Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

door
Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

RSC Anderlecht zakt steeds verder weg in het Jupiler Pro League-klassement. Na de nederlaag tegen Zulte Waregem lijkt het ticket voor de Europe Play-Offs stilaan gaan vliegen. De recordkampioen zal zelfs naar achter zich beginnen kijken, zo behoudt het amper vijf puntjes voorsprong op de degradatiezone.


Aangezien KV Mechelen nog drie punten moet bij krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel slechts dertiende in het klassement. En dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de nummer 15 in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. Vermits verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots reëel.

Bovendien is er nog een statistiek die het ergst doet vermoeden. De laatste keer dat Anderlecht na 21 speeldagen al op 11 competitienederlagen stond, was in het seizoen 1930/31. Dat was dezelfde jaargang waarin Paars-Wit zou degraderen naar de tweede divisie. Het duurde toen een viertal seizoenen alvorens de Brusselaars terug promoveerden, al zou RSCA daarna wel uitgroeien tot de meest succesvolle club in de Belgische voetbalgeschiedenis.

VOLDOENDE KWALITEIT VOOR BEHOUD
Maar volgens clubboegbeeld Paul Van Himst zal het zover uiteindelijk niet komen. Hij ziet het somber in voor zijn geliefde club, toch is hij van mening dat de degradatie een stap te ver is. "Nee, we moeten niet overdrijven. Er zit voldoende kwaliteit in de groep. En de teams die momenteel onderaan het klassement staan, gaan ook niet al hun wedstrijden beginnen winnen", klinkt het stellig bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

Gelooft u dat Anderlecht kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

4
4
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

13
13
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

8
8
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

53
53
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

20
20
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

44
44
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

359
359
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

153
153
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

184
184
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

49
49
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

333
333
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

80
80
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

85
85
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

112
112
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1009
1009
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

172
172
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

51
51
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

39
39
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

93
93
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

471
471
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

50
50
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

224
224
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

80
80
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

76
76

Meer sportnieuws