Verbazing over toptransfer Club Brugge

893 stemmen
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

7
7
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

10
10
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

48
48
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

59
59
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

30
30
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

100
100
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

122
122
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

573
573
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

126
126
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

204
204
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

196
196
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

279
279
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

153
153
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

69
69
Jan Vertonghen raakt diepe snaar met pakkende getuigenis

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

26
26
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

194
194
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

240
240
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

304
304
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

67
67
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

272
272
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

157
157
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

601
601
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

611
611
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

269
269

Meer sportnieuws