'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

577
'Obsceen gedrag brengt Emi Martinez in problemen'

Na zijn heldenrol op het wereldkampioenschap, is Emiliano Martinez inmiddels weer aan de slag bij Aston Villa. Vrijdagavond was de Argentijnse doelman nog één van de uitblinkers tijdens de 2-1-overwinning tegen Leeds United. Maar zijn uitspatting in Qatar krijgen mogelijk nog een staartje.


Het Argentijnse sluitstuk was zonder twijfels één van de meest kleurrijke figuren tijdens de voorbije wereldbeker. En zijn aandeel in het behalen van de wereldtitel mag niet onderschat worden. Hij was van instrumentaal belang voor La Albiceleste met zijn vele reddingen, met name dan tijdens de penaltyreeksen. Bovendien werd hij verkozen tot 'Doelman van het Toernooi', waardoor hij de 'Golden Glove'-trofee aan zijn trofeeënkast mocht toevoegen.

Maar Martinez ging ook over de tongen met zijn extra sportief gedrag. De manier waarop hij zijn tegenstanders jende tijdens de strafschoppenseries tegen Nederland en Frankrijk bijvoorbeeld. Of hoe hij Kylian Mbappé belachelijk maakte tijdens de viering. Maar vooral de manier waarop hij zijn 'Golden Glove' in ontvangst nam, kan hem duur te komen staan.

ARTIKEL 11
Martinez hield de trofee immers voor zijn geslachtsdelen en trok terwijl een gek gezicht. Dat 'obscene gebaar' werd echter onderzocht voor de FIFA. En de wereldvoetbalbond heeft nu ook een officiële procedure tegen hem aangespannen wegens het schenden van 'artikel 11' (aanstootgevend gedrag en schendingen van de principes van fair-play). Het sluitstuk dreigt dus een sanctie te krijgen, al is niet duidelijk welke dat exact zal zijn.

LEES OOK: Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

Martinez verdient een sanctie ...

Meest recent

Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

10
10
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

24
24
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

119
119
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

106
106
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

154
154
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

127
127
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

61
61
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

71
71
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

36
36
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

173
173
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

96
96
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

207
207
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

186
186
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

275
275
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

68
68
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

63
63
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

490
490
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

66
66
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

84
84
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

54
54
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

171
171
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

81
81
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

90
90
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

28
28
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

87
87

Meer sportnieuws