'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

door
'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

Na alle commotie van vorige week, besloot RSC Anderlecht andermaal om aan zijn diagram te sleutelen. Zo zette Wouter Vandenhaute een stap opzij, hij gaat vanaf heden als 'niet-uitvoerend' voorzitter door het leven. Bijgevolg wordt de macht van CEO Sports Jesper Fredberg plots een pak groter.


De dreigende supporters-opstand dwong Vandenhaute uiteindelijk om in te grijpen. Een volledig vertrek, zoals een deel van de achterban eiste, kwam er niet. Maar de preses gaat wel een veel minder actieve rol op zich nemen. En dat betekent goed nieuws voor Fredberg. De Deen werd tijdens de WK-break aangesteld als sportieve rechterhand van Vandenhaute te vervanging van de afwezige Peter Verbeke. Maar nu krijgt hij plots de volledige sportieve werking in handen.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Fredberg onder meer het hele transferbeleid op zich zal nemen. Alle inkomende en uitgaande transfers komen in zijn handen terecht, net zoals de contract-onderhandelingen. Uiteraard zal dat gebeuren in overleg met coach Brian Riemer en behoudt Vandenhaute een adviserende rol. Maar alle aanwinsten die in de komende weken en maanden volgen, zullen een duidelijke Fredberg-stempel dragen.

NOG MEER VERSTERKING
De Deense aanvaller Andres Dreyer, die afgelopen weekend voor een aardig bedrag werd overgenomen van FC Midtjylland, is daar alvast een voorbeeld van. En Anderlecht wil na zijn komst nog verder uitpakken op de transfermarkt. Dat bevestigde Vandenhaute maandagavond nog bij La Tribune. "We hebben net de Deen Dreyer gekocht, die een marktwaarde heeft van 9 miljoen euro. En we zullen ambitieus blijven op de transfermarkt", verzekerde de 'niet-uitvoerende' voorzitter.

LEES OOK: Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

0
0
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

13
13
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

53
53
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

5
5
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

36
36
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

130
130
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

5
5
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

285
285
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

69
69
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

80
80
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

670
670
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

261
261
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

115
115
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

105
105
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1209
1209
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

289
289
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

775
775
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

221
221
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

68
68
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

207
207
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

424
424
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

149
149

Meer sportnieuws