Verbazing over toptransfer Club Brugge

door
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

2
2
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

15
15
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

7
7
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

61
61
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

56
56
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

208
208
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

113
113
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

71
71
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

244
244
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

54
54
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

520
520
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

135
135
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

187
187
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

339
339
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

124
124
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

379
379
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

166
166
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

150
150
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

235
235
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

359
359
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

122
122
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

465
465
Anderlecht speelt met vuur: "Niets geleerd uit eigen fouten"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

552
552
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

111
111
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

83
83

Meer sportnieuws