'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

door
'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

Club Brugge gaat door een moeilijke periode waarin het er maar niet in slaagt een wedstrijd te winnen. Het helpt niet dat nieuwe trainer Scott Parker zich nog volop aan het inpassen is en zijn kern nog lijkt te moeten leren kennen, waardoor hij nog geen zicht heeft op welke posities versterkt moeten worden. Dat maakt de wintermercato er niet makkelijker op. Een extra domper zou nog kunnen volgen met het vertrek van een sterkhouder.


Philippe Clement zou zowaar de boeman van zijn oude werkgever kunnen worden. De ex-trainer van Club is met zijn AS Monaco nog nadrukkelijk op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger, want hij zag op die positie deze winter sterkhouder Benoît Badiashile voor 40 miljoen euro naar Chelsea vertrekken. Er moet dus een vervanger gehaald worden, waarvoor eerder al de naam van Willian Pacho (Antwerp) viel.

Maar nu zou Clement dus ook in Brugge aanbeland zijn, want L'Equipe weet dat ook Abakar Sylla op het lijstje van Monaco figureert. De 20-jarige Ivoriaan maakte eind vorig seizoen zijn debuut in het A-elftal en brak deze jaargang helemaal door. Hij kwam in alle competities zeventien keer in actie en scoorde in de Champions League tegen Leverkusen. Er moet echter wel nog geschaafd worden aan de ruwe diamant, getuige zijn twee rode kaarten in de competitie.

POTENTIEEL
Maar bij Monaco halen ze wel graag diamanten en ze zijn zich in het Prinsdom bewust van het enorme potentieel van Sylla. Er zal echter een enorm bedrag op tafel moeten komen om Club te overtuigen om mee te werken aan een transfer, want in principe willen ze op Jan Breydel geen sterkhouders kwijt. Ze zitten bovendien in een sterke onderhandelingspositie, want Sylla heeft nog een contract tot 2026. Club betaalde in het najaar van 2021 amper 200.000 euro om hem binnen te halen en zijn waarde is nu al gestegen tot 9 miljoen euro. Club zal echter nog een pak meer willen vangen.

LEES OOK: Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Moet Club hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

25
25
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

519
519
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

76
76
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

120
120
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

381
381
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

55
55
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

108
108
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

72
72
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

64
64
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

59
59
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

123
123
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

137
137
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

195
195
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

104
104
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

279
279
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

98
98
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

194
194
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

139
139
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

80
80
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

254
254
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

228
228
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

206
206
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

593
593

Meer sportnieuws