Verbazing over toptransfer Club Brugge

door
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: ‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

13
13
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

97
97
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

24
24
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

147
147
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

72
72
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

36
36
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

55
55
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

284
284
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

128
128
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

304
304
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

452
452
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

293
293
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

114
114
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

178
178
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

291
291
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

301
301
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

275
275
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

133
133
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

880
880
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

455
455
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

241
241
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

108
108
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

170
170
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

219
219

Meer sportnieuws