Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

door
Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

Mark van Bommel staat met zijn team weer een stap dichter bij de Champions Play-Off. The Great Old wervelde deze namiddag één helft lang over Standard, dat na de pauze uiteindelijk geen vuist meer kon maken nadat het Cimirot verloor met een rode kaart. Deila en co hopen stiekem nog op een plek bij de eerste vier maar die missie lijkt onhaalbaar.


Antwerp kon deze namiddag al zo goed als zeker zijn van Play-Off I. The Great Old nam het op tegen Standard, één van de teams die nog aasde op een stek bij de eerste vier. De Rouches deden in dat opzicht eerder deze week een prima zaak en slopen dichter bij Club Brugge. Een aantal weken geleden ging het team van Deila wel nog pijnlijk onderuit op de Bosuil voor de Croky Cup. Opmerkelijk: de broertjes Balikwisha stonden allebei in de basis deze namiddag.

Antwerp mept zwakke Rouches halfweg al KO

De thuisploeg leek een vlammende start te pakken, na een dikke minuut spelen mocht Vincent Janssen alleen op doelman Bodart afgaan maar die laatste redde met een voetreflex. Uiteindelijk werd er ook gevlagd voor buitenspel maar de intenties van Antwerp waren meteen duidelijk. Even later werkte de Nederlander een voorzet van Bataille met het hoofd wel tegen de touwen. Er werd wederom gevlagd voor buitenspel maar dat bleek het absoluut niet te zijn, het team van Mark van Bommel stond meteen 1-0 voor. De Rouches voetbalden belabberd in het eerste kwartier maar staken halfweg de eerste helft toch een eerste keer de neus aan het venster: Dönnum combineerde fraai in de zestien meter maar zijn poging buitenkant voet werd nog afgeblokt. Standard herstelde het evenwicht en via Alzate prikte het een tweede keer, Butez bracht eenvoudig redding.

De bezoekers schoten zichzelf even later echter andermaal in de voet; Canak gleed weg voorin en na een razend snelle omschakeling mikte Muja de 2-0 voorbij een kansloze Bodart. Het team van Deila ontsnapte op tien minuten van de rust nog aan een derde treffer toen De Laet raak trof, scheidsrechter Boterberg floot echter voor een vermeende fout van Balikwisha maar uit de beelden bleek eerder dat Dönnum de fout maakte. Een cruciaal moment want even later kopte Alzate van dichtbij zowaar de 2-1 in doel, Standard leefde terug, al was het maar voor even. Amper een dikke minuut later zwiepte Vermeeren de bal prima voor doel en Bokadi verschalkte zijn eigen doelman: 3-1. Zo was het verschil halfweg weer twee, de Rouches ontsnapten in de slotfase zelfs nog een paar keer aan een vierde treffer en werden geregeld onder de voet gelopen door een veel betere thuisploeg.

Vincent Janssen bezorgt Antwerp een droomstart met een fraaie kopbalgoal.

Uitsluiting Cimirot fnuikt ambities van Deila en co

Dragus en Ohio vervingen na de pauze de ongelukkige Canak en onzichtbare Perica bij Standard. De Rouches toonden in de openingsfase van de tweede helft alvast veel aanvalsdrang maar die goede fase was van korte duur. Balikwisha mocht bij een tegenaanval op Bodart afgaan, botste ook op een sterke bezoekende doelman maar Cimirot beging wel een trekfout in diezelfde fase en kreeg zijn tweede gele kaart. Met een man minder stond Standard voor een hopeloze opdracht. Iets voor het uur kreeg Dragus toch nog eens een prima schietkans maar zijn poging leek nergens naar en ging ruim voorlangs.

The Great OId gaf nadien de bal iets teveel aan Standard en creëerde zelf ook lange tijd niets meer. Halfweg de tweede helft snoepte Vincent Janssen nog eens de bal af bij Bokadi maar vanuit kansrijke positie besloot de bonkige spits naast. De wedstrijd viel in de slotfase helemaal stil: de thuisploeg spaarde duidelijk de krachten voor wat nog komen moest en het team van Deila was niet in staat om nog echt een vuist te maken. In de absolute slotfase werd het toch nog 4-1 toen De Laet op rechts doorstoomde, centraal Janssen vond en die maakte zijn tweede van de namiddag. Zo werd het andermaal een pandoering voor Standard op de Bosuil, Play-Off I is voorlopig een verre droom voor Deila en co.

Scoreverloop:

1-0 (8') Janssen, 2-0 (29') Muja, 2-1 (40') Alzate, 3-1 (42') ed Bokadi, 4-1 (87') Janssen

Bijzonderheid:

Cimirot (Standard) krijgt een tweede gele kaart (53').

LEES OOK: Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Denkt u dat Antwerp in de Play-Offs nog de titel grijpt?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

20
20
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

156
156
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

12
12
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

211
211
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

38
38
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

90
90
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

47
47
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

63
63
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

48
48
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

667
667
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

225
225
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

282
282
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

79
79
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

523
523
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

158
158
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1191
1191

Meer sportnieuws