Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

1534 stemmen
Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

Club Brugge stelde met Scott Parker een nieuwe hoofdcoach aan, en met Josef Bursik haalde het een nieuwe doelman. Maar veel meer nieuwe gezichten moeten er in januari niet verwacht worden in het Jan Breydelstadion. Enkel eventuele opportuniteiten op de transfermarkt zullen uiteraard wel onderzocht worden, net als de behoeftes die Parker zou zien in de huidige spelersgroep. Chiedozie Ogbene wordt volgens The Irish Edition alvast gelinkt aan de Belgische landskampioen. De Ierse international scoorde in maart nog een weergaloos doelpunt tegen de Rode Duivels.


OOK PARKER HEEFT ZIJN ZEGJE

Scott Parker wordt geen trainer naar Engels model. De nieuwe coach zal geen transfers regelen want daarvoor staat er al een indrukwekkende organisatie op poten bij Club Brugge. Parker moet zich vooral focussen op het team, maar volgens Vincent Mannaert kan de Engelsman wel advies en input geven op het transfervlak. “Hij zal het uiteraard wel kunnen aangeven als hij na twee à drie weken analyseren ergens een behoefte ziet”, aldus de algemeen manager van Club Brugge begin dit jaar in een interview Het Nieuwsblad.

Intern is het geloof aanwezig dat Club Brugge qua kwaliteit in de kern goed zit, maar als de West-Vlamingen zich zullen kunnen verbeteren, dan zullen ze bepaalde opportuniteiten niet laten liggen. Zo werd Josef Bursik vorige week aangetrokken als de back-up voor Simon Mignolet, de 22-jarige doelman heeft meer dan voldoende kwaliteit om ook een sportieve rol van betekenis te spelen. Bursik heeft meer ervaring en is een meer afgewerkt product dan de huidige nummer twee Senne Lammens, die goed op weg is naar Leeds United.



Josef Bursik is bovendien ook een oude bekende van Scott Parker. Beide heren zijn geboren in Lambeth, terwijl Parker hem eind vorig seizoen al wilde halen naar Bournemouth. De coach Brugge kan dus wel degelijk zijn invloed laten gelden op het transferbeleid van Club Brugge. Het zou dus ook zomaar eens kunnen dat Parker een voorstander is van de komst van Chidozie Ogbene (Rotherham United). De 25-jarige aanvaller speelde meer dan honderd wedstrijden in de Championship en League One gecombineerd en is ook geen onbekende voor Parker.

ELECTRIC OGBENE

Misschien doet de naam van Chidozie Ogbene ook wel een belletje rinkelen bij u? De polyvalente aanvaller was in maart vorig nog de grote uitblinker in de oefeninterland met Ierland tegen België. Ogbene, geboren in Lagos, Nigeria, scoorde toen een doelpunt met heerlijke omhaal (zie video onderaan) en hij gaf bovendien ook nog eens een assist. De fysiek sterke Ogbene kreeg toen grote lof vanuit alle kanten en hij bevestigde die knappe prestatie met Ierland ook op het clubniveau met meerdere goede wedstrijden bij Rotherham United.

De snelle en ‘electric’ Chidozie Ogbene kwam daarmee zelfs op de radar terecht van verschillende Premier League clubs, alsook op die van Club Brugge, Middlesbrough, Millwall en Swansea. Ook zijn enorme polyvalentie speelt daar een belangrijke rol in, want de tienvoudige Ierse international kan op verschillende posities uit de voeten: als flankaanvaller, wingback en zelfs als centrale spits. Op elk van die posities kan Ogbene het verschil maken met zijn indrukwekkende snelheid en progressie met de bal aan de voet.



Met die kwaliteiten zorgt de 25-jarige constant voor dreiging in de verdediging van de tegenstander, maar anderzijds moet Chidozie Ogbene wel nog doeltreffender worden. “Ik geef veel energie. Ik denk dat veel coaches mij graag hebben door mijn snelheid en kracht”, zei de aanvaller eerder dit seizoen in de Britse pers. Al beseft Ogbene dat hij nog moet werken aan zijn statistieken en doelgerichtheid. “Daar moet ik mij nog in verbeteren. Ik kijk naar mijn stats en ik stel vast dat ik per wedstrijd niet genoeg doelpogingen onderneem”.

PREMIER LEAGUE-MATERIAAL

Maar daarin heeft Chidozie Ogbene ondertussen al heel wat vooruitgang geboekt. Hij telt dit seizoen reeds acht beslissende acties (zes goals en twee assists), waarmee hij zijn persoonlijk record van elf beslissende acties in de Championship wellicht zal breken. Stephan Elliot, ex-international van Ierland, ziet de aanvaller op termijn zelfs meedraaien in de Premier League. “Met zijn profiel is hij meer dan capabel om op een hoger niveau te spelen”, zei Elliot in de RTE Soccer Podcast.

“Hij is fysiek erg sterk, atletisch en hij straalt nu ook veel zelfvertrouwen uit. Ik denk dat veel clubs hem bekijken als een potentiële aanwinst, zelfs clubs uit de Premier League. Daar zou ik nu aan denken op basis van zijn impact op het internationale voetbal (met de Ierse nationale ploeg, red.) en zijn specifieke speelstijl. Al zeg ik natuurlijk niet dat hij zeker en vast naar de Premier League zal trekken. Ook andere Championship clubs kunnen hem oppikken.”



Ex-Duits international Dietmar ‘Didi’ Hamann gelooft eveneens dat Chidozie Ogbene een rol van betekenis kan spelen in de Premier League. “Hij is een erg krachtige speler en hij kan een meerwaarde zijn voor veel clubs. Hij blinkt echt uit in het laatste jaar.” Ook de Ierse legende John Giles (69 caps) is vol lof over het doelwit van Club Brugge. “Deze jongen heeft echt een uitstekende attitude. Hij jaagt, hij loopt en hij scoort doelpunten. Hij is echt een aanwinst voor ons (de Ierse nationale ploeg, red.).”
 

LEES OOK: 'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

Club Brugge moet Ogbene halen

Meest recent

Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

5
5
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

282
282
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

61
61
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

419
419
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

238
238
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

365
365
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

384
384
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

66
66
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

661
661
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

326
326
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1000
1000
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

214
214
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1106
1106
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

472
472
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

201
201
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1297
1297
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

517
517
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1302
1302
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

182
182
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

673
673
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

624
624
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

436
436
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

426
426
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

982
982

Meer sportnieuws