'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

door
'Vernieuwd Anderlecht wil uitpakken op transfermarkt'

Na alle commotie van vorige week, besloot RSC Anderlecht andermaal om aan zijn diagram te sleutelen. Zo zette Wouter Vandenhaute een stap opzij, hij gaat vanaf heden als 'niet-uitvoerend' voorzitter door het leven. Bijgevolg wordt de macht van CEO Sports Jesper Fredberg plots een pak groter.


De dreigende supporters-opstand dwong Vandenhaute uiteindelijk om in te grijpen. Een volledig vertrek, zoals een deel van de achterban eiste, kwam er niet. Maar de preses gaat wel een veel minder actieve rol op zich nemen. En dat betekent goed nieuws voor Fredberg. De Deen werd tijdens de WK-break aangesteld als sportieve rechterhand van Vandenhaute te vervanging van de afwezige Peter Verbeke. Maar nu krijgt hij plots de volledige sportieve werking in handen.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat Fredberg onder meer het hele transferbeleid op zich zal nemen. Alle inkomende en uitgaande transfers komen in zijn handen terecht, net zoals de contract-onderhandelingen. Uiteraard zal dat gebeuren in overleg met coach Brian Riemer en behoudt Vandenhaute een adviserende rol. Maar alle aanwinsten die in de komende weken en maanden volgen, zullen een duidelijke Fredberg-stempel dragen.

NOG MEER VERSTERKING
De Deense aanvaller Andres Dreyer, die afgelopen weekend voor een aardig bedrag werd overgenomen van FC Midtjylland, is daar alvast een voorbeeld van. En Anderlecht wil na zijn komst nog verder uitpakken op de transfermarkt. Dat bevestigde Vandenhaute maandagavond nog bij La Tribune. "We hebben net de Deen Dreyer gekocht, die een marktwaarde heeft van 9 miljoen euro. En we zullen ambitieus blijven op de transfermarkt", verzekerde de 'niet-uitvoerende' voorzitter.

LEES OOK: "Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

4
4
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

31
31
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

141
141
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

186
186
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

52
52
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

86
86
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

190
190
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

489
489
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

96
96
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

108
108
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

344
344
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

410
410
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

268
268
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

301
301
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

56
56
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

222
222
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

88
88
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

908
908
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

556
556
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

207
207
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

116
116
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

199
199

Meer sportnieuws