Code rood bij Anderlecht: "Ideale mix voor degradatie"

door
Code rood bij Anderlecht:

RSC Anderlecht geraakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen, integendeel. Na de pijnlijke nederlaag van woensdagavond tegen Zulte Waregem, zakt RSCA zelfs stilaan weg in het degradatiemoeras. En voorlopig zijn er weinig indicaties om aan te nemen dat een ommekeer in de maak is.


Vermits KV Mechelen nog drie punten moet krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel 13de in het klassement. Dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de 15de in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. En vermist verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots wel erg reëel.

Zeker omdat de sportieve problemen bij Paars-Wit behoorlijk groot zijn. Woensdag liet de defensie zich bijvoorbeeld meermaals betrappen op dure fouten. Voorin ontbreekt het dan weer aan creativiteit en doeltreffendheid. "Je zit daar met heel jonge jongens zoals Stassin en Duranville. Bij Verschaeren en Amuzu heerst dan weer een gebrek aan scorend vermogen. Dus heel die ploeg zit met een gebrek aan vertrouwen, maar ook aan scorend vermogen. Dat lijkt me de ideale mix om in degradatiegevaar te komen", stelt analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

REEKSJE BROODNODIG
Nochtans kan RSCA de doelpunten goed gebruiken. Zo is er volgens De Bilde maar één oplossing voor de huidige malaise: zo snel mogelijk een reeksje overwinningen neerzetten. "Hoe je dit oplost? Door punten te pakken. Maar dat is dezer dagen niet zomaar evident bij Anderlecht. In die vier wedstrijden voor de Europese opdracht moet er een maximaal aan punten gehaald worden. Gebeurt dat niet, moet je pas echt rekening gaan houden met degradatie."

LEES OOK: Burgess aan rode kaart ontsnapt? De Bilde velt oordeel

Is Anderlecht momenteel een degradatiekandidaat volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

25
25
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

45
45
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

28
28
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

40
40
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

23
23
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

267
267
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

62
62
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

156
156
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

417
417
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

323
323
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

82
82
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

218
218
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

148
148
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

250
250
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

310
310
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

296
296
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

324
324
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

192
192
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

132
132
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

205
205
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

701
701
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

312
312
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

130
130
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

111
111
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

311
311

Meer sportnieuws