Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

door
Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

Het kalenderjaar 2022 zit erop en dus wil men bij de wereldvoetbalbond FIFA de protagonisten van de voorbije 12 maanden nog eens in de verf zetten. Zo wordt weldra de prijs voor wereldvoetballer van het jaar, ook wel 'The Best Award', uitgereikt. Donderdag werden de 14 overgebleven genomineerden bekend gemaakt.


De Ballon d'Or staat te boek als de meest prestigieuze individuele trofee in het mondiale voetbal. Sinds 2016 komt de FIFA echter met een eigen alternatief voor die prijs van het Franse magazine 'France Football'. Daarbij wordt rekening gehouden met de stemmen van de aanvoerders van de nationale ploegen, de bondscoaches, leden van de internationale voetbalmedia en ook ook de voetbalfans hebben inspraak in de verkiezing. Inmiddels konden vier spelers met de 'The Best Award' aan de haal gaan. Cristiano Ronaldo en Robert Lewandowski wonnen elk twee keer, ook Luka Modric en Lionel Messi staan op de erelijst.

Die laatste is na zijn triomf op het WK in Qatar ook de grote favoriet om de editie van 2022 te winnen. Al is de concurrentie vrij pittig. Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema bijvoorbeeld, wordt een factor om mee rekening te houden. Net zoals Liverpool-aanvaller Mohamed Salah, die ongetwijfeld veel punten zal scoren in het Afrikaanse continent. Ook Messi's ploegmaat Kylian Mbappé mag niet afgeschreven worden. En bij de uitdagers zowaar ook een Belg. Zo hoort Kevin De Bruyne bij de 14 genomineerden.

COURTOIS FAVORIET
Tussen die genomineerden is overigens geen enkele doelman terug te vinden. Die werden namelijk ondergebracht in een aparte categorie. En hierin is de kans op Belgisch succes het grootst. Zo geldt Thibaut Courtois als de grote favoriet. Het sluitstuk van Real Madrid zal moeten afrekenen met de Brazilianen Ederson en Alisson Becker, de Marokkaan Yassine Bounou en WK-held Emiliano Martinez.

LEES OOK: Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

35
35
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

40
40
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

70
70
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

223
223
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

88
88
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

41
41
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

162
162
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

187
187
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

340
340
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

325
325
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

231
231
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

163
163
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

67
67
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

68
68
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

218
218
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

311
311
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

243
243
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

355
355
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

47
47
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

293
293
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

316
316
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

174
174
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

45
45

Meer sportnieuws