Riemer grijpt in: Anderlecht met basisdebutant

door
Riemer grijpt in: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht verkeert momenteel in een ongeziene crisis en dreigt zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. Voor de recordkampioen zit er zondagnamiddag dan ook niets anders op dan te winnen op het veld van rode lantaarn RFC Seraing. Scheidsrechter Kevin Van Damme fluit de match op Le Pairay om 16u op gang.


In aanloop naar de aftrap was het even afwachten of de winterse omstandigheden het toe zouden laten om te voetballen. Maar met de hulp van enkele externe firma's werd het veld toch speelklaar gekregen. De thuisploeg wil zich in ieder geval herpakken na de dure nederlaag op KV Kortrijk. Coach Legros voert voor de gelegenheid een aantal wissels door, zo kiest hij onder meer weer voor Dietsch in doel.

RSCA MET BASISDEBUTANT
De druk ligt evenwel vooral op de bezoekers. Een nieuwe nederlaag zou ronduit dramatisch zijn voor Paars-Wit. Coach Riemer voert dan ook enkele wijzigingen door ten opzichte van de midweekmatch tegen Zulte Waregem. Achterin bijvoorbeeld, krijgt Sardella opnieuw de voorkeur als linksback op Ndiaye.

Daarnaast verschijnt ook een nieuwe naam in de basiself. Zo mag winteraanwinst Dreyer een eerste keer starten. Samen met Stroeykens en Raman moet hij voor doelgevaar zorgen. Amuzu is het kind van de rekening. Voorts krijgen Arnstad en Diawara op het middenveld de voorkeur op Ashimeru en Trebel.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

Wie wint?

Meest recent

'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

2
2
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

91
91
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

138
138
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

35
35
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

186
186
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

149
149
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

155
155
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

337
337
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

305
305
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

101
101
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

271
271
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

160
160
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

542
542
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

619
619
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

402
402
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

333
333
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

163
163
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

623
623
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

581
581
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

362
362
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

528
528
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234

Meer sportnieuws