'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

door
'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Zulte Waregem en wil dan koste wat kost de drie punten thuis houden. Maar coach Brian Riemer is andermaal genoodzaakt om te schuiven met zijn basispionnen. Fabio Silva zit namelijk niet in de selectie en is op weg naar de uitgang in het Lotto Park.


Net nu de commotie rond 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute ietwat lijkt gaan liggen, krijgt de recordkampioen te maken met een nieuw relletje. Dinsdagavond geraakte immers bekend dat clubtopschutter Fabio Silva deze winter nog wil vertrekken. De Portugese huurling zou al een hele poos niet meer zo gelukkig zijn geweest bij RSCA. Zijn impact was dan ook al een tijdje beperkt geworden, steeds moeilijker vond hij de weg naar doel. Maar vooral sinds de laatste trainerswissel werd de situatie gecompliceerd.

Brien Riemer eist van zijn aanvallers immers een hoge pressing en dus veel fysieke arbeid. Maar op de te volgen parameters was te zien hoe Silva steeds vaker in het rood ging, waardoor hij telkens vroegtijdig werd gewisseld. En dat zat de aanvaller dwars. Riemer vond dan weer dat de spits meer moet kunnen bijbrengen. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws kwam het na de clash op Club Brugge dan ook tot een hevige discussie tussen speler en trainer. Vervolgens zou Silva hebben aangegeven dat hij niet voor Anderlecht wil spelen.

VERGOEDING VOOR RSCA
Of de Portugees ook zijn zin zal krijgen, valt voorlopig af te wachten. Volgens SudPresse wordt het eerst zaak om een akkoord te vinden tussen Anderlecht en moederclub Wolverhampton. In de huurovereenkomst staat immers geen ontsnappingsclausule. RSCA zou dus recht hebben op een bepaalde vergoeding. Bovendien lijkt het geen slimme zet om een speler met tegenzin te dwingen om toch te bijven. Indien beide clubs een akkoord hebben bereikt, zullen de makelaars van Silva een nieuwe bestemming moeten vinden. Al heerst er wel de nodige interesse. Onder meer PSV, Real Sociedad en Sevilla FC worden genoemd.

LEES OOK: Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

Anderlecht moet hem verplichten te blijven ...

Meest recent

Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

13
13
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

39
39
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

36
36
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

96
96
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

88
88
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

59
59
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

41
41
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

82
82
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

294
294
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

180
180
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

265
265
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

113
113
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

192
192
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

257
257
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

563
563
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

224
224
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

214
214
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

113
113
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

402
402
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

311
311
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

295
295
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

451
451
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

99
99
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

196
196
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1327
1327

Meer sportnieuws