Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

door
Degradatie Anderlecht? Van Himst klaar en duidelijk

RSC Anderlecht zakt steeds verder weg in het Jupiler Pro League-klassement. Na de nederlaag tegen Zulte Waregem lijkt het ticket voor de Europe Play-Offs stilaan gaan vliegen. De recordkampioen zal zelfs naar achter zich beginnen kijken, zo behoudt het amper vijf puntjes voorsprong op de degradatiezone.


Aangezien KV Mechelen nog drie punten moet bij krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel slechts dertiende in het klassement. En dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de nummer 15 in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. Vermits verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots reëel.

Bovendien is er nog een statistiek die het ergst doet vermoeden. De laatste keer dat Anderlecht na 21 speeldagen al op 11 competitienederlagen stond, was in het seizoen 1930/31. Dat was dezelfde jaargang waarin Paars-Wit zou degraderen naar de tweede divisie. Het duurde toen een viertal seizoenen alvorens de Brusselaars terug promoveerden, al zou RSCA daarna wel uitgroeien tot de meest succesvolle club in de Belgische voetbalgeschiedenis.

VOLDOENDE KWALITEIT VOOR BEHOUD
Maar volgens clubboegbeeld Paul Van Himst zal het zover uiteindelijk niet komen. Hij ziet het somber in voor zijn geliefde club, toch is hij van mening dat de degradatie een stap te ver is. "Nee, we moeten niet overdrijven. Er zit voldoende kwaliteit in de groep. En de teams die momenteel onderaan het klassement staan, gaan ook niet al hun wedstrijden beginnen winnen", klinkt het stellig bij La Dernière Heure.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Gelooft u dat Anderlecht kan degraderen dit seizoen?

Meest recent

'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

0
0
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

99
99
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

129
129
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

69
69
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

144
144
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

206
206
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

253
253
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

143
143
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

59
59
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

43
43
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

215
215
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

44
44
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

71
71
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

169
169
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

65
65
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

97
97
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

485
485
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

76
76
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

121
121
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

50
50
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

276
276
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

126
126
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

479
479

Meer sportnieuws