'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

door
'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

Na zijn heldenrol op het wereldkampioenschap, is Emiliano Martinez inmiddels weer aan de slag bij Aston Villa. Vrijdagavond was de Argentijnse doelman nog één van de uitblinkers tijdens de 2-1-overwinning tegen Leeds United. Maar zijn uitspatting in Qatar krijgen mogelijk nog een staartje.


Het Argentijnse sluitstuk was zonder twijfels één van de meest kleurrijke figuren tijdens de voorbije wereldbeker. En zijn aandeel in het behalen van de wereldtitel mag niet onderschat worden. Hij was van instrumentaal belang voor La Albiceleste met zijn vele reddingen, met name dan tijdens de penaltyreeksen. Bovendien werd hij verkozen tot 'Doelman van het Toernooi', waardoor hij de 'Golden Glove'-trofee aan zijn trofeeënkast mocht toevoegen.

Maar Martinez ging ook over de tongen met zijn extra sportief gedrag. De manier waarop hij zijn tegenstanders jende tijdens de strafschoppenseries tegen Nederland en Frankrijk bijvoorbeeld. Of hoe hij Kylian Mbappé belachelijk maakte tijdens de viering. Maar vooral de manier waarop hij zijn 'Golden Glove' in ontvangst nam, kan hem duur te komen staan.

ARTIKEL 11
Martinez hield de trofee immers voor zijn geslachtsdelen en trok terwijl een gek gezicht. Dat 'obscene gebaar' werd echter onderzocht voor de FIFA. En de wereldvoetbalbond heeft nu ook een officiële procedure tegen hem aangespannen wegens het schenden van 'artikel 11' (aanstootgevend gedrag en schendingen van de principes van fair-play). Het sluitstuk dreigt dus een sanctie te krijgen, al is niet duidelijk welke dat exact zal zijn.

Martinez verdient een sanctie ...

Meest recent

'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

6
6
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

2
2
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

66
66
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

58
58
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

260
260
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

128
128
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

120
120
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

343
343
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

118
118
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

135
135
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

30
30
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

244
244
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

234
234
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

293
293
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

127
127
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

108
108
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

260
260
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

179
179
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

119
119
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

329
329
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

204
204
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

98
98

Meer sportnieuws