'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

798 stemmen
'Ontslag Verbeke kost Anderlecht enorme som'

Het personeelsverloop bij RSC Anderlecht blijft ongezien voor een professionele voetbalclub. Zo zou de recordkampioen nu ook van plan zijn om uit mekaar te gaan met Peter Verbeke. Nieuwe sportieve baas Jesper Fredberg zou zijn voorganger hebben duidelijk gemaakt dat er voor hem geen plaats meer is.


Nadat hij eerder al ervaring had opgedaan bij onder meer AA Gent en Club Brugge, werd Verbeke in 2020 als technisch directeur naar Anderlecht gehaald. Aanvankelijk leek hij ook een goed trio te vormen met coach Vincent Kompany en voorzitter Wouter Vandenhaute. Op de transfermarkt leverde hij in eerste instantie goed werk. De tegenvallende transfers wogen; tot afgelopen zomer, niet op tegen voltreffers als Sergio Gomez en Joshua Zirkzee. Na het vertrek van Jos Donvil, promoveerde Verbeker zelfs tot CEO. Hierdoor werd zijn takenpakket wel een pak groter. En na het wegvallen van Kompany viel ook het sportieve beleid quasi volledig op zijn schouders.

Zelfs voor een workaholic als Verbeke werd dat van het goede teveel. Afgelopen najaar kreeg hij dan ook te maken met gezondheidsproblemen. Na een zware virale infectie stond hij noodgedwongen maanden aan de kant. Om zijn wegvallen mee op te vangen, werd met Fredberg dan ook een nieuwe sportieve rechterhand aangetrokken. Maar na de knieval van Vandenhaute en zijn terugzetting naar 'niet-uitvoerend' voorzitter, werd de Deen meteen gepromoveerd tot 'CEO Sports', terwijl Kenneth Bornauw de 'CEO Non-Sports' werd.

ZWARE ONTSLAGVERGOEDING
Hierdoor was Verbeke eigenlijk overbodig geworden. In eerste instantie werd gedacht dat hij een andere rol binnen de club zou krijgen, intern werd zijn werk immers erg geapprecieerd. Maar Fredberg heeft daar nu anders over beslist. En die beslissing krijgt wel een financieel staartje. Volgens Sporza-journalist Bart Aerts zou het wegsturen van Verbeke de club liefst één miljoen euro kosten gezien zijn salaris en de opzeg van zijn contract.

LEES OOK: Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Anderlecht had Verbeke een andere functie moeten geven ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

88
88
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

45
45
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

275
275
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

156
156
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

138
138
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

91
91
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

333
333
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

135
135
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

96
96
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws