Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

1534 stemmen
Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

Club Brugge stelde met Scott Parker een nieuwe hoofdcoach aan, en met Josef Bursik haalde het een nieuwe doelman. Maar veel meer nieuwe gezichten moeten er in januari niet verwacht worden in het Jan Breydelstadion. Enkel eventuele opportuniteiten op de transfermarkt zullen uiteraard wel onderzocht worden, net als de behoeftes die Parker zou zien in de huidige spelersgroep. Chiedozie Ogbene wordt volgens The Irish Edition alvast gelinkt aan de Belgische landskampioen. De Ierse international scoorde in maart nog een weergaloos doelpunt tegen de Rode Duivels.


OOK PARKER HEEFT ZIJN ZEGJE

Scott Parker wordt geen trainer naar Engels model. De nieuwe coach zal geen transfers regelen want daarvoor staat er al een indrukwekkende organisatie op poten bij Club Brugge. Parker moet zich vooral focussen op het team, maar volgens Vincent Mannaert kan de Engelsman wel advies en input geven op het transfervlak. “Hij zal het uiteraard wel kunnen aangeven als hij na twee à drie weken analyseren ergens een behoefte ziet”, aldus de algemeen manager van Club Brugge begin dit jaar in een interview Het Nieuwsblad.

Intern is het geloof aanwezig dat Club Brugge qua kwaliteit in de kern goed zit, maar als de West-Vlamingen zich zullen kunnen verbeteren, dan zullen ze bepaalde opportuniteiten niet laten liggen. Zo werd Josef Bursik vorige week aangetrokken als de back-up voor Simon Mignolet, de 22-jarige doelman heeft meer dan voldoende kwaliteit om ook een sportieve rol van betekenis te spelen. Bursik heeft meer ervaring en is een meer afgewerkt product dan de huidige nummer twee Senne Lammens, die goed op weg is naar Leeds United.



Josef Bursik is bovendien ook een oude bekende van Scott Parker. Beide heren zijn geboren in Lambeth, terwijl Parker hem eind vorig seizoen al wilde halen naar Bournemouth. De coach Brugge kan dus wel degelijk zijn invloed laten gelden op het transferbeleid van Club Brugge. Het zou dus ook zomaar eens kunnen dat Parker een voorstander is van de komst van Chidozie Ogbene (Rotherham United). De 25-jarige aanvaller speelde meer dan honderd wedstrijden in de Championship en League One gecombineerd en is ook geen onbekende voor Parker.

ELECTRIC OGBENE

Misschien doet de naam van Chidozie Ogbene ook wel een belletje rinkelen bij u? De polyvalente aanvaller was in maart vorig nog de grote uitblinker in de oefeninterland met Ierland tegen België. Ogbene, geboren in Lagos, Nigeria, scoorde toen een doelpunt met heerlijke omhaal (zie video onderaan) en hij gaf bovendien ook nog eens een assist. De fysiek sterke Ogbene kreeg toen grote lof vanuit alle kanten en hij bevestigde die knappe prestatie met Ierland ook op het clubniveau met meerdere goede wedstrijden bij Rotherham United.

De snelle en ‘electric’ Chidozie Ogbene kwam daarmee zelfs op de radar terecht van verschillende Premier League clubs, alsook op die van Club Brugge, Middlesbrough, Millwall en Swansea. Ook zijn enorme polyvalentie speelt daar een belangrijke rol in, want de tienvoudige Ierse international kan op verschillende posities uit de voeten: als flankaanvaller, wingback en zelfs als centrale spits. Op elk van die posities kan Ogbene het verschil maken met zijn indrukwekkende snelheid en progressie met de bal aan de voet.



Met die kwaliteiten zorgt de 25-jarige constant voor dreiging in de verdediging van de tegenstander, maar anderzijds moet Chidozie Ogbene wel nog doeltreffender worden. “Ik geef veel energie. Ik denk dat veel coaches mij graag hebben door mijn snelheid en kracht”, zei de aanvaller eerder dit seizoen in de Britse pers. Al beseft Ogbene dat hij nog moet werken aan zijn statistieken en doelgerichtheid. “Daar moet ik mij nog in verbeteren. Ik kijk naar mijn stats en ik stel vast dat ik per wedstrijd niet genoeg doelpogingen onderneem”.

PREMIER LEAGUE-MATERIAAL

Maar daarin heeft Chidozie Ogbene ondertussen al heel wat vooruitgang geboekt. Hij telt dit seizoen reeds acht beslissende acties (zes goals en twee assists), waarmee hij zijn persoonlijk record van elf beslissende acties in de Championship wellicht zal breken. Stephan Elliot, ex-international van Ierland, ziet de aanvaller op termijn zelfs meedraaien in de Premier League. “Met zijn profiel is hij meer dan capabel om op een hoger niveau te spelen”, zei Elliot in de RTE Soccer Podcast.

“Hij is fysiek erg sterk, atletisch en hij straalt nu ook veel zelfvertrouwen uit. Ik denk dat veel clubs hem bekijken als een potentiële aanwinst, zelfs clubs uit de Premier League. Daar zou ik nu aan denken op basis van zijn impact op het internationale voetbal (met de Ierse nationale ploeg, red.) en zijn specifieke speelstijl. Al zeg ik natuurlijk niet dat hij zeker en vast naar de Premier League zal trekken. Ook andere Championship clubs kunnen hem oppikken.”



Ex-Duits international Dietmar ‘Didi’ Hamann gelooft eveneens dat Chidozie Ogbene een rol van betekenis kan spelen in de Premier League. “Hij is een erg krachtige speler en hij kan een meerwaarde zijn voor veel clubs. Hij blinkt echt uit in het laatste jaar.” Ook de Ierse legende John Giles (69 caps) is vol lof over het doelwit van Club Brugge. “Deze jongen heeft echt een uitstekende attitude. Hij jaagt, hij loopt en hij scoort doelpunten. Hij is echt een aanwinst voor ons (de Ierse nationale ploeg, red.).”
 

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

Club Brugge moet Ogbene halen

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

3
3
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

26
26
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

177
177
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

131
131
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

192
192
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

606
606
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

408
408
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

275
275
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

245
245
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

107
107
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

147
147
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

579
579
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

293
293
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

87
87
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

218
218
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

117
117
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

395
395
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

92
92
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

43
43
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

630
630
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

668
668
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

133
133
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

308
308

Meer sportnieuws