Crisis Anderlecht: adjudanten Vandenhaute gaan confrontatie aan

door
Crisis Anderlecht: adjudanten Vandenhaute gaan confrontatie aan

RSC Anderlecht is andermaal in een crisis verzeild geraakt. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, was voor heel wat supporters de spreekwoordelijke druppel. In een open brief werd zelfs om het ontslag van preses Wouter Vandenhaute gevraagd. Woensdagavond probeert men de brokken te leiden tijdens de een onderhoud met delegaties van de supportersverenigingen.


Sportief gezien ondervindt RSCA opnieuw een erg matig seizoen. Na de bekeruitschakeling en de zoveelste nederlaag tegen Union SG, lijkt een Europees ticket stilaan gaan vliegen. Daarnaast hebben de besparingen zware gevolgen. Zo worden grootverdieners als aanvoerder Hendrik Van Crombrugge nadrukkelijk naar de uitgang geduwd en is er amper geld voor versterking. Bovendien zou Kindermans, voor velen een clubboegbeeld, eveneens mogen beschikken.

Heel wat fans hebben het nu ook gehad met deze gang van zaken. En de veelbesproken open brief was mogelijk slechts de eerste van vele protestacties. Woensdagavond hoopt de club echter om opnieuw toenadering te vinden met de achterban. Zo vindt een onderhoud plaats tussen een uitgebreide supportersdelegatie en CEO Sports Jesper Fredberg, die geflankeerd wordt door coach Brian Riemer. Die meeting stond al een tijdje vast, maar krijgt ongetwijfeld een andere invulling na de recente gebeurtenissen.

GEEN VANDENHAUTE VERWACHT
Op het gesprek, dat plaatsvindt in het Lotto Park, zou Vandenhaute normaal gezien niet aanwezig zijn. Het is niet duidelijk of de commotie die ontstaan is rond zijn persoon, een invloed heeft gehad op die plannen. Ook Peter Verbeke is normaal gezien niet van de partij. Het zal dus moeten blijken of de twee Denen erin slagen om het brandje te blussen. RSCA werkt zijn twee volgende duels in ieder geval af zonder de steun van zijn supporters. Een gevolg van de wantoestanden tijdens de wedstrijd op Standard, maar de timing van die sanctie lijkt de clubleiding niet slecht uit te komen.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Vandenhaute had zelf het gesprek moeten aangaan ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

27
27
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

28
28
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

58
58
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

30
30
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

27
27
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

134
134
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

54
54
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

183
183
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

29
29
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

572
572
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

247
247
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

201
201
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

102
102
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

65
65
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

113
113
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

736
736
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

195
195
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

330
330
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

690
690
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws