Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

1534
Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

Club Brugge stelde met Scott Parker een nieuwe hoofdcoach aan, en met Josef Bursik haalde het een nieuwe doelman. Maar veel meer nieuwe gezichten moeten er in januari niet verwacht worden in het Jan Breydelstadion. Enkel eventuele opportuniteiten op de transfermarkt zullen uiteraard wel onderzocht worden, net als de behoeftes die Parker zou zien in de huidige spelersgroep. Chiedozie Ogbene wordt volgens The Irish Edition alvast gelinkt aan de Belgische landskampioen. De Ierse international scoorde in maart nog een weergaloos doelpunt tegen de Rode Duivels.


OOK PARKER HEEFT ZIJN ZEGJE

Scott Parker wordt geen trainer naar Engels model. De nieuwe coach zal geen transfers regelen want daarvoor staat er al een indrukwekkende organisatie op poten bij Club Brugge. Parker moet zich vooral focussen op het team, maar volgens Vincent Mannaert kan de Engelsman wel advies en input geven op het transfervlak. “Hij zal het uiteraard wel kunnen aangeven als hij na twee à drie weken analyseren ergens een behoefte ziet”, aldus de algemeen manager van Club Brugge begin dit jaar in een interview Het Nieuwsblad.

Intern is het geloof aanwezig dat Club Brugge qua kwaliteit in de kern goed zit, maar als de West-Vlamingen zich zullen kunnen verbeteren, dan zullen ze bepaalde opportuniteiten niet laten liggen. Zo werd Josef Bursik vorige week aangetrokken als de back-up voor Simon Mignolet, de 22-jarige doelman heeft meer dan voldoende kwaliteit om ook een sportieve rol van betekenis te spelen. Bursik heeft meer ervaring en is een meer afgewerkt product dan de huidige nummer twee Senne Lammens, die goed op weg is naar Leeds United.



Josef Bursik is bovendien ook een oude bekende van Scott Parker. Beide heren zijn geboren in Lambeth, terwijl Parker hem eind vorig seizoen al wilde halen naar Bournemouth. De coach Brugge kan dus wel degelijk zijn invloed laten gelden op het transferbeleid van Club Brugge. Het zou dus ook zomaar eens kunnen dat Parker een voorstander is van de komst van Chidozie Ogbene (Rotherham United). De 25-jarige aanvaller speelde meer dan honderd wedstrijden in de Championship en League One gecombineerd en is ook geen onbekende voor Parker.

ELECTRIC OGBENE

Misschien doet de naam van Chidozie Ogbene ook wel een belletje rinkelen bij u? De polyvalente aanvaller was in maart vorig nog de grote uitblinker in de oefeninterland met Ierland tegen België. Ogbene, geboren in Lagos, Nigeria, scoorde toen een doelpunt met heerlijke omhaal (zie video onderaan) en hij gaf bovendien ook nog eens een assist. De fysiek sterke Ogbene kreeg toen grote lof vanuit alle kanten en hij bevestigde die knappe prestatie met Ierland ook op het clubniveau met meerdere goede wedstrijden bij Rotherham United.

De snelle en ‘electric’ Chidozie Ogbene kwam daarmee zelfs op de radar terecht van verschillende Premier League clubs, alsook op die van Club Brugge, Middlesbrough, Millwall en Swansea. Ook zijn enorme polyvalentie speelt daar een belangrijke rol in, want de tienvoudige Ierse international kan op verschillende posities uit de voeten: als flankaanvaller, wingback en zelfs als centrale spits. Op elk van die posities kan Ogbene het verschil maken met zijn indrukwekkende snelheid en progressie met de bal aan de voet.



Met die kwaliteiten zorgt de 25-jarige constant voor dreiging in de verdediging van de tegenstander, maar anderzijds moet Chidozie Ogbene wel nog doeltreffender worden. “Ik geef veel energie. Ik denk dat veel coaches mij graag hebben door mijn snelheid en kracht”, zei de aanvaller eerder dit seizoen in de Britse pers. Al beseft Ogbene dat hij nog moet werken aan zijn statistieken en doelgerichtheid. “Daar moet ik mij nog in verbeteren. Ik kijk naar mijn stats en ik stel vast dat ik per wedstrijd niet genoeg doelpogingen onderneem”.

PREMIER LEAGUE-MATERIAAL

Maar daarin heeft Chidozie Ogbene ondertussen al heel wat vooruitgang geboekt. Hij telt dit seizoen reeds acht beslissende acties (zes goals en twee assists), waarmee hij zijn persoonlijk record van elf beslissende acties in de Championship wellicht zal breken. Stephan Elliot, ex-international van Ierland, ziet de aanvaller op termijn zelfs meedraaien in de Premier League. “Met zijn profiel is hij meer dan capabel om op een hoger niveau te spelen”, zei Elliot in de RTE Soccer Podcast.

“Hij is fysiek erg sterk, atletisch en hij straalt nu ook veel zelfvertrouwen uit. Ik denk dat veel clubs hem bekijken als een potentiële aanwinst, zelfs clubs uit de Premier League. Daar zou ik nu aan denken op basis van zijn impact op het internationale voetbal (met de Ierse nationale ploeg, red.) en zijn specifieke speelstijl. Al zeg ik natuurlijk niet dat hij zeker en vast naar de Premier League zal trekken. Ook andere Championship clubs kunnen hem oppikken.”



Ex-Duits international Dietmar ‘Didi’ Hamann gelooft eveneens dat Chidozie Ogbene een rol van betekenis kan spelen in de Premier League. “Hij is een erg krachtige speler en hij kan een meerwaarde zijn voor veel clubs. Hij blinkt echt uit in het laatste jaar.” Ook de Ierse legende John Giles (69 caps) is vol lof over het doelwit van Club Brugge. “Deze jongen heeft echt een uitstekende attitude. Hij jaagt, hij loopt en hij scoort doelpunten. Hij is echt een aanwinst voor ons (de Ierse nationale ploeg, red.).”
 

LEES OOK: ‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Club Brugge moet Ogbene halen

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

22
22
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

15
15
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

17
17
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

49
49
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

27
27
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

70
70
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

71
71
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

80
80
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

59
59
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

131
131
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

192
192
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

500
500
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

34
34
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

91
91
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

338
338
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

107
107
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

140
140
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

127
127
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

239
239
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

42
42
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

647
647
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

38
38
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws