'Standard neemt meteen afscheid van aanvoerder'

door
'Standard neemt meteen afscheid van aanvoerder'

Voor Standard is het een lastige mercato, want de Rouches hebben amper of geen geld om zich te versterken. In eerste instantie lijkt deze transferperiode hen eerder te verzwakken dan te versterken. Met Nicolas Raskin en Selim Amallah zullen twee belangrijke pionnen vertrekken omdat ze hun aflopende contracten niet willen verlengen. Nu lijkt de volgende sterkhouder op weg naar de uitgang.


Volgens La Dernière Heure stuurt Noë Dussenne immers ook aan op een wintertransfer. De 30-jarige verdediger werd dit seizoen door Ronny Deila nochtans gepromoveerd tot aanvoerder, maar is komende zomer wel einde contract. Het was al duidelijk geworden dat Standard niet van plan was om die overeenkomst nog te verlengen en dus wil Dussenne meteen al vertrekken.

Standard zou niet van plan zijn om zijn kapitein tegen te houden, wat niet onlogisch is gezien de huidige financiële situatie van de club. Alle centen zijn welkom en dus zullen ze de kans niet laten liggen als ze nog een (bescheiden) transfersom zouden kunnen vangen. Na 3,5 jaar lijkt er zo een einde te komen aan de passage van Dussenne op Sclessin.

WEINIG OPTIES
Voor Deila is het mogelijke vertrek van Dussenne wel een nieuwe tegenvaller, want de Noor dreigt zo zeer weinig opties over te houden in de defensie. Als centrale verdedigers houdt hij zo enkel nog Konstantinos Laifis en Merveille Bokadi over, met de 18-jarige Lucas Noubi als enige alternatief. Nathan Ngoy (19) is immers nog maanden out. Standard lijkt dus zeker nog vers bloed in zijn defensie nodig te hebben.

LEES OOK: Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Moet Standard Dussenne alsnog houden?

Meest recent

'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

88
88
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

38
38
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

150
150
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

21
21
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

192
192
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

150
150
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

365
365
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

79
79
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

604
604
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1070
1070
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

344
344
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

293
293
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

305
305
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

463
463
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

481
481
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

221
221
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

380
380
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

228
228
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

986
986
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

229
229
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

360
360
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

323
323

Meer sportnieuws