'Anderlecht verliest topschutter: Silva dicht bij nieuwe club'

460
'Anderlecht verliest topschutter: Silva dicht bij nieuwe club'

RSC Anderlecht zal zich na de nederlaag tegen Zulte Waregem zo snel mogelijk moeten herpakken om niet volledig weg te zakken in het degradatiemoeras. Maar dat zal de recordkampioen zonder zijn topschutter van dit seizoen moeten doen. Fabio Silva is immers op weg naar de uitgang.


Dinsdagavond geraakte bekend dat de spits deze winter nog wil vertrekken. De Portugese huurling zou al een hele poos niet meer zo gelukkig zijn geweest bij RSCA. Zijn impact was dan ook al een tijdje beperkt geworden, steeds moeilijker vond hij de weg naar doel. Coach Brian Riemer was bovendien niet tevreden over zijn fysieke parameters. Naar verluidt kwam het na de clash op Club Brugge dan ook tot een hevige discussie tussen speler en trainer. Vervolgens zou Silva hebben aangegeven dat hij niet voor Anderlecht wil spelen.

En het lijkt erop dat de Portugese beloften-international zijn zin zal krijgen. Volgens verschillende bronnen, waaronder Eindhovens Dagblad, is de aanvaller goed op weg naar PSV. Na het vertrek van Cody Gakpo (Liverpool FC) en Noni Madueke (Chelsea FC), zijn de Eindhovenaren nadrukkelijk op zoek naar aanvallende versterking en daarbij zijn ze dus onder meer uitgekomen bij Silva. Die zou zelf ook openstaan voor een overgang naar het Philips Stadion.

ONDERHANDELINGEN LOPEN
Het wordt dus zaak om tot een akkoord te komen met de betrokken clubs. Momenteel zou er volop onderhandeld worden tussen Anderlecht en moederclub Wolverhampton, in de huurovereenkomst staat immers geen ontsnappingsclausule. RSCA zou dus recht hebben op een bepaalde vergoeding. Vervolgens moeten ook PSV en Wolves een schikking maken. De Engelsen willen niet weten van een definitieve transfer. PSV zou daarom op een huurbeurt van anderhalf seizoen mikken, zodat Silva geen korte termijn-aanwinst wordt.

LEES OOK: Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Anderlecht moet stoppen met dit soort huurconstructies ...

Meest recent

'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

9
9
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

138
138
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

13
13
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

293
293
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

566
566
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

53
53
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

22
22
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

494
494
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

203
203
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

986
986
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

206
206
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

307
307
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

246
246
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

147
147

Meer sportnieuws