'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

1077 stemmen
'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

Na alle commotie van vorige week, besloot RSC Anderlecht andermaal om aan zijn diagram te sleutelen. Zo zette Wouter Vandenhaute een stap opzij, hij gaat vanaf heden als 'niet-uitvoerend' voorzitter door het leven. Bijgevolg wordt de macht van CEO Sports Jesper Fredberg plots een pak groter.


De dreigende supporters-opstand dwong Vandenhaute uiteindelijk om in te grijpen. Een volledig vertrek, zoals een deel van de achterban eiste, kwam er niet. Maar de preses gaat wel een veel minder actieve rol op zich nemen. En dat betekent goed nieuws voor Fredberg. De Deen werd tijdens de WK-break aangesteld als sportieve rechterhand van Vandenhaute te vervanging van de afwezige Peter Verbeke. Maar nu krijgt hij plots de volledige sportieve werking in handen.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Fredberg onder meer het hele transferbeleid op zich zal nemen. Alle inkomende en uitgaande transfers komen in zijn handen terecht, net zoals de contract-onderhandelingen. Uiteraard zal dat gebeuren in overleg met coach Brian Riemer en behoudt Vandenhaute een adviserende rol. Maar alle aanwinsten die in de komende weken en maanden volgen, zullen een duidelijke Fredberg-stempel dragen.

NOG MEER VERSTERKING
De Deense aanvaller Andres Dreyer, die afgelopen weekend voor een aardig bedrag werd overgenomen van FC Midtjylland, is daar alvast een voorbeeld van. En Anderlecht wil na zijn komst nog verder uitpakken op de transfermarkt. Dat bevestigde Vandenhaute maandagavond nog bij La Tribune. "We hebben net de Deen Dreyer gekocht, die een marktwaarde heeft van 9 miljoen euro. En we zullen ambitieus blijven op de transfermarkt", verzekerde de 'niet-uitvoerende' voorzitter.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

6
6
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

67
67
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

180
180
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

114
114
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

71
71
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

150
150
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

99
99
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

404
404
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

60
60
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

94
94
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

138
138
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

475
475
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

73
73
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

460
460
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

269
269
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

108
108
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

202
202
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

610
610
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

168
168
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

84
84
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

241
241
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

514
514
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

245
245
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112

Meer sportnieuws