Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

152 stemmen
Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

Het kalenderjaar 2022 zit erop en dus wil men bij de wereldvoetbalbond FIFA de protagonisten van de voorbije 12 maanden nog eens in de verf zetten. Zo wordt weldra de prijs voor wereldvoetballer van het jaar, ook wel 'The Best Award', uitgereikt. Donderdag werden de 14 overgebleven genomineerden bekend gemaakt.


De Ballon d'Or staat te boek als de meest prestigieuze individuele trofee in het mondiale voetbal. Sinds 2016 komt de FIFA echter met een eigen alternatief voor die prijs van het Franse magazine 'France Football'. Daarbij wordt rekening gehouden met de stemmen van de aanvoerders van de nationale ploegen, de bondscoaches, leden van de internationale voetbalmedia en ook ook de voetbalfans hebben inspraak in de verkiezing. Inmiddels konden vier spelers met de 'The Best Award' aan de haal gaan. Cristiano Ronaldo en Robert Lewandowski wonnen elk twee keer, ook Luka Modric en Lionel Messi staan op de erelijst.

Die laatste is na zijn triomf op het WK in Qatar ook de grote favoriet om de editie van 2022 te winnen. Al is de concurrentie vrij pittig. Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema bijvoorbeeld, wordt een factor om mee rekening te houden. Net zoals Liverpool-aanvaller Mohamed Salah, die ongetwijfeld veel punten zal scoren in het Afrikaanse continent. Ook Messi's ploegmaat Kylian Mbappé mag niet afgeschreven worden. En bij de uitdagers zowaar ook een Belg. Zo hoort Kevin De Bruyne bij de 14 genomineerden.

COURTOIS FAVORIET
Tussen die genomineerden is overigens geen enkele doelman terug te vinden. Die werden namelijk ondergebracht in een aparte categorie. En hierin is de kans op Belgisch succes het grootst. Zo geldt Thibaut Courtois als de grote favoriet. Het sluitstuk van Real Madrid zal moeten afrekenen met de Brazilianen Ederson en Alisson Becker, de Marokkaan Yassine Bounou en WK-held Emiliano Martinez.

LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

0
0
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

52
52
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

31
31
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

27
27
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

549
549
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

52
52
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

355
355
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

35
35
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

281
281
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

271
271
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

737
737
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

533
533
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

396
396
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

261
261
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

100
100
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

65
65
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

249
249
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

81
81
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

457
457

Meer sportnieuws