Verbazing over toptransfer Club Brugge

893 stemmen
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

1
1
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

6
6
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

72
72
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

344
344
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

413
413
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

122
122
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

72
72
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

71
71
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

144
144
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

66
66
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

104
104
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

380
380
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

182
182
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

104
104
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

318
318
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

166
166
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

72
72
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

842
842
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

150
150
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

235
235

Meer sportnieuws