'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

798 stemmen
'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

Het personeelsverloop bij RSC Anderlecht blijft ongezien voor een professionele voetbalclub. Zo zou de recordkampioen nu ook van plan zijn om uit mekaar te gaan met Peter Verbeke. Nieuwe sportieve baas Jesper Fredberg zou zijn voorganger hebben duidelijk gemaakt dat er voor hem geen plaats meer is.


Nadat hij eerder al ervaring had opgedaan bij onder meer AA Gent en Club Brugge, werd Verbeke in 2020 als technisch directeur naar Anderlecht gehaald. Aanvankelijk leek hij ook een goed trio te vormen met coach Vincent Kompany en voorzitter Wouter Vandenhaute. Op de transfermarkt leverde hij in eerste instantie goed werk. De tegenvallende transfers wogen; tot afgelopen zomer, niet op tegen voltreffers als Sergio Gomez en Joshua Zirkzee. Na het vertrek van Jos Donvil, promoveerde Verbeker zelfs tot CEO. Hierdoor werd zijn takenpakket wel een pak groter. En na het wegvallen van Kompany viel ook het sportieve beleid quasi volledig op zijn schouders.

Zelfs voor een workaholic als Verbeke werd dat van het goede teveel. Afgelopen najaar kreeg hij dan ook te maken met gezondheidsproblemen. Na een zware virale infectie stond hij noodgedwongen maanden aan de kant. Om zijn wegvallen mee op te vangen, werd met Fredberg dan ook een nieuwe sportieve rechterhand aangetrokken. Maar na de knieval van Vandenhaute en zijn terugzetting naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, werd de Deen meteen gepromoveerd tot 'CEO Sports', terwijl Kenneth Bornauw de 'CEO Non-Sports' werd.

ZWARE ONTSLAGVERGOEDING
Hierdoor was Verbeke eigenlijk overbodig geworden. In eerste instantie werd gedacht dat hij een andere rol binnen de club zou krijgen, intern werd zijn werk immers erg geapprecieerd. Maar Fredberg heeft daar nu anders over beslist. En die beslissing krijgt wel een financieel staartje. Volgens Sporza-journalist Bart Aerts zou het wegsturen van Verbeke de club liefst één miljoen euro kosten gezien zijn salaris en de opzeg van zijn contract.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Anderlecht had Verbeke een andere functie moeten geven ...

Meest recent

Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

54
54
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

48
48
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

54
54
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

124
124
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

37
37
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

63
63
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

20
20
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

53
53
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

115
115
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

335
335
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

133
133
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

448
448
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1141
1141
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

124
124
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

448
448
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

162
162
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

182
182
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

89
89
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

123
123
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

75
75

Meer sportnieuws