Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

door
Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

Club Brugge is bezig aan een erg tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De Belgische landskampioen nam daarom afscheid van Carl Hoefkens als hoofdcoach, waarna Scott Parker de sportieve leiding kreeg op Jan Breydel. De Engelse coach moet proberen om Roman Yaremchuk te rehabiliteren, maar zo’n gemakkelijke opdracht is dat blijkbaar niet. Parker krijgt er straks misschien wel een extra optie bij in de aanval, want Club Brugge zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Artem Dovbyk (SK Dnipro). De 25-jarige Oekraïner heeft een erg gelijkaardig profiel als dat van Yaremchuk.


DIEPE SPITS GEVRAAGD

Scott Parker gelooft hard in de kwaliteiten en capaciteiten van Roman Yaremchuk. Toen de Engelsman werkzaam was bij Bournemouth en Fulham FC liet hij Yaremchuk al nauwgezet doorlichten door het scoutings departement. Vorige week sprak Parker ook openlijk vol lof over zijn sterke spits, maar voorlopig - al is het uiteraard nog heel vroeg - betaalt Yaremchuk dat vertrouwen nog niet terug. De Oekraïense spits is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt, maar al deze kwaliteiten toonde hij nog niet aan in het shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk is allerminst afgeschreven in het Jan Breydelstadion, met een aanschafwaarde van 16 miljoen euro zou dat pure kapitaalvernietiging zijn, maar het wordt dringend tijd dat hij terug zijn beste niveau haalt. Club Brugge is namelijk op zoek naar een nieuwe versterking die de concurrentie in de aanval moet aanscherpen. Cyle Larin mag beschikken en in zijn plaats moet er een kwalitatieve en naar Brugse normen kwalitatieve diepe spits bij komen. Het meest recente target van de West-Vlamingen zou Artem Dovbyk zijn.

TOPSCHUTTER

De 25-jarige spits van SK Dnipro zou zelfs een rechtstreekse concurrent betekenen voor Roman Yaremchuk. Artem Dovbyk is groot (1 meter 89), is snel, sterk in de duels en hij scoort bovendien aan de lopende band. De afwerking is niet de grootste sterkte van Roman Yaremchuk maar Dovbyk is momenteel de topschutter in de Oekraïense competitie. Terwijl Yaremchuk dit seizoen in de Jupiler Pro League 0,38 doelpunt per 90 minuten scoort en 16% van zijn doelkansen afwerkt, liggen deze statistieken veel hoger bij Dovbyk, met respectievelijk 0,77 doelpunt per match en 20% efficiëntie.



Daarnaast wint Artem Dovbyk per wedstrijd ook 8 duels, wat zelfs het dubbele is van Roman Yaremchuk dit seizoen. De spits van SK Dnipro lijkt dus een betere en completere versie te zijn van Yaremchuk, die zijn landgenoot ondertussen ook al helemaal voorbij stak in de hiërarchie bij de Oekraïense nationale ploeg. Misschien herinnert u zich de winning goal nog van Dovbyk op het Europees Kampioenschap 2020 in de wedstrijd tussen Oekraïne en Zweden. Door dat doelpunt in de toegevoegde tijd kwalificeerde Oekraïne zich voor de kwartfinales van het landentoernooi.

“HIJ IS 20 À 25 MILJOEN WAARD”

Door zijn interessant profiel wordt Artem Dovbyk alvast aan een hele resem clubs gelinkt. Trabzonspor, Augsburg, Stuttgart, Nottingham Forest en Torino zouden ook wel graten zien in de topschutter van de Oekraïense competitie. Dat zijn contract eind december dit jaar afloopt bij FC Dnipro maakt hem zelfs nóg interessanter voor de geïnteresseerde clubs. Al zal hij in elk geval geen goedkope transfer zijn: in de vorige zomer deden bedragen van zeven of zelfs acht miljoen euro de ronde. En ondanks zijn aflopend contract wil FC Dnipro nog steeds het onderste uit de kan halen bij een verkoop van hun topspits.

Alexey Lundovsky is de makelaar van Artem Dovbyk en hij verklaarde dat FC Dnipro op dit moment zelfs niet zullen opkijken van dergelijk bedrag. “Ik kan verzekeren dat er interesse is vanuit Engeland, Italië, Frankrijk, Turkije en België. Artem wil zelf het liefst spelen in Engeland en Italië. Clubs uit deze competities kunnen ook het vereiste bedrag betalen voor zo’n transfer. Ook de ervaren Oekraïense coach Oleg Fedorchuk dicht Dovbyk een grote toekomst toe. “Hij kan naar elke topcompetitie toe, omdat de vraag naar zo’n type-speler enorm is.



 Artem Dovbyk is niet meteen gemaakt voor een voetballende ploeg die veel balbezit genereert en een volledige controle nastreeft, zoals Arsenal of Manchester City, maar een directe speelstijl zoals die van Tottenham of Chelsea ligt hem veel beter. “Ik denk dat de potentiële prijs van Dovbyk rond 20 à 25 miljoen euro ligt. Hij was vorig jaar de beste aanvallende speler van de competitie, en hij is dit seizoen ook de nummer één”, vervolgde Oleg Fedorchuk in de Britse pers. “Hij heeft veel snelheid, hij is fenomenaal sterk en hij beschikt over een goede linkervoet. Maar hij heeft ook enkele tekortkomingen zoals de positionele invulling in het balbezit, hij is beter in de diepte of in de tegenaanval.”

LEES OOK: Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Wie zou de concurrentieslag winnen bij Club Brugge?

Meest recent

Mourinho lyrisch over Belg: "Hij is heel goed"

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

29
29
JPL-stunt in de maak: "Dan halen zij de top zes"

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

35
35
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

32
32
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

39
39
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

79
79
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

83
83
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

46
46
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

73
73
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

187
187
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

170
170
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

117
117
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

220
220
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

151
151
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

705
705
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

133
133
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1011
1011
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

284
284
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

80
80
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

409
409
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

466
466
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

61
61
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

151
151
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

55
55

Meer sportnieuws