'KBVB richt vizier op Timmy Simons'

door
'KBVB richt vizier op Timmy Simons'

Eind maart beginnen de Rode Duivels aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2024, maar nog steeds is niet duidelijk met welke bondscoach dat zal zijn. Nochtans is de daarvoor bevoegde taskforce vol aan de bak in de zoektocht naar een opvolger van Roberto Martinez. Al zou de KBVB eerst een nieuwe technisch directeur gaan aanstellen.


Martinez combineerde zijn taken als bondscoach immers ook met die van TD. Maar in de toekomst wil men beide functies opnieuw splitsen. En voor job van technisch directeur lijkt een ideale kandidaat gevonden. Eerder deze week geraakte namelijk bekend dat Frank Vercauteren een piste was om Martinez op te volgen als TD. Die piste zou inmiddels behoorlijk vergevorderd zijn, dat bevestigt men nu ook bij Het Laatste Nieuws en SudPresse.

Maar hoewel Vercauteren over het juiste profiel en de nodige ervaringen lijkt te beschikken, zou er een struikelblok zijn. Momenteel woont hij immers met zijn familie in Rusland, zijn vrouw is van Russische komaf. En zeker gezien de oorlog in Oekraïne lijkt het niet evident om over en weer te pendelen. Bovendien liet Vercauteren eerder al uitschijnen dat hij niet van plan is zijn gezin weer voor een langere tijd achter te laten. Daar zal een oplossing voor gevonden moeten worden.

SIMONS OF VERMAELEN
Dus wordt bij de KBVB ook al een plan-B onderzocht. En daarvoor wordt een compleet andere richting uitgekeken, namelijk naar een Rode Duivel die pas recent gestopt is en over de nodige trainersdiploma's beschikt. Thomas Vermaelen voldoet aan het profiel, maar vooral Timmy Simons zou hoog op de lijst staan. Als speler deed hij een pak ervaring op, zowel bij de nationale ploeg als bij verschillende clubs in binnen- en buitenland. Bovendien bekleedde hij al bepaalde trainersfuncties. Binnen de KBVB wordt dan ook aangenomen dat Simons klaar is voor een job als TD, al blijft Vercauteren de voorkeur genieten.

Simons zou een goede TD zijn ...

Meest recent

Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

25
25
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

21
21
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

117
117
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

57
57
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

70
70
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

235
235
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

121
121
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

225
225
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

111
111
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

157
157
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

276
276
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

416
416
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

93
93
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

379
379
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

305
305
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

49
49
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

636
636
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

196
196
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

201
201
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

64
64
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

81
81
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

197
197
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

101
101

Meer sportnieuws