Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

stemmen
Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

RSC Anderlecht zakt steeds verder weg in het Jupiler Pro League-klassement. Na de nederlaag tegen Zulte Waregem lijkt het ticket voor de Europe Play-Offs stilaan gaan vliegen. De recordkampioen zal zelfs naar achter zich beginnen kijken, zo behoudt het amper vijf puntjes voorsprong op de degradatiezone.


Aangezien KV Mechelen nog drie punten moet bij krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel slechts dertiende in het klassement. En dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de nummer 15 in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. Vermits verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots reëel.

Bovendien is er nog een statistiek die het ergst doet vermoeden. De laatste keer dat Anderlecht na 21 speeldagen al op 11 competitienederlagen stond, was in het seizoen 1930/31. Dat was dezelfde jaargang waarin Paars-Wit zou degraderen naar de tweede divisie. Het duurde toen een viertal seizoenen alvorens de Brusselaars terug promoveerden, al zou RSCA daarna wel uitgroeien tot de meest succesvolle club in de Belgische voetbalgeschiedenis.

VOLDOENDE KWALITEIT VOOR BEHOUD
Maar volgens clubboegbeeld Paul Van Himst zal het zover uiteindelijk niet komen. Hij ziet het somber in voor zijn geliefde club, toch is hij van mening dat de degradatie een stap te ver is. "Nee, we moeten niet overdrijven. Er zit voldoende kwaliteit in de groep. En de teams die momenteel onderaan het klassement staan, gaan ook niet al hun wedstrijden beginnen winnen", klinkt het stellig bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Gelooft u dat Anderlecht kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

63
63
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

88
88
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

459
459
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

111
111
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

380
380
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

423
423
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

231
231
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

229
229
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

126
126
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1216
1216
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

193
193
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

496
496
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

884
884
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

698
698
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

266
266
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

237
237

Meer sportnieuws