'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

door
'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Zulte Waregem en wil dan koste wat kost de drie punten thuis houden. Maar coach Brian Riemer is andermaal genoodzaakt om te schuiven met zijn basispionnen. Fabio Silva zit namelijk niet in de selectie en is op weg naar de uitgang in het Lotto Park.


Net nu de commotie rond 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute ietwat lijkt gaan liggen, krijgt de recordkampioen te maken met een nieuw relletje. Dinsdagavond geraakte immers bekend dat clubtopschutter Fabio Silva deze winter nog wil vertrekken. De Portugese huurling zou al een hele poos niet meer zo gelukkig zijn geweest bij RSCA. Zijn impact was dan ook al een tijdje beperkt geworden, steeds moeilijker vond hij de weg naar doel. Maar vooral sinds de laatste trainerswissel werd de situatie gecompliceerd.

Brien Riemer eist van zijn aanvallers immers een hoge pressing en dus veel fysieke arbeid. Maar op de te volgen parameters was te zien hoe Silva steeds vaker in het rood ging, waardoor hij telkens vroegtijdig werd gewisseld. En dat zat de aanvaller dwars. Riemer vond dan weer dat de spits meer moet kunnen bijbrengen. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws kwam het na de clash op Club Brugge dan ook tot een hevige discussie tussen speler en trainer. Vervolgens zou Silva hebben aangegeven dat hij niet voor Anderlecht wil spelen.

VERGOEDING VOOR RSCA
Of de Portugees ook zijn zin zal krijgen, valt voorlopig af te wachten. Volgens SudPresse wordt het eerst zaak om een akkoord te vinden tussen Anderlecht en moederclub Wolverhampton. In de huurovereenkomst staat immers geen ontsnappingsclausule. RSCA zou dus recht hebben op een bepaalde vergoeding. Bovendien lijkt het geen slimme zet om een speler met tegenzin te dwingen om toch te bijven. Indien beide clubs een akkoord hebben bereikt, zullen de makelaars van Silva een nieuwe bestemming moeten vinden. Al heerst er wel de nodige interesse. Onder meer PSV, Real Sociedad en Sevilla FC worden genoemd.

LEES OOK: 'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Anderlecht moet hem verplichten te blijven ...

Meest recent

'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

9
9
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

14
14
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

221
221
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

90
90
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

181
181
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

21
21
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

172
172
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

210
210
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

251
251
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

277
277
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

78
78
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

256
256
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

190
190
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

197
197
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

204
204
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

235
235
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

207
207
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

368
368
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

300
300
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

60
60
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

621
621
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

226
226
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

499
499
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

349
349

Meer sportnieuws