Verbazing over toptransfer Club Brugge

893
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

6
6
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

75
75
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

14
14
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

19
19
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

14
14
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

83
83
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

111
111
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

182
182
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

56
56
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

20
20
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

121
121
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

303
303
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

96
96
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

46
46
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

220
220
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

88
88
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

16
16
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

25
25
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

58
58
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

15
15
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

306
306
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

249
249
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

90
90
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

251
251
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

71
71

Meer sportnieuws