Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

door
Koude douche Yaremchuk: Club wil topschutter

Club Brugge is bezig aan een erg tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. De Belgische landskampioen nam daarom afscheid van Carl Hoefkens als hoofdcoach, waarna Scott Parker de sportieve leiding kreeg op Jan Breydel. De Engelse coach moet proberen om Roman Yaremchuk te rehabiliteren, maar zo’n gemakkelijke opdracht is dat blijkbaar niet. Parker krijgt er straks misschien wel een extra optie bij in de aanval, want Club Brugge zou namelijk zijn zinnen gezet hebben op Artem Dovbyk (SK Dnipro). De 25-jarige Oekraïner heeft een erg gelijkaardig profiel als dat van Yaremchuk.


DIEPE SPITS GEVRAAGD

Scott Parker gelooft hard in de kwaliteiten en capaciteiten van Roman Yaremchuk. Toen de Engelsman werkzaam was bij Bournemouth en Fulham FC liet hij Yaremchuk al nauwgezet doorlichten door het scoutings departement. Vorige week sprak Parker ook openlijk vol lof over zijn sterke spits, maar voorlopig - al is het uiteraard nog heel vroeg - betaalt Yaremchuk dat vertrouwen nog niet terug. De Oekraïense spits is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt, maar al deze kwaliteiten toonde hij nog niet aan in het shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk is allerminst afgeschreven in het Jan Breydelstadion, met een aanschafwaarde van 16 miljoen euro zou dat pure kapitaalvernietiging zijn, maar het wordt dringend tijd dat hij terug zijn beste niveau haalt. Club Brugge is namelijk op zoek naar een nieuwe versterking die de concurrentie in de aanval moet aanscherpen. Cyle Larin mag beschikken en in zijn plaats moet er een kwalitatieve en naar Brugse normen kwalitatieve diepe spits bij komen. Het meest recente target van de West-Vlamingen zou Artem Dovbyk zijn.

TOPSCHUTTER

De 25-jarige spits van SK Dnipro zou zelfs een rechtstreekse concurrent betekenen voor Roman Yaremchuk. Artem Dovbyk is groot (1 meter 89), is snel, sterk in de duels en hij scoort bovendien aan de lopende band. De afwerking is niet de grootste sterkte van Roman Yaremchuk maar Dovbyk is momenteel de topschutter in de Oekraïense competitie. Terwijl Yaremchuk dit seizoen in de Jupiler Pro League 0,38 doelpunt per 90 minuten scoort en 16% van zijn doelkansen afwerkt, liggen deze statistieken veel hoger bij Dovbyk, met respectievelijk 0,77 doelpunt per match en 20% efficiëntie.



Daarnaast wint Artem Dovbyk per wedstrijd ook 8 duels, wat zelfs het dubbele is van Roman Yaremchuk dit seizoen. De spits van SK Dnipro lijkt dus een betere en completere versie te zijn van Yaremchuk, die zijn landgenoot ondertussen ook al helemaal voorbij stak in de hiërarchie bij de Oekraïense nationale ploeg. Misschien herinnert u zich de winning goal nog van Dovbyk op het Europees Kampioenschap 2020 in de wedstrijd tussen Oekraïne en Zweden. Door dat doelpunt in de toegevoegde tijd kwalificeerde Oekraïne zich voor de kwartfinales van het landentoernooi.

“HIJ IS 20 À 25 MILJOEN WAARD”

Door zijn interessant profiel wordt Artem Dovbyk alvast aan een hele resem clubs gelinkt. Trabzonspor, Augsburg, Stuttgart, Nottingham Forest en Torino zouden ook wel graten zien in de topschutter van de Oekraïense competitie. Dat zijn contract eind december dit jaar afloopt bij FC Dnipro maakt hem zelfs nóg interessanter voor de geïnteresseerde clubs. Al zal hij in elk geval geen goedkope transfer zijn: in de vorige zomer deden bedragen van zeven of zelfs acht miljoen euro de ronde. En ondanks zijn aflopend contract wil FC Dnipro nog steeds het onderste uit de kan halen bij een verkoop van hun topspits.

Alexey Lundovsky is de makelaar van Artem Dovbyk en hij verklaarde dat FC Dnipro op dit moment zelfs niet zullen opkijken van dergelijk bedrag. “Ik kan verzekeren dat er interesse is vanuit Engeland, Italië, Frankrijk, Turkije en België. Artem wil zelf het liefst spelen in Engeland en Italië. Clubs uit deze competities kunnen ook het vereiste bedrag betalen voor zo’n transfer. Ook de ervaren Oekraïense coach Oleg Fedorchuk dicht Dovbyk een grote toekomst toe. “Hij kan naar elke topcompetitie toe, omdat de vraag naar zo’n type-speler enorm is.



 Artem Dovbyk is niet meteen gemaakt voor een voetballende ploeg die veel balbezit genereert en een volledige controle nastreeft, zoals Arsenal of Manchester City, maar een directe speelstijl zoals die van Tottenham of Chelsea ligt hem veel beter. “Ik denk dat de potentiële prijs van Dovbyk rond 20 à 25 miljoen euro ligt. Hij was vorig jaar de beste aanvallende speler van de competitie, en hij is dit seizoen ook de nummer één”, vervolgde Oleg Fedorchuk in de Britse pers. “Hij heeft veel snelheid, hij is fenomenaal sterk en hij beschikt over een goede linkervoet. Maar hij heeft ook enkele tekortkomingen zoals de positionele invulling in het balbezit, hij is beter in de diepte of in de tegenaanval.”

LEES OOK: Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Wie zou de concurrentieslag winnen bij Club Brugge?

Meest recent

Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

56
56
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

30
30
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

103
103
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

106
106
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

197
197
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

202
202
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

261
261
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

128
128
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

78
78
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

188
188
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

76
76
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

83
83
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

83
83
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

146
146
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

183
183
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

374
374
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

236
236
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

279
279
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

99
99
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

101
101
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

383
383
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

178
178

Meer sportnieuws