'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

979 stemmen
'Clement zet zijn zinnen op smaakmaker Club Brugge'

Club Brugge gaat door een moeilijke periode waarin het er maar niet in slaagt een wedstrijd te winnen. Het helpt niet dat nieuwe trainer Scott Parker zich nog volop aan het inpassen is en zijn kern nog lijkt te moeten leren kennen, waardoor hij nog geen zicht heeft op welke posities versterkt moeten worden. Dat maakt de wintermercato er niet makkelijker op. Een extra domper zou nog kunnen volgen met het vertrek van een sterkhouder.


Philippe Clement zou zowaar de boeman van zijn oude werkgever kunnen worden. De ex-trainer van Club is met zijn AS Monaco nog nadrukkelijk op zoek naar een linksvoetige centrale verdediger, want hij zag op die positie deze winter sterkhouder Benoît Badiashile voor 40 miljoen euro naar Chelsea vertrekken. Er moet dus een vervanger gehaald worden, waarvoor eerder al de naam van Willian Pacho (Antwerp) viel.

Maar nu zou Clement dus ook in Brugge aanbeland zijn, want L'Equipe weet dat ook Abakar Sylla op het lijstje van Monaco figureert. De 20-jarige Ivoriaan maakte eind vorig seizoen zijn debuut in het A-elftal en brak deze jaargang helemaal door. Hij kwam in alle competities zeventien keer in actie en scoorde in de Champions League tegen Leverkusen. Er moet echter wel nog geschaafd worden aan de ruwe diamant, getuige zijn twee rode kaarten in de competitie.

POTENTIEEL
Maar bij Monaco halen ze wel graag diamanten en ze zijn zich in het Prinsdom bewust van het enorme potentieel van Sylla. Er zal echter een enorm bedrag op tafel moeten komen om Club te overtuigen om mee te werken aan een transfer, want in principe willen ze op Jan Breydel geen sterkhouders kwijt. Ze zitten bovendien in een sterke onderhandelingspositie, want Sylla heeft nog een contract tot 2026. Club betaalde in het najaar van 2021 amper 200.000 euro om hem binnen te halen en zijn waarde is nu al gestegen tot 9 miljoen euro. Club zal echter nog een pak meer willen vangen.

LEES OOK: ‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Moet Club hem bij een goed bod laten vertrekken?

Meest recent

'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

42
42
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

380
380
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

79
79
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

467
467
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

159
159
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

435
435
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

135
135
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

45
45
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

129
129
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

131
131
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

602
602
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

480
480
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

199
199
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

64
64
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

44
44
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

167
167
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

590
590
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

219
219
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

101
101
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

185
185
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

46
46
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

755
755
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

130
130
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

147
147

Meer sportnieuws