'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

door
'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

Het personeelsverloop bij RSC Anderlecht blijft ongezien voor een professionele voetbalclub. Zo zou de recordkampioen nu ook van plan zijn om uit mekaar te gaan met Peter Verbeke. Nieuwe sportieve baas Jesper Fredberg zou zijn voorganger hebben duidelijk gemaakt dat er voor hem geen plaats meer is.


Nadat hij eerder al ervaring had opgedaan bij onder meer AA Gent en Club Brugge, werd Verbeke in 2020 als technisch directeur naar Anderlecht gehaald. Aanvankelijk leek hij ook een goed trio te vormen met coach Vincent Kompany en voorzitter Wouter Vandenhaute. Op de transfermarkt leverde hij in eerste instantie goed werk. De tegenvallende transfers wogen; tot afgelopen zomer, niet op tegen voltreffers als Sergio Gomez en Joshua Zirkzee. Na het vertrek van Jos Donvil, promoveerde Verbeker zelfs tot CEO. Hierdoor werd zijn takenpakket wel een pak groter. En na het wegvallen van Kompany viel ook het sportieve beleid quasi volledig op zijn schouders.

Zelfs voor een workaholic als Verbeke werd dat van het goede teveel. Afgelopen najaar kreeg hij dan ook te maken met gezondheidsproblemen. Na een zware virale infectie stond hij noodgedwongen maanden aan de kant. Om zijn wegvallen mee op te vangen, werd met Fredberg dan ook een nieuwe sportieve rechterhand aangetrokken. Maar na de knieval van Vandenhaute en zijn terugzetting naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, werd de Deen meteen gepromoveerd tot 'CEO Sports', terwijl Kenneth Bornauw de 'CEO Non-Sports' werd.

ZWARE ONTSLAGVERGOEDING
Hierdoor was Verbeke eigenlijk overbodig geworden. In eerste instantie werd gedacht dat hij een andere rol binnen de club zou krijgen, intern werd zijn werk immers erg geapprecieerd. Maar Fredberg heeft daar nu anders over beslist. En die beslissing krijgt wel een financieel staartje. Volgens Sporza-journalist Bart Aerts zou het wegsturen van Verbeke de club liefst één miljoen euro kosten gezien zijn salaris en de opzeg van zijn contract.

LEES OOK: Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Anderlecht had Verbeke een andere functie moeten geven ...

Meest recent

Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

114
114
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

45
45
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

234
234
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

372
372
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

59
59
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

43
43
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

32
32
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

267
267
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

377
377
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

216
216
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

76
76
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

62
62
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

339
339
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

190
190
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

292
292
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

190
190
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

122
122
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

184
184
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

105
105
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

221
221
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

96
96
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

145
145
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

122
122
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

175
175

Meer sportnieuws