Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

door
Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

Het kalenderjaar 2022 zit erop en dus wil men bij de wereldvoetbalbond FIFA de protagonisten van de voorbije 12 maanden nog eens in de verf zetten. Zo wordt weldra de prijs voor wereldvoetballer van het jaar, ook wel 'The Best Award', uitgereikt. Donderdag werden de 14 overgebleven genomineerden bekend gemaakt.


De Ballon d'Or staat te boek als de meest prestigieuze individuele trofee in het mondiale voetbal. Sinds 2016 komt de FIFA echter met een eigen alternatief voor die prijs van het Franse magazine 'France Football'. Daarbij wordt rekening gehouden met de stemmen van de aanvoerders van de nationale ploegen, de bondscoaches, leden van de internationale voetbalmedia en ook ook de voetbalfans hebben inspraak in de verkiezing. Inmiddels konden vier spelers met de 'The Best Award' aan de haal gaan. Cristiano Ronaldo en Robert Lewandowski wonnen elk twee keer, ook Luka Modric en Lionel Messi staan op de erelijst.

Die laatste is na zijn triomf op het WK in Qatar ook de grote favoriet om de editie van 2022 te winnen. Al is de concurrentie vrij pittig. Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema bijvoorbeeld, wordt een factor om mee rekening te houden. Net zoals Liverpool-aanvaller Mohamed Salah, die ongetwijfeld veel punten zal scoren in het Afrikaanse continent. Ook Messi's ploegmaat Kylian Mbappé mag niet afgeschreven worden. En bij de uitdagers zowaar ook een Belg. Zo hoort Kevin De Bruyne bij de 14 genomineerden.

COURTOIS FAVORIET
Tussen die genomineerden is overigens geen enkele doelman terug te vinden. Die werden namelijk ondergebracht in een aparte categorie. En hierin is de kans op Belgisch succes het grootst. Zo geldt Thibaut Courtois als de grote favoriet. Het sluitstuk van Real Madrid zal moeten afrekenen met de Brazilianen Ederson en Alisson Becker, de Marokkaan Yassine Bounou en WK-held Emiliano Martinez.

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

4
4
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

11
11
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

35
35
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

58
58
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

74
74
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

232
232
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

246
246
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

84
84
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

217
217
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

241
241
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

64
64
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

207
207
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

242
242
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

70
70
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

188
188
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

115
115
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

106
106
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

567
567
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

479
479
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

283
283
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91

Meer sportnieuws