'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

door
'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

Club Brugge gaat door een moeilijke periode waarin het er maar niet in slaagt een wedstrijd te winnen. Het helpt niet dat nieuwe trainer Scott Parker zich nog volop aan het inpassen is en zijn kern nog lijkt te moeten leren kennen, waardoor hij nog geen zicht heeft op welke posities versterkt moeten worden. Dat maakt de wintermercato er niet makkelijker op. Een extra domper zou nog kunnen volgen met het vertrek van een sterkhouder.


Philippe Clement zou zowaar de boeman van zijn oude werkgever kunnen worden. De ex-trainer van Club is met zijn AS Monaco nog nadrukkelijk op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger, want hij zag op die positie deze winter sterkhouder Benoît Badiashile voor 40 miljoen euro naar Chelsea vertrekken. Er moet dus een vervanger gehaald worden, waarvoor eerder al de naam van Willian Pacho (Antwerp) viel.

Maar nu zou Clement dus ook in Brugge aanbeland zijn, want L'Equipe weet dat ook Abakar Sylla op het lijstje van Monaco figureert. De 20-jarige Ivoriaan maakte eind vorig seizoen zijn debuut in het A-elftal en brak deze jaargang helemaal door. Hij kwam in alle competities zeventien keer in actie en scoorde in de Champions League tegen Leverkusen. Er moet echter wel nog geschaafd worden aan de ruwe diamant, getuige zijn twee rode kaarten in de competitie.

POTENTIEEL
Maar bij Monaco halen ze wel graag diamanten en ze zijn zich in het Prinsdom bewust van het enorme potentieel van Sylla. Er zal echter een enorm bedrag op tafel moeten komen om Club te overtuigen om mee te werken aan een transfer, want in principe willen ze op Jan Breydel geen sterkhouders kwijt. Ze zitten bovendien in een sterke onderhandelingspositie, want Sylla heeft nog een contract tot 2026. Club betaalde in het najaar van 2021 amper 200.000 euro om hem binnen te halen en zijn waarde is nu al gestegen tot 9 miljoen euro. Club zal echter nog een pak meer willen vangen.

LEES OOK: Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Moet Club hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

19
19
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

67
67
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

58
58
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

42
42
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

366
366
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

88
88
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

276
276
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

472
472
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

299
299
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

345
345
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

364
364
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

55
55
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

416
416
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

71
71
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

70
70
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

83
83
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

242
242
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

250
250
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

443
443
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

91
91
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

190
190
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

314
314
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

203
203
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

76
76
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

175
175

Meer sportnieuws