Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

door
Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

Het kalenderjaar 2022 zit erop en dus wil men bij de wereldvoetbalbond FIFA de protagonisten van de voorbije 12 maanden nog eens in de verf zetten. Zo wordt weldra de prijs voor wereldvoetballer van het jaar, ook wel 'The Best Award', uitgereikt. Donderdag werden de 14 overgebleven genomineerden bekend gemaakt.


De Ballon d'Or staat te boek als de meest prestigieuze individuele trofee in het mondiale voetbal. Sinds 2016 komt de FIFA echter met een eigen alternatief voor die prijs van het Franse magazine 'France Football'. Daarbij wordt rekening gehouden met de stemmen van de aanvoerders van de nationale ploegen, de bondscoaches, leden van de internationale voetbalmedia en ook ook de voetbalfans hebben inspraak in de verkiezing. Inmiddels konden vier spelers met de 'The Best Award' aan de haal gaan. Cristiano Ronaldo en Robert Lewandowski wonnen elk twee keer, ook Luka Modric en Lionel Messi staan op de erelijst.

Die laatste is na zijn triomf op het WK in Qatar ook de grote favoriet om de editie van 2022 te winnen. Al is de concurrentie vrij pittig. Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema bijvoorbeeld, wordt een factor om mee rekening te houden. Net zoals Liverpool-aanvaller Mohamed Salah, die ongetwijfeld veel punten zal scoren in het Afrikaanse continent. Ook Messi's ploegmaat Kylian Mbappé mag niet afgeschreven worden. En bij de uitdagers zowaar ook een Belg. Zo hoort Kevin De Bruyne bij de 14 genomineerden.

COURTOIS FAVORIET
Tussen die genomineerden is overigens geen enkele doelman terug te vinden. Die werden namelijk ondergebracht in een aparte categorie. En hierin is de kans op Belgisch succes het grootst. Zo geldt Thibaut Courtois als de grote favoriet. Het sluitstuk van Real Madrid zal moeten afrekenen met de Brazilianen Ederson en Alisson Becker, de Marokkaan Yassine Bounou en WK-held Emiliano Martinez.

LEES OOK: Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

24
24
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

75
75
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

20
20
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

33
33
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

101
101
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

23
23
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

76
76
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

100
100
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

71
71
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

123
123
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

78
78
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

33
33
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

87
87
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

48
48
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

181
181
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

30
30
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

447
447
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

67
67
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

40
40
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

124
124
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

151
151
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

102
102
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

76
76
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

332
332
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

91
91

Meer sportnieuws