Code rood bij Anderlecht: "Ideale mix voor degradatie"

door
Code rood bij Anderlecht:

RSC Anderlecht geraakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen, integendeel. Na de pijnlijke nederlaag van woensdagavond tegen Zulte Waregem, zakt RSCA zelfs stilaan weg in het degradatiemoeras. En voorlopig zijn er weinig indicaties om aan te nemen dat een ommekeer in de maak is.


Vermits KV Mechelen nog drie punten moet krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel 13de in het klassement. Dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de 15de in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. En vermist verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots wel erg reëel.

Zeker omdat de sportieve problemen bij Paars-Wit behoorlijk groot zijn. Woensdag liet de defensie zich bijvoorbeeld meermaals betrappen op dure fouten. Voorin ontbreekt het dan weer aan creativiteit en doeltreffendheid. "Je zit daar met heel jonge jongens zoals Stassin en Duranville. Bij Verschaeren en Amuzu heerst dan weer een gebrek aan scorend vermogen. Dus heel die ploeg zit met een gebrek aan vertrouwen, maar ook aan scorend vermogen. Dat lijkt me de ideale mix om in degradatiegevaar te komen", stelt analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

REEKSJE BROODNODIG
Nochtans kan RSCA de doelpunten goed gebruiken. Zo is er volgens De Bilde maar één oplossing voor de huidige malaise: zo snel mogelijk een reeksje overwinningen neerzetten. "Hoe je dit oplost? Door punten te pakken. Maar dat is dezer dagen niet zomaar evident bij Anderlecht. In die vier wedstrijden voor de Europese opdracht moet er een maximaal aan punten gehaald worden. Gebeurt dat niet, moet je pas echt rekening gaan houden met degradatie."

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Is Anderlecht momenteel een degradatiekandidaat volgens u?

Meest recent

'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

1
1
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

11
11
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

71
71
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

69
69
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

132
132
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

65
65
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

324
324
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

75
75
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

206
206
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

196
196
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

82
82
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

199
199
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

512
512
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

121
121
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

65
65
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

577
577
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

406
406
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

34
34
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

74
74
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

103
103
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

570
570
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

455
455
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

161
161
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

49
49
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

128
128

Meer sportnieuws