Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

door
Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

Aanstaande woensdag is het zover, dan wordt in Antwerpen bekend gemaakt wie Paul Onuachu zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Schoen. In aanloop naar het Gala, wordt alvast één grote favoriet naar voren geschoven. Zo lijkt Simon Mignolet de gedoodverfde winnaar te worden.


Het sluitstuk van Club Brugge zou de eerste doelman kunnen worden die sinds Michel Preud'homme in 1989 met de Gouden Schoen aan de haal gaat. En zijn kansen zien er erg gunstig uit. De Limburger was in de Play-Offs van vorig seizoen dan ook al uitmuntend en leidde Club toen bijna eigenhandig naar de titel. En in de tweede stemronde zal hij allicht beloond worden voor onder meer zijn knappe prestaties in de Champions League.

Het gevaar voor Mignolet zou wel eens van Union SG-aanvoerder Teddy Teuma kunnen komen, terwijl in de tweede stemronde ongetwijfeld ook heel wat spelers van leider KRC Genk in de punten gevallen zullen zijn. Toch vindt analist Jan Boskamp dat niemand de trofee meer verdiend dan de tweede doelman van de Rode Duivels. De foutjes die hij zo nu en dan maakte, wegen volgens hem niet op tegen de vele knappe reddingen waarmee hij Club aan de nodige successen hielp.

ENKEL BELGEN
In zijn wekelijkse analyse voor Het Belang van Limburg maakte Boskamp, zelf winnaar van de Gouden Schoen in 1975, ook zijn twee stemformulieren bekend. En daarop enkele opvallende namen. Telkens zette hij Mignolet op de eerste plaats. In de eerste stemronde voegde hij daar ook de namen van Michel-Ange Balikwisha (Antwerp) en Luca Oyen (KRC Genk) aan toe. In de tweede ronde maakten Bilal El Khannouss en Bryan Heynen (beiden KRC Genk) zijn top 3 compleet. Enkel Belgen dus, een bewuste keuze van de Nederlandse analist.

LEES OOK: Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Mignolet zou de enige terechte winnaar zijn ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

77
77
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

155
155
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

93
93
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

23
23
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

88
88
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

79
79
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

155
155
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

60
60
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

259
259
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

252
252
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

266
266
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

617
617
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

94
94
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

334
334
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

462
462
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

354
354
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

593
593
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

318
318
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

448
448
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

409
409
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

327
327
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws