Code rood bij Anderlecht: "Ideale mix voor degradatie"

door
Code rood bij Anderlecht:

RSC Anderlecht geraakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen, integendeel. Na de pijnlijke nederlaag van woensdagavond tegen Zulte Waregem, zakt RSCA zelfs stilaan weg in het degradatiemoeras. En voorlopig zijn er weinig indicaties om aan te nemen dat een ommekeer in de maak is.


Vermits KV Mechelen nog drie punten moet krijgen van in de gestaakte match tegen Charleroi, staat Paars-Wit momenteel 13de in het klassement. Dat terwijl de nummers 15 tot en met 18 dit seizoen degraderen. De kloof met de 15de in het klassement, nota bene het herboren Zulte Waregem, bedraagt slechts vijf punten. En vermist verschillende ploegen onderin een inhaalbeweging hebben ingezet, wordt het degradatiegevaar plots wel erg reëel.

Zeker omdat de sportieve problemen bij Paars-Wit behoorlijk groot zijn. Woensdag liet de defensie zich bijvoorbeeld meermaals betrappen op dure fouten. Voorin ontbreekt het dan weer aan creativiteit en doeltreffendheid. "Je zit daar met heel jonge jongens zoals Stassin en Duranville. Bij Verschaeren en Amuzu heerst dan weer een gebrek aan scorend vermogen. Dus heel die ploeg zit met een gebrek aan vertrouwen, maar ook aan scorend vermogen. Dat lijkt me de ideale mix om in degradatiegevaar te komen", stelt analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

REEKSJE BROODNODIG
Nochtans kan RSCA de doelpunten goed gebruiken. Zo is er volgens De Bilde maar één oplossing voor de huidige malaise: zo snel mogelijk een reeksje overwinningen neerzetten. "Hoe je dit oplost? Door punten te pakken. Maar dat is dezer dagen niet zomaar evident bij Anderlecht. In die vier wedstrijden voor de Europese opdracht moet er een maximaal aan punten gehaald worden. Gebeurt dat niet, moet je pas echt rekening gaan houden met degradatie."

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Is Anderlecht momenteel een degradatiekandidaat volgens u?

Meest recent

Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

1
1
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

2
2
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

145
145
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

262
262
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

36
36
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

54
54
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

253
253
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

213
213
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

136
136
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

32
32
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

258
258
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

112
112
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

320
320
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

195
195
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

251
251
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

255
255
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

366
366
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

65
65
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

180
180
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

133
133
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

257
257
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

200
200
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

221
221
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

27
27

Meer sportnieuws