'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

798 stemmen
'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

Het personeelsverloop bij RSC Anderlecht blijft ongezien voor een professionele voetbalclub. Zo zou de recordkampioen nu ook van plan zijn om uit mekaar te gaan met Peter Verbeke. Nieuwe sportieve baas Jesper Fredberg zou zijn voorganger hebben duidelijk gemaakt dat er voor hem geen plaats meer is.


Nadat hij eerder al ervaring had opgedaan bij onder meer AA Gent en Club Brugge, werd Verbeke in 2020 als technisch directeur naar Anderlecht gehaald. Aanvankelijk leek hij ook een goed trio te vormen met coach Vincent Kompany en voorzitter Wouter Vandenhaute. Op de transfermarkt leverde hij in eerste instantie goed werk. De tegenvallende transfers wogen; tot afgelopen zomer, niet op tegen voltreffers als Sergio Gomez en Joshua Zirkzee. Na het vertrek van Jos Donvil, promoveerde Verbeker zelfs tot CEO. Hierdoor werd zijn takenpakket wel een pak groter. En na het wegvallen van Kompany viel ook het sportieve beleid quasi volledig op zijn schouders.

Zelfs voor een workaholic als Verbeke werd dat van het goede teveel. Afgelopen najaar kreeg hij dan ook te maken met gezondheidsproblemen. Na een zware virale infectie stond hij noodgedwongen maanden aan de kant. Om zijn wegvallen mee op te vangen, werd met Fredberg dan ook een nieuwe sportieve rechterhand aangetrokken. Maar na de knieval van Vandenhaute en zijn terugzetting naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, werd de Deen meteen gepromoveerd tot 'CEO Sports', terwijl Kenneth Bornauw de 'CEO Non-Sports' werd.

ZWARE ONTSLAGVERGOEDING
Hierdoor was Verbeke eigenlijk overbodig geworden. In eerste instantie werd gedacht dat hij een andere rol binnen de club zou krijgen, intern werd zijn werk immers erg geapprecieerd. Maar Fredberg heeft daar nu anders over beslist. En die beslissing krijgt wel een financieel staartje. Volgens Sporza-journalist Bart Aerts zou het wegsturen van Verbeke de club liefst één miljoen euro kosten gezien zijn salaris en de opzeg van zijn contract.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Anderlecht had Verbeke een andere functie moeten geven ...

Meest recent

Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

17
17
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

424
424
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

26
26
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

25
25
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

44
44
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

39
39
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

110
110
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

185
185
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

201
201
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

364
364
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

836
836
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

130
130
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

728
728
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

198
198
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

585
585
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

194
194
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

61
61
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

181
181
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

158
158
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

878
878
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

587
587
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

210
210
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

51
51

Meer sportnieuws