Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

203
Groeiend Antwerp wervelt voorbij hulpeloos Standard

Mark van Bommel staat met zijn team weer een stap dichter bij de Champions Play-Off. The Great Old wervelde deze namiddag één helft lang over Standard, dat na de pauze uiteindelijk geen vuist meer kon maken nadat het Cimirot verloor met een rode kaart. Deila en co hopen stiekem nog op een plek bij de eerste vier maar die missie lijkt onhaalbaar.


Antwerp kon deze namiddag al zo goed als zeker zijn van Play-Off I. The Great Old nam het op tegen Standard, één van de teams die nog aasde op een stek bij de eerste vier. De Rouches deden in dat opzicht eerder deze week een prima zaak en slopen dichter bij Club Brugge. Een aantal weken geleden ging het team van Deila wel nog pijnlijk onderuit op de Bosuil voor de Croky Cup. Opmerkelijk: de broertjes Balikwisha stonden allebei in de basis deze namiddag.

Antwerp mept zwakke Rouches halfweg al KO

De thuisploeg leek een vlammende start te pakken, na een dikke minuut spelen mocht Vincent Janssen alleen op doelman Bodart afgaan maar die laatste redde met een voetreflex. Uiteindelijk werd er ook gevlagd voor buitenspel maar de intenties van Antwerp waren meteen duidelijk. Even later werkte de Nederlander een voorzet van Bataille met het hoofd wel tegen de touwen. Er werd wederom gevlagd voor buitenspel maar dat bleek het absoluut niet te zijn, het team van Mark van Bommel stond meteen 1-0 voor. De Rouches voetbalden belabberd in het eerste kwartier maar staken halfweg de eerste helft toch een eerste keer de neus aan het venster: Dönnum combineerde fraai in de zestien meter maar zijn poging buitenkant voet werd nog afgeblokt. Standard herstelde het evenwicht en via Alzate prikte het een tweede keer, Butez bracht eenvoudig redding.

De bezoekers schoten zichzelf even later echter andermaal in de voet; Canak gleed weg voorin en na een razend snelle omschakeling mikte Muja de 2-0 voorbij een kansloze Bodart. Het team van Deila ontsnapte op tien minuten van de rust nog aan een derde treffer toen De Laet raak trof, scheidsrechter Boterberg floot echter voor een vermeende fout van Balikwisha maar uit de beelden bleek eerder dat Dönnum de fout maakte. Een cruciaal moment want even later kopte Alzate van dichtbij zowaar de 2-1 in doel, Standard leefde terug, al was het maar voor even. Amper een dikke minuut later zwiepte Vermeeren de bal prima voor doel en Bokadi verschalkte zijn eigen doelman: 3-1. Zo was het verschil halfweg weer twee, de Rouches ontsnapten in de slotfase zelfs nog een paar keer aan een vierde treffer en werden geregeld onder de voet gelopen door een veel betere thuisploeg.

Vincent Janssen bezorgt Antwerp een droomstart met een fraaie kopbalgoal.

Uitsluiting Cimirot fnuikt ambities van Deila en co

Dragus en Ohio vervingen na de pauze de ongelukkige Canak en onzichtbare Perica bij Standard. De Rouches toonden in de openingsfase van de tweede helft alvast veel aanvalsdrang maar die goede fase was van korte duur. Balikwisha mocht bij een tegenaanval op Bodart afgaan, botste ook op een sterke bezoekende doelman maar Cimirot beging wel een trekfout in diezelfde fase en kreeg zijn tweede gele kaart. Met een man minder stond Standard voor een hopeloze opdracht. Iets voor het uur kreeg Dragus toch nog eens een prima schietkans maar zijn poging leek nergens naar en ging ruim voorlangs.

The Great OId gaf nadien de bal iets teveel aan Standard en creëerde zelf ook lange tijd niets meer. Halfweg de tweede helft snoepte Vincent Janssen nog eens de bal af bij Bokadi maar vanuit kansrijke positie besloot de bonkige spits naast. De wedstrijd viel in de slotfase helemaal stil: de thuisploeg spaarde duidelijk de krachten voor wat nog komen moest en het team van Deila was niet in staat om nog echt een vuist te maken. In de absolute slotfase werd het toch nog 4-1 toen De Laet op rechts doorstoomde, centraal Janssen vond en die maakte zijn tweede van de namiddag. Zo werd het andermaal een pandoering voor Standard op de Bosuil, Play-Off I is voorlopig een verre droom voor Deila en co.

Scoreverloop:

1-0 (8') Janssen, 2-0 (29') Muja, 2-1 (40') Alzate, 3-1 (42') ed Bokadi, 4-1 (87') Janssen

Bijzonderheid:

Cimirot (Standard) krijgt een tweede gele kaart (53').

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Denkt u dat Antwerp in de Play-Offs nog de titel grijpt?

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

156
156
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

37
37
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

15
15
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

75
75
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

27
27
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

120
120
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

191
191
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

372
372
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

219
219
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

230
230
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

55
55
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

291
291
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

134
134
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

45
45
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

115
115
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

103
103
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

39
39
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws