Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

door
Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

Club Brugge is bezig aan een erg tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De Belgische landskampioen nam daarom afscheid van Carl Hoefkens als hoofdcoach, waarna Scott Parker de sportieve leiding kreeg op Jan Breydel. De Engelse coach moet proberen om Roman Yaremchuk te rehabiliteren, maar zo’n gemakkelijke opdracht is dat blijkbaar niet. Parker krijgt er straks misschien wel een extra optie bij in de aanval, want Club Brugge zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Artem Dovbyk (SK Dnipro). De 25-jarige Oekraïner heeft een erg gelijkaardig profiel als dat van Yaremchuk.


DIEPE SPITS GEVRAAGD

Scott Parker gelooft hard in de kwaliteiten en capaciteiten van Roman Yaremchuk. Toen de Engelsman werkzaam was bij Bournemouth en Fulham FC liet hij Yaremchuk al nauwgezet doorlichten door het scoutings departement. Vorige week sprak Parker ook openlijk vol lof over zijn sterke spits, maar voorlopig - al is het uiteraard nog heel vroeg - betaalt Yaremchuk dat vertrouwen nog niet terug. De Oekraïense spits is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt, maar al deze kwaliteiten toonde hij nog niet aan in het shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk is allerminst afgeschreven in het Jan Breydelstadion, met een aanschafwaarde van 16 miljoen euro zou dat pure kapitaalvernietiging zijn, maar het wordt dringend tijd dat hij terug zijn beste niveau haalt. Club Brugge is namelijk op zoek naar een nieuwe versterking die de concurrentie in de aanval moet aanscherpen. Cyle Larin mag beschikken en in zijn plaats moet er een kwalitatieve en naar Brugse normen kwalitatieve diepe spits bij komen. Het meest recente target van de West-Vlamingen zou Artem Dovbyk zijn.

TOPSCHUTTER

De 25-jarige spits van SK Dnipro zou zelfs een rechtstreekse concurrent betekenen voor Roman Yaremchuk. Artem Dovbyk is groot (1 meter 89), is snel, sterk in de duels en hij scoort bovendien aan de lopende band. De afwerking is niet de grootste sterkte van Roman Yaremchuk maar Dovbyk is momenteel de topschutter in de Oekraïense competitie. Terwijl Yaremchuk dit seizoen in de Jupiler Pro League 0,38 doelpunt per 90 minuten scoort en 16% van zijn doelkansen afwerkt, liggen deze statistieken veel hoger bij Dovbyk, met respectievelijk 0,77 doelpunt per match en 20% efficiëntie.



Daarnaast wint Artem Dovbyk per wedstrijd ook 8 duels, wat zelfs het dubbele is van Roman Yaremchuk dit seizoen. De spits van SK Dnipro lijkt dus een betere en completere versie te zijn van Yaremchuk, die zijn landgenoot ondertussen ook al helemaal voorbij stak in de hiërarchie bij de Oekraïense nationale ploeg. Misschien herinnert u zich de winning goal nog van Dovbyk op het Europees Kampioenschap 2020 in de wedstrijd tussen Oekraïne en Zweden. Door dat doelpunt in de toegevoegde tijd kwalificeerde Oekraïne zich voor de kwartfinales van het landentoernooi.

“HIJ IS 20 À 25 MILJOEN WAARD”

Door zijn interessant profiel wordt Artem Dovbyk alvast aan een hele resem clubs gelinkt. Trabzonspor, Augsburg, Stuttgart, Nottingham Forest en Torino zouden ook wel graten zien in de topschutter van de Oekraïense competitie. Dat zijn contract eind december dit jaar afloopt bij FC Dnipro maakt hem zelfs nóg interessanter voor de geïnteresseerde clubs. Al zal hij in elk geval geen goedkope transfer zijn: in de vorige zomer deden bedragen van zeven of zelfs acht miljoen euro de ronde. En ondanks zijn aflopend contract wil FC Dnipro nog steeds het onderste uit de kan halen bij een verkoop van hun topspits.

Alexey Lundovsky is de makelaar van Artem Dovbyk en hij verklaarde dat FC Dnipro op dit moment zelfs niet zullen opkijken van dergelijk bedrag. “Ik kan verzekeren dat er interesse is vanuit Engeland, Italië, Frankrijk, Turkije en België. Artem wil zelf het liefst spelen in Engeland en Italië. Clubs uit deze competities kunnen ook het vereiste bedrag betalen voor zo’n transfer. Ook de ervaren Oekraïense coach Oleg Fedorchuk dicht Dovbyk een grote toekomst toe. “Hij kan naar elke topcompetitie toe, omdat de vraag naar zo’n type-speler enorm is.



 Artem Dovbyk is niet meteen gemaakt voor een voetballende ploeg die veel balbezit genereert en een volledige controle nastreeft, zoals Arsenal of Manchester City, maar een directe speelstijl zoals die van Tottenham of Chelsea ligt hem veel beter. “Ik denk dat de potentiële prijs van Dovbyk rond 20 à 25 miljoen euro ligt. Hij was vorig jaar de beste aanvallende speler van de competitie, en hij is dit seizoen ook de nummer één”, vervolgde Oleg Fedorchuk in de Britse pers. “Hij heeft veel snelheid, hij is fenomenaal sterk en hij beschikt over een goede linkervoet. Maar hij heeft ook enkele tekortkomingen zoals de positionele invulling in het balbezit, hij is beter in de diepte of in de tegenaanval.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

Wie zou de concurrentieslag winnen bij Club Brugge?

Meest recent

'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

68
68
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

87
87
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

51
51
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

180
180
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

48
48
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

212
212
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

79
79
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

69
69
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

146
146
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

190
190
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

457
457
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

104
104
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

74
74
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

173
173
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

630
630
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

225
225
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

239
239
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

823
823
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

389
389
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

142
142
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

146
146
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

161
161
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

60
60
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104

Meer sportnieuws