'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

798 stemmen
'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

Het personeelsverloop bij RSC Anderlecht blijft ongezien voor een professionele voetbalclub. Zo zou de recordkampioen nu ook van plan zijn om uit mekaar te gaan met Peter Verbeke. Nieuwe sportieve baas Jesper Fredberg zou zijn voorganger hebben duidelijk gemaakt dat er voor hem geen plaats meer is.


Nadat hij eerder al ervaring had opgedaan bij onder meer AA Gent en Club Brugge, werd Verbeke in 2020 als technisch directeur naar Anderlecht gehaald. Aanvankelijk leek hij ook een goed trio te vormen met coach Vincent Kompany en voorzitter Wouter Vandenhaute. Op de transfermarkt leverde hij in eerste instantie goed werk. De tegenvallende transfers wogen; tot afgelopen zomer, niet op tegen voltreffers als Sergio Gomez en Joshua Zirkzee. Na het vertrek van Jos Donvil, promoveerde Verbeker zelfs tot CEO. Hierdoor werd zijn takenpakket wel een pak groter. En na het wegvallen van Kompany viel ook het sportieve beleid quasi volledig op zijn schouders.

Zelfs voor een workaholic als Verbeke werd dat van het goede teveel. Afgelopen najaar kreeg hij dan ook te maken met gezondheidsproblemen. Na een zware virale infectie stond hij noodgedwongen maanden aan de kant. Om zijn wegvallen mee op te vangen, werd met Fredberg dan ook een nieuwe sportieve rechterhand aangetrokken. Maar na de knieval van Vandenhaute en zijn terugzetting naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, werd de Deen meteen gepromoveerd tot 'CEO Sports', terwijl Kenneth Bornauw de 'CEO Non-Sports' werd.

ZWARE ONTSLAGVERGOEDING
Hierdoor was Verbeke eigenlijk overbodig geworden. In eerste instantie werd gedacht dat hij een andere rol binnen de club zou krijgen, intern werd zijn werk immers erg geapprecieerd. Maar Fredberg heeft daar nu anders over beslist. En die beslissing krijgt wel een financieel staartje. Volgens Sporza-journalist Bart Aerts zou het wegsturen van Verbeke de club liefst één miljoen euro kosten gezien zijn salaris en de opzeg van zijn contract.

LEES OOK: 'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht had Verbeke een andere functie moeten geven ...

Meest recent

Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

41
41
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

43
43
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

58
58
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

230
230
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

59
59
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

210
210
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

107
107
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

212
212
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

189
189
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

239
239
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

104
104
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

213
213
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1020
1020
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

458
458
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

235
235
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

252
252
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

417
417
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

336
336
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

74
74
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

287
287
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

371
371
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

505
505
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

411
411
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

217
217

Meer sportnieuws