Verbazing over toptransfer Club Brugge

door
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

1
1
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

29
29
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

282
282
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

320
320
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

210
210
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

150
150
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

128
128
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

367
367
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

352
352
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

76
76
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

167
167
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

241
241
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

150
150
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

502
502
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

846
846
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

166
166
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

773
773
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

435
435
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

219
219
STVV als voorbeeld: straffe cijfers spreken boekdelen

STVV is een club die al jaren een gezond financieel beleid levert. Geen gekke aankopen, maar ...

153
153
Verhaeghe krijgt kritiek: "daar begon de ‘miserie’"

Club Brugge kent voorlopig een wisselvallig seizoen. Voorzitter Bart Verhaeghe scoorde de afgelopen ...

502
502
Hubert versus Hasi: een héél opvallende balans

David Hubert en Besnik Hasi zijn de laatste twee trainers van RSC Anderlecht. Is die wissel van de ...

225
225
Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

38
38
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

271
271

Meer sportnieuws