Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

1534 stemmen
Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

Club Brugge stelde met Scott Parker een nieuwe hoofdcoach aan, en met Josef Bursik haalde het een nieuwe doelman. Maar veel meer nieuwe gezichten moeten er in januari niet verwacht worden in het Jan Breydelstadion. Enkel eventuele opportuniteiten op de transfermarkt zullen uiteraard wel onderzocht worden, net als de behoeftes die Parker zou zien in de huidige spelersgroep. Chiedozie Ogbene wordt volgens The Irish Edition alvast gelinkt aan de Belgische landskampioen. De Ierse international scoorde in maart nog een weergaloos doelpunt tegen de Rode Duivels.


OOK PARKER HEEFT ZIJN ZEGJE

Scott Parker wordt geen trainer naar Engels model. De nieuwe coach zal geen transfers regelen want daarvoor staat er al een indrukwekkende organisatie op poten bij Club Brugge. Parker moet zich vooral focussen op het team, maar volgens Vincent Mannaert kan de Engelsman wel advies en input geven op het transfervlak. “Hij zal het uiteraard wel kunnen aangeven als hij na twee à drie weken analyseren ergens een behoefte ziet”, aldus de algemeen manager van Club Brugge begin dit jaar in een interview Het Nieuwsblad.

Intern is het geloof aanwezig dat Club Brugge qua kwaliteit in de kern goed zit, maar als de West-Vlamingen zich zullen kunnen verbeteren, dan zullen ze bepaalde opportuniteiten niet laten liggen. Zo werd Josef Bursik vorige week aangetrokken als de back-up voor Simon Mignolet, de 22-jarige doelman heeft meer dan voldoende kwaliteit om ook een sportieve rol van betekenis te spelen. Bursik heeft meer ervaring en is een meer afgewerkt product dan de huidige nummer twee Senne Lammens, die goed op weg is naar Leeds United.



Josef Bursik is bovendien ook een oude bekende van Scott Parker. Beide heren zijn geboren in Lambeth, terwijl Parker hem eind vorig seizoen al wilde halen naar Bournemouth. De coach Brugge kan dus wel degelijk zijn invloed laten gelden op het transferbeleid van Club Brugge. Het zou dus ook zomaar eens kunnen dat Parker een voorstander is van de komst van Chidozie Ogbene (Rotherham United). De 25-jarige aanvaller speelde meer dan honderd wedstrijden in de Championship en League One gecombineerd en is ook geen onbekende voor Parker.

ELECTRIC OGBENE

Misschien doet de naam van Chidozie Ogbene ook wel een belletje rinkelen bij u? De polyvalente aanvaller was in maart vorig nog de grote uitblinker in de oefeninterland met Ierland tegen België. Ogbene, geboren in Lagos, Nigeria, scoorde toen een doelpunt met heerlijke omhaal (zie video onderaan) en hij gaf bovendien ook nog eens een assist. De fysiek sterke Ogbene kreeg toen grote lof vanuit alle kanten en hij bevestigde die knappe prestatie met Ierland ook op het clubniveau met meerdere goede wedstrijden bij Rotherham United.

De snelle en ‘electric’ Chidozie Ogbene kwam daarmee zelfs op de radar terecht van verschillende Premier League clubs, alsook op die van Club Brugge, Middlesbrough, Millwall en Swansea. Ook zijn enorme polyvalentie speelt daar een belangrijke rol in, want de tienvoudige Ierse international kan op verschillende posities uit de voeten: als flankaanvaller, wingback en zelfs als centrale spits. Op elk van die posities kan Ogbene het verschil maken met zijn indrukwekkende snelheid en progressie met de bal aan de voet.



Met die kwaliteiten zorgt de 25-jarige constant voor dreiging in de verdediging van de tegenstander, maar anderzijds moet Chidozie Ogbene wel nog doeltreffender worden. “Ik geef veel energie. Ik denk dat veel coaches mij graag hebben door mijn snelheid en kracht”, zei de aanvaller eerder dit seizoen in de Britse pers. Al beseft Ogbene dat hij nog moet werken aan zijn statistieken en doelgerichtheid. “Daar moet ik mij nog in verbeteren. Ik kijk naar mijn stats en ik stel vast dat ik per wedstrijd niet genoeg doelpogingen onderneem”.

PREMIER LEAGUE-MATERIAAL

Maar daarin heeft Chidozie Ogbene ondertussen al heel wat vooruitgang geboekt. Hij telt dit seizoen reeds acht beslissende acties (zes goals en twee assists), waarmee hij zijn persoonlijk record van elf beslissende acties in de Championship wellicht zal breken. Stephan Elliot, ex-international van Ierland, ziet de aanvaller op termijn zelfs meedraaien in de Premier League. “Met zijn profiel is hij meer dan capabel om op een hoger niveau te spelen”, zei Elliot in de RTE Soccer Podcast.

“Hij is fysiek erg sterk, atletisch en hij straalt nu ook veel zelfvertrouwen uit. Ik denk dat veel clubs hem bekijken als een potentiële aanwinst, zelfs clubs uit de Premier League. Daar zou ik nu aan denken op basis van zijn impact op het internationale voetbal (met de Ierse nationale ploeg, red.) en zijn specifieke speelstijl. Al zeg ik natuurlijk niet dat hij zeker en vast naar de Premier League zal trekken. Ook andere Championship clubs kunnen hem oppikken.”



Ex-Duits international Dietmar ‘Didi’ Hamann gelooft eveneens dat Chidozie Ogbene een rol van betekenis kan spelen in de Premier League. “Hij is een erg krachtige speler en hij kan een meerwaarde zijn voor veel clubs. Hij blinkt echt uit in het laatste jaar.” Ook de Ierse legende John Giles (69 caps) is vol lof over het doelwit van Club Brugge. “Deze jongen heeft echt een uitstekende attitude. Hij jaagt, hij loopt en hij scoort doelpunten. Hij is echt een aanwinst voor ons (de Ierse nationale ploeg, red.).”
 

LEES OOK: ‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge moet Ogbene halen

Meest recent

‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

45
45
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

116
116
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

46
46
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

68
68
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

437
437
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

221
221
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

195
195
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

243
243
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

296
296
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

65
65
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

505
505
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

78
78
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

631
631
'Anderlecht zet alles op alles voor toptransfer'

RSC Anderlecht speelt donderdag tegen Hammarby en dat met een ploeg die ten opzichte van een jaar ...

681
681
Standard en Beveren ronden transfer officieel af

Bij SK Beveren komt er schot in de zaak. Nadat de club zekerheid kreeg over de nabije toekomst van ...

153
153
OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Bij OH Leuven zijn ze de laatste dagen bijzonder actief op de transfermarkt. Ze hebben nog een ...

119
119
Lionel Messi deelt hartverscheurende boodschap na finale

De ontgoocheling is nog lang niet verteerd. Eén dag na de verloren WK-finale heeft de grote ...

376
376
Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

656
656
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

1060
1060
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

462
462
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

516
516
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

452
452
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

1019
1019
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

484
484
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

245
245

Meer sportnieuws