Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

1323 stemmen
Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

Club Brugge is bezig aan een erg tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De Belgische landskampioen nam daarom afscheid van Carl Hoefkens als hoofdcoach, waarna Scott Parker de sportieve leiding kreeg op Jan Breydel. De Engelse coach moet proberen om Roman Yaremchuk te rehabiliteren, maar zo’n gemakkelijke opdracht is dat blijkbaar niet. Parker krijgt er straks misschien wel een extra optie bij in de aanval, want Club Brugge zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Artem Dovbyk (SK Dnipro). De 25-jarige Oekraïner heeft een erg gelijkaardig profiel als dat van Yaremchuk.


DIEPE SPITS GEVRAAGD

Scott Parker gelooft hard in de kwaliteiten en capaciteiten van Roman Yaremchuk. Toen de Engelsman werkzaam was bij Bournemouth en Fulham FC liet hij Yaremchuk al nauwgezet doorlichten door het scoutings departement. Vorige week sprak Parker ook openlijk vol lof over zijn sterke spits, maar voorlopig - al is het uiteraard nog heel vroeg - betaalt Yaremchuk dat vertrouwen nog niet terug. De Oekraïense spits is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt, maar al deze kwaliteiten toonde hij nog niet aan in het shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk is allerminst afgeschreven in het Jan Breydelstadion, met een aanschafwaarde van 16 miljoen euro zou dat pure kapitaalvernietiging zijn, maar het wordt dringend tijd dat hij terug zijn beste niveau haalt. Club Brugge is namelijk op zoek naar een nieuwe versterking die de concurrentie in de aanval moet aanscherpen. Cyle Larin mag beschikken en in zijn plaats moet er een kwalitatieve en naar Brugse normen kwalitatieve diepe spits bij komen. Het meest recente target van de West-Vlamingen zou Artem Dovbyk zijn.

TOPSCHUTTER

De 25-jarige spits van SK Dnipro zou zelfs een rechtstreekse concurrent betekenen voor Roman Yaremchuk. Artem Dovbyk is groot (1 meter 89), is snel, sterk in de duels en hij scoort bovendien aan de lopende band. De afwerking is niet de grootste sterkte van Roman Yaremchuk maar Dovbyk is momenteel de topschutter in de Oekraïense competitie. Terwijl Yaremchuk dit seizoen in de Jupiler Pro League 0,38 doelpunt per 90 minuten scoort en 16% van zijn doelkansen afwerkt, liggen deze statistieken veel hoger bij Dovbyk, met respectievelijk 0,77 doelpunt per match en 20% efficiëntie.



Daarnaast wint Artem Dovbyk per wedstrijd ook 8 duels, wat zelfs het dubbele is van Roman Yaremchuk dit seizoen. De spits van SK Dnipro lijkt dus een betere en completere versie te zijn van Yaremchuk, die zijn landgenoot ondertussen ook al helemaal voorbij stak in de hiërarchie bij de Oekraïense nationale ploeg. Misschien herinnert u zich de winning goal nog van Dovbyk op het Europees Kampioenschap 2020 in de wedstrijd tussen Oekraïne en Zweden. Door dat doelpunt in de toegevoegde tijd kwalificeerde Oekraïne zich voor de kwartfinales van het landentoernooi.

“HIJ IS 20 À 25 MILJOEN WAARD”

Door zijn interessant profiel wordt Artem Dovbyk alvast aan een hele resem clubs gelinkt. Trabzonspor, Augsburg, Stuttgart, Nottingham Forest en Torino zouden ook wel graten zien in de topschutter van de Oekraïense competitie. Dat zijn contract eind december dit jaar afloopt bij FC Dnipro maakt hem zelfs nóg interessanter voor de geïnteresseerde clubs. Al zal hij in elk geval geen goedkope transfer zijn: in de vorige zomer deden bedragen van zeven of zelfs acht miljoen euro de ronde. En ondanks zijn aflopend contract wil FC Dnipro nog steeds het onderste uit de kan halen bij een verkoop van hun topspits.

Alexey Lundovsky is de makelaar van Artem Dovbyk en hij verklaarde dat FC Dnipro op dit moment zelfs niet zullen opkijken van dergelijk bedrag. “Ik kan verzekeren dat er interesse is vanuit Engeland, Italië, Frankrijk, Turkije en België. Artem wil zelf het liefst spelen in Engeland en Italië. Clubs uit deze competities kunnen ook het vereiste bedrag betalen voor zo’n transfer. Ook de ervaren Oekraïense coach Oleg Fedorchuk dicht Dovbyk een grote toekomst toe. “Hij kan naar elke topcompetitie toe, omdat de vraag naar zo’n type-speler enorm is.



 Artem Dovbyk is niet meteen gemaakt voor een voetballende ploeg die veel balbezit genereert en een volledige controle nastreeft, zoals Arsenal of Manchester City, maar een directe speelstijl zoals die van Tottenham of Chelsea ligt hem veel beter. “Ik denk dat de potentiële prijs van Dovbyk rond 20 à 25 miljoen euro ligt. Hij was vorig jaar de beste aanvallende speler van de competitie, en hij is dit seizoen ook de nummer één”, vervolgde Oleg Fedorchuk in de Britse pers. “Hij heeft veel snelheid, hij is fenomenaal sterk en hij beschikt over een goede linkervoet. Maar hij heeft ook enkele tekortkomingen zoals de positionele invulling in het balbezit, hij is beter in de diepte of in de tegenaanval.”

LEES OOK: Afscheid Mignolet: zo verliep het afscheid van 'Big Si'

Wie zou de concurrentieslag winnen bij Club Brugge?

Meest recent

Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

14
14
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

7
7
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

24
24
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

199
199
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

60
60
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

33
33
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

39
39
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

91
91
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

112
112
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

43
43
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

132
132
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

333
333
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

212
212
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

507
507
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

129
129
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

119
119
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

105
105
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

399
399
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

721
721
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

100
100
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

276
276
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

449
449
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

319
319
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

182
182
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

355
355

Meer sportnieuws