Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

1323 stemmen
Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

Club Brugge is bezig aan een erg tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De Belgische landskampioen nam daarom afscheid van Carl Hoefkens als hoofdcoach, waarna Scott Parker de sportieve leiding kreeg op Jan Breydel. De Engelse coach moet proberen om Roman Yaremchuk te rehabiliteren, maar zo’n gemakkelijke opdracht is dat blijkbaar niet. Parker krijgt er straks misschien wel een extra optie bij in de aanval, want Club Brugge zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Artem Dovbyk (SK Dnipro). De 25-jarige Oekraïner heeft een erg gelijkaardig profiel als dat van Yaremchuk.


DIEPE SPITS GEVRAAGD

Scott Parker gelooft hard in de kwaliteiten en capaciteiten van Roman Yaremchuk. Toen de Engelsman werkzaam was bij Bournemouth en Fulham FC liet hij Yaremchuk al nauwgezet doorlichten door het scoutings departement. Vorige week sprak Parker ook openlijk vol lof over zijn sterke spits, maar voorlopig - al is het uiteraard nog heel vroeg - betaalt Yaremchuk dat vertrouwen nog niet terug. De Oekraïense spits is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt, maar al deze kwaliteiten toonde hij nog niet aan in het shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk is allerminst afgeschreven in het Jan Breydelstadion, met een aanschafwaarde van 16 miljoen euro zou dat pure kapitaalvernietiging zijn, maar het wordt dringend tijd dat hij terug zijn beste niveau haalt. Club Brugge is namelijk op zoek naar een nieuwe versterking die de concurrentie in de aanval moet aanscherpen. Cyle Larin mag beschikken en in zijn plaats moet er een kwalitatieve en naar Brugse normen kwalitatieve diepe spits bij komen. Het meest recente target van de West-Vlamingen zou Artem Dovbyk zijn.

TOPSCHUTTER

De 25-jarige spits van SK Dnipro zou zelfs een rechtstreekse concurrent betekenen voor Roman Yaremchuk. Artem Dovbyk is groot (1 meter 89), is snel, sterk in de duels en hij scoort bovendien aan de lopende band. De afwerking is niet de grootste sterkte van Roman Yaremchuk maar Dovbyk is momenteel de topschutter in de Oekraïense competitie. Terwijl Yaremchuk dit seizoen in de Jupiler Pro League 0,38 doelpunt per 90 minuten scoort en 16% van zijn doelkansen afwerkt, liggen deze statistieken veel hoger bij Dovbyk, met respectievelijk 0,77 doelpunt per match en 20% efficiëntie.



Daarnaast wint Artem Dovbyk per wedstrijd ook 8 duels, wat zelfs het dubbele is van Roman Yaremchuk dit seizoen. De spits van SK Dnipro lijkt dus een betere en completere versie te zijn van Yaremchuk, die zijn landgenoot ondertussen ook al helemaal voorbij stak in de hiërarchie bij de Oekraïense nationale ploeg. Misschien herinnert u zich de winning goal nog van Dovbyk op het Europees Kampioenschap 2020 in de wedstrijd tussen Oekraïne en Zweden. Door dat doelpunt in de toegevoegde tijd kwalificeerde Oekraïne zich voor de kwartfinales van het landentoernooi.

“HIJ IS 20 À 25 MILJOEN WAARD”

Door zijn interessant profiel wordt Artem Dovbyk alvast aan een hele resem clubs gelinkt. Trabzonspor, Augsburg, Stuttgart, Nottingham Forest en Torino zouden ook wel graten zien in de topschutter van de Oekraïense competitie. Dat zijn contract eind december dit jaar afloopt bij FC Dnipro maakt hem zelfs nóg interessanter voor de geïnteresseerde clubs. Al zal hij in elk geval geen goedkope transfer zijn: in de vorige zomer deden bedragen van zeven of zelfs acht miljoen euro de ronde. En ondanks zijn aflopend contract wil FC Dnipro nog steeds het onderste uit de kan halen bij een verkoop van hun topspits.

Alexey Lundovsky is de makelaar van Artem Dovbyk en hij verklaarde dat FC Dnipro op dit moment zelfs niet zullen opkijken van dergelijk bedrag. “Ik kan verzekeren dat er interesse is vanuit Engeland, Italië, Frankrijk, Turkije en België. Artem wil zelf het liefst spelen in Engeland en Italië. Clubs uit deze competities kunnen ook het vereiste bedrag betalen voor zo’n transfer. Ook de ervaren Oekraïense coach Oleg Fedorchuk dicht Dovbyk een grote toekomst toe. “Hij kan naar elke topcompetitie toe, omdat de vraag naar zo’n type-speler enorm is.



 Artem Dovbyk is niet meteen gemaakt voor een voetballende ploeg die veel balbezit genereert en een volledige controle nastreeft, zoals Arsenal of Manchester City, maar een directe speelstijl zoals die van Tottenham of Chelsea ligt hem veel beter. “Ik denk dat de potentiële prijs van Dovbyk rond 20 à 25 miljoen euro ligt. Hij was vorig jaar de beste aanvallende speler van de competitie, en hij is dit seizoen ook de nummer één”, vervolgde Oleg Fedorchuk in de Britse pers. “Hij heeft veel snelheid, hij is fenomenaal sterk en hij beschikt over een goede linkervoet. Maar hij heeft ook enkele tekortkomingen zoals de positionele invulling in het balbezit, hij is beter in de diepte of in de tegenaanval.”

LEES OOK: Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Wie zou de concurrentieslag winnen bij Club Brugge?

Meest recent

Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

1
1
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

131
131
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

76
76
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

39
39
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

168
168
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

137
137
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

232
232
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

903
903
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

95
95
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

244
244
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

494
494
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

257
257
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

240
240
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

290
290
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1221
1221
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

737
737
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1468
1468
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

95
95
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

788
788
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

331
331
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

203
203
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

369
369
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

342
342
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1129
1129
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

217
217

Meer sportnieuws