Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

door
Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

Aanstaande woensdag is het zover, dan wordt in Antwerpen bekend gemaakt wie Paul Onuachu zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Schoen. In aanloop naar het Gala, wordt alvast één grote favoriet naar voren geschoven. Zo lijkt Simon Mignolet de gedoodverfde winnaar te worden.


Het sluitstuk van Club Brugge zou de eerste doelman kunnen worden die sinds Michel Preud'homme in 1989 met de Gouden Schoen aan de haal gaat. En zijn kansen zien er erg gunstig uit. De Limburger was in de Play-Offs van vorig seizoen dan ook al uitmuntend en leidde Club toen bijna eigenhandig naar de titel. En in de tweede stemronde zal hij allicht beloond worden voor onder meer zijn knappe prestaties in de Champions League.

Het gevaar voor Mignolet zou wel eens van Union SG-aanvoerder Teddy Teuma kunnen komen, terwijl in de tweede stemronde ongetwijfeld ook heel wat spelers van leider KRC Genk in de punten gevallen zullen zijn. Toch vindt analist Jan Boskamp dat niemand de trofee meer verdiend dan de tweede doelman van de Rode Duivels. De foutjes die hij zo nu en dan maakte, wegen volgens hem niet op tegen de vele knappe reddingen waarmee hij Club aan de nodige successen hielp.

ENKEL BELGEN
In zijn wekelijkse analyse voor Het Belang van Limburg maakte Boskamp, zelf winnaar van de Gouden Schoen in 1975, ook zijn twee stemformulieren bekend. En daarop enkele opvallende namen. Telkens zette hij Mignolet op de eerste plaats. In de eerste stemronde voegde hij daar ook de namen van Michel-Ange Balikwisha (Antwerp) en Luca Oyen (KRC Genk) aan toe. In de tweede ronde maakten Bilal El Khannouss en Bryan Heynen (beiden KRC Genk) zijn top 3 compleet. Enkel Belgen dus, een bewuste keuze van de Nederlandse analist.

LEES OOK: Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Mignolet zou de enige terechte winnaar zijn ...

Meest recent

Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

8
8
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

6
6
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

40
40
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

133
133
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

94
94
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

86
86
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

113
113
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

86
86
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

141
141
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

122
122
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

88
88
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

135
135
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

67
67
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

323
323
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

484
484
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

120
120
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

497
497
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

303
303
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

121
121
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

280
280
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

576
576
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

106
106
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

76
76
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

49
49
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

431
431

Meer sportnieuws