'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

door
'Nieuw relletje op Anderlecht: details Silva-bom bekend'

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Zulte Waregem en wil dan koste wat kost de drie punten thuis houden. Maar coach Brian Riemer is andermaal genoodzaakt om te schuiven met zijn basispionnen. Fabio Silva zit namelijk niet in de selectie en is op weg naar de uitgang in het Lotto Park.


Net nu de commotie rond 'niet-uitvoerend' voorzitter Wouter Vandenhaute ietwat lijkt gaan liggen, krijgt de recordkampioen te maken met een nieuw relletje. Dinsdagavond geraakte immers bekend dat clubtopschutter Fabio Silva deze winter nog wil vertrekken. De Portugese huurling zou al een hele poos niet meer zo gelukkig zijn geweest bij RSCA. Zijn impact was dan ook al een tijdje beperkt geworden, steeds moeilijker vond hij de weg naar doel. Maar vooral sinds de laatste trainerswissel werd de situatie gecompliceerd.

Brien Riemer eist van zijn aanvallers immers een hoge pressing en dus veel fysieke arbeid. Maar op de te volgen parameters was te zien hoe Silva steeds vaker in het rood ging, waardoor hij telkens vroegtijdig werd gewisseld. En dat zat de aanvaller dwars. Riemer vond dan weer dat de spits meer moet kunnen bijbrengen. Volgens onder meer Het Laatste Nieuws kwam het na de clash op Club Brugge dan ook tot een hevige discussie tussen speler en trainer. Vervolgens zou Silva hebben aangegeven dat hij niet voor Anderlecht wil spelen.

VERGOEDING VOOR RSCA
Of de Portugees ook zijn zin zal krijgen, valt voorlopig af te wachten. Volgens SudPresse wordt het eerst zaak om een akkoord te vinden tussen Anderlecht en moederclub Wolverhampton. In de huurovereenkomst staat immers geen ontsnappingsclausule. RSCA zou dus recht hebben op een bepaalde vergoeding. Bovendien lijkt het geen slimme zet om een speler met tegenzin te dwingen om toch te bijven. Indien beide clubs een akkoord hebben bereikt, zullen de makelaars van Silva een nieuwe bestemming moeten vinden. Al heerst er wel de nodige interesse. Onder meer PSV, Real Sociedad en Sevilla FC worden genoemd.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Anderlecht moet hem verplichten te blijven ...

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

29
29
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

148
148
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

108
108
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

213
213
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

37
37
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

148
148
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

146
146
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

65
65
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

137
137
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

53
53
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

132
132
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

181
181
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

239
239
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

366
366
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

144
144
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

75
75
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

210
210
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

187
187
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

108
108
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

455
455
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

174
174
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

240
240
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

176
176
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

91
91

Meer sportnieuws