Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

door
Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

RSC Anderlecht zakt steeds verder weg in het Jupiler Pro League-klassement. Na de nederlaag tegen Zulte Waregem lijkt het ticket voor de Europe Play-Offs stilaan gaan vliegen. De recordkampioen zal zelfs naar achter zich beginnen kijken, zo behoudt het amper vijf puntjes voorsprong op de degradatiezone.


Aangezien KV Mechelen nog drie punten moet bij krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel slechts dertiende in het klassement. En dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de nummer 15 in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. Vermits verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots reëel.

Bovendien is er nog een statistiek die het ergst doet vermoeden. De laatste keer dat Anderlecht na 21 speeldagen al op 11 competitienederlagen stond, was in het seizoen 1930/31. Dat was dezelfde jaargang waarin Paars-Wit zou degraderen naar de tweede divisie. Het duurde toen een viertal seizoenen alvorens de Brusselaars terug promoveerden, al zou RSCA daarna wel uitgroeien tot de meest succesvolle club in de Belgische voetbalgeschiedenis.

VOLDOENDE KWALITEIT VOOR BEHOUD
Maar volgens clubboegbeeld Paul Van Himst zal het zover uiteindelijk niet komen. Hij ziet het somber in voor zijn geliefde club, toch is hij van mening dat de degradatie een stap te ver is. "Nee, we moeten niet overdrijven. Er zit voldoende kwaliteit in de groep. En de teams die momenteel onderaan het klassement staan, gaan ook niet al hun wedstrijden beginnen winnen", klinkt het stellig bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Gelooft u dat Anderlecht kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

13
13
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

10
10
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

21
21
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

62
62
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

111
111
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

84
84
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

49
49
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

135
135
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

332
332
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

58
58
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

283
283
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

71
71
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

433
433
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

99
99
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

191
191
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

150
150
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

748
748
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

464
464
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

543
543
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

267
267
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

232
232
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

256
256
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

246
246
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

68
68

Meer sportnieuws