Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

door
Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

RSC Anderlecht zakt steeds verder weg in het Jupiler Pro League-klassement. Na de nederlaag tegen Zulte Waregem lijkt het ticket voor de Europe Play-Offs stilaan gaan vliegen. De recordkampioen zal zelfs naar achter zich beginnen kijken, zo behoudt het amper vijf puntjes voorsprong op de degradatiezone.


Aangezien KV Mechelen nog drie punten moet bij krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel slechts dertiende in het klassement. En dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de nummer 15 in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. Vermits verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots reëel.

Bovendien is er nog een statistiek die het ergst doet vermoeden. De laatste keer dat Anderlecht na 21 speeldagen al op 11 competitienederlagen stond, was in het seizoen 1930/31. Dat was dezelfde jaargang waarin Paars-Wit zou degraderen naar de tweede divisie. Het duurde toen een viertal seizoenen alvorens de Brusselaars terug promoveerden, al zou RSCA daarna wel uitgroeien tot de meest succesvolle club in de Belgische voetbalgeschiedenis.

VOLDOENDE KWALITEIT VOOR BEHOUD
Maar volgens clubboegbeeld Paul Van Himst zal het zover uiteindelijk niet komen. Hij ziet het somber in voor zijn geliefde club, toch is hij van mening dat de degradatie een stap te ver is. "Nee, we moeten niet overdrijven. Er zit voldoende kwaliteit in de groep. En de teams die momenteel onderaan het klassement staan, gaan ook niet al hun wedstrijden beginnen winnen", klinkt het stellig bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Paul Van Himst hoopt: eindelijk grote doorbraak op komst?

Gelooft u dat Anderlecht kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

5
5
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

18
18
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

15
15
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

71
71
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

72
72
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

94
94
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

183
183
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

57
57
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

174
174
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

418
418
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

213
213
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

150
150
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

303
303
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

86
86
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

251
251
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

97
97
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

794
794
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

96
96
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

110
110
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

93
93
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

514
514
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

290
290
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

452
452

Meer sportnieuws