Code rood bij Anderlecht: "Ideale mix voor degradatie"

door
Code rood bij Anderlecht:

RSC Anderlecht geraakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen, integendeel. Na de pijnlijke nederlaag van woensdagavond tegen Zulte Waregem, zakt RSCA zelfs stilaan weg in het degradatiemoeras. En voorlopig zijn er weinig indicaties om aan te nemen dat een ommekeer in de maak is.


Vermits KV Mechelen nog drie punten moet krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel 13de in het klassement. Dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de 15de in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. En vermist verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots wel erg reëel.

Zeker omdat de sportieve problemen bij Paars-Wit behoorlijk groot zijn. Woensdag liet de defensie zich bijvoorbeeld meermaals betrappen op dure fouten. Voorin ontbreekt het dan weer aan creativiteit en doeltreffendheid. "Je zit daar met heel jonge jongens zoals Stassin en Duranville. Bij Verschaeren en Amuzu heerst dan weer een gebrek aan scorend vermogen. Dus heel die ploeg zit met een gebrek aan vertrouwen, maar ook aan scorend vermogen. Dat lijkt me de ideale mix om in degradatiegevaar te komen", stelt analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

REEKSJE BROODNODIG
Nochtans kan RSCA de doelpunten goed gebruiken. Zo is er volgens De Bilde maar één oplossing voor de huidige malaise: zo snel mogelijk een reeksje overwinningen neerzetten. "Hoe je dit oplost? Door punten te pakken. Maar dat is dezer dagen niet zomaar evident bij Anderlecht. In die vier wedstrijden voor de Europese opdracht moet er een maximaal aan punten gehaald worden. Gebeurt dat niet, moet je pas echt rekening gaan houden met degradatie."

LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Is Anderlecht momenteel een degradatiekandidaat volgens u?

Meest recent

Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

11
11
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

79
79
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

107
107
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

72
72
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

46
46
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

104
104
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

39
39
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

249
249
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

365
365
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

114
114
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

199
199
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

428
428
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

210
210
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

189
189
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

269
269
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1785
1785
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

303
303
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

572
572
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1068
1068
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

274
274
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

349
349
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

748
748

Meer sportnieuws