Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

door
Eén Duivel genomineerd voor 'Wereldvoetballer v/h Jaar'

Het kalenderjaar 2022 zit erop en dus wil men bij de wereldvoetbalbond FIFA de protagonisten van de voorbije 12 maanden nog eens in de verf zetten. Zo wordt weldra de prijs voor wereldvoetballer van het jaar, ook wel 'The Best Award', uitgereikt. Donderdag werden de 14 overgebleven genomineerden bekend gemaakt.


De Ballon d'Or staat te boek als de meest prestigieuze individuele trofee in het mondiale voetbal. Sinds 2016 komt de FIFA echter met een eigen alternatief voor die prijs van het Franse magazine 'France Football'. Daarbij wordt rekening gehouden met de stemmen van de aanvoerders van de nationale ploegen, de bondscoaches, leden van de internationale voetbalmedia en ook ook de voetbalfans hebben inspraak in de verkiezing. Inmiddels konden vier spelers met de 'The Best Award' aan de haal gaan. Cristiano Ronaldo en Robert Lewandowski wonnen elk twee keer, ook Luka Modric en Lionel Messi staan op de erelijst.

Die laatste is na zijn triomf op het WK in Qatar ook de grote favoriet om de editie van 2022 te winnen. Al is de concurrentie vrij pittig. Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema bijvoorbeeld, wordt een factor om mee rekening te houden. Net zoals Liverpool-aanvaller Mohamed Salah, die ongetwijfeld veel punten zal scoren in het Afrikaanse continent. Ook Messi's ploegmaat Kylian Mbappé mag niet afgeschreven worden. En bij de uitdagers zowaar ook een Belg. Zo hoort Kevin De Bruyne bij de 14 genomineerden.

COURTOIS FAVORIET
Tussen die genomineerden is overigens geen enkele doelman terug te vinden. Die werden namelijk ondergebracht in een aparte categorie. En hierin is de kans op Belgisch succes het grootst. Zo geldt Thibaut Courtois als de grote favoriet. Het sluitstuk van Real Madrid zal moeten afrekenen met de Brazilianen Ederson en Alisson Becker, de Marokkaan Yassine Bounou en WK-held Emiliano Martinez.

LEES OOK: WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Wie verdient deze prijs het meest?

Meest recent

Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

3
3
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

18
18
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

186
186
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

58
58
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

23
23
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

25
25
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

204
204
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

190
190
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

105
105
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

331
331
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

297
297
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

172
172
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

326
326
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

111
111
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

67
67
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

232
232
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

346
346
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

396
396
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

312
312
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

369
369
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

150
150
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

398
398
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

242
242

Meer sportnieuws