Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

1534 stemmen
Boeman Rode Duivels op weg naar Club Brugge

Club Brugge stelde met Scott Parker een nieuwe hoofdcoach aan, en met Josef Bursik haalde het een nieuwe doelman. Maar veel meer nieuwe gezichten moeten er in januari niet verwacht worden in het Jan Breydelstadion. Enkel eventuele opportuniteiten op de transfermarkt zullen uiteraard wel onderzocht worden, net als de behoeftes die Parker zou zien in de huidige spelersgroep. Chiedozie Ogbene wordt volgens The Irish Edition alvast gelinkt aan de Belgische landskampioen. De Ierse international scoorde in maart nog een weergaloos doelpunt tegen de Rode Duivels.


OOK PARKER HEEFT ZIJN ZEGJE

Scott Parker wordt geen trainer naar Engels model. De nieuwe coach zal geen transfers regelen want daarvoor staat er al een indrukwekkende organisatie op poten bij Club Brugge. Parker moet zich vooral focussen op het team, maar volgens Vincent Mannaert kan de Engelsman wel advies en input geven op het transfervlak. “Hij zal het uiteraard wel kunnen aangeven als hij na twee à drie weken analyseren ergens een behoefte ziet”, aldus de algemeen manager van Club Brugge begin dit jaar in een interview Het Nieuwsblad.

Intern is het geloof aanwezig dat Club Brugge qua kwaliteit in de kern goed zit, maar als de West-Vlamingen zich zullen kunnen verbeteren, dan zullen ze bepaalde opportuniteiten niet laten liggen. Zo werd Josef Bursik vorige week aangetrokken als de back-up voor Simon Mignolet, de 22-jarige doelman heeft meer dan voldoende kwaliteit om ook een sportieve rol van betekenis te spelen. Bursik heeft meer ervaring en is een meer afgewerkt product dan de huidige nummer twee Senne Lammens, die goed op weg is naar Leeds United.



Josef Bursik is bovendien ook een oude bekende van Scott Parker. Beide heren zijn geboren in Lambeth, terwijl Parker hem eind vorig seizoen al wilde halen naar Bournemouth. De coach Brugge kan dus wel degelijk zijn invloed laten gelden op het transferbeleid van Club Brugge. Het zou dus ook zomaar eens kunnen dat Parker een voorstander is van de komst van Chidozie Ogbene (Rotherham United). De 25-jarige aanvaller speelde meer dan honderd wedstrijden in de Championship en League One gecombineerd en is ook geen onbekende voor Parker.

ELECTRIC OGBENE

Misschien doet de naam van Chidozie Ogbene ook wel een belletje rinkelen bij u? De polyvalente aanvaller was in maart vorig nog de grote uitblinker in de oefeninterland met Ierland tegen België. Ogbene, geboren in Lagos, Nigeria, scoorde toen een doelpunt met heerlijke omhaal (zie video onderaan) en hij gaf bovendien ook nog eens een assist. De fysiek sterke Ogbene kreeg toen grote lof vanuit alle kanten en hij bevestigde die knappe prestatie met Ierland ook op het clubniveau met meerdere goede wedstrijden bij Rotherham United.

De snelle en ‘electric’ Chidozie Ogbene kwam daarmee zelfs op de radar terecht van verschillende Premier League clubs, alsook op die van Club Brugge, Middlesbrough, Millwall en Swansea. Ook zijn enorme polyvalentie speelt daar een belangrijke rol in, want de tienvoudige Ierse international kan op verschillende posities uit de voeten: als flankaanvaller, wingback en zelfs als centrale spits. Op elk van die posities kan Ogbene het verschil maken met zijn indrukwekkende snelheid en progressie met de bal aan de voet.



Met die kwaliteiten zorgt de 25-jarige constant voor dreiging in de verdediging van de tegenstander, maar anderzijds moet Chidozie Ogbene wel nog doeltreffender worden. “Ik geef veel energie. Ik denk dat veel coaches mij graag hebben door mijn snelheid en kracht”, zei de aanvaller eerder dit seizoen in de Britse pers. Al beseft Ogbene dat hij nog moet werken aan zijn statistieken en doelgerichtheid. “Daar moet ik mij nog in verbeteren. Ik kijk naar mijn stats en ik stel vast dat ik per wedstrijd niet genoeg doelpogingen onderneem”.

PREMIER LEAGUE-MATERIAAL

Maar daarin heeft Chidozie Ogbene ondertussen al heel wat vooruitgang geboekt. Hij telt dit seizoen reeds acht beslissende acties (zes goals en twee assists), waarmee hij zijn persoonlijk record van elf beslissende acties in de Championship wellicht zal breken. Stephan Elliot, ex-international van Ierland, ziet de aanvaller op termijn zelfs meedraaien in de Premier League. “Met zijn profiel is hij meer dan capabel om op een hoger niveau te spelen”, zei Elliot in de RTE Soccer Podcast.

“Hij is fysiek erg sterk, atletisch en hij straalt nu ook veel zelfvertrouwen uit. Ik denk dat veel clubs hem bekijken als een potentiële aanwinst, zelfs clubs uit de Premier League. Daar zou ik nu aan denken op basis van zijn impact op het internationale voetbal (met de Ierse nationale ploeg, red.) en zijn specifieke speelstijl. Al zeg ik natuurlijk niet dat hij zeker en vast naar de Premier League zal trekken. Ook andere Championship clubs kunnen hem oppikken.”



Ex-Duits international Dietmar ‘Didi’ Hamann gelooft eveneens dat Chidozie Ogbene een rol van betekenis kan spelen in de Premier League. “Hij is een erg krachtige speler en hij kan een meerwaarde zijn voor veel clubs. Hij blinkt echt uit in het laatste jaar.” Ook de Ierse legende John Giles (69 caps) is vol lof over het doelwit van Club Brugge. “Deze jongen heeft echt een uitstekende attitude. Hij jaagt, hij loopt en hij scoort doelpunten. Hij is echt een aanwinst voor ons (de Ierse nationale ploeg, red.).”
 

LEES OOK: 'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge moet Ogbene halen

Meest recent

'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

62
62
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

15
15
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

22
22
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

29
29
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

376
376
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

131
131
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

378
378
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

106
106
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

98
98
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

567
567
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

58
58
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

247
247
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

88
88
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

43
43
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

308
308
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

129
129
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

462
462
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

396
396
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

198
198
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

142
142
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

305
305
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

549
549
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

286
286

Meer sportnieuws