Verbazing over toptransfer Club Brugge

893
Verbazing over toptransfer Club Brugge

Club Brugge heeft zijn eerste winteraanwinst beet. Joe Bursik maakt de overstap van Stoke City om in het Jan Breydelstadion de back-up te worden van Simon Mignolet. En op termijn ook zijn opvolger? De 22-jarige Engelsman wordt gerespecteerd over Het Kanaal en hij heeft ook meerdere adelbrieven voor te leggen. Een ‘doorsnee’ nummer twee is Bursik dus allerminst.


DE ZOEKTOCHT VAN CLUB BRUGGE

Omdat Senne Lammens zijn aflopend contract niet verlengt bij Club Brugge, en goed op weg is naar Leeds United, waren de West-Vlamingen in de voorbije weken op zoek naar een goede, kwalitatieve tweede doelman. Er werden verschillende doelwitten gelinkt aan Club Brugge, maar uiteindelijk werd Joe Bursik zaterdag officieel voorgesteld als de nieuwste aanwinst van Club Brugge. De 22-jarige Engelsman houdt zich klaar voor een rol in de schaduw, maar Scott Parker zal ook op hem kunnen rekenen wanneer het nodig is.



NUMMER ÉÉN OP TERMIJN?

Joe Bursik is namelijk een ervaren doelman, met onder meer 50 wedstrijden in de Championship en 32 wedstrijden in de League One op zijn conto. Hij is bovendien geen onbekende voor Scott Parker, net zoals Bursik geboren in Lambeth, die de jonge keeper eind vorig seizoen nog wilde halen naar Bournemouth. De boomlange Bursik (1 meter 90) heeft goede kwaliteiten een een mooi profiel waarmee hij op (korte) termijn wel eens een meerwaarde zou kunnen betekenen bij Club Brugge. Want met 22 lentes is Bursik uiteraard ook een transfer voor de toekomst.



Simon Mignolet wordt dit jaar 35 jaar en hoewel de Truienaar nog verre van versleten is, moet Club Brugge toch al voorzichtig en toekomstgericht beginnen nadenken over een potentiële troonopvolger. En Josef Bursik zou dat dus zeker kunnen zijn, want zijn talent en intrinsieke kwaliteiten staan buiten kijf. Bursik was bijvoorbeeld een vast klant bij de Engelse jeugdselecties, waarmee hij zelfs Wereldkampioen werd met de U17. In het recente verleden stond hij in de belangstelling van Celtic en Everton, maar Stoke City was nooit echt happig om hem te laten vertrekken.

34 MILJOEN (!)

Josef Bursik stond sinds 2017 onder contract bij Stoke City en zoals dat het geval is bij veel jongere spelers in Engeland werd hij verschillende keren verhuurd aan clubs uit de lagere divisies. Zes keer om precies te zijn, waaronder één uitleenbeurt aan Fleetwood Town. Die club wilde hem definitief aankopen in 2020, maar Stoke hield toen vast aan een transferprijs van, hou u vast, 34 miljoen euro (!). “Ze waarderen Josef op 30 miljoen pond”, zei Barry Frey, hoofd recruiting bij Fleetwood, toen.



MODERNE SWEEPER-KEEPER

“Hij was uitstekend bij Fleetwood en daardoor raakte Stoke zwaar onder de indruk van hem”, aldus Barry Frey. Josef Bursik is dus duidelijk niet de eerste de beste doelman en met hem heeft Club Brugge een meer dan adequate back-up voor Simon Mignolet beet. Zijn voetenwerk en positioneel spel is uitstekend, terwijl zijn balbehandeling, passing en beslissingen ook van een hoog niveau zijn. In Engeland wordt Bursik bijgevolg omschreven als een moderne en all-round doelman. “Er is geen twijfel mogelijk. Joe wordt een absolute topdoelman”, zei toenmalig Fleetwood Town coach Gavin Cowan.



Josef Bursik is ook vocaal aanwezig om zijn defensie aan te sturen en soms ook weg te jagen hogerop het veld. De ruimte tussen hem en de verdediging blijft wel altijd klein, omdat Bursik goed kan meevoetballen als de laatste man. Een sweeper-keeper. De 22-jarige is scherp in en rond de box, en bovendien ook dominant. Het is niet voor niets dat Bursik in het kalenderjaar 2022 de vaste doelman was bij de U21 van de Engelse nationale ploeg. Afwachten of de veelbelovende doelman die positieve vaststellingen ook kan bevestigen bij Club Brugge.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Goede aankoop van Club Brugge?

Meest recent

KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

4
4
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

10
10
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

6
6
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

26
26
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

19
19
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

52
52
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

43
43
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

55
55
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

187
187
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

59
59
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

51
51
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

36
36
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

184
184
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

112
112
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

78
78
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

183
183
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

305
305
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

538
538
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

401
401
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

306
306
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

116
116
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

309
309
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

56
56

Meer sportnieuws