'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

door
'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

Na alle commotie van vorige week, besloot RSC Anderlecht andermaal om aan zijn diagram te sleutelen. Zo zette Wouter Vandenhaute een stap opzij, hij gaat vanaf heden als 'niet-uitvoerend' voorzitter door het leven. Bijgevolg wordt de macht van CEO Sports Jesper Fredberg plots een pak groter.


De dreigende supporters-opstand dwong Vandenhaute uiteindelijk om in te grijpen. Een volledig vertrek, zoals een deel van de achterban eiste, kwam er niet. Maar de preses gaat wel een veel minder actieve rol op zich nemen. En dat betekent goed nieuws voor Fredberg. De Deen werd tijdens de WK-break aangesteld als sportieve rechterhand van Vandenhaute te vervanging van de afwezige Peter Verbeke. Maar nu krijgt hij plots de volledige sportieve werking in handen.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Fredberg onder meer het hele transferbeleid op zich zal nemen. Alle inkomende en uitgaande transfers komen in zijn handen terecht, net zoals de contract-onderhandelingen. Uiteraard zal dat gebeuren in overleg met coach Brian Riemer en behoudt Vandenhaute een adviserende rol. Maar alle aanwinsten die in de komende weken en maanden volgen, zullen een duidelijke Fredberg-stempel dragen.

NOG MEER VERSTERKING
De Deense aanvaller Andres Dreyer, die afgelopen weekend voor een aardig bedrag werd overgenomen van FC Midtjylland, is daar alvast een voorbeeld van. En Anderlecht wil na zijn komst nog verder uitpakken op de transfermarkt. Dat bevestigde Vandenhaute maandagavond nog bij La Tribune. "We hebben net de Deen Dreyer gekocht, die een marktwaarde heeft van 9 miljoen euro. En we zullen ambitieus blijven op de transfermarkt", verzekerde de 'niet-uitvoerende' voorzitter.

LEES OOK: Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

7
7
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

102
102
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

17
17
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

24
24
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

25
25
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

242
242
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

40
40
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

74
74
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

193
193
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

138
138
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

252
252
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

293
293
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

226
226
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

108
108
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

150
150
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

102
102
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

137
137
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

118
118
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

170
170
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

198
198
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

277
277
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

585
585

Meer sportnieuws