Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

door
Boskamp verrast met stemformulier Gouden Schoen

Aanstaande woensdag is het zover, dan wordt in Antwerpen bekend gemaakt wie Paul Onuachu zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Schoen. In aanloop naar het Gala, wordt alvast één grote favoriet naar voren geschoven. Zo lijkt Simon Mignolet de gedoodverfde winnaar te worden.


Het sluitstuk van Club Brugge zou de eerste doelman kunnen worden die sinds Michel Preud'homme in 1989 met de Gouden Schoen aan de haal gaat. En zijn kansen zien er erg gunstig uit. De Limburger was in de Play-Offs van vorig seizoen dan ook al uitmuntend en leidde Club toen bijna eigenhandig naar de titel. En in de tweede stemronde zal hij allicht beloond worden voor onder meer zijn knappe prestaties in de Champions League.

Het gevaar voor Mignolet zou wel eens van Union SG-aanvoerder Teddy Teuma kunnen komen, terwijl in de tweede stemronde ongetwijfeld ook heel wat spelers van leider KRC Genk in de punten gevallen zullen zijn. Toch vindt analist Jan Boskamp dat niemand de trofee meer verdiend dan de tweede doelman van de Rode Duivels. De foutjes die hij zo nu en dan maakte, wegen volgens hem niet op tegen de vele knappe reddingen waarmee hij Club aan de nodige successen hielp.

ENKEL BELGEN
In zijn wekelijkse analyse voor Het Belang van Limburg maakte Boskamp, zelf winnaar van de Gouden Schoen in 1975, ook zijn twee stemformulieren bekend. En daarop enkele opvallende namen. Telkens zette hij Mignolet op de eerste plaats. In de eerste stemronde voegde hij daar ook de namen van Michel-Ange Balikwisha (Antwerp) en Luca Oyen (KRC Genk) aan toe. In de tweede ronde maakten Bilal El Khannouss en Bryan Heynen (beiden KRC Genk) zijn top 3 compleet. Enkel Belgen dus, een bewuste keuze van de Nederlandse analist.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Mignolet zou de enige terechte winnaar zijn ...

Meest recent

Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

1
1
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

45
45
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

121
121
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

14
14
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

73
73
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

20
20
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

36
36
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

58
58
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

68
68
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

335
335
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

203
203
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

155
155
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

129
129
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

296
296
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

41
41
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

84
84
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

237
237
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

34
34
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

87
87
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

138
138
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

207
207
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

75
75
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

102
102
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

48
48
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

122
122

Meer sportnieuws