha mocht bij een tegenaanval op Bodart afgaan, botste ook op een sterke bezoekende doelman maar Cimirot beging wel een trekfout in diezelfde fase en kreeg zijn tweede gele kaart. Met een man minder stond Standard voor een hopeloze opdracht. Iets voor het uur kreeg Dragus toch nog eens een prima schietkans maar zijn poging leek nergens naar en ging ruim voorlangs.

The Great OId gaf nadien de bal iets teveel aan Standard en creëerde zelf ook lange tijd niets meer. Halfweg de tweede helft snoepte Vincent Janssen nog eens de bal af bij Bokadi maar vanuit kansrijke positie besloot de bonkige spits naast. De wedstrijd viel in de slotfase helemaal stil: de thuisploeg spaarde duidelijk de krachten voor wat nog komen moest en het team van Deila was niet in staat om nog echt een vuist te maken. In de absolute slotfase werd het toch nog 4-1 toen De Laet op rechts doorstoomde, centraal Janssen vond en die maakte zijn tweede van de namiddag. Zo werd het andermaal een pandoering voor Standard op de Bosuil, Play-Off I is voorlopig een verre droom voor Deila en co.

Scoreverloop:

1-0 (8') Janssen, 2-0 (29') Muja, 2-1 (40') Alzate, 3-1 (42') ed Bokadi, 4-1 (87') Janssen

Bijzonderheid:

Cimirot (Standard) krijgt een tweede gele kaart (53').

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Denkt u dat Antwerp in de Play-Offs nog de titel grijpt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

98
98
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

35
35
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

41
41
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

276
276
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

86
86
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

140
140
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

124
124
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

532
532
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

378
378
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

525
525
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

241
241
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

228
228
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

235
235
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

673
673
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

517
517
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

510
510
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

748
748
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

443
443
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

450
450

Meer sportnieuws