'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

door
'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

Na zijn heldenrol op het wereldkampioenschap, is Emiliano Martinez inmiddels weer aan de slag bij Aston Villa. Vrijdagavond was de Argentijnse doelman nog één van de uitblinkers tijdens de 2-1-overwinning tegen Leeds United. Maar zijn uitspatting in Qatar krijgen mogelijk nog een staartje.


Het Argentijnse sluitstuk was zonder twijfels één van de meest kleurrijke figuren tijdens de voorbije wereldbeker. En zijn aandeel in het behalen van de wereldtitel mag niet onderschat worden. Hij was van instrumentaal belang voor La Albiceleste met zijn vele reddingen, met name dan tijdens de penaltyreeksen. Bovendien werd hij verkozen tot 'Doelman van het Toernooi', waardoor hij de 'Golden Glove'-trofee aan zijn trofeeënkast mocht toevoegen.

Maar Martinez ging ook over de tongen met zijn extra sportief gedrag. De manier waarop hij zijn tegenstanders jende tijdens de strafschoppenseries tegen Nederland en Frankrijk bijvoorbeeld. Of hoe hij Kylian Mbappé belachelijk maakte tijdens de viering. Maar vooral de manier waarop hij zijn 'Golden Glove' in ontvangst nam, kan hem duur te komen staan.

ARTIKEL 11
Martinez hield de trofee immers voor zijn geslachtsdelen en trok terwijl een gek gezicht. Dat 'obscene gebaar' werd echter onderzocht voor de FIFA. En de wereldvoetbalbond heeft nu ook een officiële procedure tegen hem aangespannen wegens het schenden van 'artikel 11' (aanstootgevend gedrag en schendingen van de principes van fair-play). Het sluitstuk dreigt dus een sanctie te krijgen, al is niet duidelijk welke dat exact zal zijn.

LEES OOK: "Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Martinez verdient een sanctie ...

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

40
40
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

23
23
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

147
147
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

58
58
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

303
303
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

85
85
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

159
159
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

129
129
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

332
332
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

265
265
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

143
143
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

370
370
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

161
161
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1212
1212
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

201
201
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

137
137
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

32
32
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

648
648
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

866
866
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

432
432
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

458
458
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

158
158
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

254
254
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

426
426

Meer sportnieuws