'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

door
'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Zulte Waregem en wil dan koste wat kost de drie punten thuis houden. Maar coach Brian Riemer is andermaal genoodzaakt om te schuiven met zijn basispionnen. Fabio Silva zit namelijk niet in de selectie en is op weg naar de uitgang in het Lotto Park.


Net nu de commotie rond 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute ietwat lijkt gaan liggen, krijgt de recordkampioen te maken met een nieuw relletje. Dinsdagavond geraakte immers bekend dat clubtopschutter Fabio Silva deze winter nog wil vertrekken. De Portugese huurling zou al een hele poos niet meer zo gelukkig zijn geweest bij RSCA. Zijn impact was dan ook al een tijdje beperkt geworden, steeds moeilijker vond hij de weg naar doel. Maar vooral sinds de laatste trainerswissel werd de situatie gecompliceerd.

Brien Riemer eist van zijn aanvallers immers een hoge pressing en dus veel fysieke arbeid. Maar op de te volgen parameters was te zien hoe Silva steeds vaker in het rood ging, waardoor hij telkens vroegtijdig werd gewisseld. En dat zat de aanvaller dwars. Riemer vond dan weer dat de spits meer moet kunnen bijbrengen. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws kwam het na de clash op Club Brugge dan ook tot een hevige discussie tussen speler en trainer. Vervolgens zou Silva hebben aangegeven dat hij niet voor Anderlecht wil spelen.

VERGOEDING VOOR RSCA
Of de Portugees ook zijn zin zal krijgen, valt voorlopig af te wachten. Volgens SudPresse wordt het eerst zaak om een akkoord te vinden tussen Anderlecht en moederclub Wolverhampton. In de huurovereenkomst staat immers geen ontsnappingsclausule. RSCA zou dus recht hebben op een bepaalde vergoeding. Bovendien lijkt het geen slimme zet om een speler met tegenzin te dwingen om toch te bijven. Indien beide clubs een akkoord hebben bereikt, zullen de makelaars van Silva een nieuwe bestemming moeten vinden. Al heerst er wel de nodige interesse. Onder meer PSV, Real Sociedad en Sevilla FC worden genoemd.

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

Anderlecht moet hem verplichten te blijven ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

22
22
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

49
49
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

284
284
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

64
64
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

84
84
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

56
56
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

200
200
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

48
48
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

211
211
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

166
166
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

102
102
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

169
169
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

249
249
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

146
146
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

221
221
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

585
585
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

335
335
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

353
353
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

310
310
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

361
361

Meer sportnieuws