Verbazing over toptransfer Club Brugge

893
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

29
29
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

22
22
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

32
32
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

29
29
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

21
21
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

277
277
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

60
60
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

109
109
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

367
367
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

244
244
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

400
400
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

251
251
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

95
95
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

210
210
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

167
167
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

546
546
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

366
366
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

232
232
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

389
389
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

228
228
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

342
342
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

84
84
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

77
77
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

87
87

Meer sportnieuws