Crisis Anderlecht: adjudanten Vandenhaute gaan confrontatie aan

door
Crisis Anderlecht: adjudanten Vandenhaute gaan confrontatie aan

RSC Anderlecht is andermaal in een crisis verzeild geraakt. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, was voor heel wat supporters de spreekwoordelijke druppel. In een open brief werd zelfs om het ontslag van preses Wouter Vandenhaute gevraagd. Woensdagavond probeert men de brokken te leiden tijdens de een onderhoud met delegaties van de supportersverenigingen.


Sportief gezien ondervindt RSCA opnieuw een erg matig seizoen. Na de bekeruitschakeling en de zoveelste nederlaag tegen Union SG, lijkt een Europees ticket stilaan gaan vliegen. Daarnaast hebben de besparingen zware gevolgen. Zo worden grootverdieners als aanvoerder Hendrik Van Crombrugge nadrukkelijk naar de uitgang geduwd en is er amper geld voor versterking. Bovendien zou Kindermans, voor velen een clubboegbeeld, eveneens mogen beschikken.

Heel wat fans hebben het nu ook gehad met deze gang van zaken. En de veelbesproken open brief was mogelijk slechts de eerste van vele protestacties. Woensdagavond hoopt de club echter om opnieuw toenadering te vinden met de achterban. Zo vindt een onderhoud plaats tussen een uitgebreide supportersdelegatie en CEO Sports Jesper Fredberg, die geflankeerd wordt door coach Brian Riemer. Die meeting stond al een tijdje vast, maar krijgt ongetwijfeld een andere invulling na de recente gebeurtenissen.

GEEN VANDENHAUTE VERWACHT
Op het gesprek, dat plaatsvindt in het Lotto Park, zou Vandenhaute normaal gezien niet aanwezig zijn. Het is niet duidelijk of de commotie die ontstaan is rond zijn persoon, een invloed heeft gehad op die plannen. Ook Peter Verbeke is normaal gezien niet van de partij. Het zal dus moeten blijken of de twee Denen erin slagen om het brandje te blussen. RSCA werkt zijn twee volgende duels in ieder geval af zonder de steun van zijn supporters. Een gevolg van de wantoestanden tijdens de wedstrijd op Standard, maar de timing van die sanctie lijkt de clubleiding niet slecht uit te komen.

LEES OOK: "Wat zat in zijn ontbijt?" - Vandenbempt walgt van fratsen Coosemans

Vandenhaute had zelf het gesprek moeten aangaan ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
"Wat zat in zijn ontbijt?" - Vandenbempt walgt van fratsen Coosemans

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

93
93
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

38
38
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

146
146
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

197
197
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

150
150
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

163
163
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

32
32
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

71
71
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

165
165
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

125
125
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

44
44
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

101
101
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

165
165
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

121
121
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

169
169
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

232
232
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

233
233
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

774
774
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

178
178
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

97
97
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

60
60
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

366
366
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

468
468

Meer sportnieuws